מה דעתכם ,בנושא עבודתם של מומחי -הסוכרת ,,

oritta17

New member
מה דעתכם ,בנושא עבודתם של מומחי -הסוכרת ,,

הופתעתי מעבודתו "המרתקת" של מומחה הסוכרת האינדוקרינולוג:
לאחר שהוזמנתי להתייעצות עם המומחה בבי"ח,
לאחר שנכנסתי למרפאה וישבתי מול המומחה,הוא היה עסוק בהקלדת ההיסטוריה -הרפואית שלי, במשך 20 דקות, ללא הרמת ראשו בכלל.לבסוף אמר לי שהכול הוקלד אצלו במחשב,
ולצערו הזמן נגמר ,ויהיה עליי להזמין תור נוסף, לעוד 3 חודשים,
וגם להביא שוב תוצאות בדיקת ה- A1C -

לאחר 3 חודשים שוב הגעתי ,ושוב המומחה חזר להקליד על מסך המחשב, את כול ה"היסטוריה",,,של מחלת הסוכרת,שנתגלתה אצלי לפני שנה וחצי בלבד.
וגם הפעם, זה נמשך 20 דקות הקלדה, ואז,,,איך לא ?
נגמר הזמן - והוא לא הספיק להשיב לשאלותי.
אמר כי לצערו ממתין לו מוזמן נוסף ,ושאצטרך לשוב אליו שוב עם תוצאות A1C - בעוד 3 חודשים.

האם גם לכם זה קורה ,שהמומחה האנדוקרינולוג, מתעסק נטו בהקלדות על המחשב,ואין לו זמן לניהול דו -שיח ולהשיב בעניין תרופות שעליכם לקחת ?

האם זו השיטה החדשה להעביר את היום בהקלדות על המחשב ?
ובכלל ,תמוה בעיני,מדוע עליו להקליד בכול פעם את כול הנתונים מחדש,ומדוע הוא לא מעלה על המסך את כול מה שכבר הקליד בביקורי הקודם ?
האם בעידן המחשב,קם דור חדש של מומחי-סוכרת שהפכו לקלדנים ומרותקים למסך, כתחליף לניהול שיחה עם החולים ?
האם גם אתם נתקלתם בתופעה הזו ?

mrkorr

New member
שאלה חשובה ועצובה

המערכת היום בירוקרטית מתמיד - והמחשבים והפקסים והאימייל לא תמיד עוזרים.
למעשה, הכל תלוי כמו תמיד בבן האדם.
לצערנו יש צוותים (רופאים/אחיות/דיאטניות ועוד) שמתחבאים כמו שתיארת מאחורי המחשב.
יש אחרים, טכנופובים שמעבירים את זמנם בבקשות עזרה ותלונות איך הכל לא עובד להם.
ויש את אלו שתוך כדי השניים הקודמים גם מצליחים לשלב שיחה אנושית וממש לעזור.
אצלי היה כך עד לאחרונה - הרופאה ידעה לתקתק הכל, להתלונן על כך שהאימייל לא מתחבר והמערכת לא עולה וכו' וכו' וגם ניהלנו ממש שיחה על ההרגלים שלי שבסופה בדר"כ היה עדכון של התוכנית הטיפולית. בגלל זה כל תור היה אצלה 45 דקות במקום 20-30 דקות.

מה שאת מתארת גורם לי לרצות להפוך את המקלדת על הרופא המכובד וללכת לחפש מומחה אחר.
אולי תנסי לפני חיפוש מומחה אחר להגיד לו לפני ההקלדה שאין לך היסטוריה. את כאן עכשיו ואם הוא צריך מידע שיידבר איתך.

אורית, תרשי לי להיות בוטה..

אני לא מאמין לתאור שלך, לגבי המפגש עם המומחה.. או שיש עוד אפשרות , שאנני רוצה לכתוב..

oritta17

New member
אתה מוזמן לגשת למח' סוכרת-בלינסון ,ולהתרשם בעצמך,

אדון הנרי, עד שלא חוויתי את התופעה,לא יכולתי להאמין - שזה קיים.
פניתי גם לרופא המחוז בנושא,ואמרתי לו שפעמיים המומחה הסתתר מאחורי המסך והקליד עמודים שלמים,עד שנגמר הזמן ,ואז רשם לי בדיקת A1C לעוד 3 חודשים.
&nbsp
ראיתי שרופא המחוז עצמו ,כלל לא התרגש מהתופעה,וגם הוא היה עסוק במחשב ,
וגם בטלפון הנייד,שצלצל כמה פעמים במהלך החצי שעה,שישבתי במשרדו.
בקיצור,לא השקיע יותר מדי לפתרון הבעייה, (כנראה שגם לא יודע לפתור את הנושא),
והמליץ לי לגשת לרופא המשפחה,בכדי למלא טופס כולשהו,לקבלת תרופה מסויימת, ושיבדוק אם היא קיימת בארץ.
זו ממש שערורייה.
.

