בדקת סוכר אקראית -לא חשתי טוב

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
בדקת סוכר אקראית -לא חשתי טוב

היי

אכלתי בשלוש ורבע לחמניה עם פסטרמה. בשש חשתי לא טוב ..כשהגעתי ב שש ורבע הבייתה מדדתי סוכר היה 83 ...זה תקין? או נמוך לבדיקה כזו...? בכל מקרה אכלתי קצת מתוק וקפה ..עכשיו קצת יותר טוב ...אחרי מנוחה .
תודה :)

shron17

New member
אצלי ירידת סוכר מתחת ל-100 גורמת לתחושה של תשישות,

היי ירון,
ישנם אנשים שאצלם רמת סוכר 83 נחשב למצב תקין,והם מרגישים טוב,לעומת אחרים שירגישו טשטוש וחולשה ,כלומר יחוו מצב של נפילת סוכר.
במקרה שלי, מתחת לרמת סוכר- 100 ,תמיד התחושה גרועה ביותר,ולכן יש איתי באופן קבוע גלוקוז שנמצא איתי למקרה כזה.
כמו כן, גם שתיית 1/2 כוס מיץ תפוזים מאוד יעילה במקרה כזה ,כשרמת הסוכר צונחת מתחת ל-100.
&nbsp

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל

&nbsp
אני גבולי 126 בבדיקת המוגלובין.
&nbsp
אני מניח שאני גם רגיש לירידה...אז אני מבין שצריך גם ארוחה מליאה עכשיו.
&nbsp
שוב תודה:)

תחושת היפו זה לא ערכי נמוכים של סוכר..

אם הסוכר יורד בזמן קצר מ-250 ל-150 מרגישים תחושת היפו.. ככול שהזמן קצר יותר, כך התחושה חריפה יותר..

אם הסוכר יורד מ-70 ל-50 ואפילו פחות, בזמן ארוך יחסית, אין שום תחושת היפו.

בקיצור, בגרף סוכר בדם בתלות בזמן, ככול שהשיפוע השלילי גדול יותר, כך תחושת ההיפו גדולה יותר..

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
לא הבנתי כלום...

&nbsp
לגבי מה ששאלתי על עצמי...בכל מקרה מחר אני מקווה אעשה בדיקות דם ונראה מה המצב אחרי 4 חודשים מהבדיקה הקודמת ואני הולך לרופאה ממילא אז אחפור לה על זה קצת :)
&nbsp
תודה

כנראה לא הסברתי טוב..

בהתאם ליתר התאורים שלך, אני מבין שאינך נעזר בשום תרופה. אם זה כך, אז לא יכול להיות לך היפו.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
השתתפתי בסדנא של סוכרת היום למדתי קצת

&nbsp
מפגש ראשון שלי. היה לי מזל, בבוקר עשיתי בדיקות דם האחות אמרה לי שיש סדנא ולבוא אז באתי..:) יש עוד מספר מפגשים.
&nbsp
הסוכר היום : המוגלובין 6.0 . 121 גלוקוז במדידה היום...זה אומר שהמדד עלה מ 5.8 ואין ירידה בכלל..כמובן אחרי 12 שעות צום ( האמת שתיתי קפה חלש וחצי כפית סוכר בבוקר כי אחרת קשה לי לתפקד קוגנטיבית כמה זה משפיע אני לא יודע מניח שלא ממש להמוגלובים בכל אופן)
&nbsp
אז בתור גבולי למדתי על עצמי שיש לי כל תסמיני הסוכרת בעצימות נמוכה זה כל ההבדל ולא צריך תרופות.
&nbsp
עליה חדה ירידה חדה כנ"ל.
&nbsp
לכן להחזיק מתוק סוכריה למשל ותמר רצוי בכיס תיק מה שלא יהיה, לפני הליכה לאכול משהו .
למדוד סוכר שאיני חש טוב ! קודם כל ולאכול בלי קשר למה שאני חושב שיש לי..לאכול ואחר כך לברר למה חש לא טוב. למשל 83 זה נמוך בשבילי 3 שעות אחרי האוכל ואיני חש בטוב אז לאכול קצת כל שלוש שעות .
&nbsp
לרשום בדף חירום שלי בארנק בגדול שיש לי סוכרת גבולית ולתת לי מתוק אם איני חש טוב ( דך החירום כי יש לי עוד בעיות גם קוגנטיביות)
&nbsp
והזכירו לי בדיקת עיניים. אקבע תור .
&nbsp
לעשות יותר פעילות גופנית. לשחרר מתח לחצים חרדות וכו'. ומטרה גדולה נוספת הפסקת עישון לגמרי! זה תלוי בי וקצת זלזלתי אכלתי יותר מה שלא טוב, פחות פעילות גם כי חורף גם עצלות...אצטרך לעבוד על זה.
&nbsp
זה פחות או יותר..אמשיך ללכת בעז"ה. ממליץ ראיתי גם ותיקים בסוכרת שלמדו משהו חדש...
:)
&nbsp

journe y

New member
ממש לא ממומלץ להגיע לבדיקת שכזו ללא צום

לא לשווא מבקשים לבצע בדיקות מסוימות בצום. גלוקוז חייב להתבצע בצום כדי לתת כמה שיותר תוצאות מהימנות למה שקורה לנו בדם.
&nbsp
למה אתה הולך לבדיקות אם אתה לא מבצע אותם כמו שצריך? המוגלובין לא די בו כדי לקבל תמונת מצב מלאה.
&nbsp
אם אתה לא יכול להחזיק מעמד בבוקר, תלך בשעה הכי מוקדמת לבצע את הבדיקה.
&nbsp
פשוט נראה לי לא חכם לעשות בדיקות בניגוד גמור להוראות. אחרי הכל, אני בטוחה שאתה מעדיף לקבל תוצאה אמיתית, כזו שמושפעת מגורמים שיש ביכולתם להטות את התוצאות.

journe y

New member
ירון

אולי כתבתי מעט נוקב /נחרץ אבל אני בטוחה שהבנת את כוונתי.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
בהחלט הבנתי תודה
קניתי גם סטיויה טבליות של סוכרזית ...

