גלוקוז עלה - HbA1C דווקא ירד - התייעצות

rubiunic

New member
גלוקוז עלה - HbA1C דווקא ירד - התייעצות

שלום חברים,
בן 45, לפני חמש שנים בבדיקות שגרתיות התוודעתי לרמת גלוקוז של 106, מאז התחלתי ואני מקפיד על פעילות גופנית אירובית (ריצה קלה 50 דק) + אימוני כח (הכל מתון) בסביבות 3 פעמים בשבוע, על תזונה נכונה מקפיד פחות למרות שגם שם לא משתולל. ערכי הסוכר ירדו במתינות עם השנים (102, 99, 98 וכו') וחל שיפור עצום בפרופיל שומנים בדם (HDL עולה כל הזמן, טריגליצרידים יורד וכו'). במקביל ביצעתי בדיקות HbA1C שנסובו סביב 5.5, 5.4 וכו'. ועכשיו לשאלה :) - בבדיקה האחרונה לאכזבתי עלתה רמת הסוכר ל- 104 ואילו ה- HbA1C ירד ל- 5.2. אני מבין שדווקא ל HbA1C יש משמעות גדולה יותר כי הוא מתייחס לפרק זמן ארוך יותר, ובכל זאת ... האם תחילתה של מגמה? האם לדעתכם יש מה לשנות?
תודה מראש למשיבים!

דוגמה, מתחום אחר שקרוב אליך יותר..

זה כמו .. ההוצאות האישיות שלך עלו בתאריך 1/12/16, ובכל שנת 2016 הן ירדו..

הסוכר הרגעי ביום הבדיקה עלה טיפה, אבל ממוצע הסוכר ב 70-100 הימים האחרונים ירד..

אז אין פה מה להסביר..

תומרונתם

New member
מנהל
ערכי הסוכר בדם נעים ומשתנים

כל היום, כל יום.
לכן בדיקת הממוצע היא החשובה יותר וזו שנותנת תמונת מצב אובייקטיבית יותר על רמת האיזון שלך.
מדידת סוכר בצום בבוקר יכולה להיות מושפעת מגורמים רבים (כמה זמן ישנת, מה עשית אתמול, כמה אכלת, מה אכלת, מתי אכלת, ועוד...), ולכן ברגע שכבר יש לך את ה-A1C המשמעות של הבדיקה הבודדת היא משנית. מה גם, שערכי הבדיקה 98, 99, ו-104 הם בעצם "אותו דבר ממש".
&nbsp

rubiunic

New member
תודה רבה ושאלה נוספת ...

כאמור ביצעתי בשנים האחרונות שינוי (די) משמעותי באורחות חיי מבחינת פעילות גופנית ותזונה, והצלחתי לבלום את המגמה ולהתייצב על ערכים בגבולות הנורמה, האם יש איזשהו סיכוי לרדת באופן משמעותי בערכים? כלומר להגיע לערכי גלוקוז סביב ה- 80 ו A1C של 4 נניח?

תומרונתם

New member
מנהל
שאלה מעניינת

אני חושבת שזה מאוד אישי/פרטני, ורק הזמן יוכל לענות על זה.
על פניו נראה לי שהתשובה היא לא, אבל מי יודע? ייתכן ש"תפסת" את ההידרדרות בזמן, והצלחת לעצור אותה לגמרי.

klapim99

New member
עוד פעם עם השטויות שלכם

על איזה הדרדרות את מדברת
יש לו סוכר 98 הלואי על כולם כאן
והוא רוצה להריד ל80
במקום להגיד לו תזהר זה מסוכן
כי הנורמה זה 100
את כותבת לו שתפסת את הדרדות בזמן
מזל שאתם לא רופאים
כי 90 אחוז מהאנשים היו צריכים אשפוז לי דברכם

למעלה