טשטוש בראיה

ckaerez

New member
טשטוש בראיה

שלום ושבת שלום.
בן 42
לפני כשבועיים אובחנתי כחולה סכרת סוג 2 אחרי בדיקת דם 323 ו A1C 10.7.
הגעתי בעקבות ראיה מטושטשת לרחוק!! וסימנים של סכרת (צמה ושתן מרובה).
התחלתי טיפול בגלוקומין פעמיים ביום ואחרי שבוע הראיה די היסתדה.
ואז הרופא רצתה להתחיל טיפול באינסולין וביקשתי לנסות להתייצב עם כדורים לפני.
הרופאה הסכימה בשל השיפור ברמת הסוכר ושינתה את הכדורים לגלוקומין בבוקר ו januet בערב, לאחר מספר ימים הראיה שוב טושטשה הפעם לקרוב!!
אני כבר שבוע ככה.
יש לציין שרמת הסוכר די התייצבה סביב 110-120בבוקר לאחר צם 8 שעות ואף פחות ובערב לאחר האכל 140+-.
בבדיקת רופא עיניים לא נתגלתה פגיעה בעיניים, ואף אמר שעם התיצבות הסוכר הראיה תשוב לקדמותה.
דבר נוסף לפני שמונה שנים עשיתי ניתוח לייזר להסרת משקפיים והראיה מאז הייתה מצוינת.
אשמח לשמוע חוות דעת על הנושא
תודה
ארז

oritta17

New member
אצלי בעייה דומה ,,

מנסיוני, למדתי לגבי רמת הסוכר,שמראה הגלוקומטר:
קחי בחשבון שאומנם הגלוקומטר מראה לך 110 ,אבל בפועל מאוד יתכן שיש לך רק 90,
או 85 ואז מופיעה טשטוש בראייה.
זה קרה לי המון פעמים ,ובעבר כשהיה לי טשטוש בראייה,אני בדקתי ב-3 סוגי גלוקומטר ובכול מכשיר היתה תוצאה שונה ולרוב נמוכה מ-100,
למדתי כשיש טישטוש, אז אוכלים משהו, ואז כשהסוכר עולה קצת ,(אצלי בגלוקומטר היה 140- 150 ,ואז מצב הטישטוש חלף.)
כך למדתי שלמעשה 140 זה מצב יציב ללא טשטוש ראייה,ודאגתי להגיע לרמה הזו,בכדי להרגיש טוב.(הבנתי שלמעשה ה 140 - הוא למעשה בפועל 100.)
&nbsp
&nbsp

לגבי הטשטוש בראיה..

לא נראה לי שזה קורה ברמות סוכר לא מאוד גבוהות. בהיפו הראיה מאוד חדה.. הייתי הולך לעוד רופא עיניים, לחוות דעת נוספת. רופא בעל ניסיון רב עם סוכרתיים.

הצעה לגבי איסולין, אם אינך מצליח להקטין את ה-A1C, בזמן קצר, לערכים של פחות מ-7, אל תפחד לעבור לאינסולין.. חבל שאני לא עברתי לאינסולין 7-10 שנים קודם . היום להזריק אינסולין זה פחות מעקיצת יתוש.....

oritta17

New member
להנרי ,האם האינסולין מוריד לך את ה- A1C ?

אני על זריקות אינסולין עם 8.5 A1C -- שלא מצליח לי להורידו,כבר שנה וחצי.
למרות שאני בשמירת דיאטה כול הזמן.
יש טיפים אולי ,איך מורידים את ה-A1C לגובה - 6.

oritta17

New member
איך אתה הורדת ,יש לך טיפים ?

לא הצלחתי להוריד את ה -A1C למרות שאני עם אינסולין ,
וגם בדיאטת פחמימות כמעט שנה.
&nbsp
אשמח לקבל טיפים,ממך ,
וכול מי שהצליח בהורדת ה A1C

תומרונתם

New member
מנהל
כמה פעמים ביום את מודדת את רמות הסוכר?

