לא מגיבה לגלוקומין

YNK161

New member
לא מגיבה לגלוקומין

שלום!

אני בת 32. אחרי שני הריונות סכרתיים- באחד מאוזנת עם דיאטה ובשני עם הומלוג ולוומיר- שאחרי כל אחד מהם נעשתה העמסת 75 גר' שיצאה תקינה. כעת, אחרי שהתגלה סוכר גבוה בצום, התחלתי טיפול בגלוקומין.

הבעיה היא שהסוכר ה"בעייתי" היחיד, הסוכר בצום, עדיין נשאר גבוה ואילו לאורך היום אני מצליחה להגיע לאיזון עם שמירה על דיאטה.

עשיתי בדיקה לנוכחות נוגדנים לתאי בטא והיא יצאה שלילית (פחות מ-7 U/ml) אז לא ממש ברור איך להמשיך מפה.

האנדוקרינולוג שלי אומר שאני נחשבת MODY כי אני במשקל מאוד נמוך וחוץ מרכיב גנטי מאוד חזק, אין לי אף אחד מגורמי הסיכון.

כרגע אני מחכה לתור הבא אליו, אבל בינתיים הייתי שמחה לאיזו הכוונה ממי שאולי במצב דומה.

oritta17

New member
הגוף לא מגיב לגלוקומין ,היה לי בדיוק מצב שכזה,,,

בתחילה חשבו שיש לי סוכרת מסוג 2 ,ולכן נתנו לי במשך יותר מחודשיים כדורי-גלוקומין שלא הועילו בכלל,והסתובבתי עם סוכר גבוה, מבלי להבין איך הגלוקומין לא מועיל.
&nbsp
רק לאחר שעברתי מרופא לרופא,לבסוף רק בהמלצתו של הרופא הרביעי האינדוקרינולוג,
קיבלתי הפנייה לבדיקה במעבדה בבי"ח בבלינסון ,לאיבחון סוג הסוכרת שיש לי.
&nbsp
במעבדה -בבי"ח בלינסון הם שלחו את בדיקת-הדם לארה"ב,לקביעת סוג הסוכר,
וכשהגיעה התוצאה של איבחון הסוכרת ,התברר שיש לי סוכרת מסוג 1 ,
ואז באופן מיידי הפסקתי להשתמש בגלוקומין,והועברתי לשימוש באינסולין,
שאכן היה מאוד יעיל ,ומאז אני במעקב אצל הרופא האינדוקרינולוג.
&nbsp
הבעייה הגדולה הייתה עד לגילוי סוכר הסוכרת,
הזמן שחלף מהגלוקומין ועד למעבר לאינסולין -הקפיץ את ההמוגלובין המסוכר,
(רמת ה-A1C ׂ) עלתה מ- 7 - 8.5 .
(לו רק נשלחתי לבדיקה חודשיים לפני כן ,מצב ההמוגלובין היה טוב יותר.)
&nbsp
לכן, אם הגלוקומין לא מועיל בהורדת הסוכר שלך ,כדאי לך לגשת לרופא -אנדוקרינולוג ולבקש הפנייה לבדיקה לאיבחון סוג הסוכר.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

tschouki

New member
תמוה שהיו צריכים לשלוח בדיקת דם לחו"ל

איבחון הסכרת כטייפ 1 הוא לא בשמים. אפשר לאבחן אותו פה.

אם הגוף עדיין מייצר אינסולין, היו צריכים למצוא בגופך את נוגדני האוטואימיון (anti GAD). נוגדנים אלה מופיעים בבדיקה של טייפ 1 ולא בטייפ 2.
גם ה-A1C קופץ מהר מאוד גבוה מאוד (ב'גבוה' אני לא מתכוון ל-8.5, אלא ל-12 ומעלה... לדוגמה, אני אובחנתי עם A1C של 13.7, וזה קרה בתוך כחצי שנה).

