לא מצליחה להקפיד

לא מצליחה להקפיד

שלום לכולם,
לא בטוחה שהגעתי למקום הנכון...
אני מחפשת בעיקר מידע על סוכרת, וקצת לשתף ולשמוע מאחרים על ההתמודדות שלהם עם סוכרת.
קצת עליי (בקצרה), חולת סוכרת סוג2 מזה 4 שנים, הייתי מאוזנת עם ג'נואט ואמריל עד לפני כשנתיים, אך בעקבות מצב כלכלי יצאתי מאיזון.
לפני כחצי שנה ובעקבות תוצאות A1C נוראיות עברתי לזריקות אינסולין ולמעקב במרפאת סוכרת, אבל אני לא מצליחה להקפיד ולשמור על עצמי והתוצאות רק הולכות ומחריפות

בעקבות נבירה בפורום גיליתי פתאום שיש דבר כזה שנקרא מד סוכר רציף, לא ידעתי אפילו שקיים משהו כזה. ופתאום אני חושבת שאולי זה יכול לעזור לי, אולי, לנסות להקפיד. וזה גם מה שגרם לי עכשיו לכתוב ולנסות להצטרף לאיזושהי קבוצת תמיכה שלא תשפוט אותי על הנזק שגרמתי לעצמי עד היום

אני במקום הנכון?

את במקום הנבון..

בדרך כלל הקפדה היא עניין של רצון ואופי..

איזה אינסולין את מזריקה? האם לוקחת תרופות? האם עוסקת בפעילות גופנית? האם בעודף משקל? כמה? תוצאות A1C שלך? תוצאות בדיקות סוכר יומיות?

בקיצור תפרטי על עצמך, ויהיה הרבה יותר קל, לחברי הפורום לעזור לך..

תודה הנריהנרי

מזריקה אינסולין קצר (אפידרה) וארוך (לנטוס), לוקחת גלוקומין.
A1C אחרון מעל 12

לא מספיק פעילות גופנית, עודף משקל לא גדול (היה יותר, ירדתי הרבה)
תזונה לא מאוזנת

וכן, אני יודעת שזו אשמתי, אני יודעת שאני לא בסדר, אני יודעת שזה תלוי בי...
&nbsp
תודה על התגובה

אני לא חושב שאת עומדת בקריטריונים למד סוכר רציף מסובסד

והעלות שלהם מטורפת
&nbsp
וכמו כל דבר בסוכרת, גם הטיפול הבסיסי, אם מקפידים עליו עושה עבודה לא רעה בכלל.
&nbsp
בקיצור תאספי את עצמך, תטפלי בבעיות שלא קשורות לסכרת
תשפרי תזונה, משקל, פעילות גופנית, וטיפול תרופתי ותראי שהמצב ישתפר

אבו זקן

New member
לעניין העלות

המכשיר עצמו עולה בסביבות 300 ש"ח ומשהו. עיקר העלות נעוצה בחיישנים שמחירם כ 500 ש"ח וצריכים להחליפם כל שבועיים.
&nbsp
עבור חולים שזקוקים לניטור רציף תמידי, בעיקר כאלה עם סוכרת סוג 1, זה באמת נטל כלכלי לא מבוטל.
&nbsp
לעומתם, חולים בסוכרת סוג 2 יכולים לשאוב הרבה מידע על התגובה הגליקמית שלהם לסוגי מזונות שונים, לחצים נפשיים, פעילות גופנית, חוסר/עודף שעות שינה ובטח עוד כמה דברים חשובים גם אם מודדים את הסוכר שלהם בקפדנות במשך שבועיים או חודש בלבד. אם כך, במחיר של כ 800 (או 1300 לקפדנים) אפשר לקבל די הרבה מידע מועיל - לדעתי הרבה יותר מידע ממה שמקבלים בביקור אצל רופא מומחה שגובה סכומים דומים ואומר בערך את מה שקראתם מליון פעמים ממילא.
&nbsp
מה שעוד יותר טוב הוא שלאחר השלמת הניסוי אפשר למכור את המכשיר למישהו אחר שנמצא במצב דומה - אם כי אני משער שבמחיר הזה רובנו נחליט להשאיר אותו אצלנו לשימוש עתידי.

