חופשה עם הליברה

mrkorr

New member
חופשה עם הליברה

חזרתי מחופשה באילת עם הסנסור של ליברה צמוד אליי וכמובן המשאבה.
טסתי לאילת משדה דב ואח"כ בחזרה מנמל התעופה באילת.
הטיסות - על הסנסור לא היו שום שאלות, הוא לא מצפצף בבידוק ולא בשערים האלקטרונים.
המשאבה על החגורה עוזרת מאד! אתה עובר מהצד ולא צריך להוריד חגורה כמו אחרים.
כניסה לקניונים - כנ"ל, מאד עוזרת המשאבה בבידוק!

בריכה - כרכתי טייפ קינזיולוגי (כמו כאן: https://goo.gl/wTkUGH אני קניתי את שלי ב"מכבי פארם", יש גם באיביי בפרוטות) סביב הסנסור והשתדלתי לא להיות יותר מחצי שעה רצוף במים - עבר ללא תקלות.
צלילה (חד פעמית למשך חצי שעה, לא קורס) - התארגנות לא פשוטה. מצאתי מועדון שיש בו צוללן שמדריך סוכרתיים וכך נמנע הצורך הכל מיני אישורים מוזרים מרופאי צלילה (מחיר לאישור כזה עולה בין 300 ל-1000 שח, תלוי ברופא).
כרכתי את הטייפ כמו בבריכה וניתקתי את המשאבה לפני שלבשתי את החלק העליון של חליפת הצלילה - עבר ללא תקלות.
חוק חשוב לצוללים סוכרתיים - צריך להיכנס למים עם ערכי סוכר גבוהים, בין 150 ל-300 (חשש מהיפו) ולכן לפני הנסיעה לצלילה נהניתי מפחזנית ומעט ברד קר עם הילדים ונכנסתי למים עם 300 בערך (
טוב, קצת יותר אבל תיקנתי לכיוון ה-300).
בצלילה הכל היה מהנה ורגוע וגם כאן הכל עבר חלק וללא תקלות.
הסנסור הראה 246 לאחר שיצאנו מן המים.
באופן כללי 1 - כל ההליכות וההסתובבויות בעיר מורידות את ערכי הסוכר ולכן הבאזל שלי במשאבה נהנה מעבודה קלה.
באופן כללי 2 - התוצאות מהסנסור ממשיכות לזייף, גם לפני, גם בזמן וגם לאחר החופשה, הפרשים של 20-30-40 לעומת המדידה באצבע. מה שכן טוב, חוץ מהפיק של הצלילה, שמרתי על גרף די מאוזן ולא נפלתי להיפויים חזקים או בלתי צפויים.
עכשיו חזרתי מהחופשה וכל מה שאני רוצה לעשות זה לישון!

תומרונתם

New member
מנהל
מסקנות מעניינות...

בעצם היתה לך חופשה נעימה ודי רגילה של סכרתי

בזאלי יותר נמוך בטיול זה בהחלט דבר נורמלי (וכיף!)
&nbsp
חיכיתי לשמוע שהסנסור עזר לך מאוד, היה מדוייק ושווה את ההתעסקות - אבל לא... אתה אומר שבעצם גם הסנסור הזה די מזייף.
ולא הבנתי למה היה צריך לכרוך סביבו טייפ בבריכה או בצלילה - זה כי המדבקה לא ממש חזקה?

mrkorr

New member
תשובה לא החלטית לגבי הסנסור

לגבי המדבקה - התשובה היא כן, בגלל המים הדבק נחלש והטייפ עוזר (אולי) להקטין את הסיכוי להתקלפות. יש ברשת כל מיני המלצות לגבי מדבקות הגנה כאלו, בחרתי משהו שהיה זמין בפארם בזמן הקנייה.
אם יש זמן מראש, אפשר להזמין מאיביי ודומיו מדבקות מסוגים שונים ובזול.

לגבי העזרה של הסנסור:
נכון, הוא לא מדויק אבל הוא עוזר המון כשיוצאים מהמלון והידיים דביקות או סתם לא הכי נקיות במשך היום.
תוך כדי טיול טועמים מפה וטועמים משם, נותנים קצת תיקון לפי הערכה וכשניגשים לאכול באיזה דוכן, ממש אין אנרגיות לטקס בדיקה: שטיפה, חיטוי, הכנת המקלון, הדקירה וכל השאר.
אז בזה, הסנסור ממש ממש, אבל ממש עוזר ותורם!
לגבי הדיוק, אני נעזר בו מתוך הבנה על חוסר הדיוק ולכן הוא נותן לי את סדר הגודל.
למשל אם יש לי 60 בסנסור, אני לא נבהל, אבל מכין את עצמי לקראת.
אם יש לי מאתיים ומעלה, אני אתן תיקון ואשתדל לדחות ארוחה גדולה.
לאחר ארוחות, אם אני לא בטוח בתיקון, אני בודק מספר פעמים במשך השעה, שעתיים ורואה לפי המגמה אם לא טעיתי.
למדתי שהסנסור שלי כמעט תמיד מזייף כלפי מטה, ואם הוא אומר לי 40, אז אני בסביבות ה-70.
בכל מקרה, בגלל הזיופים גם התיקונים קטנים יותר. אם למעלה ואם למטה ואז גם התנודות קטנות יותר.
אז בגדול, כן הוא עוזר. בקטן, הייתי ממליץ עליו יותר אם לא היו הזיופים הללו.

תומרונתם

New member
מנהל
נשמע בדיוק כמו הסנסורים האחרים

כלומר, אין כאן פריצת דרך.
כן יש פריצת דרך בגלל שהוא יותר זול, וזה חשוב ביותר ואני לא מזלזלת בזה, אבל מבחינה טכנולוגית אין חדש תחת השמש...

mrkorr

New member
לגמרי כך

מבחינה טכנולוגית - אין חידוש.
הוא בודק את אותו הדבר כמו הסנסורים הרציפים האחרים - הנוזל הבין תאי.
שני הבדלים עושים אותו זמין/כדאי יותר:
מחיר, משך זמן של סנסור.

אבל, הוא לא משדר את הנתונים למשאבה שלך, כמו סנסור רציף ולכן צריך להשתמש במכשיר קורא או בטלפון הנייד.
ראיתי ברשת המצאה נחמד של אדם פרטי שבנה מן התקן פלסטיק קטן המכיל משדר ו"מתלבש" מעל הסנסור. הוא קורא את הנתונים מהסנסור כל הזמן ומשדר אותם, כניראה, לנייד שלך.

המהפכה הרצינית כאן היא סוגיית המחיר ולא איזה חידוש טכנולוגי במדידת רמת סוכר.

למעלה