רמות סוכר גבוהות בצום

DesertRose100

New member
רמות סוכר גבוהות בצום

שלום
אני אחרי לידה ראשונה עם סכרת הריון לא מאוזנת הייתי מטופלת באינסולין סירבתי לקחת החליפו למטפורמין ללא השפעה על רמות הסוכר כמובן גם דיאטה לא עזרה ילדתי בזירוז בגלל הסוכר. כרגע אני כמעט חודש אחרי לידה סוכר בצום 150 עלה מההריון המוגלובין A1c מעל הנורמה האם זה מוגדר כסכרת ואיזו?

יש לך ערכים לא תקינים

בלי קשר להגדרות,
את צריכה להתחיל טיפול תרופתי בהמלצת רופא סכרת ביחד עם שינוי תזונה בהמלצת דיאטנית ויותר פעילות גופנית. אם יש שרידי עודף משקל רצוי להיפטר גם מהם.
&nbsp
דרך אגב כמה הa1c שלך?

oritta17

New member
150 בצום זה גבוה,ומראה על מצב סוכרתי,ודורש טיפול.

בקשר לאינסולין ,אם הוא מועיל לך ומוריד את רמת הסוכר בדם, אז למה הפסקת?
&nbsp
במקרה הפרטי שלי, הכדורים לא הועילו ,עברתי בדיקת דם וגילו שיש לי סוכרת מסוג 1 ,
ולכן הכדורים לא הועילו לי, ומאז עברתי להזרקת -אינסולין,זה עובד מצויין.
&nbsp
חבל לחכות, כי ההמוגלובין (A1Cׂ ) כפי שראית נעשה גבוה ,ועלול להמשיך לעלות,
וברמה גבוהה גם להיות מסוכן, אם הורדת הסוכר לא תטופל בהקדם.
האם את התייעצת לאחרונה עם אינדוקרינולוג על מצבך?

תומרונתם

New member
מנהל
ברוכה השבה

אני זוכרת אותך מתחילת ההריון, שבאת ושאלת כאן.
השתמשתי בחיפוש וראיתי שגם התייעצת בעבר פה על עודף אינסולין והיפו בלתי מוסבר... אני חושבת שעם ההסטוריה הזו אי אפשר להגדיר כל כך בקלות איזו סכרת יש לך, ואת זה יוכל לעשות רק אנדוקרינולוג.

tschouki

New member
את מתארת מצב של סכרת

150 בצום זו תוצאה שהינה מחוץ לנורמגלוקוזה, ומעיד על מצב סכרתי.
A1C מחוץ לנורמה מאשר שהמצב הזה אינו נקודתי ליום בדיקת הדם, אלא נמשך כבר מספר חודשים.
נראה שאת נמצאת במסלול לסכרת.
בדיקת דם תאפשר לך לאבחן באיזו סוג סכרת מדובר.
אם לא ימצאו בגופך נוגדני antiGAD מצד אחד, ומצד שני ימצאו שלבלבך מפריש אינסולין בגאון (
), אזי כנראה שאת מפתחת אי רגישות לאינסולין. במקרה זה תצטרכי לעשות שינויים דרסטיים יותר בדיאטה שלך ובפעילות הגופנית שלך (ואולי בהתחלה גם לנסות כדורים שונים במינונים שונים).
לעומת זאת, לו ימצאו בגופך נוגדנים או שימצאו שלבלבך מפריש אינסולין במשורה, או אז מדובר בסכרת תלוית אינסולין, ולא יהיה מנוס משימוש באינסולין.
אני מהמר על אי רגישות לאינסולין, ומקווה שהמצב אצלך הפיך, עם תזונה דלת פחמימות ופעילות ספורטיבית.
בריאות.

למעלה