לצערי אני לא סובל מעודף משקל...

shron17

New member
תודה לך על הכתבה החשובה ,

הכתבה מאוד רלוונטית לסוכרת מסוג 2 ,הלוואי ויצליחו להוריד ממשקלם ,ושיבוא להם מזור למצבם במהרה.
עבורי פחות רלוונטי ,כי אני בקבוצת סוכרת מסוג 1 ועד היום במשקל תקין.
ועונה לסיסמא: "רזים אינם רעבים".

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
מאוד מעודד

אני בעודף משקל גדול- ודיאטה בהחלט תעזור לי.
אבל הצרה היא שקשה לי להוריד משקל. בגלל תרופה.
אפילו שהורדתי כבר 16 קילו. אני צריך עוד 25 כדי להגיע למשקל תקין

shron17

New member
תגובה לקרנף לבן : אני ירדתי מבלי להתכוון אפילו 10 ק"ג ?

וכך היה:
לקחתי על עצמי לשמור על כלב קטן כשבעליו נסעו לחו"ל לתקופה של חצי שנה.
זה היה כלב עם המון מרץ והייתי לוקחת אותו 4 פעמים ביום לטיול של 2 ק"מ ,באופן זה
בסך הכול הלכתי 8 ק"מ בכול יום.
וכך, מבלי להתכוון בכלל ,לאחר 6 חודשים נשקלתי והתברר שהשלתי 10 ק"ג ממשקלי.
היה עליי להצר את כול הבגדים בהתאם, בסופו של דבר הגעתי ל-50 ק"ג .
המלצה לקרנף לבן:
לדעתי אם גם אתה תלך יום יום באופן קבוע באותו אופן,גם אתה תשיל מעליך את כול המשקל המיותר .
רק קח את ההחלטה בהקדם ותתחיל בכך ללא דיחוי,וגם אתה תראה תוצאות על בטוח.
הבריאות חשובה מעל הכול ,הסוכר ירד ,השומנים בדם יפחתו ותמנע מעצמך מחלות.
&nbsp

shron17

New member
ועוד משהו בנושא הורדת משקל,,

אומנם זה לא מיידע חדש ,אבל אם ישנם קשיים המגבילים בהליכה למרחקים,
אפשר להתמיד בספורט אחר ,כמו שחייה בבריכה למשל, שמעולה להורדת המשקל.

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
בתוכנית שלי להגביר הליכה

אני הולך 45 דקות 3 עד 4 פעמים בשבוע. לקניות אבל הדיאטנית שלי רוצה שאוסיף חצי שעה ליום של הליכה רצופה

shron17

New member
הליכה קבועה מדי - יום,עושה פלאים לגוף.

בפרט לבעלי -סוכרת 2 : בהתמדה קבועה בהליכה,אפשר לרדת מאוד במשקל, (על הדרך לחזק את שרירי-הגב ושרירי -הרגליים),
ובעיקר להיפטר מעודף המשקל , וממחלת הסוכרת.

תומרונתם

New member
מנהל
אין חדש תחת השמש...

זה יפה שיש עכשיו עוד מחקר שמאשר את זה, אבל כבר ידוע לכל שירידה במשקל מפחיתה עד מורידה לחלוטין את תסמיני סכרת סוג 2.
שני דברים מפריעים לי בכתבה הזו. האחד - הדיאטה שהנבדקים עשו היא דלת קלוריות כל כך, שזה ממש עצוב. לדעתי לאכול 800 קלוריות ביום זה זוועה. השני - לא התיחסו בכלל לפעילות גופנית. הפעילות הגופנית לא רק תורמת להפחתחת/העלמת סממני הסכרת, אלא גם עוזרת לשמירה על המשקל.
וגם כתוב שם משהו מפגר על איך נגרמת סכרת מסוג 2, שזה בכלל עצוב.

אבו זקן

New member
החדש הוא...

זה בעצם אישוש נוסף לתופעה ידועה מאז החלו הניתוחים הבריאטריים, והיה כבר לפחות מחקר אחד באונ. ניוקאסל שהראה שדיאטת כסאח (דומני של 500 קלוריות ביום) למשך כמה שבועות פחות או יותר ריפאה חולים בסוכרת סוג 2.

לא מדובר כאן על הפחתה הדרגתית במשקל שידועה כמפחיתה את התסמינים של המחלה, אלא על טראומה שממש מרפאת את הסוכרת לפחות לזמן מה. אני הייתי שמח מאד לסבול במשך 8 שבועות כדי להיפטר מהמחלה המעצבנת הזאת, אבל עם ה BMI שלי אני לא חושב שמישהו יסכים לקבל אותי לטיפול כזה.

אבו זקן

New member
ההבראה היא *לכל הפחות* זמנית

עוד אין יותר מדי ניסיון רב שנים, אבל סביר בעיני שאם לאחר ההבראה (עם או בלי מירכאות) ממשיכים לשמור על אורח חיים תקין - גם אם לא בהכרח באותה אדיקות שהיתה בשנות המחלה - היא לא תחזור.
&nbsp
בכלל, למה להיות party pooper?

תומרונתם

New member
מנהל
סתם, ככה יצא לי

אני יותר משמחה עבור האנשים שהצליחו/יצליחו לגרום למחלה לסגת.

אבו זקן

New member
אין לי ספק

ואני גם מודע לכך שחלק גדול מהחדשות שנראות מבטיחות אינו מתגשם בסוף. אני עוד זוכר שלפני כמעט חמישים שנה קראתי כותרת בעיתון שאמרה שהסרטן יחוסל תוך חמש שנים. מישהו קצת יותר מבוגר ממה שהייתי אז צינן קצת את התלהבותי כשאמר לי בתגובה "קראתי ידיעה דומה לפני חמש שנים"...

סוכרת סוג 2 שלי..

קיבלתי לפני כ-37 שנים .. משקל 67-68 ק"ג גובה 181.
ברור שאם מגיל בר/ת מצווה לא הינו אוכלים פחמימות, כנראה שלא הינו בפורום הזה תרתי משמע.

אבו זקן

New member
כמוני כמוך, בערך

אני יותר נמוך ממך אבל גם שוקל קצת פחות.

די מתסכל שאין כמעט שום התייחסות בספרות לסוכרת סוד 2 אצל אנשים רזים. ההגיון שלי אומר שדווקא יוצאי הדופן יכולים לשפוך אור על המנגנון שגורם להתפתחות תנגודת לאינסולין. ההסר הנפוץ במקורות מדע-פופולארי מדבר על כך שהשומן הפנים תאי מנטרל איכשהו את הקולטנים לאינסולין, ולא מצאתי התייחסות לשאלה אם ייתכן שאנשים רזים עם גגנטיקה מסוימת סובלים משומן פנים תאי גבוה (בניגוד לתאי שומן רבים או גדולים אצל שמנים). הרופא שלי מסרב לדבר איתי על זה בטענה שהוא רופא ולא מדען.

למעלה