לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2037620,376 עוקבים אודות עסקים

פורום שמנות ויפות

כמה פעמים את, השמנה והיפה, הלכת לך ברחוב, ומבטים חודרים ננעצו בך, משדרים, צועקים – "יו איזו שמנה, איזו ענקית, איך היא מעיזה להסתובב ככה?". או כמה פעמים, אתה צעדת לתומך עם בת זוגתך הגדולה, ואנשים לחששו מסביב "איך הוא מסתובב עם השמנה הזו??". 
אבל את ממשיכה לאהוב עצמך גדולה, מלאה - ולא רק במקומות הנכונים - ונשית כמו כל אשה ואף יותר, ואתה ממשיך לצעוד עם זוגתך השמנה והיפה בראש מורם וגאה, דווקא בגלל שהיא – היא. הפורום הזה הוא בשבילכם, בשבילנו - נשים גדולות והאוהבים אותן - נשים שמנות מכל מקום וגיל, שאוהבות את עצמן, גאות במי שהן ויודעות ששמן זה יפה, גדול זה סקסי ושאשה היא אשה בכל משקל, בכל מידה. 
"שמנות ויפות" הוא הבית לכל אותן אלו שהחליטו שנמאס להן להתחבא, להתבייש בגופן, להסתיר את עצמן, ולכל הגברים שרוצים להראות לכולן שהם אוהבים אותן בכל גודל ומשקל, וגם כמובן, לכל אלו שרוצים "לצאת מארון החיבה לשמנות".

ברוכים הבאים לפורום הכי עגול ברשת  

אודות הפורום שמנות ויפות

כמה פעמים את, השמנה והיפה, הלכת לך ברחוב, ומבטים חודרים ננעצו בך, משדרים, צועקים – "יו איזו שמנה, איזו ענקית, איך היא מעיזה להסתובב ככה?". או כמה פעמים, אתה צעדת לתומך עם בת זוגתך הגדולה, ואנשים לחששו מסביב "איך הוא מסתובב עם השמנה הזו??". 
אבל את ממשיכה לאהוב עצמך גדולה, מלאה - ולא רק במקומות הנכונים - ונשית כמו כל אשה ואף יותר, ואתה ממשיך לצעוד עם זוגתך השמנה והיפה בראש מורם וגאה, דווקא בגלל שהיא – היא. הפורום הזה הוא בשבילכם, בשבילנו - נשים גדולות והאוהבים אותן - נשים שמנות מכל מקום וגיל, שאוהבות את עצמן, גאות במי שהן ויודעות ששמן זה יפה, גדול זה סקסי ושאשה היא אשה בכל משקל, בכל מידה. 
"שמנות ויפות" הוא הבית לכל אותן אלו שהחליטו שנמאס להן להתחבא, להתבייש בגופן, להסתיר את עצמן, ולכל הגברים שרוצים להראות לכולן שהם אוהבים אותן בכל גודל ומשקל, וגם כמובן, לכל אלו שרוצים "לצאת מארון החיבה לשמנות".

ברוכים הבאים לפורום הכי עגול ברשת  
x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום 'שמנות ויפות' עוסק בחיים במידות גדולות, באהבה ובקבלה עצמית בכל מידה ומשקל, ובמאבק באפליה האנטי-שמנית בחברה. הפורום אינו פורום דיאטות, וניתן להפנות את הדיונים בעניין לפורומים הרלוונטיים. כללי הכתיבה בפורום בהרחבה - כאן

המשך >>

לצפיה ב-'אמא, מה זה "קלוריות"?'
אמא, מה זה "קלוריות"?
<< ההודעה הנוכחית
27/07/2010 | 10:09
172
17
כך שאל ילד תמים את אמו כשראה את הפרסומת של מקדונלדס (זאת עם מעצב האופנה הצפרתי) שהוקרנה בקלנוע לפני סרט.

חייכתי לעצמי... שמחתי שגם בתרבות בה אנחנו חיים, בה יש אמהות שמכריחות את ילדיהן להכנס למשטר דיאטה כבר בגיל 6, יש עדיין ילדים שאפילו לא מכירים את המילה הזאת... הלוואי ויבואו ימים בהם המילה "קלוריות" תשאר אי-שם במעמקי המילונים.

אגב, נדמה לי שהאמא אפילו לא ענתה לו.

שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'"מרבה בשר מרבה רימה"'
"מרבה בשר מרבה רימה"
27/07/2010 | 11:21
14
2
זה משפט שכל אחד צריך לחשוב עליו לפני שהוא מאביס את עצמו למוות.
ולענייננו, קלוריות אומרות "תזונה נבונה" ולאו דווקא "דיאטת הרזיה". קלוריות הן לא מילה גסה אלא כלי לתזונה נבונה. למה לחפש בכוח על מה להתלונן למה????
אני את הילד שלי למזללה של מזון מהיר במיוחד של גופות בעלי חיים שחיו חיי יסורים ושנרצחו והוגשו על צלחת לא הייתי לוקחת ,גם אם חיי יהיו תלויים בזה. איכס.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'גברת, אין שום קשר בין תזונה נכונה לבין המילה'
גברת, אין שום קשר בין תזונה נכונה לבין המילה
27/07/2010 | 11:30
1
2
קלוריות.

כדי לא לדבר שטויות אחרות לפני שהילד שלך, את מוזמנת לקרוא על זה קצת בויקיפדיה:

קלוריה

שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'מתוקונת: קלוריות הן הדרך בה אנו מכמתים'
מתוקונת: קלוריות הן הדרך בה אנו מכמתים
27/07/2010 | 11:59
2
מלשון כמות (אולי את לא יודעת) את סך ההכנסה האנרגטית לתוך גופנו.
תזונה נבונה היא תזונה בה יש יחס מסוים בין קלוריות שמקורן בשלושת אבות המזון: חלבונים שומנים ופחמימות. אם את מתכוונת לנקוט בגישה אופנסיבית אנא ממל, אל תעני לי.
ואני מתזכרת אותך - מרבה בשר מרבה רימה
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'מה הקשר לבשר?'
מה הקשר לבשר?
27/07/2010 | 12:32
6
3
אם כבר, אז רוב הקלוריות לא מגיעות מבשר (אלא מעוגות וכו').

נראה שאת מנסה להתפס כאן על זה שהזכרתי "מקדונלדס" כדי להפיץ
תעמולה צמחונית. אנא עשי זאת במקומות ובפורומים המתאימים ואל תסיתי את הדיון מהנושא המקורי שלו.

לא כתבתי שום דבר בעד או נגד אכילת בשר. לכאורה היית אפילו אמורה להסכים איתי שכן "מקדונלדס" (שאת כל-כך שונאת) משתמשים בספירת קלוריות כדי להראות שהארוחות שלהם כביכול בריאות ולא משמינות...

אז תגידי לי את - זה שיש שם יחסית מעט קלוריות באמת אומר ש"מקדונלדס" זאת תזונה נכונה?

בתרבות בה אנו חיים "קלוריה" היא לא בדיוק כלי ללימוד תזונה נכונה, אלא יותר דרך לדכא אנשים בכלל ונשים בפרט ולגרום לנו לשנוא את עצמינו. זו דרך פשטנית מדי ולא מתאימה להגדרת תזונה נכונה, ולרוב ספירת הקלוריות דווקא פוגעת בתזונה. יש אלפי פרמטרים נוספים שצריך להתחשב בהם, וכמות הקלוריות היא אחד הפרמטרים הפחות חשובים...

לשמחתי אני שומע על יותר ויותר שיטות הרזיה חדשות שזונחות את ספירת הקלוריות.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'שיהיה לך המון בריאות'
שיהיה לך המון בריאות
27/07/2010 | 13:31
2
לצפיה ב-'איזה מלך '
איזה מלך
27/07/2010 | 14:16
2
1
לצפיה ב-'נפלאות יכולת ההכחשה וההדחקה של אנשים.'
נפלאות יכולת ההכחשה וההדחקה של אנשים.
27/07/2010 | 14:25
1
1
לצפיה ב-'צודקת, גם אני נפעמת מכך לפעמים... '
צודקת, גם אני נפעמת מכך לפעמים...
27/07/2010 | 15:01
1
לצפיה ב-'אתה מתעלם פה מכמה נקודות.'
אתה מתעלם פה מכמה נקודות.
02/08/2010 | 00:12
1
אחת מהן היא שכמות הקלוריות שהבשר מספק, תלויה מאוד בכמות השומנים שלו. ותאמין לי שבמקדונלד'ס רמות השומן לא מהנמוכות.
השניה היא שעם כל המבורגר באה לחמניה. רוצה לספור קלוריות?
השלישית תביא אותנו לצ'יפס או פוטטו'ס שבאים לך בארוחות, ספוגים בשמן, כמובן. שנספור שוב?

אבל כל אלה היו רק לצורך הוויכוח. העובדה הפשוטה היא שהקלוריות שרשומות על המוצרים מחושבות בערך, לפעמים בלי התחשבות בכך שלא כל אוכל מתעכל בצורה שונה. ונא לא לשכוח שכל מערכת עיכול היא יחודית, כך שבן אדם אחד יכול להפיק יותר מהכמות הרשומה, בעוד שמישהו אחר יפיק פחות. ככה שכל הסיפור הוא עבודת ניחושים. תרגיעו.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'הערת שוליים'
הערת שוליים
27/07/2010 | 16:40
1
מרבה בשר מרבה רימה - האדם מרבה לאכול ולשתות למען אשר יתרבה בשרו וחלבו ויהיה בריא, גיבור בארץ, למען תיפול אימה ופחד כל כל סביבותיו. ורבוי הבשר היא היא סיבה להביא על הגיבור אימת החלש, הרימה שקשה היא למת כמחט בבשר החי1, וא"כ איפה אין ריבוי הבשר אושר לאדם כי מות בו.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'חברי הפורום היקרים!'
חברי הפורום היקרים!
27/07/2010 | 18:53
2
6
נאמר לי ש"היוש ביוש טובוש" החביבה קיבלה מסרים שקוראים שהיא תמות בגיל שלושים בגלל שהיא צמחונית, ותקווה שילדיה יהיו קרניבורים כבדים.

