המלצה על רופא סכרת נעורים באזור חיפה

love love 3

New member
המלצה על רופא סכרת נעורים באזור חיפה

אשמח לקבל המלצות על רופא/ת סכרת טייפ 1 באזור חיפה במסגרת קופ"ח מכבי או פרטי .. מטופלת במשאבת אינסולין
חשוב לי שיהיה רופא אמפטי ונעים, בגובה העניים ויכולת הכלה לצד מקצועיות ויכולת להסביר וזמין לליווי ושאלות.
האם קיים???
אני מעוניינת להכנס להריון וזקוקה נואשות לרופא ועזרה באיזון הסוכר למרות שאני כבר שנים עם סכרת...

תומרונתם

New member
מנהל
לצערי אני לא יכולה להמליץ

כי אני לא גרה בארץ כבר שנים... מקווה שמישהו יוכל.
&nbsp
אולי תשאלי פה אותנו את השאלות - איפה את חושבת שהבעיה העיקרית שלך באיזון, ננסה לעזור כאן בוירטואלי

love love 3

New member
ניהול הסכרת טיים 1 ביום יום

תודה על ההתייחסות!!!
אני אשמח לדעת איך אנשים מנהלים את היום יום שלהם עם הסכרת ומצליחים להגיע לh1ac 6... מבחינת אוכל וספורט

zvika2017

New member
חפש מידע על דר' ריצ'רד ברנשטיין

יש לו ערוץ ביוטיוב, יש לו אתר, ויש לו ספרים.
הוא מפרט את הדרך לשליטה טובה בסכרת, וכנגזרת, הנמכת ה-A1C.

אם אינני טועה, דר' ריצ'רד ברנשטיין..

עוסק בעיקר בטייפ 2 - בדיאטה דלת פחמימות..

zvika2017

New member
גם וגם

דר' ברנשטיין הוא סוכרתי טייפ 1 בעצמו, מגיל 12.
בתחילת דרכו הרפואית הוא כיוון בעיקר לטייפ 1, ובעיקר לילדים.
ובעניין הפחמימות - זה עניין של טרמינולוגיה.
דר' ברנשטיין בעד פחמימות מירקות בלבד, ורק אלו שיש להם אינדקס גליקמי חד ספרתי (שואף ל-0).
כלומר, בקליקות שבהם מגדירים פחמימה כדגן\קיטניה\עמילן... ההמלצה היא ל-0 "פחמימות" כאלה.
הוא דוגל בדיאטה שהיא בעיקר חלבון, כשהפחמימות המועטות הם כאמור מהסלט שלצד החלבון. מבחינת שומן, הוא בא כחלק מהחלבון (רק עבור מקרים של דיאטת השמנה הוא דוגל בצריכה מוגברת של שומנים).
בזה הוא נבדל מדיאטות LCHF - דל פחמימות מורבה שומן (שבהם כמות הפחמימות המועטה יחסית היא עדיין יותר מידי על פי ברנשטיין).

אבל ניהול הסכרת של דר' ברנשטיין הוא נושא רחב יותר מרק תזונה.
בספרים\הרצאות הוא מדבר גם על :
- משטר הזרקות (איך, מתי ומאיזה סוג).
- ספורט נכון לאיזון סוכר.
- בחינת פרמטרים רבים שמשפיעים על סוכר (סממנים דלקתיים בגוף, בחוטת התריס)
ועוד.
בקיצור, הוא נותן תמונה רחבה על כול מה שקשור לניהול סכרת אופטימאלי (ואכן הרבה ממטופליו עומדים על A1C של 4.5%).

תומרונתם

New member
מנהל
סכרת ביום יום...

מעבר למעקב על התזונה עצמה, יש כמה דברים שחשוב לשים לב אליהם -
- לפחות בהתחלה, כשהדברים עדיין לא הכי ברורים, לתכנן לתכנן לתכנן. לדעת מראש כל יום מה את הולכת לאכול, מתי, כמה פחמימות יש בזה. מתי את יוצאת לאימון, מה את לוקחת איתך אם יש היפו, איזה סוג אימון. אם יש יום שיוצא מהשגרה, לתכנן אותו ולא לתת לאירועים לשנות לך את התכניות. אח"כ כשכבר יותר "בעניינים" אז קל לעשות שינויים קטנים (או גדולים) אבל עדיין לא לסטות מהרעיון הכללי של איזון.
- כדאי להפחית בפחמימות. אני לא אומרת דל-פחמימה, לא כולם בנויים לזה ואם את ניגשת לזה לא מוכנה אז עלולה להיכשל. אני אומרת מופחת-פחמימה.
- תתחילי את השינויים בקטן. שום דבר לא קורה ביום אחד, ושינוי איטי ועקבי יותר קל לשמור ולהפוך לדרך חיים
- איך נראה שינוי קטן בתזונה? למשל להקטין קצת את התוספת שליד הבשר, ואחרי שבוע להפחית עוד קצת... להפחית את הקורנפלקס כשמשעמם ואין מה לאכול בחצי הכמות, ואז אחרי כמה זמן עוד פחות... להכניס יותר ירקות לתפריט (אם הם עדיין לא שם), כל פעם קצת). פתאום אחרי כמה שבועות או חודשים, תראי שבעצם את התוספת הפחמימות בארוחה את יכולה להחליף לגמרי בירקות. אבל בעצם לא לא פתאום, זה תהליך.
- איך נראה שינוי קטן בפעילות גופנית? אפשר להתחיל בהליכות שלוש פעמים בשבוע 25-30 דקות, אח"כ קצת יותר ארוך, אח"כ ארבע פעמים... מידי כמה זמן כדאי לשלב פעילות אחרת (אופניים, שחיה, משחק כדור, אימון כושר משקולות).
- למדוד, המון. בתקופות שאני בשינויים או רצון להתאזן על רמה נמוכה יותר, אני מודדת 10-12 פעמים ביום. כמובן שאם יש סנסור אז זה מעולה, אבל אני לא הכי מאמינה בו (עד שלא יצא לי באמת לראות כמה הוא מדוייק, בגרסאות המשופרות שלו). עם כל מדידה ותיקון את לומדת ומנסה לפעמים הבאות. היה היפו באימון? כנראה שנכנסתי לאימון עם יותר מידי אינסולין פעיל או שרמת הבזאלי גבוהה מידי. עלית גבוה מידי אחרי ארוחה? כנראה שלא היה כיסוי מספיק של אינסולין או שבעצם כמות הפחמימות היתה יותר ממה שחישבת.
- תשחקי עם הבזאלי, בעדינות, אבל קחי בחשבון שהבזאלי מהווה חלק מאוד חשוב מהיכולת "לשטח" קפיצות ברמות הסוכר, להפחית בתיקונים, ולשפר את האיזון.
&nbsp
יצא ארוך... מקווה שתוכלי לקחת כמה רעיונות ולעשות שינוי. בהצלחה, ותבואי לשאול ולספר!

למעלה