הי מתוקים... יצאה לי בדיקה לא תקינה.. אולי תוכלו לעזור

הי מתוקים... יצאה לי בדיקה לא תקינה.. אולי תוכלו לעזור

הי
אני בת 31, אחרי הריון עם סכרת. עברתי אתמול העמסה של 75 גר (התינוק בן 8 חודשים)
בצום יצא לי 100.1 ואחרי שעתיים 164...
לא תקין נכון?
חזרתי למדוד סוכר בצום ואחרי ארוחות... אני ממש מבואסת. זה נחשב סכרת?
ואם לא, מה אני אמורה לעשות?

imanub

New member
לא נשמע נורא

תמשיכי לעקוב אבל המספרים האלה לא חריגים במידה מדאיגה.

תומרונתם

New member
מנהל
זה אומר "טרום סכרת"

כלומר, אם תשמרי על תזונה נכונה ופעילות גופנית את יכולה לדחות את הופעת הסכרת. אבל אם לא, רוב הסיכויים שהיא תופיע.
הערך בצום ממש גבולי, אבל הערך לאחר שעתיים צריך להיות עד 140, זה כבר לא גבולי.
&nbsp
השמירה על התזונה לא צריכה להיות מוקפדת כמו שהיתה בהריון, הערכים הרצויים הם עד 100 בצום בבוקר ועד 140 שעתיים אחרי האוכל.

סבבה תודה ועוד משהו

אני אכן לוקחת את עצמי בידיים.
אני שוקלת 70 והחלטתי לרדת 10 קילו. יאללה הגיע הזמן לחזור לעצמי של לפני ההריונות.
רק מה פתאום קרה? הבדיקת דם שהאחות עשתה אחרי ההעמסה הגיעה והתוצאה 96.5... הגיוני שמיד אחר כך היא דקרה אותי עם מכשיר ויצא 164?
אמרתי לחמי שהוא סוכרתי והוא אומר שזה הגיוני...

אבו זקן

New member
לא, לא סביר

למרות שייתכנו הפרשים בין בשיקת דם מהאצבע לבין בדיקת שם ורידי, ההפרש בין שתי הבדיקות גדול מדי וכנראה משהו השתבש. למרות הבאסה שבעניין הייתי חוזר על הבדיקות.

מה נראה לך יותר סביר

בהתחשב בזה שהתחלתי עם צום של 100
שהמכשיר של האחות טעה או שבמעבדה בלבלו את הבדיקות דם?
או שתוך דקה הסוכר בדם קפץ ככ הרבה כמו שחמי טוען שהגיוני?

תומרונתם

New member
מנהל
לא בטוחה שהבנתי

האחות לקחה לך דם ורידי למעבדה לאחר שעתיים, ובאותו הזמן בדיוק גם לקחה בדיקת דם באצבע?

אבו זקן

New member
פירוש רש"י (גם לו היה זקן)

היה הפרש שמן של דקה בין בדיקת אצבע לבין לקיחת דם ורידי, והתוצאות שונות מאד זו מזו (פחות ממאה באחת מאה ושישים בשניה).

אבו זקן

New member
איפה הטעות?

אני לא יודע אם יש טעם רב מדי בנסיונות לנחש, אבל אני הייתי מניח שהבדיקה מהוריד (164) היא הנכונה. ראשית, עד שאת חוזרת על הבדיקות יותר טוב לצאת מההנחה הפאסימית ולהתחיל בשינוי דפוסי החיים כבר עכשיו, ושנית אני חושב שהיום עם המדבקות הממוכנות על המבחנות כמות טעויות הזיהוי של המעבדה היא אפסית. דקירה באצבע עלולה להיות מושפעת פשוט ממקלון בדיקה דפוק או אצבע לא נקיה או מכשיר (זול!) לא טוב.
&nbsp
תוך דקה הסוכר *באצבע* לא יכול להשתנות כל כך הרבה - לוקח לדם זמן להגיע לנימים בקצות האצבעות - משהו כמו 10-15 דקות.

כבר כתבתי בעבר..

בדיוק כך אני "בודק" את הגלוקומטרים שברשותי..
אצלי 2 המכשירים מזיפים ב- 10% (מעט למכשיר ביתי) אצל חבר שלי זה 25%..
גם אצלי וגם אצלו צריך להוסיף למדידה בגלוקומטר.

לא הגיוני שאצלך צריך להוסיף מעל 60%.. אם בבדיקה (כפולה) הקרובה צריך יהיה להוסיף אחוזים דומים, אז מקומו של המכשיר בפח. לדעתי, כמו אבו זקן, הבדיקה לא הייתה תקינה.

ב ה צ ל ח ה .

אבו זקן

New member
אתה מתכוון שאני לא תקין?

האמת היא שאתה צודק: לעתים מזומנות אני לא תקין פוליטית.

תודה לכולם

כמו שגם אני חשבתי גם אתם חושבים. שהמכשיר שלה היה דפוק. לדעתי ישן או לא מכויל אז כנראה שמאה בצום ו96 אחרי שעתיים. החלטתי לשנות אורח חיים. נתחיל מהשלת 10 קילו. שבת שלום!

תומרונתם

New member
מנהל
אהההה!

הבדיקה באצבע היתה 164 והבדיקה במעבדה היתה 96...
אם כך אז רוב הסיכויים שהמעבדה צודקת, ואם האצבע שלך היתה מעט מלוכלכת זה בהחלט יכול להקפיץ את הערך במדידה הזו.
&nbsp
בהצלחה!

היא ניקתה אותה בפראות

מצד שני היא גם סחטה אותה בפראות וגם לקח מלא זמן עד שהמכשיר הראה תוצאה...
ממש מוזר

למעלה