אם זה היה "מנסה" להתרחש אצלי...

המומחה לא היה שוכח אותי.. חס וחלילה אלימות.
בטוח שלא הייתי יוצא, לפני שהתשובות היו מניחות את דעתי..
בנוסף הייתי עושה למומחה בושות באתרים החברתיים.

ash kahol

New member

אני גם נשלחתי למרכז בבלינסון. כנראה במועדים קרובים לשלך.
אני "נפלתי" על רופאה מקצועית, ידע נרחב במבחר תרופות + יתרונות וחסרונות שלהם, סבלנית, סובלנית. פשוט מקסימה.
גם האחיות שעברתי אצלן היו כאלה.

אולי תבדקי מול מרכז ההזמנות אם אפשר להחליף רופא?

את הבדיקות ובקשת האישורים לתרופות צריך לעשות מול מרפאת הבית בכל מקרה.

oritta17

New member
הציעו לעבור למומחה פרטי,שתמורת תשלום מקבלים ייעוץ מלא.

וכיום גם יש אופצייה לקבל החזר של מחצית מהתשלום, דרך הסדרי הביטוח-המשלים.
וגם התור קצר ,אפשר לזמן תור לעוד 3 ימים.
רק חבל שהגענו למצב העגום, שלחלק מהרופאים לא איכפת בכלל שלא לטפל בחולים,
וצריך לחפש דרכים חלופיות במדינה שלנו ,בכדי לקבל שירות הוגן ומועיל.
&nbsp

ash kahol

New member
לא הבנתי אם הם לא מאפשרים לך

לעבור לרופא אחר בבלינסון או שהציעו לך לגשת לרופא פרטי בגלל שאת מיואשת מהרופאים בבלינסון.
לדעתי יש לך זכות לבחור את הרופא שלך. אולי לא בתקופה מסויימת מהביקור האחרון אבל הזכות לעבור קיימת.

כשהציעו לי לגשת לגשת לבלינסון סרבתי. יש לי היסטוריה מאוד רעה עם רופאה שעבדה במרכז האנדוקריני בילדותי ובנעורי.
בסוף הלכתי רק בגלל שהתעקשו שהמרכז בבלינסון הוא מרכז הסכרת הכי טוב בארץ. מן הסתם הרופאה שלי היא לא היחידה שטובה שם.

רופאים שלא אכפת להם ממי שיושב מולם הם לא חידוש. מילדות נתקלתי ברופאים כאלה. הבעיה היא שעם המצב הכספי של קופות החולים המצב אכן הולך ומתדרדר.

zvika2017

New member
אולי פשוט תקבעי תור אחרון ביום

ואז לא יהיה לרופא את התירוץ שיש מטופל נוסף שמחכה בתור.
אז גם יהיה לך יותר לגיטימציה לדרוש תשובות... כי אין לחץ של תור ממתין.
נסי זאת. תשאלי את המזכירה הרפואית מהי שעת התור האחרונה ביום העבודה של הרופא, ותקבעי.
כמו כן, בקשי בנימוס בתחילת הפגישה שאת ההקלדות יעשה אחרי שתקבלי תשובות לשאלות שמאוד חשוב לך לקבל עליהן מידע.

לגבי השאלה שאחרונה בהודעה שלך, אני אישית לא נתקלתי בזה כיוון ש... אני תמיד אחרון בתור
, ולכן יש את כול הזמן שבעולם (לא שאני צריך אותו כי אני לא בא בשביל שאלות, אלא רק בשביל קבלת אישורים... בדרך כלל בפגישה אני זה שמתוחקר ולא זה שמתחקר).

תומר

Member
תגובה

מתפלא מאוד על פנייה נוספת לאותו רופא אנטיפט תמיד ניתן בסכום סמלי לקבל רופא מומחה פרטי שבהסדר מוזר שבבלינסון זה היחס שקיבלת צר לי על כך בהצלחה

dbee70

New member
הניסיון שלי אחר לגמרי

אני גם מטופלת במרפאת סכרת בבילינסון אצל רופא מקסים, סבלני, שמצליח לעמוד לרוב בלו"ז ועדיין לתת יחס אישי ותשומת לב. הוא לא עסוק בהקלדה כי ממילא תוצאות הבדיקה מופיעות במערכת, כמו גם סיכומי פגישות קודמות ושינויים שחלו במצב הבריאותי בין פגישה לפגישה, והוא מקליד רק סיכום פגישה ושינויים שצריך להכניס בתיק.

למעלה