אני חושבת שהודעת כאלו הן לא רק לא מכובדות וילדותיות, אלא גם נוגדות את עיקרון הפורום הזה(אהבת וכיבוד השונה).

אני חושבת שכל מי שמצא לנכון לשלוח הודעה נבזית שכזאת צריך לשלוח גם הודעת התנצלות, או לפחות להסביר פה למה הוא עשה את זה.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-''
27/07/2010 | 21:55
1
חציתם (או חציתן? הבנתי שיש פה גברים)  קו מאוד מלוכלך
אירוני שלפורום קוראים שמנות ויפות כשהמסרים נשלחו מתוך רוע.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'אני מניחה שלא היית רוצה שיזלזלו בך רק מתוקף '
אני מניחה שלא היית רוצה שיזלזלו בך רק מתוקף
28/07/2010 | 07:22
2
היותך צמחונית, לטעמי ההודעה שלך נוטפת זלזול וגועל כלפי אנשים לא צמחוניים והדבר לדעתי בזוי לא פחות מההודעות שזוהרה מספרת שקיבלת....
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'טוב לשמוע'
טוב לשמוע
27/07/2010 | 12:23
2
בין אם קלוריות הן מדד של תזונה נכונה או לא, בגיל 6 ילדים אפילו לא אמורים לחשוב על דברים כאלה! הם אמורים לאכול ולגדול ולהנות מהאוכל שלהם בלי להיכנס לחישובים ולאובססיות ולפחד מהשמנה. מקסימום מחורים בשיניים (ככה הפחידו אותי מלאכול יותר מדי ממתקים). ישר כוח לאם שהצליחה לבודד את הילד מכל זה כשהמדיה מקיפה אותנו ומפציצה אותנו בזה ללא לאות. הלוואי שאפשר לבודד גם ילדות ולא רק ילדים מהחרא הזה עד גיל שנורמלי להתחיל לחשוב בו על דברים כאלה, עם מספיק ראייה ביקורתית ומספיק אהבה עצמית כדי להחליט מתי זה בולשיט. ילדות נתונות תחת הרבה יותר לחץ הילדים בקטע הזה.      
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'אתה יודע מה..'
אתה יודע מה..
27/07/2010 | 14:39
19
2
לדעתי זה עצוב שמקרה כזה הוא לא הנורמה... שאנחנו בכלל שמים לב...

אין קשר פה לדעתי לבריאות. הענין פה הוא המנטאליות. ילדים לא צריך לשאול כמה קלוריות יש במשהו לפני שהם אוכלים. מקסימום- אומרים להם תאכל שתהיה חזק/כי זה בריא.. וכו'... אבל ילדים קטנים ששואלים כמה קלוריות יש במשהו... זה כבר בעייתי.

והכי עצוב זה שזה נראה משהו חינוכי- במסגרת למד את ילדך לאכול בריא...

ואולי אני טועה...

רוזי!

שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'לא חושבת שזה קשור'
לא חושבת שזה קשור
27/07/2010 | 15:11
18
2
לא לפרסומת בכל אופן.
הילד סתם שמע מילה שהוא לא מכיר ושאל מזה.

זה עצוב ללמד ילדים לאכול בריא?
תסלחי לי אבל זה ממש צרם לי.
אז מה.. ללמד אותם לאכול כמה שבא להם ומתי שבא להם מבלי להסביר שזה רע ?
ה' ישמור איזו קיצוניות.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'אתה זה זה שיצא מהקשר...'
אתה זה זה שיצא מהקשר...
27/07/2010 | 15:24
3
3
מה הקשר בין ללמד ילד לאכול בריא לבין ילד ששואל מה זה "קלוריה"?

זה כמו ההבדל בין קטן לגדול לבין מה זה קילומטר... ותסכים איתי שילד בין 6 לא צריך להתחיל למדוד קילומטרים...
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'ההודעה מופנת אלי? '
ההודעה מופנת אלי?
27/07/2010 | 15:31
2
3
אמרתי שהילד שאל מזה קלוריה סביר להניח כי הוא לא הכיר את המילה הזו. ראה את הפירסמות ולא הבין מה פשר המילה.
לא בגלל שהוא מתעניין בדיאטה.

ואין צורך להסחף.
מזה קשור שילד בן 6 לא צריך למדוד קילומטרים?
נכון . לא צריך להגיד לילד בגיל הזה ולספר לו לגבי אחוזי שומן קלוריות פחממות וכו'.
אבל זה ממש לא רע ללמוד אותו לאכול בריא ולא לאכול מתי שבא לו ומה שבא לו.
מה שרוזי אמרה פשוט חסר הגיון לחלוטין.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'אולי ניסחתי לא נכון...'
אולי ניסחתי לא נכון...
27/07/2010 | 15:38
1
2
למרות שאני לא רואה את זה...אבל לא אמרתי לא לתת לילדים לאכול בריא. להיפך אמרתי תגידו בגלל שזה בריא/יעשה אתכם חזקים (החזיר אותו לעגבניה).. אבל לדעת מה זה קלוריות ומה הפירוש- זה מה שלדעתי לא נכון.
יעני- אנחנו מסכימות.

רוזי!
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-''
27/07/2010 | 15:40
לצפיה ב-'עיניים ירוקות אבודות...'
עיניים ירוקות אבודות...
28/07/2010 | 08:52
9
2
יש לי שאלה:

באיזה גיל תלמדי את ילדיך מהן קלוריות, וכמה מהן לצרוך מדי יום?
אשמח גם לדעת איך בדיוק תעבירי להם את המידע הזה.

שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'לא יודעת אני בת 22'
לא יודעת אני בת 22
28/07/2010 | 12:32
8
4
לא חשבתי אף פע על הדברים הללו.
וכל מה שאומר היום ייתכן מאוד שישתנה בהמשך.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'כלומר, לא להתייחס לדבריך עד שתהי בטוחה?'
כלומר, לא להתייחס לדבריך עד שתהי בטוחה?
28/07/2010 | 18:55
7
2
את לא יכולה להגיד "איזו קיצוניות", ומנגד - לא לתת משהו הגיוני

חוץ מזה, גיל הוא לא תירוץ לשום דבר...
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'לא הבנתי את השאלה שלך'
לא הבנתי את השאלה שלך
28/07/2010 | 19:03
3
2
זה לא קיצוני בעיניך להגיד שזה עצוב ללמד ילד לאכול בריא?
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'זה מה שאת טוענת שאמרתי? אני לא חושבת.'
זה מה שאת טוענת שאמרתי? אני לא חושבת.
28/07/2010 | 19:14
2
2
הציטוט" "והכי עצוב זה שזה נראה משהו חינוכי- במסגרת למד את ילדך לאכול בריא..."
זה= ללמד ספירת קלוריות.
תרגום:
והכי עצוב זה שספירת קלוריות נראית כמשהו חינוכי- במסגרת למד את ילדך לאכול בריא..

אין שום טענות נגד ללמד לאכול בריא.

יש רק את מה שמצטרף למסגרת- מלמדים לספור קלוריות ואומרים שזה יתן לילד מידע איך לאכול בריא.

אני אומרת- למד את הילד לאכול דברים בריאים. לתרבות אכילה נכונה. לא למדידה וכימות, ספירה ...נקודות זכות וחובה... וכו'... לא בגיל כזה.

חשבתי שאמרנו שהסכמנו...

רוזי!
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'סליחה סליחה. לא קראתי נכון את ההודעה.'
סליחה סליחה. לא קראתי נכון את ההודעה.
28/07/2010 | 19:19
1
2
לצפיה ב-'בשמחה...ומחזירה '
בשמחה...ומחזירה
28/07/2010 | 19:21
לצפיה ב-'גיל הוא לא תירוץ לשום דבר?'
גיל הוא לא תירוץ לשום דבר?
28/07/2010 | 19:18
2
2
אתה בטוח?
לא חושבים משהו בגיל מסויים ואז כשגדלים משנים דיעה? רק בגלל שעברו מס' שנים.. ניסיון החיים גדל. הראש נפתח יותר. דברים נהיים פחות קיצוניים ודרמטיים (אלא אם כן אתה פאנט)
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'צודקת. גיל הוא לא תירוץ...'
צודקת. גיל הוא לא תירוץ...
28/07/2010 | 20:03
1
2
ולכן, אשמח אם גם בגיל 22 תסבירי לנו איך תסבירי לילדיך מהן קלוריות, כמה מהן לצרוך מדי יום, ובאיזה גיל או כיתה תעשי את זה
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'מה מאיפה הבאת .. '
מה מאיפה הבאת ..
28/07/2010 | 20:13
2
שהייתי רוצה להסביר לידיי כמה קלוריות לצרוך ביום?
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'יש לאכול בריא ויש לספור קלוריות,'
יש לאכול בריא ויש לספור קלוריות,
31/07/2010 | 18:10
3
1
אני עובדת בגן, ואני רואה את הרגלי האכילה של הילדים.

יש הבדל בין להגיד לילד "זה לא בריא" לבין להגיד "זה משמין"
כשיש ילדים בני ארבע חמש שאומרים לי שאם הם יאכלו יותר מדי הם יהיו שמנים, זה מעציב אותי.

לא צריך לחנך אותם לא להשמין [הרי יש חפיפה בין חלק מהמאכלים. אבוקדו למשל הוא מאוד בריא, אבל גם משמין...], אלא לאכול בצורה מאוזנת ונכונה...
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'מסכימה איתך לגמרי '
מסכימה איתך לגמרי
31/07/2010 | 18:24
2
3
אך ממה הבנת שאני בעד לומר "זה משמין אל תאכל את זה" לילד?..
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'לא אמרתי שאת אמרת,'
לא אמרתי שאת אמרת,
31/07/2010 | 18:39
1
1
השרשור מדבר על זה שיש הרבה ילדים קטנים שיודעים מה זה קלוריות, שיודעים ששמן זה עצוב, ושאסור לאכול הרבה, כי אז נהיים שמנים.

זה לא עצוב ולא נורא להסביר לילד מה הפירוש של המילה קלוריה, זאת הופכת להיות בעיה כאשר מלמדים ילדים קטנים לספור ולחשב קלוריות, שאני לא חושבת שזה כלי שצריך להיות להם.

