שאלה חשובה!

eliyaha

New member
שאלה חשובה!

חבר'ה, רציתי לשאול אתכם שאלה חשובה המטרידה את מנוחתי בימים וגוזלת שינה מעיני בלילות והיא סיבה לויכוחים רבים עם אנשים... ת'אמת שאפשר לומר שזה סוג של סקר... אבל זה לא... והשאלה היא: איך אומרים את המושג ההוא של ההוא שחולה בני-עקיבא: האם חשדמ"ט או אולי חג'דמ"ט או אולי בכלל משהו אחר... בתודה מראש לכל מי שיעזור לי לפתור את החידה המטרידה...

לפי הסיפור המפורסם...

זה עם ש'! הסיפור- במדרשיה יש אליפים, ביתים, ג'מילים ודליתים.. ולפני כמה שנים לא היו מספיק מקום בחדרים של הדליתים אז חדר אחד היה במקום של שכבה אחרת (נראה לי של הג'מילים) וזה היה חדר מס' 6. אלה שהיו בחדר הזה היו חולי בנ"ע וכל הזמן היו מדברים על זה... וזה היה מושג כזה "חדר שש דליתים" (חש"ד).. ומי שהיה שם היה חש"דומט... אבל כבר לא כותבים את זה עם ר"ת כי זה כמו דו"ח שכותבים דוח... And this the end of the story... ושלומית- למה את לא מחוברת באיי.סי.קיו?

כן.. כל הזמן אני שוכחת איך אומרים

את זה... ובטח ששמעת על זה! אני סיפרתי לך כבר כמה פעמים וכל פעם הופתעת מחדש... ושוב- תתחברי לאיי.סי.קיו! משעמם לי!!

tamarhp

New member
היה לנו פעם "מחקר" על זה בפורום...

מה המקור למילה "חשדומט"? (בכל הווריאציות שלה..)
חשדומט = ר"ת של חדר שש דליתים! והסיפור כפי ששמעתי אותו- במדרשיה המחזורים הולכים לפי "אליפים" "בטיחים" "ג'מילים" ו"דליתים". ונדמה לי שהיה פעם שהיו יותר מידי ג'מילים אז נתנו להם חדר אחד שהיה באזור שלצ הדליתים והקיצר היה שם מישהו חולה בני עקיבא ומשם המשיך השם חשדומט....
חשודמט כי יש *חשד* שהוא מכור לבנ"ע
חושב שהוא דתי מתלהב.
הלחם בסיסים של חשד+אוטומט, כאילו מישו שחושד אוטומטית בכל אדם!!
הביטוי לקוח בהשאלה מה"סלנג" הצבאי.... חשדומט בצבא בוא כינוי נוסף "למורעל"- רק שבד"כ חשדומט הוא שילוב של מורעל וסנג'ר....

Mrs ButterFly

New member
עכשיו כשאני נזכרת בזה..

בסלנג הצבאי זה נחשב "מורעל", ובבנ"ע זה מי שחולה על בנ"ע.. אז זה בעצם אותו דבר

המתוח

New member
חחחח

הסיפור של מה שהיה אצלנו במדרשיה רק הולך ונפוץ ברחבי הארץ..

למעלה