משתמש חדש בגלוקופז' - מתי וכמה...

צפוני

New member
משתמש חדש בגלוקופז' - מתי וכמה...

חדש בפורום...
בן 68, אחרי שנים של חריגה מרמת הסוכר הנורמאלית בסביבות 120 ו A1C של 6.4 ולאחר נסיונות דיאטת דלת פחמימות וסוכרים שנכשלו החלטתי לקחת בהמלצת הרופא קלוקופז'.
הרופא המליץ על כדור אחד ביום ( 850מ"ג) לאחר הארוחה העיקרית-צהרים.
מקריאת חומר על פעולת התרופה אני מבין שטווח השפעתה הו 8-10 שעות וגם שהסוכרים והפחמימות מתאכלים לאחר כשעתיים .
המשמעות היא שאני בעצם "מוגן מארוחת הצהרים 12:00 עד 10 שעות אחריה - נגיד ארוחת הערב אם סיימתי בסביבות 20:00 + שעתיים.
ומה קורה אם אכלתי ארוחת ערב ב22:00 ? או בבוקר?
לכן...
חילקתי את ה 850 מ"ג לשניים, לאחר ארוחת הבוקר (מכסה את הצהרים) ולאחר ארוחת הערב.
ממוצע הסוכר מאז שהתחלתי לפני שבועיים ירד ל 100, בתחום הנורמאלי לגילי.
בעקבות כך אני שוקל לקחת 3 פעמים ביום לאחר כל ארוחה כך שאהיה מכוסה לגמרי בכל שעות היממה.
אשמח לתגובות מנסיונכם.
שנה טובה (לא מתוקה...)

לאה 2

New member
שאלה על השאלה של צפוני

ראשית, צפוני, אין לי ידע כדי לעזור לך ואני מאחלת לך בהצלחה!!
שנית, ברצוני לשאול שאלה. לי יש גלוקוז 113. "רק" 7 פחות מממה שיש לצפוני.
לעומת זאת ה- a1c שלנו הבדל שמיים וארץ: שלי 5.3 ושלו 6.4!! מעניין אותי איך זה שיש הפרש כזה ביני לבינו.
זה לא שאני עושה תחרות.
אני פשוט מנסה ללמוד מזה משהו.
תודה ושבת שלום!

mrkorr

New member
תשובה

מדידת הסוכר בדם (רמת הגלוקוז) היא מדידה נקודתית והמספר מראה את רמת הסוכר הנוכחית בדם - בזמן הבדיקה.
A1C הוא קיצור של hba1c: המוגלובין מסוכרר, המראה את ממוצע הסוכר בדם בשלושה חודשים שלפני הבדיקה.
http://www.irispeleg.com/hba1c/
דמייני גרף שעולה ויורד לאורך הזמן, הבדיקה באצבע היא דגימה, הצצה חד פעמית לתוצאה על הגרף.
ה-A1C הוא הממוצע של הגרף לאורך שלושה חודשים.

לא כל כדור מותר לחצות..

אני משתמש בגלוגופז' ( גלוקומין, מטפורמין ) כבר 36 שנים.. עד היום לא שמעתי שחוצים כדור כזה .. אם אינני טועה זה כדור בשחרור איטי, ועצם חציתו גורמת לשחרור מיידי.

האם קיבלת אישור "לפטנט" שלך מאנדוקרינולוג מומחה בסוכרת? או לפחות מרוקח בכיר בקופת חולים?

באישור רופא, אתה יכול לקחת כדור שלם כל 12 שעות או אפילו כל 8 שעות ..
אל תשחק עם תרופות, הן לא נועדו לכך..

צפוני

New member
חציית גלוקופז'

ברור ששאלתי, הרופא אמר שאין בעיה, אפילו יש סימני אמצע על הגלולה שיהיה קל לחצות...

צפוני

New member
הכדור לא ERאו SR

כלומר לא שחרור מושהה או איטי ולכן ניתן לחלוקה. הרופא בעל נסיון רב. שאל את הרופא שלך...

אבו זקן

New member
לא צריך לשאול רופא

כפי שכתבת קודם, יש סימן חציה על הגלולה, מה שאומר שמותר לחצות אותה.

למעלה