אם הגוף כבר לא מיייצר אינסולין (וכול זה קרה מהר יחסית - חודשים ולא שנים רבות), עולים על זה על ידי בדיקת c-peptide. סכרתיים טייפ 2 (בתחילת דרכם) מייצרים הרבה אינסולין.
בדרך כלל (לא תמיד) לסכרת טייפ 2 מתלווים טריגיליצדרים גבוהים ו-HDL נמוך (לפעמים גם לחץ דם גבוה), ו-A1C שמטפס לאיטו, ולא בקופץ אופן תלול.

oritta17

New member
בקופ"ח כללית כלום לא תמוה,הם העדיפו לשלוח בדיקת דם לחו"ל, כי

התברר בזמנו ,כי בקופ"ח כללית אין תקציב לבדיקה הזאת,
ולכן גם אין להם מעבדה בארץ לאבחון סוג הסוכרת ,ולכן הבדיקת דם נשלחה לארה"ב,
הבדיקה גם לא במימון קופ"ח-הכללית,אומנם הייתי צריכה לבצע אותה ( דרך בי"ח) ,
אבל נדרשתי לשלם תשלום באופן פרטי, סכום של מעל -.500 ש"ח (+מע"מ),לאיבחון סוג הסוכרת.
וכפי שסיפרתי מקודם,קיבלתי איבחון לסוכרת מסוג 1 ולכן היה עליי להפסיק מיד
את השימוש בכדורי-הגלוקומין ,ולעבור להזרקות אינסולין.
כך שבקופ"ח -הכללית זה המצב,וכלום לא תמוה.
&nbsp
&nbsp

tschouki

New member
אז תעברי למכבי :)

יותר יקר לשלוח דגימת דם לארה"ב מאשר לבצע את הבדיקה במעבדות שכן יכולות לבצען, ויש כאלה.
במכבי גם לא משלמים על הבדיקה. הקופה מממנת (ועל אף שאיני בקיא ברזי סל הבריאות, אני מאמין שזה אמור להיות חלק ממנו).
משהו לא מסתדר לי בסיפור שלך.
איכשהו נשמע לי שאנשי המקצוע שטיפלו בך בתחילת הדרך הם לא בדיוק חוד החנית.

ולגבי תוצאות הבדיקות שחזרו מארה"ב :
מצאו נוגדנים לתקיפת תאי הביתא?
מה מצב הפרשת האינסולין בגופך?

אבו זקן

New member
סוכר בצום

אם ב"סוכר בצום" הכוונה היא לסוכר מיד לאחר ההשכמה בבוקר, ייתכן שאכילת מעט פחמימה עם שומן לפני השינה תשפר את המצב. בינתיים, רופא המשפחה שלך יכול להפנות אותך לבדיקת A1C שתיתן אינדיקציה למצב הכללי של משק הסוכר שלך, שהוא משמעותי יותר מהסוכר בנקודת זמן אחת ביום.

tschouki

New member
חסרים נתונים

מהי רמת הסוכר שלך בצום ?
האם בדקו לך c-peptide כדי לבדוק את ייצור האינסולין האנדוגני שלך? (אם לא, צריך לעשות זאת).
וכפי שכתבו כאן, צריך לבדוק מהו ה-A1C כדי לקבל תמונת מצב שאינה נקודתית.

אכן ב-MODY אין התקפה אוטואימיונית, אולם בשורה התחתונה נפגע ייצור האינסולין בגוף. בדיקת c-peptide אמורה לאשר או להפריך מצב זה.
ייתכנו (בגדול) שני מצבים:
1. נפגע ייצור האינסולין בגוף (מאיזושהי סיבה).
2. לא נפגע ייצור האינסולין בגוף, אולם רגישות הגוף לאינסולין המופרש השתנתה לרעה.
במקרה של סעיף 1, אין מנוס מהזרקת אינסולין חיצוני.
במקרה של סעיף 2, לרוב תזונה וספורט יתקנו את המצב, אם כי לא תמיד. (אני לא בעד צריכת כדורים לפני שמנסים לתקוף את הבעיה באמצעים טבעיים).

סוכר גבוה בבוקר יכול להיות ממספר סיבות -
א. ארוחה מאוד חלבונית-שומנית בשעת לילה מאוחרת. הן מתפרקות לאט מאוד.
ב. בדומה לא', אם יש בעיה מטבולית שגורמת להאטת התרוקנות הקיבה, זה יבוא לידי ביטוי בעליית סוכר זמן רב לאחר הארוחה.
ג. "תופעת הבוקר" ו\או ריבאונד של ירידת סוכר בלילה.
...

מה את אוכלת בדרך כלל בערב ובאיזו שעה?

ash kahol

New member
גלוקומין

ממליץ לך לגשת לדיאטנית במרכז סכרת כדי שתייעץ לך מה ומתי לאכול בלילה כדי למנוע את העלייה ברמת הסכרת.

לי היתה בעיה מעט מוזרה, שמתוך שלוש או ארבע תרופות מקבילות של גלוקומין רק הכדורים של חברה אחת השפיעו עלי. כאשר לקחתי כדורים של החברות האחרות לא היתה כל השפעה.

למעלה