mrkorr

New member
מדי סוכר רציפים

המכשיר החדש של פריסטייל שנקרא "ליברה" מתאים למה שאתה מתאר: מכשיר בעלות של 320 ש"ח, סנסור לשבועיים עולה כ-250 (כשקונים כפי שפריסטייל משווקת בארץ).
אבל, זהו מכשיר "כמעט" רציף, כי צריך לסרוק את הסנסור כשרוצים לדעת את רמת הסוכר בדם (ולא נכנס עכשיו לדיונים על רמת הדיוק).
מדי הסוכר הרציפים האמיתיים, כגון ה"דקסקום", או ה"אנלייט" או ה"נביגטור 2" עולים כ-3,000 ש"ח לקורא. סנסור לשבוע בלבד עולה בין 2,000 ל-5,000 ש"ח.
רמת הדיוק שלהם גבוהה יותר אבל המחיר לא מאפשר קנייה פרטית ללא סיבסוד הקופות.

imanub

New member
לא מדוייק

למיטב זכרוני הסנסור עולה 5,000 והחיישנים (שאני מממן מכיסי) עולים כ-400 ש"ח לשבוע (1700 לחמישה), אבל ניתן לקנות אותם באינטרנט בשליש מחיר.

אבו זקן

New member
לזאת כיוונתי

משום מה שכרתי שהחיישן עולה 500 ש"ח, כך שאם המספרים שלך נכונים כל העסק עוד יותר זול. אם אני לא טועה המכשיר זוכר עד 8 שעות כך שמכל בחינה מעשית הוא רציף, לפחות לצרכים שתיארתי שהם בעיקר איסוף נתונים. ברור שעבור מי שמתמודד עם היפו הסיפור קצת שונה.
&nbsp
ראש השנה ממשמש ובא וזאת המתנה שאני מתכוון לקבל, וכנראה גם לתת. עוד לא בדקתי אם אפ אפשר לקנות בחו"ל במחירים זולים יותר, אבל בכל מקרה במחיר של אייפון 7 אחד אני יכול למדוד סוכר ברציפות במשך יותר משנה! לדעתי עיסקה כדאית.
&nbsp
אלא שכל זה לא שווה את הפיקסלים שבזבזתי אם המכשיר אינו מדוייק (יחסית, הרי גם המכשיר הרגיל אינו מדוייק מדי) אבל ממה שקראתי ברשת לא זה המצב - אם המכשיר מדוייק מספיק להחלטה על כמות האינסולין להזרקה, ודאי שהוא מספיק טוב למטרות הצנועות יחסית שלי. אם אני טועה אשמח לעמוד על טעותי (לא לדאוג, אני רזה כך שזה לא יכאיב לה).

תודה אבו זקן

אני חושבת שקלעת לנקודה שלא הצלחתי לנסח
אני מרגישה אבודה מבחינת מדידות, או שמודדת בהיסטריה או שנשברת ולא מודדת בכלל,
לא מבינה מה מעלה ומה מוריד,
לא יודעת למה הסוכר קופץ במעל 200 אחרי אוכל למרות שהזרקתי
ואולי אם אוכל לעשות ניסוי כזה במשך חודש, לראות איך הגוף שלי מגיב למאכלים שונים, אולי אז יהיה לי קל יותר להקפיד.
&nbsp
שאלת הדיוט - באיזה מכשיר מדובר? אני לא מבינה בזה כלום

תומרונתם

New member
מנהל
בהחלט במקום הנכון

כמו שאמרו מעלי, סנסור יותר מתאים לסכרתיים טייפ 1.
&nbsp
כשאת אומרת "התוצאות מחריפות", על כמה מדובר? כמה היה ה-A1C האחרון שלך?
&nbsp
האם יש לך מישהו לשתף אותו בשמירה על האיזון שלך? מנסיון שלי, העובדה שבן הזוג שלי למד יחד איתי את רזי האיזון והכנו אוכל יחד, עזרה לי מאוד.
האם את עוסקת בפעילות גופנית כלשהי? גם אם את לא הכי שומרת על תזונה, פעילות גופנית זה must שכדאי לא לזלזל בו, והתוצאות נראות באופן כמעט מיידי.
&nbsp
נשמח לעזור אם תתני יותר פרטים או אם יש לך שאלות ספציפיות, כולנו עוברים את זה, את לא לבד

תודה תומרונתם

A1C אחרון מעל 12

ואני חושבת שנגעת באחת הנקודות הכי קשות לי, אין לי את התמיכה שאני חושבת שבהחלט היתה יכולה לעזור לי... לא בשיתוף, לא במה להכניס הביתה
מפחדת להחשף יותר מידי ולפרט דברים כל כך אישיים וכואבים בפורום שאני עוד לא מכירה בו אף אחד, סליחה :(
&nbsp
והמון תודה על התגובה התומכת! מקווה להשאר ולהמשיך לשאול (ואולי בעקבות זאת גם להצליח להקפיד יותר).
&nbsp
&nbsp