אני לא חושבת שאת אמרת שכן, אבל את תהית האם ללמד ילד לאכול בריא זה לא בסדר.

אז אני מבהירה, ללמד אותו לאכול בריא זה מבורך, אני רואה ילדים שבגיל צעיר כבר יודעים לאכול הרבה ירק ולשתות הרבה מים, ואני יודעת שזאת הקניית הרגלים בריאים.
אבל זה דבר אחד. להגיד לילד "אתה צריך לאכול הרבה ירקות, זה בריא, ופסטה זה פחות בריא." זה לא אותו דבר כמו שילד לומד ש"פסטה זה משמין, ומשמין זה רע, וירקות זה לא משמין, וזה טוב." אני חושבת שבגיל צעיר כל כך כשלכל דבר יש משמעות מאוד טוטאלית, ואין הרבה מקום לגוונים האפורים, אמירות כאלה הן בעייתיות.

ממש לא באתי לתקוף מה שאת אומרת, רק להסביר מה אני חושבת ומה [נראה לי] רוזי התכוונה...
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'הובנתי :)'
הובנתי :)
01/08/2010 | 12:09
1
לצפיה ב-'הפירסומת הזאת נוראית'
הפירסומת הזאת נוראית
27/07/2010 | 18:24
ולפי מה שהבנתי מאימא שלי, גם ההמבורגר.

שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'אומנם הילד לא צריך '
אומנם הילד לא צריך
28/07/2010 | 08:37
6
1
לדעת מה זה קלוריות בגיל 6, אבל ההורים של הילד כן צריכים להיות מודיעים לזה .
לא צריך לתת לילד בגיל 6 חטיפים או ממתקים מפה עד להודעה חדשה ואחר כך להתפלא למה הילד בגיל 9 שוקל כמו בנאדם מבוגר בסביבות 70 קילו.
תפקיד ההורה לשים לב למה הילד אוכל ולחלק ככה את המזון שהילד אוכל  לסוגי מזונות שונים , להשתדל כמה שיותר בריאים  או לפחות לא ג'אנק פוד או לפחות לא כל יום ג'אנק פוד. מומלץ כמובן בלי שהילד שם לב ומרגיש שיש התעסקות מיותרת באוכל שהוא אוכל שבשביל שזה יקרה כל המשפחה צריכה לאכול בצורה בריאה וככה הילד לא יקבל מסרים לא טובים ולא יפתח בעיות אכילה לא לאנרוקסיה או להשמנה.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'הבן שלי בן 6.5, ובגלל שיש לו נטייה להשמנה,אני'
הבן שלי בן 6.5, ובגלל שיש לו נטייה להשמנה,אני
28/07/2010 | 08:44
2
1
מקפידה להקנות לו הרגלים של תזונה נכונה. אך הוא לא אומר קלוריות,אלא אוכל בריא.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'פרסומות וההשלכות שלהם'
פרסומות וההשלכות שלהם
28/07/2010 | 09:00
1
1
לדעתי המסר של מקדונלדס בפרסומת לא בא לידי ביטוי, הם מצידם רוצים להדגיש שכמות הקלוריות בארוחה היא קטנה, אך פרסומות רואים גם ילדים הם גם למעשה הלקוח העיקרי של מקדונלס, ולכן לדעתי אם הילדים שואלים מה זה קלוריות, המסר בפרסומת שגוי ויש להוריד את הפרסומת מצפייה בה.
ילד צריך לדעתי לדעת מה זו תזונה נכונה, ואת זה צריכים להקנות לו ההורים, לא לדחוף הרבה דברי מתיקה בשביל "להשתיק" את הילד ולרצותו, ללמד אותו לאכול נכון ובריא ולכן אני מצדיקה את מילותיה של מקלדת וירטואלית, הילד לא צריך לספור קלוריות ולדעתי בגיל קטן זה ממש מוגזם אך הילד גם צריך לדעת לאכול בריא ונכון.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'אני מסכימה איתך.לאכול נכון ובריא,אך לא לספור'
אני מסכימה איתך.לאכול נכון ובריא,אך לא לספור
28/07/2010 | 09:20
1
קלוריות בגיל הרך.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'את צודקת לחלוטין.'
את צודקת לחלוטין.
28/07/2010 | 12:35
1
הורה חייב להקפיד על תזונה נכונה לילד בכל גיל.
ילד צריך להבין שאוכלים כדי לחיות ולא חיים כדי לאכול.
וזה תלוי אך ורק במה שהוא סופג מהבית.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'אני לא רואה מה הקשר'
אני לא רואה מה הקשר
28/07/2010 | 16:59
1
ההורים שלי לא קנו הביתה ממתקים-ולכן רוב הסיכויים שהם לא פיטמו אותי בהם-ועדיין הייתי שמנה בכיתה ג'. הם גם כנראה ניסו ללמד אותי תזונה נכונה, כי בגן חובה הם שלחו אותי לתוכנית דיאטה של בית חולים מאיר.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'היה ילד ששאל - אמא מה זה מקדונלדס? '
היה ילד ששאל - אמא מה זה מקדונלדס?
28/07/2010 | 21:53
1
היייתי שואפת לזה, יותר מאשר לספירת קלוריות...

שמנות ויפות >>
לצפיה ב-' בראשי '
בראשי
28/07/2010 | 08:53
2
2
לצפיה ב-'מצחיק...'
מצחיק...
28/07/2010 | 09:48
1
1
ישר מתחת לקישור להודעה הזאת (בראשי) יש קישור לבלוג על ילד שמן בגן...
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'זה מה שמצחיק אותך??? איזה יופי'
זה מה שמצחיק אותך??? איזה יופי
28/07/2010 | 18:19
1
לצפיה ב-'אתם עד כדי כך שונאים את עצמכם? באתי מהראשי'
אתם עד כדי כך שונאים את עצמכם? באתי מהראשי
28/07/2010 | 11:39
110
3
קראתי את ההודעות שלכם וכל מה שאני רואה כאן זאת שנאה עצמית. רק בנאדם ששונא את עצמו יתן לעצמו להיות כל כך שמן וממורמר. תכף תקפוץ איזה עלמה לא קלת רגליים ותגיד: "אני אוהבת את עצמי דווקא בגלל שאני שמנה" איזה בולשיט. אתן אוכלות ואוכלות מתוך שנאה עצמית. אתן שונאות את הלב שלכן שלא מצליח לעמוד בעומס. אתן שונאות את הכבד שלכם שלא מתגבר על עומס השומן שנאגר בו מהזלילות שלכן. אתן שונאות את כיס המרה שלכן שלא עומד בקצב. אתן שונאות את הכליות שלכן שאתן מעמיסות עליהן כל כך הרבה עבודה. את הרגליים שלכן, ואתן מזינות את ריקמת השומן שלכן בעוד ועוד שומנים. אותי זה מזעזע.
וההתרסה שלכן נגד רזות וההתבכיינות - "להן יש מה ללבוש, להן יש אהבה ועובדה ואושר ולנו אין כי שונאים אותנו בגלל השומן" איזו עליבות.
תאכלו קצת ירקות במקום צ'יפס ולחם תזיזו את עצמכם שעה ביום ותפסיקו לאכול כדי לסתום לכן איזה חור שפעור לכן בתוך הנשמה.
אוכל לא ממלא אותו, רק אהבה עצמית.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-' מסכימה עם כל מילה'
מסכימה עם כל מילה
28/07/2010 | 12:10
4
במקום לשבת ולהתבכיין על מר גולרכם, תקומו ותעשו מעשה. זה לא העולם שצריך להשתנות, זה אתם והתפיסה המעוותת שלכם את המציאות.
אתם רק מנציחים את המקום שאתם נמצאים בו כל הזמן ואחר כך אתם מתפלאים ששמנים נתפסים כחדלי אישים ופסיבים.
חבל.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'WTF?'
WTF?
28/07/2010 | 12:42
97
5
בעיה.

בעיה גדולה (תרתי משמע).

אני לא אוהבת ירקות. מה לעשות? תירה בי.

אני אמורה לאכול ירקות? למה? כי אתה וקונפורמיסטים כמוך טוענים ש"ככה צריך"?

תתפלא, יש לי עבודה מצויינת, יש לי אהבה אדירה והארון, כמו המקרר, משתדל להיות מלא.

הפורום הזה לא נועד לבכי משותף ותנחומים הדדיים על מר גורלנו (לצד פרוסת עוגה), אלא כדי למנוע מלשכמותך לנסות לסתום לנו את הפה, בגלי האינטרנט ובחברה בכלל...

השאלה מאוד פשוטה? אסור לשמנים להיות שמנים? ולהומואים? מותר להיות הומואים? ולקירחים יש זכות קיום?

מוכנה לעשות עסק מצויין איתך - אני אתן לעולם לחיות מבלי להגיד לו מה ואיך לאכול, ואתה לא תגיד לי איך לחיות את חיי.

הולך?
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'כל המניפסט שכתבת עכשיו'
כל המניפסט שכתבת עכשיו
28/07/2010 | 12:58
23
4
נשמע לי כמו שכנוע עצמי והכחשה עמוקה.
לדעתי האישית, אם היית באמת אוהבת את עצמך, לא היית כל כך שמנה.
אין לי ספק שהיית נותנת הכל כדי לקום בבוקר רזה. פשוט זה לא עובד ככה, להיות רזה וחטובה אומר עבודה קשה ואומר להיות מודעת לעצמך לנפשך ולגופך. ולהתעלות מעל סיפוק מיידי באוכל משמין ומציאת סיפוקים בדברים אחרים.
כמו שכתבתי, ידעתי שתהיה איזו כוכבת שתקפוץ ותכתוב משהו בסגנון שאת כתבת. זאת המנטרה שלכן הרי.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'נו שוויין...'
נו שוויין...
28/07/2010 | 13:10
3
2
אין לי ספק שהיית נותנת הכל כדי לקום בבוקר רזה -
מה זה הכל: לאכול ירקות, לעשות פעילות ספורטיבית ולחדול ממאפים ומתוקים. זה לא כ"כ קשה להרזות, אפילו עשיתי את זה פעם, פעמיים ויותר בחיים שלי. אם באמת היה חשוב לי להרזות, הייתי ממשיכה לעשות את זה.

