סכרת וטישטוש ראיה

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
סכרת וטישטוש ראיה

שאני מתעורר בלילה ( ערמונית מוגדלת) ומסתכל במחשב הראיה שלי לא ממוקדת. רופא העינים אומר שזה בעיה של העין בסכרת שרמות הסוכר משנות את הגורם האופטי.
האם אתם גם נתקלים בבעיה זו.
מה אתם עושים
הסכרת שלי מסוג 2 מואזנת עם כדורים- גלוקמין

תומרונתם

New member
מנהל
לא שמעתי על השפעה על האופטיקה...

אני יודעת שסכרת משפיעה על דברים אחרים בעין ובכלי הדם המגיעים לעין, אבל לא שמעתי על השפעה על האופטיקה.
בכל מקרה נראה לי מוזר שזה קורה לך רק בלילה ולא במהלך היום... מה שנראה לי שיש פה את גורם העייפות וגם האור החזק בתוך חדר חשוך.

שרון 337

New member
בבדיקת ראייה ,לפני כחודש,הרופא עיניים אמר לי כי ,,

במצב של סוכרת ,לרוב יש צורך במשקפי-קריאה רגילים,
ובמשקפים נוספים,למחשב.
ואם ה-A1C לא ירד, למצב של נורמה,(5.9), עלולים להגיע למצב של טשטוש קבוע בראייה ,
ולכן חשוב להיבדק אחת לשנה,ולהתמיד בדיאטה נכונה ובהליכה יום יום,
להורדת ה- A1C.
&nbsp
&nbsp

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
תודה- הסכרת של כרגע מיוצבת

אבל הראיה ממוקדת טוב רק אחרי ארוחת בוקר במשך הלילה יש בעיה במחשב

tulkin

New member
בהחלט יש השפעה של סוכרת על האופטיקה בעין

אבל היא קשורה ישירות לרמות סוכר גבוהות. כלומר, אם אתה מאוזן זה לא אמור להשפיע.
השינוי הדרמטי במספר המשקפיים שלי הוא אחד הגורמים שגרמו לי לגלות את הסוכרת. בטווח של שבועיים-שלושה המספר "עלה" מאזור 2 לאזור 5. זה היה בולט. קודם כל עשיתי משקפיים חדשים, ולמחרת בדיקת דם שגילתה את הסוכרת. ברגע שהתאזנתי, המספר חזר לקדמותו והמשקפיים החדשים שעשיתי הפכו למיותרים. בתקופה האחרונה, כששוב אני לא מאוזן כמו שצריך, שוב מלווה בתקופות קצרות של שינוי מספר וטשטוש ראיה. אני מניח שכשאתאזן, זה יחזור לקדמותו.
&nbsp
כאמור - אם אתה מאוזן, זה לא אמור להשפיע על האופטיקה בעין.
&nbsp

tulkin

New member
כן. אבל האפקט של בעיות ראיה

תמיד חזק ומובחן יותר בלילה, במיוחד כשעייפים (אחרי הכל, שמירת פוקוס ופעולת המיקוד של עדשת העין זה שריר מאד עדין - אז עייפות משפיעה)

mrkorr

New member
וזו בדיוק הנקודה...

אם גם ככה בלילה שריר העין עייף והאופטיקה לקויה ושמירת הפוקוס קשה ופעולת המיקוד לקויה...
אז איך אתה משייך את זה דווקא להשפעות סכרת?
אתמול בלילה עשיתי ניסוי, הורדתי את המשקפיים וניסתי לקרוא מהנייד במיטה.
זה לא הצליח.
אז לשייך את זה ללקות הראייה שלי או לערכי הסוכר שלי?
במקרה של הדיון כאן, הבן אדם קם משינה, בלילה, ומנסה לקרוא מהמחשב...
לא קצת מרחיק לכת לקבוע שיש לו כבר פגיעה בראייה בעקבות סכרת?

tulkin

New member
לא עשיתי את השיוך, ולא הצדקתי את הרופא

נהפוך הוא, הדגשתי שאם הסוכרת מאוזנת לא סביר שהיא הגורם לבעיה.
רק ציינתי שלסוכרת יש השפעה על האופטיקה של העין. וגם הדגשתי שלא מדובר בפגיעה בראייה. זה משהו בר תיקון והפיך לגמרי, שיקרה אוטומטית עם חזרה לאיזון. אין קשר בין זה לבין הפגיעות בראייה שכן נובעות מנזק מצטבר של רמות סוכר גבוהות. הן חמורות בהרבה מההשפעות על האופטיקה, ולא על כך דנים פה בשרשור.

tulkin

New member
לא יודע איך זה קשור,

אבל זה לא בהכרח נכון. בלילה הכבד עובד ומייצר סוכר מכל מיני שאריות.

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
שהסוכר יורד בלילה הגורם האופטי בעין משתנה

כמובן אם התרופות או הדיאטה מאזנות את הסוכר בצורה טובה אין בעיה.

אם אינני טועה לקרנפים אין ראיה משהו, משהו..

עכשיו ברצינו, לסוכר יש השפעה מינורית על הראיה (לא מורגשת). למעט במצבי היפו חזקים. כשהסוכר אצלי פחות מ-50, אני רואה את אותו האור בבית, כיותר חזק. זה בכלל לא מפריע, אך כאשר זה קועכשיו ברצינו, לסוכר יש השפעה מינורית על הראיה (לא מורגשת). למעט במצבי הייפו חזקים. כשהסוכר אצלי פחות מ-50, אני רואה את אותו האור בבית, כיותר חזק. זה בכלל לא מפריע, אך כאשר זה קורה, אני יודע שיש לי היפו.

טעו סופר, נא לקרוא פה...

עכשיו ברצינו, לסוכר יש השפעה מינורית על הראיה (לא מורגשת). למעט במצבי הייפו חזקים. כשהסוכר אצלי פחות מ-50, אני רואה את אותו האור בבית, כיותר חזק. זה בכלל לא מפריע, אך כאשר זה קורה, אני יודע שיש לי היפו.

למעלה