אינסולין גבוה

DesertRose100

New member
אינסולין גבוה

שלום
ביצעתי בדיקות דם לאינסולין וסי פפטיד
ואלו התוצאות: סי פפטיד— 21.6.
אינסולין 454.7
אציין שאני לא לוקחת לסכרת.
ברקע סובלת מהיפוגליקמיה בעיקר בצום או לאחר פעילות.
לאחרונה עליתי במשקל באופן פתאומי 7 קילו בחודש.
הערכים מאוד מעל הנורמה אשמח לקבל חוות דעת בפורום
התור שלי לרופאת סכרת ואנדוקרינולוגית רק בסוף שבוע הבא.
אשמח לקצת הנחיות קטנות בתזונה נכון לעכשיו
תודהה

מה רמות הסוכר שלך

והאם עשית את הבדיקה כמו שצריך, כלומר בצום מספיק שעות, כפי שהונחית
&nbsp
ערכים גבוהים וסוכר נמוך מצביעים על עודף אינסולין שזה מחלה ״הפוכה״ לסכרת.
אם גם הסוכר גבוה, את בדרך המהירה לסוכרת לסוג 2
&nbsp
&nbsp

DesertRose100

New member
תגובה

הסוכר תקין בבדיקה, זה שולל סכרת סוג 2.
אני סובלת מהיפוגליקמיה לפעמים הסוכר נמוך ולכן התחלנו בירור. במקביל אני נוטלת דסאמטזון 3 חודשים יכול להיות שזה גרם לתנגודת אינסולין?
מה הטיפול בתנגודת אינסולין? מותר סוכר?
תודה

DesertRose100

New member
המשך

חשוב לציין אכלתי משהו קטן לפני הבדיקה בהוראת הרופאה כי אסור לי לצום אחרת אני נכנסת להיפוגליקמיה.
אבל גם לא בצום הערכים גבוהים מידי .
454.7 לעומת 37.6 זה המקסימום בטווח הנורמה. וסי פפטיד 21.6 לעומת 5 שזה הכי גבוה.

tulkin

New member
הניחוש שלי שהבעיה נובעת מהדקסמטאזון

וזו לא בעיה נפרדת. דקסמטאזון, כמו תרופות סטרואידיות רבות עושה בלאגן באיזון ההורמונלי של הגוף ולכן עשויה לגרום לגוף לייצר יותר אינסולין ממה שהוא צריך - מה שיגרום להיפוגליקמיה. אולי זה מה שקורה אצלך. לאכול סוכרים/פחמימות במקרה הזה עשויה להיות חרב פיפיות - מצד אחד הם מעלים את רמת הסוכר, מצד שני הם גם מאותתים לגוף לייצר עוד אינסולין. האינטואיציה שלי היא דווקא להוריד פחמימות, ולאותת לגוף בכל דרך אפשרית להפסיק לייצר אינסולין. בד"כ תזונה עתירת פחמימות וחלבונים מאותתת לגוף לייצר יותר אינסולין - אז הייתי מגביל את אלה, ואוכל יותר שומנים.
כמובן שנשאלת השאלה למה ניתנת לך התרופה הזו מלכתחילה והאם יש לכך הצדקה/תועלת. אולי אפשר להקטין את המינון. זה כמובן הרופא שרשם לך יכול לתת תשובות בעניין.
בכל מקרה - סוכרת זה לא הסיפור כאן, וכנראה לא מה שאת צריכה לדאוג ממנו. רצוי להישמר ממצבי קיצון של היפוגליקמיה, כי הם מהווים סכנת חיים מיידית, אבל כנראה שהדקסמטאזון בא כחלק מהתמודדות עם בעיה הרבה יותר אקוטית - וכדאי להתמקד בה, לעבור את מה שצריך לעבור, ואח"כ לנסות לחזור לשגרה. אני מניח שאז גם האינסולין יחזור לשגרה.
&nbsp
כאמור - עם תרופות כל כך חזקות, לא הייתי עושה רבע צעד בלי להתייעץ עם רופא מומחה, ואז עוד אחד, ואז דעה מקצועית נוספת. אבל הניחוש שלי שדווקא הורדת הפחמימות למינימום יעזרו כאן יותר. אצל אמא שלי זה עובד.