ברור שאם לא הייתי צריכה לעשות שום מאמץ, אז כן - הייתי שמחה להיות רזה, כל עוד זה לא יקרה - אני אשמח לאכול מה שמתאים לי (ולא לך).

כמה ואיזה אוכל אני מכניסה לפה, כמה ספורט אני עושה, כמה אני שוקלת ועוד כמה וכמה דברים - הם שלי.. מה שאני רק מבקשת זה - תשחרר, זה לא שלך - זה שלי. אין לנו צורך להתנגח אחד עם השני, כל אחד יעשה מה שטוב לו...

אתה לא חייב להמשיך להתייחס, הדעות של שנינו מובנות כבר.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'ברור שזה שלך ורק שלך'
ברור שזה שלך ורק שלך
28/07/2010 | 13:26
2
1
חס וחלילה שזה יהיה שלי. כי בעולם שלי כשיש משהו שצריך לשנות אז קמים ומשנים, גם אם זה קשה וגם אם זה לוקח זמן.

ברור שאם לא הייתי צריכה לעשות שום מאמץ, אז כן - הייתי שמחה להיות רזה, כל עוד זה לא יקרה - אני אשמח לאכול מה שמתאים לי (ולא לך). את בדיוק במשפט הזה מנציחה את הסטיגמה שאת בעצמך מנסה לנתץ -ששמנים לא רוצים להתאמץ, לפחות לאורך זמן.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'לא בדיוק.'
לא בדיוק.
28/07/2010 | 13:40
2
אני בוחרת במה אני רוצה להתאמץ ובמה לא. זה ההבדל (ברוך השם אני גאה בהישגי השונים).

דבר שני, האם אנחנו כאן כדי להנציח סטיגמות או כדי לרצות אחרים? האם לא הגיע הזמן שנחיה בקבלה שלכל אחד מותר לחיות עם השוני שלו?
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'אתה מאוד צודק. מאוד.'
אתה מאוד צודק. מאוד.
28/07/2010 | 19:33
2
קשה להודות.
כי עובדה שכולן (אולי אחת ל................) היו רוצות להתעורר רזות.
הבעיה מתחילה בלאכול מסודר... לעשות ספורט.. לשמור.. לא לאכול מתוקים/בצקים וכו'.
העצלנות שתופסת פיקוד. שאננות.. חוסר חשק לעשות משהו כדי להראות טוב יותר.
ויש אנשים שמשלימים עם זה.. מקבלים את עצמם ופשוט מעדיפים להתעסק בדברים אחרים.. משכנעים את עצמם שהם יפים בכל מידה. (ויסלחו לי חברות וחברי הפורום.. 150 קילו זה לא יפה)
וזה לא כזה קשה שתדע לך .. עשיתי ניסיון פעם. שיכנעתי את עצמי בשקר גמור כלשהו... ואחרי תקופה כבר לא זכרתי אם זה שקר או אמת.
בכל אופן.. שכל אחד יחייה איך שניראה לו ויעשה מה שטוב לו.
אם יש כאלה שסבורים שטוב להם במידה 58 אז שיהייה להם בכיף (לי אישית קשה להאמין.. אבל זה שאנילא מאמינה לא אומר שיש כאלה שכן. ניראה לי)
אין צורך לתקוף, לזלזל או לדבר בצורה פוגענית. זה לא תורם לכלום.
אם לא איכפת להם שהם לא יכולים לקנות בגדים בחנויות רגילות..
אם הם צריכים לחפש ולחפור בחנויות רבות כדי למצוא חזיות במידה (+במחיר שפוי)
אם לא איכפת להם לשלם מאות שקלים על בגד שבחנות מותגים כמו קסטרו למשל יעלה 200 שקל (והם ישלמו פי 2 אם לא יותר.. כי בכל זאת. זה פלוס כמה וכמה בד בנוסף. כמו שציינת)
חיפוש אחרי בגדים באינטרנט !!! ולא כי הם אוהבים אופנה מחו"ל.. אלא כי קשה עד לרמה של אי אפשר למצוא מידות כשלהם.. יחד עם מחיר הגיוני.
מירמורים על חוסר אהבה... בעיות בזוגיות (שקיימות אצל כל אחד..).. השפלות.. מילים לא נעימות ברחוב/עבודה. התבדחויות...

זה עניין שלהם! וזהו.

שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'גם אני מהראשי בעקרון'
גם אני מהראשי בעקרון
28/07/2010 | 13:13
5
1
אבל יצא לי כבר לבוא לפה מהראשי פעם.
תיראי, זה לא כזה קל לרזות כשמדובר
באדם מאוד שמן.
דבר שני ,רוב המרזים לא שומרים על המשקל שלהם, זו עובדה.
דבר שלישי, הרבה פעמים האבסה עצמית נובעת בגלל בעיות נפשיות וחסר אצל אותו אדם, נוצרת לו תחושה שהוא כן שולט באוכל ולא בתחומי החיים האחרים.
אני לא רוצה להכליל פה, ואני לא חושבת שכולן פה אומללות ושייכות לאחת מהקטגוריות שציינתי .
עוד נקודה למחשבה היא שיש פה הרבה בחורות מלאות ולא שמנות בכלל, שאוכלות בריא ומתאמנות. "שמן" זה מאוד אינדיוידואלי, בעיני האחד מידה 40 זה שמן ובעיני השני מידה 36 זה שמן.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'זה אולי מאוד קשה לרזות'
זה אולי מאוד קשה לרזות
28/07/2010 | 13:21
4
1
במיוחד במשקלים של השמנה מורבידית, זה נכון. אבל זה גם מאוד אפשרי.
העניין הבעייתי הוא התבוסתנות, הנפילה האינסופית לתוך מלכודת האכילה הריגשית.
את יודעת כמה צריך לאכול כדי לשקול 120 ק"ג? ה-מ-ו-ן... את יודעת איזה יצר הרס עצמי צריך שיהיה לבנאדם שמאביס ככה את עצמו וסותם לעצמו את העורקים האומללים שלו בטריגליצרידים? וכל זה במודע...
כמה בנאדם יכול לתעב את עצמו? והכי צבוע בעיני זה - "אני יפה וטוב לי למרות שאני שוקלת 120 ק"ג"..
בנאדם שטוב לו לא מאביס את עצמו כל כך.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'אבל מגיע לאדם כזה'
אבל מגיע לאדם כזה
28/07/2010 | 13:46
3
שיבינו אותו, הרי אם לא טוב לו וההשמנה נובעת מהחוסר אונים וחולשה הרי אדם זה חלש, את חושבת שזה שתתקיפי אותו בצורה בוטה זה מה שיגרום לו לרזות ולאהוב את עצמו?
קודם כל אדם צריך להסתכל על עצמו בצורה טובה עם הבנה עמוקה שהוא נמצא במצב פיזי לא טוב ושצריך לקחת את עצמו בידיים ולרזות. הרזייה תתאפשר באמצעות תמיכה, עזרה, הקשבה, עידוד, לא באמצעות תוקפנות וקטילת האחר.
נכון את לא אמא או חברה של אף אחד מהפורום הזה וגם אני לא, אבל אני חושבת שאת לא צריכה לתקוף ככה את כל מי שפה והכליל. הרי אף אחד לא עשה לך פה שום דבר רע..
במהות את צודקת במה שאת חושבת אבל יש דרך לומר זאת, בנוסף לא מתפקידנו להכליל ובצורה גורפת להחליט שכולם שמנים כי לא אכפת להם ולא רוצים לרזות.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'תראי,'
תראי,
28/07/2010 | 14:00
2
1
אני מסכימה עם רוב דבריך.
אבל.. מאחר וכבר נקלעתי לכאן דפדפתי אחורה בהודעות ישנות בפורום ומה שהבנות כאן צריכות ללמוד הוא דבר מאוד חשוב - "נאה דורש נאה מקיים" ראיתי פה הודעות מגעילות שהשמנמנות כתבו בכל מיני שירשורים לבנות שהביעו דעה שונה משלהן. אז מצד אחד הן מתבכיינות שצריך לקבל אותן כמו שהן ושזה בסדר להיות שונה אך מצד שני הן עושות פה לא מעט לינצ'ים וירטואלים . זאת צביעות לשמה.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'בשביל מה את ממשיכה להכנס אם הכל כל כך נורא פה'
בשביל מה את ממשיכה להכנס אם הכל כל כך נורא פה
28/07/2010 | 18:23
שיהיה לך בהצלחה
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-''
28/07/2010 | 18:29
4
לצפיה ב-'למה אתה חושב שהשאיפה שלה צריכה להיות רזה '
למה אתה חושב שהשאיפה שלה צריכה להיות רזה
29/07/2010 | 17:10
12
3
וחטובה?
זהו, אין שום דבר אחר בעולם, כולנו צריכים להיות רזים וחטובים כדי לספק את רצון אסקפיזם? למה? אולי העולם צריך ללמוד לקבל שמנים ושמנים לא צריכים להיאבק בעצמם כדי להיות רזים?
אולי תצא קצת מהבועה הפיצית שאתה נמצא בה ובה כולנו צריכים להיות חטובים יפים ובלונדיניים אחרת אנחנו שונאים את עצמנו? מי אתה שתכתיב לי איזה סיפוק אמור להיות לי, ובמה אני אמורה למצוא סיפוק כדי "לאהוב את עצמי" על פי אסקפיזם?
הא, על זה לא חשבת.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'שומן מזיק לבריאות. את זה את מקבלת ?'
שומן מזיק לבריאות. את זה את מקבלת ?
30/07/2010 | 10:56
11
1
לצפיה ב-'סיגריות מזיקות לבריאות,'
סיגריות מזיקות לבריאות,
30/07/2010 | 12:48
10
3
סוכר מזיק לבריאות, קרינה סלולרית מזיקה לבריאות, חשיפה לשמש מזיקה לבריאות.
נו מה? מישהו יורד על אנשים שזופים מדי? פתאום כולם הפכו לנורא דואגים לבריאות של השמנים! שכל אחד ידאג לבריאות של עצמו. היחס המגעיל לשמנים ממש לא קשור לכך שאלה שלועגים להם חרדים לבריאותם. מה נסגר? ממשיכים להתחפר בבועה?
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'נראה שאת בבועה. ענית ל 4 שאלות שלא שאלתי.....'
נראה שאת בבועה. ענית ל 4 שאלות שלא שאלתי.....
30/07/2010 | 13:15
1
3
לצפיה ב-'כשאתה יוצא בהצהרות שלא קשורות לכלום,'
כשאתה יוצא בהצהרות שלא קשורות לכלום,
30/07/2010 | 13:36
1
על זה בדיוק אני עונה לך. שאין מקום לשאלה שלך, כי אין קשר בין בריאות, שומן, ליחס מזלזל של אנשים באנשים אחרים.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'יפה, סיגריות מזיקות לבריאות ובגלל זה'
יפה, סיגריות מזיקות לבריאות ובגלל זה
30/07/2010 | 13:18
7
2
יש חוק שאסור לעשן במקומות ציבוריים.
קרינה סללורית מזיקה לבריאות, ולכן יש חוק המקפיד על סף קרינה מסויים.
סוכר מזיק לבריאות, לכן יש חוק על סימון תזונתי שכל יצרן חייב לעמוד בו.
הטיעון שלך עקר ונטול אחיזה במציאות ושוב, התבכיינות והשוואות לא קשורות.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'נראה שאצלך כל משפט '
נראה שאצלך כל משפט
30/07/2010 | 13:35
6
1
שנוגד את השקפתך- התבכיינות.
זו קצת התבכיינות, לא?
מה הקשר בין זה שאוסרים סיגריות במקומות ציבורים לבין זה שאנשים עדיין מעשנים? בין תוויות על מאכלים לאנשים שעדיין זוללים סוכר? בין אזהרות רינה לבין כאלה עדיין מדברים עם הנייד כאילו אין מחר?
אתה רואה איזה יחס שלילי שאותם אנשים מקבלים? לא דיברתי על מה החוק חושב על זה, אלא על העובדה שלמרות שהדברים האלה מסוכנים אנשים עדיין עושים אותם, וזה לא מזיז לך ולא היית חושב ללעוג עליהם או להטיף להם להפסיק עם זה. הרי אין לך באמת לומר על מה שכתבתי, כי אתה יודע שאני צודקת- אבל לעולם לא תודה בזה ותמשיך להגיד שאני "מתבכיינת". כן, גם השחורים בארה"ב התבכיינו לגבי גזענות. מה, שילכו לאפריקה. חייבים להיות דווקא באמריקה? בכיינים.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'או בלשון נקבה.'
או בלשון נקבה.
30/07/2010 | 13:38
5
1
לצפיה ב-'אם כך..'
אם כך..
31/07/2010 | 12:34
4
1
צאי לרגע מהמוד הזה של "מה זה עניינכם??". רק לרגע. כתב ההגנה הזה יחכה לך גם אחר כך.
נכון, כל אחד צריך לדאוג לבריאות של עצמו, אך האם אנחנו כחברה לא אמורים לדאוג גם לבריאותו של האחר, ובכך, בעקיפין גם לבריאותם של הדורות הבאים?
התשובה היא כן. לא כי אני חושב ככה, אלא כי כך העולם נוהג בפועל.
זה עונה על "מה זה עניינכם??".
עד כאן עם השאלה/טיעון הזה, בבקשה.

