האם מדדי המכשיר הביתי נמוכים מבדיקת הדם?

journe y

New member
האם מדדי המכשיר הביתי נמוכים מבדיקת הדם?

אני טרום סוכרתית (123 בצום, 5.9 a1c). איך להתייחס לערכי הסוכר שמתקבלים מהגלוקומטר? האם הערכים הם בהכרח יותר נמוכים מאשר אלה שיתקבלו בבדיקת הדם?

שאלה נוספת: האם זיהום או מחלה משפיעים על ערכי הסוכר? בימים האחרונים, ומאז שקיבלתי דלקת באוזניים, שמתי לב לערכים גבוהים משמעותית מאשר בדרכ. האם יש קשר? ואם כן, אז מה עושים במצבי של מחלה (בלאו הכי אני עושה דיאטה ושינוי תזונתי כדי להפחית את הערכים אז מה קורה במצב של מחלה? פשוט לצום וכמעט לא להכניס מזון? מייאש)

לגבי המכשירים שיש לי זה נכון. אבל ...

אבל צריך לדעת לבדוק את זה. תמיד קחי איתך את הגלוקומטר למעבדה. כאשר ה"ערפדית" מסיימת את לקיחת דמך, בצעי בדיקת דם מהאצבע. תרשמי את הערך, ובערב או למוחורת בצעי השוואה.

לגבי סוכר בזמן מחלה, אכן הוא גבוהה יותר מהרגיל. זאת משתי סיבות: 1). לגוף יש סדר עדיפויות חדש. 2).התרופות נגד המחלה, אם יש, עושות שינוים הורמונלים בגוף.

journe y

New member
אבל אני לא לוקחת תרופה לדלקת בכלל

הערכים גבוהים מאז הדלקת מבלי שנטלתי תרופות או אנטיביוטיקה למחלה. נראה לי שגם אם לא נוטלים תרופות למחלה (הדלקת במקרה הזה) הסוכר יותר גבוה, כי מצב של זיהום בגוף גורם לסטרס ולשחרור הורמוני הלחץ אדרנלין וקורטיזול שהם אכן מעלים ערך סוכר בדם. זה ההסבר ההגיוני שאני מצליחה לחשוב עליו.
&nbsp
התוסף החדש שהתחלתי ליטול הוא חומצה אלפא ליפואית (בגלל הנוירופתיה) והיא בטח שלא אחראית לעליית הסוכר הזה.
&nbsp
מעניין מאוד...

סעיף 2). כתבתי בפרוש אם יש..

סעיף 1). עושה את העליה בעצמו. אם יש מחלה וגם תרופות אז העליה יכולה להיות יותר גבוהה..

תומרונתם

New member
מנהל
ההסבר שנתת בהחלט מתאר את המצב נכונה

לגבי מה עושים - ממשיכים לאכול נכון ומתרכזים בלהחלים מהמחלה ולא מתרגשים מכמה ימים של ערכים גבוהים.

mrkorr

New member
המשך לשאלה - קצת
וקצת לא

אני שואל עבור בת משפחה מבוגרת עם סוכרת סוג 2 שמטופלת במטפורמין (גלוקופאג') וכעת חולה בדלקת ריאות מטופלת באנטיביוטיקה.
מטבע הדברים - בקושי אוכלת בגלל חוסר תיאבון.
האם היא יכולה/צריכה להמשיך עם המטפורמין באותו מינון? הרופא שרשם לה אנטיביוטיקה לא נתן הנחייה בקשר לכך ואני לא יודע אם זה בגלל שאין צורך או בגלל שהוא מחפף.

למעלה