&nbsp
זה אומר שלא אשתמש כמעט לגמרי בסוכר..אולי חצי כפית בשמנת פעם ביום..אולי אנסה גם לא.
קניתי שוקולד קקאו 70% שיהיה להעלות סוכר מהר אם יהיה צורך.
&nbsp
אמרו תמר..לפני הליכה ואוכל קל. קניתי . צימוקים אמרו טוב גם קצת קניתי ואגוזי מלך גם.
&nbsp
וחוזר למסגרת שמירה קפדנית בעז"ה

תומרונתם

New member
מנהל
שוקולד 70%

זה מצויין בתור "ממתק", אבל לא בתור משהו להעלות סוכר מהר אם צריך.
בשוקולד הזה יש הרבה מאוד שומן ומעט יחסית פחמימות, ויקח לו יותר זמן לגרום לך להרגשה טובה.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
תודה הבנתי :) אני עוד לומד ...ושאלה

&nbsp
אוקיי בתור משהו טעים לשים בפה מידי פעם...מותר?
&nbsp
לא יכול להיות לי היפו..אז זה פחות משמעותי המהירות. אם צריך מהר סוכריה או מי סוכר או קולה קצת אם אני בחוץ ..זה אמרו לי גם.
&nbsp
מדדתי סוכר שעתיים ורבע אחרי ארוחה קלה לחמניה עם פסטרמה וירקות יצא 105 זה טוב?

shron17

New member
תשובה לירון: תותים זה משהו בריא לנישנוש ,מאשר שאר המתוקים

התותים בעלי ערך גליקמי נמוך,שלא מקפיצים את הסוכר בדם כמו שאר הפירות,ומחזקים את המערכת החיסונית.
בקשר לשאלתך למצב היפו מחוץ לבית :
מניסיון,כדאי להתרגל לקחת תמיד בתיק -הגב בקבוק פלסטיק קטן,עם מיץ- קלמנטינות-
מיץ טבעי הכי בריא,(אפשר גם תפוז טרי סחוט.)
פרי הדר עדיף ויעיל מכול שאר המתוקים המזיקים.)
כעת עונת פרי הדר,זה טעים ובריא,והמיץ מעלה מהר מאוד את הסוכר,בזמן מצבי היפו.
כדאי שתהיה בכול מטבח מסחטת פלסטיק ידנית,פשוטה ויעילה מאוד.
כמו זו שמופיעה כאן:
https://www.simhim.com/מסחטת_מיץ_פלסטיק/

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל

&nbsp
בנתיים אמרו לי בסדנא כל עוד אני שומר ולא מגיע למצב של טיפול תרופתי בעצם לא צריך כי לא יכול להיות לי היפו.
טוב לדעת שתותים זה טוב :)

journe y

New member
אתה לא מקבל טיפול תרופתי או מזריק אינסולין

אין סיבה שתגיע למצבי היפו ונפילות סוכר. למצבי היפו מגיעים מטופלים תרופתית או באינסולין ולכן המדידות סוכר אצלהם קריטיות כדי לדעת באיזה מינון להזריק וכו׳.
&nbsp
אתה במצב טרום סוכרת (גם אני) וברף העליון והייתי ממליצה להימנע מאכילת תמר שמכיל סוכר ובטח שמצימוקים שמכילים אחוזי סוכר גבוהים. תכניס לתפריט מגוון אגוזים (4-5 ביום). גם בשוקולד מריר יש סוכר אבל יחסית מופחת וגם מדובר במוצר שנחשב בריאותי. נסה להימנע מלהוסיף סוכר לשתיה ולשמנת. יש יוגורטים עם סימון של האגודה הישראלית לסוכרת שהם ממש טעימים. מתוך הידוע לי, סוכרזית הכי מתאימה לשימוש לסוכרתיים. סטיביה לא.

בקיצור, אל תחשוב איך אתה מעלה סוכר אלא איך אתה מוריד! זה הדבר שאמור להעסיק אותך כטרום סוכרתי (וכמובן, לעשות בדיקות דם לגלוקוז בצום כדי לדעת תאמת:))

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
סטיויה מאושר אז קניתי כבר..

&nbsp
לגבי תמר ..בסדנא האחות אפשר 1 לפני הליכה או פעילות מאומצת..ואני צריך 45 דקות הליכה כל יום בקצב אירובי. צימוקים קצת זה טוב לכולסטרול נדמה לי אבל אוקיי אוותר.
&nbsp
לגבי המדידות גם האחות אמרה למדוד שבוע הבא להביא לה מדדים..( אני רק סקרן מידי :) ) ומה אכלתי ומה עשיתי אותו יום בבחינת פעילות...ולפי זה תסביר לי על עצמי. וזה גם לדיאטן..שאקבע אליו..יש לי הפנייה.
&nbsp
המלחמה הבאה זה העישון ופעילות יותר גדולה..אני בוחן אפשרויות לחדר כושר ככה אין תירוצי קר לי חם לי.. וכמובן הנשנשת אמרתי חדל..לחזור למשטר להגיע שוב לפחות ל5.7 שהיה לי ו102 ...:)

למעלה