אנשים מדברים איתך על בריאות ואת מטה את הדיון למראה ואמות מידה של יופי. בואי נשאר רגע רק בבריאות.
להביא דוגמאות אחרות לתחלואות יומיומיות-קיימות, לא הופכות את הטיעון שלך לצודק, הן רק מטות אותו לכיוון אחר. בוא נשאר עם מה שהתחלנו.
לא, לא חייבים להיות רזים וחטובים.
וננתח את ההצהרה הזו:
א. את לא חייבת כי אף אחד לא מכריח אותך. זה עולם חופשי.
ב. לא חייבים כי אין בזה צורך. את מדברת על מראה בעוד הדיון סובב סביב בריאות. אם אדם בעל עודף משקל קטן חי חיים בריאים לחלוטין (אוכל בריא, פעילות גופנית, נבדק אצל הדוקטור תקופתית) אמנם אין שום סיבה שיהיה לו שומן עודף, אבל אם כבר יש לו, הרי שזו לא בעיה, בעיני לפחות. אני לא אדבר בשמו של מישהו אחר פה.

את שואלת מה הקשר בין אכיפת חוק העישון לעצם העישון בפועל?
תשובה: צמצום התופעה.
כנ"ל לגבי כל דוגמא שהעלית.
העלאת המודעות היא תנאי לשלב ראשון, שהוא צמצום, בדרך לשלב הסופי, שהוא מיגור. אי אפשר למגר תופעות בבת אחת,  כיוון שעולם כמנהגו נוהג ואנשים לא מקבלים עליהם ישר שינויים קיצוניים.
הבעיה שלנו שבשם חופש הפרט והדמוקרטיה, אנחנו נתקעים לרוב עם השלב הראשון ולא מוכנים להמשיך הלאה, כך עד שהמומנטום אובד ואנשים מחזירים את הגלגל אחורה, כי נמאס. אז תופסים את הראש בידיים ולא מבינים איפה טעינו (אבל זה כבר גולש לניתוח של כשלון החברה במיגור תופעות מזיקות ולא לדיון סביב בריאות).

אדם לא צריך לזכות לחיים משפילים, אלא לחיות בכבוד.
אך זו חובתנו המוסרית לשחק אותה סופרמן ולנסות להציל אותו. ככה האנושות עובדת. זה נכון לשימוש בסמים, שזו בחירתו של האדם ולעיתים אינה כבר בשליטתו (יש גם התמכרות מולדת) ועם עליית המודעות בשנים האחרונות זה נכון גם לגבי השמנה.

את אומרת ששמן מעט יכול להיות אדם בריא? אני אומר שגראס הוא לא סם מסוכן (זה גם מוכח מדעית, אבל זה לא הנושא). עכשיו כשזה מאחורינו, בוא נדבר על שמן לא בריא (לא קיצוני. כל אדם בעל עודף משקל שחי חיים לא בריאים לפי מה שהוגדר כאן), ששקול לאקסטזי.
האם להתעלם מהתופעה? האם למגר אותה? האם למגר אחת ואת השניה לא, ומדוע?

כמו כל דבר, הכל עניין של מידתיות.

אגב, יש דפוס חוזר בכל ההודעות שלך, בו את מציבה לקורא או למתדיין מולך את "העובדה" שאת צודקת. בבקשה, תפסיקי עם זה. זה ילדותי. אנשים בוגרים לא מנהלים ככה דיון.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'בכל הודעות שלך יש דפוס חוזר:'
בכל הודעות שלך יש דפוס חוזר:
31/07/2010 | 20:41
3
1
א. לקחת עובדות שמציגים בפניך, לשים אותן בצד ואז להתעלם מהן לגמרי.
ב. להגיד לאנשים שלא מדיינים איך שמתאים לך ש"אנשים בוגרים לא מנהלים ככה דיון".
ילד יקר, אנשים בוגרים מנהלים דיון בהרבה צורות, חלק מהן תכיר בהמשך חייך. כל עוד הצורה לא כוללת קללות והתלהמויות, היא ראויה לדיון. בנוסף, אם יש פה מישהו ששם למישהו אחר את העובדה שהוא צודק, זה אתה, אבל כנראה שאין אדם רואה מנגעי עצמו.
ולטענותיך:
כמו שכתבתי לא פעם, ובחרת להתעלם, אנילא מדברת רק על בריאות אלא גם על יופי כי אכן היחס לשמנמנים בריאים הוא מגעיל, ואין לו את התירוץ שאתה יכול להסתתר מאחוריו, בסגנון "זה לא בריא אז זכותי להתייחס אליהם רע". ועל זה, עדיין לא ענית לי.
לא ענית לי גם על "מה זה עניינכם". מבחינתך זה לא טיעון, אבל מבחינתי כן. מה זה עניינכם? עזבו את השמנים בשקט ותנו להם לחיות כרצונם. אתם מתלהמים על כפייה חרדית? אני מתלהמת על כפייה שמנית. רדו מהשמנים. אל תיכנסו להם לתוך האוכל, ובוודאי שאל תלעגו להם על הצורה בה הם החליטו לחיות את חייהם. הם לא עושים רע לאף אחד. צר לי שמבחינתך זה לא טיעון.
בשם החופש והדמוקרטיה, אתה אומר, אנשים נתקעים עם ראש בקיר.
וואלה? גם החרדים חושבים ככה. מי החליט ויחליט מהי הרמה הנדרשת של דמוקרטיה? אתה? מי אמר? למה מה שנראה לך ראוי לחיטוט ולא נוגד את הדמוקרטיה הוא זה שאכן כך?
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'בוגר'
בוגר
31/07/2010 | 21:02
2
1
א. אני אדם קטנוני (: זה עושה לי טוב. אני לא מתעלם ממה שמוצג בפניי ודואג להתייחס לנאמר. חלק מזה זה גם סידור הטקסט לסעיפים, אבל לכל אחד יש את הפסיכוזות שלו.
ב. מחזיר אותך לסעיף א', שהוא הסבר מעל ומעבר למה שאני מציע בד"כ.
גברית היקרה, ישנו גם מושג שנקרא תרבות דיון. המושג הזה לא כולל בתוכו רק את צורות ההתבטאות הלגיטימיות והלא לגיטימיות, אלא גם את צורת התחביר והקונטקסט המקובלים להתדיינות נכונה.
"בנוסף, אם יש פה מישהו ששם למישהו אחר את העובדה שהוא צודק, זה אתה, אבל כנראה שאין אדם רואה מנגעי עצמו." - תחבירית זה לא ברור לי, אז אני לא אתייחס לזה.

