ממש בהתחלה

גיי J

New member
ממש בהתחלה

שלום לכולם!
לבעלי יש סכרת, אנחנו נמצאים במצב הזה שלושה ימים. הוא אבוד, קשה לו ממש, עוד לא למדנו איך לאכול ומתי וכנראה שהוא לא אוכל מספיק, בנוסף לתופעות לוואי של הכדורים, הוא גמור, מרוקן אנרגטית.
תור לדיאטנית יש רק לסוף אפריל.
נתחיל בקרוב אימונים אישיים- כושר.
אשמח להמלצה איך לארגן את התפריט היומי, האם מותר לו קובית שוקולד מריר ביום?
אשמח לכל עזרה, אנחנו ממש אבודים.
תודה!

מאוד חשוב לכתוב את כל הפרטים האישיים שלו..

כמו גיל, משקל, BMI, פעילו כולל פעילות גופני,וכל פרט חשוב..
כיצד הוא מטופל?

tschouki

New member
בנוסף למה שנאמר

מהעובדה שקיבלתם כדורים, אני מניח שמדובר בסכרת סוג 2, אבל רצוי שתכתבי את המסקנות של הרופא המטפל.
מהו הסוכר בצום?
מהו ההמוגלובין המסוכרר (A1C) של בעלך?
רצוי שתצייני גם את הטריגליצרידים, כלל הכולסטרול וה-HDL של בעלך.

אם מדובר בסכרת טייפ 2 (מבוגרים) בתחילת דרכה, יש הרבה מה לעשות.
השאלה שלך 'איך לאכול ומתי' אינה מדויקת. זה יותר עניין של 'מה לאכול', וכמובן שהכמויות חשובות. רצוי שיפחית דרמטית את הפחמימות שאינן מזינות... ועל זה נכתבו אינסוף ספרים, מאמרים והודעות בפורום.

מבחינת אימונים, שיתחיל במיידית (אתמול
) בהליכות ובאימוני משקל גוף (מתח, שכיבות שמיכה, מקבילים, בטן וכו'). לא צריך לחכות למאמן אישי בשביל להתחיל לאמץ את השרירים, וחשוב לאמץ את השרירים כחלק מהטיפול בסכרת.

גיי J

New member
תודה על התגובות

אנחנו עדיין לא מטופלים.. תור לדיאטנית יש רק עוד חודש.
מנסים בינתיים בבית ממה שקוראים באינטרנט.
אין לי את התשובות לכל השאלות ששאלתם.
מנסה איך שאני יכולה לתמוך בו כי ממש קשה לו. וגם אני קצת עובדת עצות.
לא הצלחתי למצוא בהתכתבוית מתכונים. הבנתי שכדאי לחלק לשש ארוחות קטנות.
תודה על העזרה

tschouki

New member
את נשמעת לחוצה

אז שוב, במידה ומדובר בסכרת מבוגרים בתחילת דרכה, יש הרבה מה לעשות!!!
במידה ובעלך יהיה נחוש, ויש לו את כוח הרצון לשנות הרגלי אכילה ופעילות גופנית (ושוב, בהינתן שמדובר בסכרת טייפ 2 שמקורה בתזונה לקויה וחוסר בפעילות), אני חושב שהסבירות גבוהה שהוא יחזיר את המצב אחורה, ולא יזדקק לכדורים.
(ישנם מצבים שבהם הבעיה של אי הרגישות לאינסולין גנטית ולא קשורה לאוכל ולספורט, אולם ברוב המקרים מדובר פשוט בחוסר הבנה שך מנגנון המטבוליזם ועקב כך, אכילה לא נכונה).
ושוב, לא מדובר באיך לאכול (2/3/4/5/6 פעמים ביום), אלא במה אוכלים. אם אוכלים את הדברים הנכונים, אפשר לשחק עם מספר הארוחות ביום.
תקראי קצת על תזונה קטוגנית. סביר להניח שהיא טובה יותר לבעלך מאשר ההמלצות שתקבלי מדיאטניות של הקופה.
אני מצרף לינק של רופא ישראלי שמצדד בתזונה הקטוגנית. הוא אמנם מטפל בתזונה זו בחולי אלצהיימר, אולם הדבר תקף גם לסכרת טייפ 2 (שורש הבעיה - הסינדרום המטבולי של אכילה לא נכונה ושתייה לא מספקת, חוסר בפעילות גופנית, חוסר בשינה, עודף סטרס - משותף להרבה סימפטומים : סכרת, לחץ דם, אלהייצמר... ועוד).
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5165766,00.html
יש לי עוד הרבה חומר על הנ"ל אולם כולו באנגלית, ולכן אני לא מצרפו.
בינתיים, שבעלך יבקש בדיקות דם, ורצוי שיבקש בהם גם:
A1C
ויטמין D
CRP
TSH (ואם יסכימו, אז FT3 ספציפית)
כולסטרול (כמובן)
B12 וברזל

תומרונתם

New member
מנהל
ברוכה הבאה

שלום לך, וברכות לבעל על ההצטרפות למועדון הנפלא שלנו.
כמו שכתבו לך זה יעזור אם נדע מה הערכים שנמדדו בבדיקות הדם, אבל זה לא הכרחי כדי להתחיל.
יש כמה עקרונות שצריך להתחיל להכניס אותם לראש ולסדר היום (לא לפי סדר חשיבות מסויים) :
- להפחית באכילת פחמימות. בצלחת? לשים חצי ממה שהייתם שמים קודם. משקאות ממותקים? לעבור לדיאט. סוכר בקפה? לעבור לממתיק. חטיפים מתוקים? להפחית עד למינימום (שורה של שוקולד מריר ביום זה נחמד, ככל שיותר מריר יותר טוב).
- להוסיף יותר ירקות ומאכלים ללא פחמימות. זה יעזור מאוד עם תחושת השובע, והוא ירגיש הרבה פחות "מוותר" על אוכל. למשל, במקום לאכול סטייק עם תפוחי אדמה, לאכול סטייק גדול יותר עם סלט. לא חייבים להוריד את כל תפוחי האדמה ביום אחד, אבל לאט לאט ככל שהסלט יגדל ומנת תפוחי האדמה תקטן, תראו שאפשר גם ככה.
- פעילות גופנית. כמו שאמרו מעלי, לא חייבים מאמן - אפשר פשוט לצאת להליכות 3-4 פעמים בשבוע, לפחות 20 דקות בכל פעם. אם הוא בטטת כורסה, אז להתחיל לאט. אם הוא פעיל היום, אז השמיים הם הגבול

&nbsp
האמת... לא בטוח שדיאטנית תעזור לכם. רוב הדיאטניות של הקופה הן מהאסכולה הישנה, ויתנו לכם 6 ארוחות ביום עם קרקרים ועוף מהמרק. תאכלו אוכל טוב וטעים שאתם אוהבים, עם שימת לב להשתמש כמה שפחות במוצרים פחמימיים (פסטה, אורז, קמחים למיניהם) וכמה שיותר עם ירקות, חלבונים, ושומנים.
יש מגוון עצום ברשת למתכונים מופחתי פחמימות, תתחילו ותהנו! וכמובן נשמח לענות כאן לכל שאלה.

גיי J

New member
תודה על התגובות

אכן הייתי לחוצה, בעיקר מתוסכלת לראות את בעלי סובל...
היום אנחנו במקום קצת יותר טוב, קראנו המון ואנחנו מתחילים להבין מה אפשר לאכול ובאילו כמויות.
תודה רבה על הנכונות והעזרה!
אני עכשיו אשב לקרוא את הקישור
תודה

למעלה