הדרך היחידה להגיע לאיזון טוב יותר היא למדוד יותר פעמים. ככה יש לך יכולת לתקן וללמוד.
למשל
- אם מדדת שעתיים אחרי האוכל והערך גבוה מידי, זה אומר שכמות האינסולין לא התאימה לכמות הפחמימות שאכלת בארוחה, ובפעם הבאה צריך או להפחית בפחמימות או להוסיף אינסולין.
- אם לאחר 4-5 שעות אחרי הארוחה יש לך נפילת סוכר, זה אומר שהאינסולין הבזאלי שלך עולה על מה שהגוף צריך, ואולי כדאי להפחית את מינון האינסולין ה"ארוך", או לאכול משהו קטן בשעה הזו.
- אם בבוקר הערך גבוה מידי, צריך כנראה להוסיף למינון האינסולין ה"ארוך". אבל, פה צריך לעשות שינויים מאוד בזהירות, בגלל שהאינסולין הזה משפיע על כל היום.
&nbsp
בקיצור - הרבה יותר מדידות במהלך היום יעזרו לך ללמוד איך הגוף שלך עובד ומתי הוא צריך "עזרה" של אינסולין, או אוכל, או יציאה להליכה. אחרי שאת מאוזנת ויודעת להכיר את הגוף טוב יותר, אפשר להפחית בחזרה את מספר המדידות ביום.

oritta17

New member
רמת הסוכרת נמדדת המון פעמים ביום,מחשש להיפו,

הממוצע לאחר הארוחות 170 - 190
ולאחר הליכה יורד ל- 100 -130
הבעייה היא של בדיקת ה-A1C שרק עולה כול 3 חודשים בבדיקת הדם.
אז השאלה:איך מורידים אותו לרמת הנורמה ?

תומרונתם

New member
מנהל
הערכים שלך לאחר ארוחות גבוהים מידי

לפי מה את מחליטה כמה אינסולין לקחת על הארוחה? האם זה מינון קבוע שנקבע ע"י הרופא, או שאת סופרת פחמימות? מדידות כאלו מראות בבירור שיש יותר מידי פחמימות לכמות האינסולין. לכן צריך או להפחית בפחמימות או להוסיף אינסולין. אם את לא מרגישה בנוח עדיין להוסיף לבד, כדאי לשלוח למרפאה שלך את תוצאות הבדיקה במשך 7-10 ימים ולבקש המלצה להעלות את האינסולין.
&nbsp
וגם, מה הממוצע בצום, המדידה הראשונה בבוקר?

zvika2017

New member
ממליץ (כרגיל :) ) לקרוא ולשמוע את דר ברנשטיין

שם תקבלי את כול הטיפים.
אני, כאמור מהודעה קודמת, על A1C של %5.1 (כאשר מבחינתי זה לא מספר רצוי. אני שואף להיות על כ-4.8%, אולם בגלל שלאחרונה איבדתי את תחושות ההיפו ב-60s' , אני שומר על סוכר קצת גבוה יותר כדי להחזיר את תחושות ההיפו).
ולעניין - איך?
כפי שרותם ציינה, קודם את צריכה להתכוונן על רמת הבאזל שלך. בהנחה שזה בסדר, נשאר עניין הארוחות.
אני מיישם את משנתו של דר' ברנשטיין באופן חלקי, ובאופן הבא -
אני לא אוכל הרבה. אני לא אוכל יותר ממה שאני באמת צריך (לא אוכל עם העיניים). מרכז הארוחה הוא חלבון, צמחי ומן החי (שכמעט תמיד מכיל בתוכו שומן באופן אינטגרלי, ולכן אני לא מעמיס עוד הרבה שומנים מבחוץ, כפי שהחברה של LCHF או פאליאו עושים). לצד החלבון אני אוכל ירקות.
את הארוחות האלה אני מכסה באינסולין רגולר (או humalin R או novolin R) ברמות דיוק של חצאי יחידה, ולא באינסולין מהיר (humalog או novolog).
ארוחה לא גדולה, שמבוססת על חלבון (שכאמור יש בו גם שומן + שומן נוסף שאני מוסיף), ואשר הפחמימות שבה מגיעים רק מירקות לא עמילניים - ארוחה כזו מתפרקת מאוד לאט בגוף. אינסולין רגולר גם כן מתפרק לאט בגוף, ובדרך כלל אני משיג חפיפה טובה בלי spikes ובלי צניחות.
כול ניסיון לכסות באופן חופף ארוחה פחמימתית עם אינסולין מהיר (נובולוג\הומלוג) נועד לכישלון מוחץ. בסבירות גבוהה תהיה קפיצת סוכר, ואחר כך צניחת סוכר (או שהוא נשאר גבוה). זו רכבת הרים גליקמית שטוב יעשה כול סוכרתי אם ימנע ממנה (שומר נפשו ירחק).
הכול מוסבר בספרו של ברנשטיין.