DesertRose100

New member
תשובה

תודה על התגובה
אשקול להוריד פחמימות מהתפריט היומי.
אני לוקחת מינון הכי קטן אין פחות מזה.
לגבי ההיפוגליקמיה זה היה עוד לפני נטילת הסטרואידים דיברתי עם הרופאת משפחה בטלפון שנבהלה מהתוצאה והיא טוענת שהבדיקה מסבירה את ההיפוגליקמיה שהיה כל הזמן.

tulkin

New member
זה התחיל לפני, ואת לוקחת את זה כבר 3 חודשים

ועדיין לא נפגשת עם אנדוקרינולוג, או מישהו שיאבחן את הבעיה?
זה אפילו יותר מוזר מהשפעת התרופה. זה נשמע כמו תקלה בניהול הטיפול שלך. רופאים שונים שלא מדברים זה עם זה, לא מודעים זה לעצות של זה וכו'. סכנת נפשות ממש.
כאמור, מסייג את דברי מאד - כי אין לי מושג מה מצבך ומה ההקשר. למה רשמו לך דקסאמטזון מלכתחילה, והאם מי שרשם את זה היה מודע להיפוגליקמיה שלך - כי על פניו זו בדיוק לא התרופה המתאימה למצב כזה - היא מעלה תיאבון, מעלה משקל ועוד שאר תופעות שכולן קשורות לאינסולין גבוה. כאמור - הניחוש שלי שרשמו לך מסיבה אחרת לגמרי - אבל האם היו מודעים להיפו גליקמיה?
האם מצבי ההיפו הוחמרו או הוטבו בעקבות תחילת התרופה? לא יודע. יותר מדי שאלות, שאין לי תשובה עליהן אבל הרופאים שלך צריכים לתת עליהן את הדעת. צריך רק לשאול ולוודע שהם מדברים זה עם זה.
ולמה לעזאזל זה צריך לקחת כל כך הרבה זמן?
&nbsp

DesertRose100

New member
תשןבה

לרופאים של הקופה אין הרבה תשובות.
הם ידעו על ההיפוגליקמיה לפני ובכל זאת נתנו לי דקסמטזון שהוא חזק מידי ומאז שלקחתי טותו הסוכר לא מפסיק ליפול אני חייבת לאכול כל היום סוכר אחרת אני מרגישה עילפון והסוכר נופל.
אני מנסה להפסיק את הסטרואידים לאט לאט אבל ההשמנה לא נעצרת .
התקשרתי לרופאת סכרת היא אמרה מה לעשות אם הסוכר יעלה מידי תבקשי הפניה למיון מהרופאת משפחה . מעבר לזה שום פתרון.

DesertRose100

New member
ממשיכה לעלות במשקל

היום עליתי עוד קילו וחצי ליום אחד אני בטוחה שמשהו לא תקין הרופאה אומרת שאחכה לתור בשבןע הבא
יש לכם פתרון אחר??
אני ממש בחוסר אונים :(

תומרונתם

New member
מנהל
אני יכולה להמליץ לך על רופא

שיוכל להסתכל על כל המכלול של מה שאת מתארת, וינסה לעזור לך לעשות סדר בבלאגן.
אם את מעוניינת אני אשלח לך את שמו בפרטי.

Diet2all

New member
סוכרת עלייה במשקל והיפוגליקמיה

עלייה במשקל עשויה להוביל להתפתחות מחלת סוכרת טייפ 2.
והיפוגליקמיה לעיתים ניגרמת כתוצאה מהיפראינסולינמיה ובהמשכה
עשויה להתפתח שוב סוכרת סוג 2...!!! להלן מאמרים על סוכרת ותזונה.

למעלה