שרי 55510

New member
היי לוליפופ ורודה ,,

יקירה,
בן דודי , בחור צעיר ,רווק בן 31,לא הקפיד בכלל על דיאטה
אכל מתוקים ועוגות ללא חשבון,ולא עניין אותו להקפיד על דיאטה מסודרת.
&nbsp
לצערי ,ולצער כול המשפחה,
לפני כמה חודשים קטעו לו את כף הרגל בגלל סיבוכים,
כעת ברגלו השנייה התחיל לסבול מכאבים, ורק כעת הבחור "התפקח " ,
לאחרונה ,יצר קשר עם דיאטנית ,זרק לפח את כול המתוקים ,ונפטר מהזבל שהרס את בריאותו,והתחיל כעת להקפיד על דייאטה מסודרת כדי להציל את רגלו השנייה שכואבת.
&nbsp
עצוב מאוד,וחבל ,שרק בשעה קשה כזו ,הוא החליט לקחת את עצמו בידיים,ולהקפיד על שמירת דיאטה כנדרש.
&nbsp
ממליצה לך יקירה ,
להעיף מהבית את כול המתוקים ,הקמח הלבן,,סוכר לבן, כול המאפים העוגות/ העוגיות ושאר "האוייבים" שבמזווה.
לגשת לדייטאנית ,לקבל תפריט מסודר שיתאים למצבך,ולהתחיל להכניס הבייתה רק מזונות שמותרים בתפריט.
&nbsp
בנוסף,כול יום בבוקר וערב,לצעוד 30- 40 דקות ,לא לוותר לעצמך,ולהקפיד לשתות מים לפני הארוחות ובין הארוחות,רק כך תצילי עצמך מבעיות ומסיבוכים,
בפרט כשה-A1C שלך די גבוה, ועדיין יש באפשרותך להורידו, בעזרת הליכה קבועה או שחייה ,או כול פעילות גופנית שתתאים לך.
רק לא להזניח בשום אופן ,כי אחר כך,מסתבך המצב וחבל.
יקירה,
טוב שנכנסת לפורום לקבל עיצות ולמנוע מעצמך סיבוכים.
אגב ,
אני קניתי את הסנסור של ליברה ,מאוד יעיל ,מודד יפה את הסוכר,ומסמן על מצב לכיוון עליה או ירידה,שזה ממש יעיל. ויותר אין צורך לדקור את האצבע בדוקרן.
במידה ותרצי פרטים נוספים, אשמח להשיב לך,
בפורום הזה כולם מקסימים וישמחו לעזור.
&nbsp

רק שאלה..

את מזריקה אינסולין קצר וארוך, לוקחת גלוקומין. וה- A1C מעל 12..
מה אומר על כן האנדוקרינולוג שלך? האם בוצע ניסיון להגדיל את כמויות האינסולין? והאם את לוקחת 3 גלוקומין? (האם הבעיה שלך מוגדרת כתנגודת לאינסולין?)

היי הנריהנרי, תודה

אין לי אנדוקרינולוג כך שהוא לא אומר כלום...
(והנה עוד דוגמא מצויינת למה אני כל כך זקוקה לפורום הזה)
לוקחת 2 גלוקומין,
לא נעשה ניסיון להגדיל יותר את המינון של האינסולין, היה נמוך יותר והוגדל לרמה זו לפני כחודשיים.
(ואין לי מושג איך מוגדרת הבעיה שלי, אני חושבת שכן, תנגודת לאינסולין, אבל לא בטוחה) איך יודעים?
איפה מוצאים אנדוקרינולוג? (ומה זה בכלל? כל סוכרתי אמור להיות מטופל אצל אנדוקרינולוג?)
&nbsp
סליחה על כל השאלות שבטח לרובכם נראות רטוריות, אבל אני באמת לא יודעת

שרי 55510

New member
בוודאי שכטל חולי הסוכרת,וגם את,צריכה מעקב אצל אנדוקרינולוג,,

ואיך מוצאים ?
תגיעי לרופא אנדוקרינולוג, דרך הפנייה שתבקשי מרופא המשפחה שלך.
&nbsp
ובקשר למינון ,תקבלי את ייעוץ בנושא מהאנדוקרינולוג, שאצלו תהיי במעקב.
&nbsp
ואת מוזמנת בהחלט להיכנס לפורום הזה,בכול שאלה.(בנוסף למעקב אצל האנדוקרינולוג).
&nbsp
בריאות והצלחה.
&nbsp

למעלה