זכויות חולי סוכרת

אלעד.

New member
זכויות חולי סוכרת

האם לחולה סוכרת סוג 2 עם נטיה ל-LADA שמטופל באיסולין ארוך טווח ושני סוגי כדורים, מאוזן סביב 6.3 וללא סיבוכים - מגיע משהו? הנחה/פטור ממס הכנסה? תג נכה? משהו אחר?

mrkorr

New member
אני לא מומחה

אבל פעם בדקתי ברפרוף והזכויות מגיעות רק כשהצרות מגיעות.
ז"א שכל עוד אתה מאוזן ובריא - הסכרת לא נותנת לך שום זכות לקבל כספים או הטבות מהמדינה.
כשיתחילו הצרות: פגיעות באיברי מטרה (עיניים, גפיים, כליות) אז מתחיל התהליך וכל אחד מקבל בהתאם לאחוז הנכות שייקבע, שזה כמובן לאחר טפסים ואישורים ו-ועדות רפואיות.

מציע לך לשאול גם כאן

http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1435/חוק_ומשפט/ביטוח_לאומי_-_סיוע

oritta17

New member
זכויות:

1. הנך זכאי לקבל סטיקים- מקלוני- בדיקה לסוכר .(לגלוקומטר),
במחיר סמלי של 10 ש"ח לקופסא.
(במידת הצורך ובאישור האנדוקרינולוג תוכל לקבל גם 4 קופסאות סטיקים כאלה בחודש)
&nbsp
2. זכאות לרכישת מכשיר "ליברה "- המכשיר למדידת סוכר -ללא דקירות:
תוכל לקבלו במחיר סמלי של -.25 ש"ח, בקופ"ח, באישור הרופא שלך,במידה ויש לך פעמיים בחודש מצב היפו. (נפילות סוכר.)
&nbsp
3. יש לך זכאות לביקור 3 פעמים בשנה,בחינם, אצל הדייטאנית לסוכרת- דרך קופ"ח.
קביעת מועד לביקור באמצעות המוקד לזימון תורים.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

mrkorr

New member
הערה ותיקון

הערה: אני חושב שהוא התכוון לזכויות מול ביטוח לאומי ומס הכנסה ולא זכויות מול קופת חולים (שזה כמו הזכות לקבל אנטיביוטיקה בסבסוד אם רופא מאבחן דלקת).
תיקון: מה שנכתב על שני מצבי היפו על מנת לקבל "ליברה" הוא למעשה בלבול של שני מוצרים:
1. מד סוכר רציף - צריך שני מצבי היפו מתועדים או להיות מתחת לגיל 18 או להיות אישה עם טייפ 1 בהריון (או תכנון היריון).
2. מד סוכר "ליברה" בטכנולוגיית פלאש - צריך רק אישור מרופא סוכרת או אנדוקרינולוג על כך שהמכשיר חיוני לך - רופא שיתרשם שללא המכשיר הסוכרת לא מאוזנת - ייתן לך ללא בעיות אישור כזה.
מספיק להראות מדידות סוכר באצבע שקופצות לפעמים בין 150 ו-60 (המספרים בערך... רק בשביל להבהיר את חוסר האיזון)

לגבי ליברה מאושרת רק לסוכרת סוג 1

לגבי ליברה מאושרת רק לסוכרת סוג 1

אלעד.

New member
תודה לכל העונים

באמת התכוונתי לזכויות מחוץ לקופת החולים, מהם אני מקבל עד 15 קופסאות לרבעון, בשמונה שקלים האחת. אז הבנתי שחוץ מזה לא מגיע לי כלום...

oritta17

New member
שאלה לאלעד,,

אם יש לך סוכרת מסוג 2 ,
אז איך באה לידי בטוי ההנטייה ל- LADA ?
האם זה מתבטא בהרבה מצבי היפו?

אלעד.

New member
תשובה

אני עם סכרת סוג 2 כ-20 שנים. לאחר תקופה קצרה של טיפול באיסולין 70/30 וכדורים - הופסק האינסולין כי המינון - לפי הוראות הרופא - ירד ל-2 יחידות. האיזון הופר, הזנחתי, ולפני כשנה המשכתי עם מטפורמין (שהיה כל השנים) ונוסף נובונורם + טוג'או. ירדתי מ-10.7 ל-6.3, אך עם היפו נשלט ומורגש בזמן כשלוש פעמים בשבוע, אחה"צ, ורמת סוכר גבוהה לטעמי בצום (120-145). בגלל ההיפו והרמה בצום הנובונורם הוחלף לג'ארדיאנס, ובמקום מטפורמין בוקר/צהריים/ערב - המטפורמין של הצהריים הועבר ללילה - כמה שיותר מאוחר. ההיפו נעלם לחלוטין, והרמה בצום סביב 110-120. לא מושלם - אבל שיפור טוב. הרופאה הסבירה את דעתה לגבי הנטייה ללאדה ברמת מאגרי אינסולין נמוכה, תוצאות בדיקות נוגדנים והצורך המוחלט בשילוב של אינסולין בזאלי (בלבד) בטיפול.

oritta17

New member
תודה,כעת לאחר ההסבר זה יותר ברור.

שיפור טוב כול הכבוד.

למעלה