בדיקת סוכר גבוהה

השואלת14

New member
בדיקת סוכר גבוהה

היי,
לקראת סבב IVF (לידה לפני 7 חודשים), נתבקשתי בין השאר לבצע בדיקת
סוכר רגילה והתשובה יצאה 102. ראיתי שהטווח הוא עד 100.
אני יודעת שהגזמתי במתוקים בחודשים האחרונים ובהחלט אקח את עצמי בידיים... אך השאלה היא מתי נכון לבצע בדיקה חוזרת כדי לראות שהתאזן?

תודה מראש!

תומרונתם

New member
מנהל
האם עשית את הבדיקה בצום?

והאם את כבר מטופלת בהורמונים?
לפעמים לטיפול עצמו יש השפעה על רמות הסוכר, כך שאם ישנה "טרום סכרת" התוצאות עלולות לעלות כבר לפני ההריון עצמו.
&nbsp
העניין עם המתוקים כמו שציינת, זה שאם את לחלוטין בריאה, המתוקים האלו לא ישנו כלום. אם ישנה התחלה של סממני סכרת, הם יוחמרו אם תאכלי הרבה מתוקים.
האם בהריון הראשון היתה לך סכרת הריונית?
&nbsp
ולשאלתך - אין לזה תשובה חד משמעית. הרעיון הוא לדעת אם יש סממני סכרת, לא לנסות להתחמק מהתוצאה...
&nbsp
ומעבר לכל מה שאמרתי - תוצאה של 102 היא נקודתית ולא ממש יכולה להצביע על כלום. היא כן מצביעה על הצורך לבדוק יותר לעומק ולקחת בחשבון שינוי תזונתי.
&nbsp

השואלת14

New member
תשובות

אכן הייתה בצום, אפילו של 12 שעות (ככה יצא)
עדיין לא התחלתי הורמונים אבל תהיתי אם כל הגוף קצת השתגע באכילה המוגזמת של המתוקים לאחרונה בגלל שלראשונה קיבלתי מחזור לפני כמה ימים, אחרי יותר משנה שלא קיבלתי (הריון+הנקה של כמה חודשים)

לא הייתה לי סוכרת הריונית.
אני בריאה לחלוטין (טפו טפו) ומעולם לא היה לי סוכר גבוה אבל תמיד סביב ה- 80.

בהחלט אוריד מתוקים ולמזלי אני אוהבת ירקות אז יהיה איזון.

ולמי שכתב שכל יום הערכים שונים - ברור ששונים קצת אבל אם יש חריגה כזו, ייתכן שתוך שבוע בערך אם אוריד משמעותית את המתוקים, אראה גם שיפור בסוכר?

klapim99

New member
נו באמת

תעזבו אותה בשקט
ותנו לה לאכל מה שהיא רוצה
כולה סוכר102
אני בטוח שכולם כאן קונים את רמת הסוכר הזו בשתי ידיים
תאכלי חופשי חיים פעם אחת

תומרונתם

New member
מנהל
אם לא היה מדובר בהכנה להריון

אז אתה צודק.
אבל בהכנה להריון, בוודאי כשמלווה בלקיחת הורמונים וטיפולים, חשוב מאוד לשמור על רמות סוכר יותר מוקפדות מאשר לסוכרתי רגיל, כמה שאפשר מנסים להגיע לרמות של אדם בריא.
&nbsp
נכון, חיים פעם אחת, אבל כדאי לחיות אותם טוב (וטוב לאו דווקא אומר לאכול בלי חשבון, למרות שאוכל זה חלק חשוב מהטוב!)

השואלת14

New member
השאלה אם כשאחזור לאיזון, אוכל לחזור

למדדים בטווח כמו שהיו לי עד היום או שברגע שיש חריגה ולו גבולית
כמו זו, זה משבש לתמיד את המערכות..?

אגב, לא ידעתי שכשלוקחים הורמונים, רמות הסוכר חשובות. תודה עבור המידע.

תומרונתם

New member
מנהל
תלוי

המצב שלך עכשיו כל כך גבולי שיכול להיות שכל מה שאני אומרת פה זה לא רלוונטי.
&nbsp
במידה ואכן מתפתחת טרום סכרת, יש סיכוי רב שהיא תחמיר בהריון (טפו טפו).
במידה ומתפתחת סכרת הריון, יש סיכוי שהכל יחזור למקומו בשלום אח"כ, ויש סיכוי שלא.
&nbsp
לעניין ההורמונים - זה שוב מתקשר למה שכתבתי בתשובה הראשונה. במידה ויש סכרת (או טרום סכרת), טיפול בהורמונים עלול להעלות את רמות הסוכר. כיוון שרמות סוכר חשובות מאוד בעת הכניסה להריון ובהריון עצמו, יבדקו בכל מקרה (ולכן גם ביקשו ממך לבדוק). במידה ואין, רוב הסיכויים שהטיפול לא ישנה כלום ברמות הסוכר.

תומרונתם

New member
מנהל
למזלנו, או לצערנו

אין קשר בין מתוקים לבין המחזור...
&nbsp
התשובה היא כן, אם תורידי מתוקים את תראי ירידה בסוכר. האם היא תהיה משמעותית מספיק? האם היא תחזיק מעמד בהריון הבא (טפו טפו)? אין לדעת.

למעלה