את מדברת על יופי. אני לא. מלכתחילה לא דיברתי על זה ואת מתעקשת להכניס לתבשיל מרכיב שהשף לא חפץ בו, ושהוא איננו קשור למתכון. מה לי ולדיון על יופי?
זה אכן לא טיעון, זו הסתת השיחה למחוז אחר. אין לי עניין. זו התשובה. זה ממש לא אומר שאין לי זכות דיבור בנושא. אין לי עניין גם במתיחות בין צפון קוריאה לדרום קוריאה, בנשאי איידס למרות שאני לא אחד כזה או בשואת הארמנים ע"י הטורקים, ואלו עדיין נושאים שאני דן בהם. רואה למה?
יופי, עברנו את זה?

גם ההתלהמות על עקרונות הדמווקרטיה לא מובנת לי (תחבירית, ז"א), אבל אני אנסה לאלתר תשובה: אם מותר לדון בזה (בצורה מכובדת. נמאס לי להדגיש שאני לא פה להעליב מישהו אלא רק כדי להפיג את השעמום שלי ולשרוף עוד שעה בעבודה), אז למה לא? זה טאבו?

והאם בחורה בת 28 שמגיבה לבחור בן 25 ב"ילד יקר" זו צורת התבטאות מכובדת? כנראה שיש לך בדק בית לעשות, אבל זה לא מתפקידי לחנך אותך, זה היה תפקידם של הוריך.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'אני בת 30,'
אני בת 30,
31/07/2010 | 22:28
1
אבל זה לא משנה. לפי הצורה בה כתבת הנחתי שאתה ילד.
הקטע של "יופי" התקשר נהדר לשמנים. שואת הארמנים לא. דיברתי על זה שבגלל שרוב החברה שטופה במרדף אחר מראה מסויים, שמנים מקבלים יחס מלגלג בלי קשר לאם הם בריאים או לא. אפילו אם הם שמנמנים רק מעט. רואה איך זה מתקשר לשומן? מצויין.
בנוגע לשאר הנושאים, אין לי מה לומר יותר. כמה שאומר את דעתי תמשיך להחזיק בדעתך ולחזור עליה, ככה שאין מקום לדיון בכלל.
הרבה אושר.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'פעם ראשונה שמחמיאים לי ככה'
פעם ראשונה שמחמיאים לי ככה
31/07/2010 | 22:43
אבל אני מניח שיש פעם ראשונה לכל דבר. כפי שאמרתי, בוגר.
שאדגיש שוב שאת דיברת על יופי ואני לא?
האם את מחפשת לשמוע שאת צודקת? אם לא, מדוע המצוד המטורף הזה אחר שיחה על אמות המידה של היופי ברחבי בגלובוס? מה לי ולזה? אז איך את רוצה שאני אנסח את זה? בצורה מפוארת או שפשוט אומר שאת צודקת?
כן, שמנים מקבלים מהחברה יחס מזלזל בגלל המראה שלהם? מה את מפילה את זה עליי? הכחשתי את זה? הצדקתי את זה? לא. אני פשוט לא חושב שזה אקטואלי לשיחה- זה לא משרת את טיעונו של שום צד (גם את זה של מי שתוקף אותי. בחייאת, התעמקתי בזה שעתיים וזה עדיין נראה תפל ושטחי. לצערי אלו שעתיים שאיש לא יחזיר לי).
שואת הארמנים היא הקצנה לצורך המחשה. זה בא להדגיש שאין לי עניין לשוחח על כך. מלכתחילה לא דיברתי על יופי ואין לי שום עניין להתחיל לדבר על זה. אם את מעוניינת לנהל שיחה עם עצמך על כך, שיבושם לך.

כל טוב.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'את לא רואה את הבעייתיות בהשוואה שלך? את לא '
את לא רואה את הבעייתיות בהשוואה שלך? את לא
28/07/2010 | 18:24
72
3
יכולה להשוות בין הומואים להשמנה.
בשום צורה את לא יכולה לקשור את זה אחד לשני (לא בצורה אינטלקטואלית).
הומוסקסואליות אינה קשורה לחולי. השמנה כן (אני בטוח שאני לא צריך לפרט, אבל אני יכול לשלוף את כל הטיעונים שבעולם, אם תרצי. כולם, אגב, מגובים בהוכחות. לא דעות, הוכחות).
כנ"ל קירחים- שלהם אין את זכות הבחירה.

אני לא בא לתקוף אותך או את הדרך החיים בה את בוחרת להזיק לגופך שלך, אלוהים יודע למה.
לעזאזל, זה אפילו לא מעניין אותי.
אני סתם מעמיד אותך על תיקונך כי השוואות שכאלו צורמות לי בעין.
לא כי אני פרו-הומואים או פרו-קירחים. כי זו טעות ואני אדם קטנוני.
אז בבקשה, כשאת עורכת השוואה, אנא דייקי ועשי אותה לגיטימית ככל האפשר, בשביל מי שקורא את זה ותופס ת'ראש כי הוא לא מבין ת'קשר.
תודה,

הקוראים.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'לצורך השוואה- אני מניחה שתסכימו לעישון.'
לצורך השוואה- אני מניחה שתסכימו לעישון.
28/07/2010 | 19:20
1
2
ואולי לנסיעה ברכב (במקום ללכת שזה ספורט, בנוסף עושה גזים רעילים, מרוקן מאגרי דלק, מממן תעשיות בגורמות לכתמי נפט בים, וכו') שלא לדבר על חו"ח תאונות...
ואולי לקניית מוצרים חד פעמיים מזהם במוצרים שלא מתכלים
ואולי קבלת או אי- קבלת חיסונים

יש לנו הרבה בחירות בחיים.

תשאירו לנו את הבחירות שלנו...

חיה ותן לחיות...גם אם אני שמנה- מה זה מפריע לך?

רוזי! שמנה יפה ומאושרת...
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'כל פעם שאני קוראת פה (שזה אומר בכל'
כל פעם שאני קוראת פה (שזה אומר בכל
28/07/2010 | 21:20
3
פעם שהשירשורים מגיעים לראשי וזה קורה לעתים מאוד קרובות) תמיד אתם אומרים שאתם רק רוצים שיירדו לכם מהגב ולמה שלנו יהיה בכלל איכפת מי רזה ומי שמן? לי לא איכפת, אני גם לא בעד שכולנו נהיה במשקל של 50 קילו , לי כן חשוב להיות רזה ולך לא אז תחיי איך שאת רוצה ואני אחיה איך שאני רוצה.
הבעיה שלי עם הפורום שלכם שאתם לפעמים מתנהגים מאוד בצביעות, לא פעם ראיתי פה זילזול באנשים רזים ומבחינתכם כל אחד ששוקל 50/60 יש לו הפרעות אכילה והוא קורבן מסכן של החברה המערבית ובעצם עושים בדיוק את מה שעושים לכם: שופטים אחרים לפי משקלם.

ועוד דבר: כפי שאמרתי אני בעד שכל אחד ישקול כמה שבא לו, אבל הפורום שלכם נראה כאחד שמעודד השמנה ולא סתם לקבל את עצמנו בכל מידה (נניח 10 קילו יותר מהממולץ) אלא אתם מדברים על השמנה "מסוכנת" נניח של 100 קילו או יותר ורבים מציינים שכן הם עושים גם ספורט ובטח בריאים יותר מהרזים, אבל זה פשוט לא יכול להיות נכון! כי אדם שאוכל בריא ועושה ספורט לא יכול לשקול 200 קילו פשוט לא ייתכן! זה כאילו שאתם עובדים על עצמכם בעיניים.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'איזה יופי של תגובה! '
איזה יופי של תגובה!
28/07/2010 | 19:38
4
לצפיה ב-'בוא נראה...'
בוא נראה...
28/07/2010 | 19:47
5
3
קודם כל אני מעריכה את זה שאתה מנסה לשמור על דיון הוגן, מסביר את הדברים שאתה טוען ומקל עלילענות לך, בעיקר כשהשאלות לדעתי מאוד רלוונטיות.
א. בכיינות- יש פה כאלו שבוכים. ואנחנו כפורום תמיכה שמים בפניהם את האפשרויות שהידועות לנו. להשלים עם גופך ומהאהבה לגוף תבוא הבריאות, או לרדת במשקל. אין פה ניגוד מבחינתנו. ומזל שיש לי את מנהלת הפורום הקודמת שירדה במהלך הניהול, כדי לתת אותה דוגמה (אדירה את).
אבל זו לא הבכיינות שחלשה/דוחה - זה השומן.

ב. לגיטימציה...לדור הצעיר. מה תגיד למי שיש לו אבא שמן? שאבא שלו לא לגיטימי? שהוא צריך לתעב את אביו כי הוא שמן? זה לגיטימי להיות שמן כמו שזה לגיטימי להיות עם עקבים (יש לך מושג כמה זה לא בריא???).

ילדים... אני אניח שאין לך (תרגיש חופשי לתקן אותי)
משהו על ילדים קטנים. מאבקי הכוחות הראשוניים של ילדים קטנים הם על אוכל. כי זה אחד ממעט מאוד מקומות שהם בלבד שולטים בו.
נכון, חינוך נוקשה יפתור את זה- אבל גם יבודד את הילד שלא יוכל לאכול מה שחבריו אוכלים.
כן- ילד צריך ללמוד לאכול נכון ובריא, זה לא בא בניגוד או בהקבלה לקבלה ולגיטימציה לשמנים. ילד רעב צריך לאכול אחרת יכנס לחרדות בנושא אכול ויגיע לאגירות וכו'. איך תדע מתי זה די. איך תדע מתי להגיד לילד אכלת מספיק? בגילאים צעירים המנגנון הטבעי של הילדים הוא זה ששולט. וצריך לחנך אותם להקשיב למנגנון שאומר מתי הם שבעים.
יש הורים שמנים עם ילדים רזים ויש ההפך...אדם שמן בחייו הוא לא מה שיהפוך ילד לשמן. שומן לא מדבק. זה כן אולי יתן לו להרגיש פחות שונה אם יהיו עוד כמוהו- גם זה בגיל יותר מאוחר. אז סוג של תמיכה נפשית/נחמה זה אולי כן - אבל היות והחברה גם ככה אכזרית מספיק (ואנחנו פה כדי לנסות להלחם בכך) זה לא מה שישאיר את הילד/בוגר שמן...
סליחה- אטפל בילד ואמשיך אח"כ...
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'תגובה לעניין'
תגובה לעניין
28/07/2010 | 20:03
3
4
א. המטרה של סעיף א', הוא בעצם להכווין את אור הזרקורים למה שקורה כשהפתרון שהפורום מציע מתעוות. הנ"ל יוצר מרמור (שבאופן התבטאותי דל מבחינתי בטעות תואר כבכיינות), שמתפרץ ומשתיק דעות לגיטימיות, וחבל. זה שגוי כשזה קורה בסיטואציות ומקומות כאלו, וכנ"ל בכל מקום.

