סכרת טרום הריונית

goldgold1122

New member
סכרת טרום הריונית

שלום לכולם
אני בשבוע 18 רזה עם סכרת טרום הריונית. בבוקר בצום הערכים תקינים עד 80 עם אינסולין לבמיר 7 מהלילה. אבל במהלך היום אחרי ארוחות אני נושקת ל130/140. אין לי מה להוריד כי אני בקושי אוכלת פחמימות. לדוגמא לחם בכלל לא. הדיאטנית אמרה לאכול כל שעתיים. השאלה שלי היא אם אחרי שעתיים הערך הוא בסביבות 110-120 אז זה גם הערך ההמוצע במהלך היום אם אוכל כל שעתיים והסוכר לא יורד מתחת ל100. אז למה אומרים שלפני ארוחה צריך להיות מתחת ל95. איך אפשר להגיע לערך כזה?
תודה רבה

DesertRose100

New member
תשובה

היי
95 לא בהכרח, כאשר את אוכלת הערכים עולים וזה תקין. מספיק שהסוכר בצום 80 את לא ניראה לי עומדת לפתח סכרת. שעתיים אחרי אוכל סוכר 110 זה בסדר גם תלוי מה את אוכלת.
לגבי אינסולין אין לזה משמעות כשרמת הסוכר תקינה וגם לא נבדק c peptide אין צורך להתייחס. אצלי האינסולין עומד על 1174. סוכר אחרי ארוחה 170 שעתיים אחרי אוכל 130.
לגבי הארוחות תאכלי אוכל בריא פחות שומנים וסוכרים תשמרי על תזונה מאוזנת לחם חיטה מלאה זה מצויין עם טחינה בבוקר זה נותן תחושת שובע ופחות חשק למזונות מתוקים.
מה את אוכלת בד"כ?

goldgold1122

New member
תודה על התגובה

יש לי כבר סכרת וקיבלתי אינסולין עקב ערכים של 100+ בצום. אז בצום אין בעיה.
בבוקר : 2 פשטידות משיבולת שועל עם גבינה. בסביבות 120 אחרי שעה
ביניים: תפוח עם אגוזים בסביבות 120 אחרי שעה
צהריים: עוף עם ירקות בתנור/ ירקות חיים ו3 כפות כוסמת/בטטה/ פסטה ממש כלום. בסביבות 140
ביניים: מעדן בסביבות 115
ערב: פתית אחד עם חביתה גבינות ירקות בסביבות 140 אחרי שעה
לילה פתית עם גבינה
כלומר בערב בקושי מצליחה לאכול פחמימה. מפתית אחד עולה ל 140!!!
זה לא סכרת רגילה , זה הריון צריך להיות אחרי ארוחה ב 130
תודה רבה

תומרונתם

New member
מנהל
כיוון שאת כבר לוקחת אינסולין

האיזון מכאן ימשיך עם שינוי מינון האינסולין, בהנחיית הרופא/ה כמובן.
את מתארת תזונה ממש מעוטת פחמימות, כך שאין פה יותר מידי מה לקצץ...
&nbsp
הערה שלי - בערב ובלילה, במקום לאכול פתית עם גבינה, נסי פתית עם חמאה. זה גם טעים פיגוז, וגם יעזור עם מיתון העליה בערכי הסוכר. בנוסף, שימי לב שאת אוכלת גבינות עשירות בשומן ופחות דיאט. בדיאטטיות יש יותר פחמימות ובגלל תכולת השומן הפחותה הן נספגות מהר ומעלות את ערכי הסוכר מהר יותר.

למעלה