סכרת הריון

DesertRose100

New member
סכרת הריון

שלום אובחנתי כחולת סכרת ממש בשבועות ראשונים.
ערכי סוכר בצום 124-132.
שעה אחרי ארוחה 150-180.
בלילה בעיקר הסוכר גבוה וגם בצום בבוקר.
הרופא המליץ על אינסולין לבמיר 6 יחידות בערב. ו4 יח' נובורפיד לפני כל ארוחה.
השאלה אם זה לא יותר מידי? ואיך מתנהלים עם סוכר גבוה? אני קצת חוששת מהזריקות במיוחד שהבנתי שכל פעם מזריקים במקום אחר זה קצת מלחיץ אותי. מה ההבדל בין העטים?
תודה

אם את לא סומכת על הרופא - תמצאי רופא שאת כן סומכת עליו

הכמויות שאת מציינת הן נמוכות למדי, בתור מי שמכיר את הכמויות של סכרת 1
&nbsp
לבמיר הוא אינסולין איטי - עובד תקופה ארוכה - לכל הלילה, ונובורפיד מהיר נועד לעבד את הסוכר שאוכלים בזמן הארוחה
&nbsp
את צריכה יעוץ דיאטני שמתאים לך, אנחנו פה ככלל מורידים פחמימות אבל זאת המלצה שלא בטוח מתאימה להריון. כנ״ל לגבי הליכה יומית - מוריד רמות סוכר אבל צריך התאמות להריון
הכי חשוב, לעקוב אחרי רמות הסוכר ולהתיעץ אם משהו לא נראה לך
&nbsp
בהצלחה!

תומרונתם

New member
מנהל
ברוכה הבאה ובשעה טובה על ההריון

"יותר מידי" זו שאלה שרק את והרופא שלך יכולים לענות עליה... על פניו נראה שהוא התחיל איתך עם מינון יחסית נמוך. את רק בתחילת ההריון וקחי בחשבון שהמינון הזה צפוי להכפיל ולשלש את עצמו עד סוף ההריון...
איך מתנהלים עם סוכר גבוה? בהריון עדיף לא להגיע לסוכר גבוה. ולכן הטיפול באינסולין הוא הפתרון הטוב ביותר עבורך. תקפידי על תזונה נכונה, לא הרבה מידי פחמימות בארוחה אחת. שימי לב שרוב הדיאטניות ימליצו לך על תכולת שומן דלה בגלל שככה לימדו אותן בבית הספר, אבל כאן זה לא תופס. כשמורידים פחמימות רצוי וכדאי להעלות את תכולת השומן - כך גם שומרים על שובע וגם על ספיגה מאוזנת יותר של הפחמימות בארוחה. כך שלמשל את פרוסת הלחם שלך לארוחת הלילה כדי למרוח עם חמאה או אבוקדו.
&nbsp
לגבי ההזרקה במקומות שונים - אני השתמשתי בזמנו באיזור הבטן, אבל זזתי כל פעם למקום אחר. בהריון יש הרבה בטן, כך שאין בעיה של חוסר מקום

חשוב מאוד לזכור: לשמור מרחק של לפחות 5 ס"מ מהטבור.
&nbsp
יש הבדל בצבעים בין העטים של הלבמיר והנובורפיד. את הלבמיר לוקחים פעם אחת ביום והוא אינסולין שמשתחרר לאט, ודואג לכיסוי לאורך היום והלילה. את הנובורפיד לוקחים לפני ארוחה, הוא אינסולין שמשתחרר סופר-מהר, ודואג לכיסוי הארוחה (עד 4 שעות).
&nbsp
בהצלחה! ונשמח לענות לשאלות לאורך ההריון...

DesertRose100

New member
שאלה חשובה

ראשית תודה על התשובות

האם מחט של עט אינסולין מותאמת לפי משקל או שאפשר לבחור גדלים על פי נוחיות?
אני אישית קיבלתי מחט גודל 8 מ”מ זה גדול לי אני לא מבינה למה אני צריכה לסבול, שוקלת 75.
אציין שאחות כתבה את המירשם והחתימה רופא גניקולוג.

ash kahol

New member
יש אורכים שונים כשהעובי מעט משתנה ביניהם

כמו שכתבו לך, יש מחט של 6 מ"מ שמאוד נפוצה.
יש גם 5 מ"מ אבל לא בכל מקום מחזיקים אותן.

למעלה