ב. אני אגיד לו שאבא שלו מהווה דוגמא רעה עבורו. אבא שלי סובל מעודף משקל (קל אמנם), ואני אוהב אותו מאוד אבל אני לא חוסך ממנו את העובדה שהוא מהווה דוגמא רעה לילדיו, שרק במקרה התברכו ביכולת להסיק מסקנות בעצמם ולא לקחת דוגמא מאחרים, חרף החינוך (הדי טוב, יש לציין) שהם קיבלו. לא צריך לתעב אדם שמן. צריך לתעב תופעה חברתית בשם השמנה- וכאן נעוץ הבדל של שמיים וארץ, שזה אך לא הגיוני לא להסכים עם זה.
בנוגע לעקבים- חייב להודות שאני לא בקיא בנושא, אבל הכל שאלה של מידה. אם זה ממש לא בריא, צריך לצאת גם נגד זה.

ג. אכן, ילדים אין לי (או כך אני מקווה). אני יכול לפרט את נסיוני העשיר בייעוץ לבני נוער במסגרות התנדבותיות, אבל זה לא אקטואלי. נצא מנקודת ההנחה שאני מבין לחלוטין מה עובר בראשו של ילד/מתבגר שנתון להשפעות העולם.
"חינוך נוקשה יפתור את זה- אבל גם יבודד את הילד שלא יוכל לאכול מה שחבריו אוכלים" - פה הטעות שלך. הגישה הזו. ילד (או אדם, באופן כללי) יכול לאכול כ-ל (אני סתם יצאתי כדוגמא נגד גלידות כי זה דוחה אותי) מה שבא לו. כלמו כל דבר בחיים הכל עניין של מידה וחינוך טוב, פותר כל דבר שאינו גנטי, או בקיצור- 98% מהבעיות שלנו.
איך אדע מתי הילד אכל מספיק? זה עניין של לוגיקה פשוטה - חישוב כמותי של צריכת הפחמימות, הקלוריות ושאר הערכים התזונתיים, משקל המנה וכמות הפעם שהילד אוכל ביום. אם משהו לא תקין במשוואה הזו (לדוגמא, ילד בן 5 מחסל בארוחת צהריים 3 המבורגרים שלמים), הרי שיש כאן בעיה.
בגיל הרך הילד לא אמור ליפול לרדיקליות קולינרית, ואם וכאשר זה קורה, זה בדיוק הזמן להטמיע בו את הנכון והלא נכון, מה שישפיע על עתידו הבריאותי (הן הנפשי והן הפיזי). השמת גבולות היא דבר לגיטימי לחלוטין.

אגב, כנ"ל ילד רזה - שלא תחשבי לשניה שאני בעד הרזון המחליא הזה (אני הייתי כזה).

כן, ילד שמן לא בכרח יהפוך לאדם שמן. זה נכון לגמרי. אבל תהליך הלמידה הראשוני, זה שבו חייבים לשים גבולות ודגש על מה נכון ולא נכון, הוא זה שיהווה את קווי המתאר של שליטתו של הילד בכל הנוגע לסיפוקים ודחיית סיפוקים.

בהצלחה עם הילד :)
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-' נהנת לקרוא אותך.'
נהנת לקרוא אותך.
28/07/2010 | 20:19
1
1
מסכימה איתך לחלוטין.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-''
29/07/2010 | 21:12
2
לצפיה ב-'המשך...'
המשך...
02/08/2010 | 10:31
ב. המשך- בגיל 6 עדיין אבא זה הגיבור. לאבא שלי יש את הסולם הכי גבוה. אבא שלי יותר חזק משלך. אבא שלי ירים מאה אלף מיליון טונות באצבע אחת...זה שלב חשוב בהתפתחות. אם אתה מחנך שאבא הוא נחות (וכן- מהווה דוגמה רעה זה נחות) אתה לוקח מהביטחון של הילד בהוריו ומשפחתו- וכך מהביטחון שלו בעצמו.

כשילד בן 4-6 אכל את כמות הפחממות/קלוריות/מה שלא שלחישובייך מתאים לו והוא מסתכל עליך ואומר- אבל אני רעב. מה תעשה? לא תאמין לו? אתה יודע איזה נזק משהו כזה עושה? תשלח אותו לישון רעב? מה עשית טוב פה?
אנחנו מדברים על ילדים קטנים...

אבא שלך והמשקל שלו... אתה יודע כמה אתה פוגע בו כשאתה חושב עליו ככה? אתה אומר- שיפגע! שיבין שהוא לא בסדר!! אני אומרת- הוא זה ששמן. הוא יודע טוב מאוד שזה לא המצב האידיאלי... איך הוא יודע? מחדירים לו את זה מכל חור... ואתה מוריד לו את הביטחון אפילו אם זה בתת מודע שלו ושלך, וגורם לו להרגיש פחות טוב עם עצמו - מצב שלא יתרום לשינוי. אם המצב הזה היה עוזר לשנות דברים לא היו אנשים שמנים. אנחנו פה מנסים לראות דברים אחרת. זו הדרך שלנו. אין פה עצה לא לרדת במשקל. יש פה קבלה בכל גודל ומשקל.  כל אחד ודרכי ההתמודדות שלו.

אסור ללמד ילד שזה בסדר להיות שמן? יש ברשימה שלי אלפי דברים שאסור ללמד ילדים....זה לא שם...בלי קשר - לחנך לאכול בריא- כן חשוב לי.
הלגיטמציה הזו היא לטובת קבלת השונה. כי אם לא שמן אז למה נמוך כן? רק בשם הבריאות? ילד רך הבריאות הנפשית שלו הרבה יותר שברירית מהבריאות הפיזית. אהיה הרבה יותר שמחה לגדל ילד שמח מילד רזה (לא שיש ניגוד בין הדברים- אבל לטובת ההסבר).
ילדים הם ילדים. כשיגדלו הם ישתנו וללא שליטת ההורים...משם שיעשו איך ומה שהם רוצים עם הגוף שלהם (כמו אני והקעקועים שלי -למורת רוחה של אימי) ואנחנו רק נוכל לנסות לעזור להם כשקשה...אבל לא על זה מדובר פה.

רוזי! שמקווה שלא פיספסה הרבה...סליחה על האיחור...

שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'מה ששגוי בהודעה שלך'
מה ששגוי בהודעה שלך
30/07/2010 | 12:52
15
2
זה שלא הבכיינות גורמת לאנשים לא להתקרב לשמנים, אלא השומן שלהם. אני מכירה כמה שנים מאוד לא בכיינים ואפילו מאושרים שמרגישים שהחברה מתנהגת אליהם בצורה שונה מאשר לרזים ומפלה אותם לרעה. ומה? שוב הם אשמים, כי הם שמנים! החברה אשמה?! לא, החברה יכולה לעשות מה שבא לה, להתנהג מגעיל לשמנים כי הם שמנים ולא להרשות להם להתמרמר על זה כי מרמור זה מגעיל.
מה נהיה?
ואני מדברת גם על כאלה שהם לא שמנים בצורה כבדה, אלא "מלאים". גם כאלה מרגישים ביחס אחר מהחברה אליהם. ואין להם בעיה בריאותית. מה תגיד על זה?
זה עניין אחד לטפל בהשמנה חולנית, וזה עניין אחר להתייחס לבנאדם מגעיל כי הוא כזה.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'אני לא מדבר בשמו של איש מלבדי'
אני לא מדבר בשמו של איש מלבדי
30/07/2010 | 18:55
14
1
אותי בכיינות דוחה, לא שומן (וכמובן- הכל עניין של מידה).

הבעיה בהודעה שלך, שהיא מחולקת לשחור ולבן.
זה לא או שהחברה אשמה, או שהאדם השמן אשם.
אשמה נחלקת לשני הגורמים. על מידת האשמה וחלקו של כל אחד מהגורמים בה- אפשר להתכווח.

כאן זה לא מענייני להכנס למי אשם יותר או פחות.
אבל פרספקטיבה בוגרת תמיד גורסת שאף פעם האשמה אינה תלויה רק בגורם אחד.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'כמובן, חוץ מבמקרים בהם האשמה תלויה בגורם אחד.'
כמובן, חוץ מבמקרים בהם האשמה תלויה בגורם אחד.
30/07/2010 | 19:10
13
או שהיטלר באמת לא היה לגמרי אשם, היהודים פשוט עיצבנו אותו. וכן, כמובן שהקצנתי.
אותו דבר אפשר להגיד על נאנסות: היא הלכה עם מכנסיים צמודות מאוד, והאנס לא יכל לשלוט בעצמו. פרספקטיבה בוגרת, שני הצדדים אשמים.  אני טוענת שכשחברה, כחברה, מלגלגת על אדם ועל הבחירות שלו שאינן פוגעות באיש- יש פה בעיה חמורה. אני לא חושבת שיש פה אשמה בכלל לגבי האדם השמן. הוא לא עושה שום דבר רע, הוא חי את חייו בדרך שהוא רוצה לחיות בה, ואלה שלועגים לו- הם אלה האשמים הראשיים.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'את טועה בדבר אחד מאוד מאוד מהותי'
את טועה בדבר אחד מאוד מאוד מהותי
30/07/2010 | 19:14
6
הבחירה של אדם להיות שמן, אכן פוגעת בי. את יודעת איך?
הרי ידוע שבסופו של דבר השומן גורם באופן ישיר ועקיף למחלות ותחלואים מכאן ועד הירח, אנשים שמנים,  בגלל ההזנחה הפושעת שלהם,  עולים הון עצום למערכת הבריאות ונופלים כנטל על משלם המיסים. אז כן, זה פוגע בי.
לדעתי צריך להיות ביטוח בריאות עם תעריף מיוחד לשמנים מאח והם מהווים אוכלוסיה בסיכון גבוה.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'"ידוע"'
"ידוע"
31/07/2010 | 02:20
5
שומן יכול להיות סימפטום של מחלה, אבל לא הגורם.

