אני ממליץ לא לצום,, אבל לאלה שבכל זאת צמים..

אני ממליץ לא לצום,, אבל לאלה שבכל זאת צמים..

☺☘הכנה לצום☘☺
מתוך סדרת בריאות טבעית
מאת: אליאור ויטמן
ישנן המון דעות חופשיות בנושא הכנה לצומות, לצד זה ישנן הרבה תחושות מגוונות לפעמים קשות וכמובן רצון להמנע מהן.
אנסה בפינה הזאת לשפוך מעט אור בנוסח הבריאות הטבעית, על המנהרה האפורה הזאת.
נפתח בעניין המתאגר ביותר בצום מלבד הרעב והוא - כאבי הראש המתישים.
חשוב להבין את התהליך הפנימי, כדי לדעת איך להמנע ממנו.
רקע-
אחת הפעולות של הקפאין היוצרות לנו את תחושת העירנות המדומה, היא הרחבת כלי הדם בצורה לא טבעית ע"י חומרים מעוררים והולכת חמצן ודם מוגברת למוח.
מנגד אחת התגובות של הפסקת צריכת קפאין, זה התכווצות של כלי הדם הנורא דקים במוח, המספקים חמצן דרך מעברים לנקיקים המעצבבים את המח.
מצב של כאב ראש במקרה הזה, הוא זרימת דם וחמצן נמוכים כתוצאה מהתכווצות.
סיבה נוספת לכאבי הראש, היא - הרעלים שמתחילים לצאת אל זרם הדם כתוצאה מהפסקת פעילות העיכול הזמנית. במצב זה מתאפשרת לגוף פעילות הוצאת רעלים החוצה אל הדם ואז מסתובב בגוף דם מרוכז בפסולת הגורם לתחושות לעיתים מורכבות.
מסקנה : אם תמשיכו לצרוך קפאין עד הצום, לא תהיה דרך טבעית למנוע את כאבי הראש.
המלצה : לדלל את צריכת הקפאין לקראת הצום, עד לכדי כלום בערב שלפני הצום.
הנושא השני :
סעודה מפסקת
חברים יקרים , המפסקת לא אמורה להפסיק לכם גם את הנשימה. ;)
ישנה טעות חמורה ורווחת ,הסוברת שאם נאכל הרבה מזון ומהרבה סוגים, נהיה שבעים ליותר זמן ��
בטן מלאה נכנסת למצב של תת תזונה על בטן מלאה, כלומר מערכת העיכול צריכה לעבוד מאוד קשה והרבה אנרגיה מתבזבזת על מלחמה בתנאים לא נוחים, הדבר מקשה על הצום באופן משמעותי.
מסקנה: לא לנסות לדחוף יותר כי זה רק יעייף את הגוף יותר.
המלצה : לאכול עד כדי שובע ולא עד שאין מקום,לעצור כשיש מקום לעוד רבע ארוחה.
בשפה של הגוף - אי אפשר לאכול בארוחה אחת 3 ארוחות
שילובי מזון לא נכונים
לא מעט בתים ובכלל אנשים, נוהגים לשלב המון סוגי מזונות בסעודה זאת, כגון תבשיל דג ואז בשר ואחכ מרק וכל זה לצד לחם וממרחים וכו'.
סעודה מעין זו עלולה לגרור תגובת תסיסה וריקבון בבטן ועד מהרה תיפול עליכם כבדות וצורך במשהו מתוק ואולי אפילו רעב מדומה.
מסקנה: לא להכין יותר סוגים רק בגלל שזה צום, זאת אשלייה שוב של אכילת כמה ארוחות שונות.
ההמלצה : צום טוב מתחיל 24 שעות לפני.
תפתחו את הבוקר על פירות, עד לקראת הצהריים תאכלו אפילו 8 פירות, יש לפירות המון נוזלים וסיבים דבר העוזר מאוד בצומות.
אני ממליץ לכם לאכול 3 או 4 ארוחות סבירות, לשלב בהן ירקות מאודים וסלטים עשירים חיים ותוספת מלאה של דגן או קטניה.
אם אתם רוצים חלבון תבחרו אחד ולא לשלב בין חלבונים (למשל דג או בשר).
לא לשתות במכה אחת 2 ליטר , הרוב יצא בשתן ולא יספג בכם כמעט כלום.
לשתות לפרקים באופן מסודר ורק מים.
צום של 24 שעות אמור להיות מאוד פשוט למערכת שלנו.
יש לנו מספיק רזרבות, בכלל התהליך הזה נורא בריא לנו.
מסקנה : כדאי לזכור לשם מה אנחנו באמת צמים, יש לנו עניין להרגיש את הצער ולא מהבטן הנפוחה והעייפות והכאבי גוף, להפך - מטרת הצום היא לרומם אותנו מהחומר אל הרוח, כדי שניצור חרטה עמוקה, מתוך ראש צלול ולב פתוח ושנוכל להגביר את הרגישות הזולתית שלנו, לסלוח לעולם ולעצמנו ולפתוח בחיים חדשים.
את זה אפשר לעשות אם באמת תוך כדי הארוחה המפסקת נזכור היטב לשם מה אנחנו מכינים את הגוף. ����

mrkorr

New member
תודה!

הקטע של הפירות ("עד לקראת הצהריים תאכלו אפילו 8 פירות") פחות מתאים, כי זה עלול להטיס את הסוכר למעלה וגם די מהר אם אין שומנים בצד, אבל אני מניח שכל אחד כאן יודע להעריך את הכמות הנכונה עבורו.
גמר חתימה טובה לכולם וצום מועיל ובטוח לצמים.

למעלה