בקשר להטלת שתן לעיתים תכופות

רמי אב

New member
בקשר להטלת שתן לעיתים תכופות

שאומרים שאם יש הטלת שטן לעתים קרובות שיש חשש למחלת הסכרת.
כל כמה זמן במדויק זה לעיתים תכופות?
תודה.

mrkorr

New member
זה כניראה אישי לכל אחד לפי מה שהוא רגיל

וצריך לשים לב לשינויים מההרגלים הקבועים.
למשל, אם בדר"כ ישנת כל הלילה רצוף, ועכשיו צריך לקום באמצע הלילה או בשעה מוקדמת יותר מהרגיל בשביל להשתין.
או אם היית רגיל ללכת פעם בשלוש-ארבע שעות ועכשיו פעם בשעה.
אגב זה לא חייב להיות הסימן היחיד.
אפשר שמצטרפים אליו: צמא שלא פוסק, אכילה בכמויות גדולות מהרגיל או רעב גם לאחר ארוחה גדולה, הרזייה פתאומית למרות האכילה, חולשה בגפיים (הרגשה כאילו הרגליים עשויות מצמר גפן).
אם יש חשש, לא לחכות. ללכת למרפאת אחיות בקופת חולים ולבקש בדיקת דם לסוכר באצבע. זה חינם, זה מיידי, זה לא כואב וזה חשוב.

רמי אב

New member
תודה

במקרה שלי אני לא מרגיש את שאר הדברים
&nbsp
אבל בנושא הזמן שבו אני מטיל את השתן אני מרגיש לפעמים זה יוצא כל פחות זמן ולפעמים זה יוצא כל יותר זמן
ושאם אני שותה בירה שחורה אבל במשך כמה ימים יש לי יותר שתן ואחר כמה ימים זה עובר השתן שיוצא כל פחות זמן,
בשתיה למשל של מים אין לי בעיה בגלל המים.
אז מה זה אומר בקשר אליי?

mrkorr

New member
אתה באמת מצפה לקבל אבחון בפורום באינטרנט?

ואם מישהו יגיד לך שהוא יודע לאבחן אותך לפי מעט הפרטים שמסרת - תאמין לו? בלי בדיקת דם? בלי בדיקת שתן? בלי להכיר היסטוריה רפואית?
כל אחד יכול לכתוב כאן מה שבא לו (כמעט) בלי חשבון - אל תיקח את זה כתשובה מוחלטת לשאלה שלך.
אם זה מטריד אותך - גש לרופא ותקבל ממנו הסבר והפנייה אם צריך ולאן שצריך (וכמו שכתבתי לך קודם, עדיף לא לחכות).
אגב, יש בווינט היום כתבה בעניין השתן:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4940832,00.html
בהצלחה!

רמי אב

New member
אז מה הסיבה שיש את הפורום הזה?

אם אתם ממליצים להפנות את השואל לרופא?
אני לא בטוח שאני הבנתי למה נועד הפורום הזה.

mrkorr

New member
כל דבר אחר פרט למתן איבחון רפואי

אתה יכול לקרוא את אלפי ההודעות בפורום:
תמיכה, ייעוץ בנושא צוות רפואי, ייעוץ בנושא ארוחות,
כושר גופני, שאלות על טכנולוגיות חדשות, סקירות של על מוצרים שונים מאנשים עם ניסיון מוקדם, אפילו פרסומות (חלקן גלויות וחלקן מנסות להיות מוסוות).
זה לא פורום רפואי ואין כאן רופא שעונה על שאלות.
אגב, אם תקרא פוסטים של שאלות בנושא ייעוץ רפואי בפורום רפואי (כמו דוקטורס), תיראה שמרבית התשובות של הרופאים הן (בניסוחים שונים): "משאלתך לא ניתן להסיק לגבי מצבך הבריאותי ואני ממליץ לך להיבדק אצל רופא".
אין לראות במה שכתבתי ביקורת נגדך, אתה מוזמן לקרוא ולכתוב כאן כאוות נפשך. אבל זאת תהיה סופר תמימות מצידך לחפש תשובה בפורום אינטרנטי כלשהוא כשמדובר בנושא איבחון של מצב רפואי.

לא רק סכרת

שלום
תכיפות במתן שתן יכולה לנבוע משורת סיבות:
שתיה מרובה
אלכוהול
סוכר גבוהה

בדיקת סוכר פשוטה תגיד לך מה המצב.
בקש מרופא המשפחה בדיקה כולל A1C ותדע

למעלה