(יש לי גם אינסולין מהיר, הומלוג, רק עבור תיקונים במקרה שאני מפספס, או לתקל תופעת אפקט השחר חריגה).

אלעד.

New member
הטיפים האישיים שלי

לפני כ-9 חודשים -10.7, עם מטפורמין X3 ללא מעקב. בהמשך אינסולין טוג'או 12 יחידות בערב עם נובונורם 0.5x3, ירידה תוך מספר חודשים ל-6.3 אך עם היפו 55-70 כשלוש פעמים בשבוע, אחה"צ. 2-4 קוביות סוכר ליציאה מהיפו. היו גם ערכים גבוהים שעתיים אחרי ארוחות (150-190). גם בבוקר 130-150 בצום, למרות ערכים טובים לפני השינה. לפני כחודשיים הוחלף הנובונורם לג'ארדיאנס 10 פעם ביום, בבוקר, והעליתי את הטוג'או ל-14. לא היה אפילו היפו אחד, רוב המדידות פחות מ-130 לפני ארוחות, בדרך כלל סביב 90-110. שעתיים אחרי - 120-140, עם חריגות קטנות ביותר. גם הערכים בבוקר בצום ירדו לערכים תקינים. ארוחות דלות פחמימות, לא נוגע בלחם, פיתות, מאפים. אין תופעות לוואי בכלל מהג'ארדיאנס. הוא אמור לגרום לירידה חיובית במשקל - ירדתי 3-4 ק"ג שבדיוק היו מיותרים אצלי. לג'ארדיאנס יש גם השפעה חיובית על הלב ועל הכליות. אם רוצים לבדוק השפעת שינוי בטיפול לטווח קצר - פרוקטוסמין (2-3 שבועות אחורה).

תומרונתם

New member
מנהל
יפה!

לא חשבתי על הרגולר בתור פתרון לארוחות חלבוניות, זה רעיון מצויין

zvika2017

New member
זה כאמור מבית מדרשו של ברנשטיין

יש לו ביוטיוב סרטונים בהם הוא מתמקד בזה. ממליץ לך בחום.
בתחילת הדרך קיבלתי מהרופאים RAPID, וזה הכניס אותי לסחרור התמידי - גל הסינוס של סוכר גבוה וסוכר נמוך.
לאחר שקראתי את ספרו של ברנשטיין (זה היה עוד לפני שהוא פתח ערוצי יוטיוב... היום המידע הרבה יותר נגיש), עברתי לארוחות מבוססות חלבון ול REGULAR... וגל הסינוס הפך להיות הרבה יותר שטוח.
לאחר שמכווננים אותו ויודעים פחות או יותר כמה ומתי (העיתוי לא פחות חושב) להזריק לאיזו ארוחה, האיזון הרבה יותר טוב.
פחות היפר (נדיר. ומבחינתי מעל 120 זה היפר) ופחות היפו (זה יכול לקרות בזמן ספורט בעצימות גבוהה כאשר לא אוכלים פחמימה תוך כדי ריצה).
יצא לך לקרוא\לשמוע ברנשטיין?

תומרונתם

New member
מנהל
איך אומרים הגששים...

"טרם הספיקותי לעיין בו"

&nbsp
אולי פעם, כשיהיה לי זמן. כרגע אני מאוזנת יפה על 70-80 גרם פחמימות ביום, שמחה בחלקי... לא מעוניינת לרדת ל-30 בשלב זה

zvika2017

New member
ותלוי איזה חלבון

יש הבדל בין חלבון צמחי\ביצה\טונה ובין אכילת סטייק.
לנתח סטייק עסיסי לא תספיק זריקת REGULAR אחת, כי הוא מתפרק מאוד לאט... לאט מידי בשביל REGULAR.
כדי לכסות טוב אכילת בשר אדום בכמות מכובדת בארוחה אחת, צריך לפצל לשתי זריקות REGULAR כדי לקבל כיסוי הולם.

למעלה