מאיפה הנתון המקסים הזה, ששמנים עולים הון למערכת הבריאות? או ששמנים הם חולים בסיכון גבוה?

אגב, אני עליתי לך השנה דרך משרד הבריאות  בבדיקת דם(כי אני צמחונית, כן?), ביקור מחלה אחד, וחיסון לשפעת החזירים. אני מצטערת על העול הכבד, שהיה בשנה שבה קיבלתי באופן יחסי לעצמי טיפול רפואי גדול.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'היא דווקא צודקת (ושוב, השימוש בעוקצנות לא'
היא דווקא צודקת (ושוב, השימוש בעוקצנות לא
31/07/2010 | 04:52
4
לרמת דיון, אז חבל)
שומן הוא סימפטום של מחלה, אך הוא גורם ישיר לתחלואה (יתר לחץ דם, פגיעה בחיי המין, סתימת עורקים ועוד).
היא צודקת גם בנוגע לשירותי הבריאות שלנו, ואני די בטוח שהיא לא התכוונה נקודתית אליך (אני מנחש שגם את הבנת את זה).
מערכת הבריאות הממלכתית נשענת על תקציב האוצר, הנשען על קופת המדינה הנשענת על, הפתעה, משלם המיסים.
כשאדם חוטף התקף לב, הוא מובל ע"י אמבולנס אל המנתח שמפשפש בעורקיו. כל זה לא בא בחינם.
אני כמובן לא אומר שלא יהיו התקפי לב אם נמגר את כל עודף המשקל בארץ, ואני מרגיש די מטומטם שאני צריך לכתוב את המשפט הזה, אבל הוכיחו לי כאן שאם לא תבהיר את עצמך מספיק טוב, מישהו יטפל לזה בהודעה הבאה.

התקפי לב זו רק טיפה בים. למשל, כל טיפול בהשמנת יתר בקופ"ח מסובסד בחלקו ע"י תקציב משרד הבריאות, שכולנו יודעים מהיכן מגיע.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'רוב מי שעושה דיאטה לא עושה אותה דרך קופת חולי'
רוב מי שעושה דיאטה לא עושה אותה דרך קופת חולי
31/07/2010 | 15:53
3
+ם, אלא במסגרת פרטית כמו "שומרי משקל" או מירי בלקין.

לא לכל השמנים יש עודף שומן סביבות הלב, ולא כל אלו שיש להם הם שמנים. כמו שאמרת בעצמך, השמנים לא היחידים שחולים בליבם.

הרבה מחברי הפורום אוכלים בריא ושמנים. זה לא נוגד.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'את צודקת, חלקית'
את צודקת, חלקית
31/07/2010 | 16:37
2
2
זה רק צד אחד של האמת, ולא כולה.

העובדה היא שאנשים רבים כן פונים לרופא המשפחה שלהם בנוגע להשמנת יתר. אפשר לראות זאת גם בתקציב סל הבריאות האחרון, אליו נכנסות באופן קבע תרופות נגד יתר לחץ דם וטיפולים, למשל, והנושא סביב עודף משקל בקרב האוכלוסיה זוכה בשנים האחרונות לתשומת לב מיוחדת, שמתבטאת בכסף. המון כסף.
גם אדם שניגש לרופא המשפחה שלו ומבקש ייעוץ, מבלי שעבר טיפול, עולה למערכת כסף.
אני לא אומר שכל השמן סובל מיתר לחץ דם וכל הסובל מיתר לחץ דם הוא שמן. אני כן אומר שצמצום תופעת ההשמנה בקרב החברה תוביל חד משמעית לירידה בתחלואת לב וכלי דם.

רק לאכול בריא זה לא לחיות בריא.
זה לא רק מה אני מכניס לפה, זה גם כמה, באיזו תדירות ובאיזה יחס לפעילות הגופנית שלי.
לעשות הליכה של קילומטר פעם בשבוע, זו לא פעילות גופנית, אפילו לא ברמה של ילד קטן (שהרי בשיעורי חנ"ג עושים יותר בכיתה א').
אם אדם משקיע בעצמו כמו שתיארתי (אוכל בריא, אוכל בכמות מתונה ועוסק בפעילות גופנית ביחס ישיר לכמות הקלוריות ) והוא עדיין שמן לאחר תקופה ארוכה (כלומר, אין התייצבות של משקל הגוף לכדי נורמה ויחס ישיר למימדי גופו הרצויים), אז הוא בהחלט צריך לראות רופא. לא תזונאי, לא דיאטנית. רופא. משהו שם חריג ולא תקין.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'התחלת נכון ואז התחלת לדבר שטויות'
התחלת נכון ואז התחלת לדבר שטויות
31/07/2010 | 21:02
צצ, חבל.
אבל מניח שזה הכי טוב שאפשר להוציא מזה.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'זה עוד עיוות של הדברים- לא אמרתי שהאשמה תלויה'
זה עוד עיוות של הדברים- לא אמרתי שהאשמה תלויה
30/07/2010 | 19:34
5
בשני הצדדים, אלא ביותר מגורם אחד. אי אפשר להאשים רק את היטלר, לצורך העניין, שכן היו לו שותפים לפשע, כאלה שנולדו עוד הרבה לפניו, למשל.
כנ"ל אונס- לא רק האנס אשם (לא בכל המקרים, כמובן), אלא גם מי שחינך אותו לכך, או גורמים שבידיעתם או לא בידיעתם הביאו למקרה האונס.

יותר ברור עכשיו?

אם כך עלינו כחברה להתעלם מאדם המזריק סמים, כי זוהי בחירתו? האם אין לנו חובה מוסרית לנסות לעזור לו, גם אם לא רוצה עזרה?

אגב, אנחנו מתדיינים גם למטה יותר בשרשור וזה מאוד מתיש לרוץ מהודעה אחת לשניה.
אולי נתדיין רק שם?
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'יש הבדל בין להאשים את אלה שעמדו מסביב'
יש הבדל בין להאשים את אלה שעמדו מסביב
31/07/2010 | 22:32
4
לבין להאשים את הקורבן. רואה את ההבדל בין שני הדברים?

אם בן אדם בוגר בנפשו מחליט לקחת סמים ולא מעוניין בעזרה, אתה יכול לנסות לעזור לו עד מחר, להכניס אותו ללא רצונו לבית חולים ולעשות שמיניות באוויר. זה לא יעזור. כל עוד הוא לא רוצה, אתה מבזבז את זמנך לשווא. בנוסף, אתה מדבר פה על שמנים בצורה חולנית, שהם אחוז לא גדול באוכולוסיה, וכמו שכבר אמרתי, אני מדברת פה על שמנים רגילים, שלא ממש מסכנים את בריאותם אלא יותר את האסתטיקה שלהם. ולנסות "לעזור" להם לראות את האור- זה בדיוק כמו חרדים שחוזרים בתשובה ונטפלים אליך בנסיון להציל את נשמתך התועה.

שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'אני לא מתנער משום דבר'
אני לא מתנער משום דבר
01/08/2010 | 01:24
1
עד כה אני זה שנמנע מעוקצנות קרה ומתקפות אישיות (לאו דווקא את, אלא האנשים הנחמדים שטורחים לשלוח לי את מיטב ברכותיהם בפרטי).
אני לא זה שמכנה אנשים "ילדים" כהתנשאות, או תוקף את התמיכה שלך במישהו שמביע דעה דומה.
אני לא מטיח האשמות, אלו הערות בונות. את יכולה להתמודד איתן, או להמרח עליהן, מה שבעצם אנו עושים כרגע.

וכרגע המחשת לי שאין לי שום סיבה להמשיך להתדיין איתך, עם כל ההתעסקות הזו בתפל
אם בא לך להמשיך, אנא גשי לעיקר הדברים...
אם לא, אל תשכחי לומר את המילה האחרונה
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'אגב, לא מציק לך לפתוח תגובה ב-"אני לא אגיב'
אגב, לא מציק לך לפתוח תגובה ב-"אני לא אגיב
01/08/2010 | 01:32
למה שכתבת" ואז להטיף לי על התנערות מויכוח?
כשתתייחסי למה שכתבתי שם, אתייחס בחזרה.

עד אז, כל טוב
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'השמנה היא בחירה כמו שלהעלב היא בחירה'
השמנה היא בחירה כמו שלהעלב היא בחירה
28/07/2010 | 22:49
43
2
וכמובן, שינוי אורח חיים והתמדה לאורך זמן גם זה בחירה. ולהיות תבוסתן או לא להיות תבוסתן, גם זה בחירה. גם צריכה יומית של 7000 קלוריות זה בחירה.
תרשה לי להתעלם מהסטטיסטיקה הדמגוגית שאתה מעלה בכל פעם: "ממילא נשמין בחזרה - אז מה הטעם לנסות"
אני יכולה להביא לך סטטיסטיקה גם על תחלואה בקרב שמנים. על תסמונת מטבולית. על כבד שומני אצל שמנים. טרשת עורקים אצל שמנים  בעיות נשימה כמו הפסקת נשימה מתוך שינה וכו' וכו'.
התגובות שלך הן בעיני כמו סיסמאות שמדוקלמות ואין מאחוריהן מאום מלבד דמגוגיה. לא מצאתי באף תגובה שלך כאן בדיון הזה משהו ענייני, הכל אצלך זאת אותה מנטרה שוב ושוב.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'כשלא יודעים להתמודד, מחליטים שזו דמגוגיה'
כשלא יודעים להתמודד, מחליטים שזו דמגוגיה
28/07/2010 | 23:26
42
2
זו לא סטטיסטיקה דמגוגית, אלא זו סטטיסטיקה שאת לא מסוגלת להתמודד איתה. להעלות שוב את התחלואה שעודף משקל עלול להביא עמו, לא ממש יעזור ל-9 מתוך 10 לרדת, ולא משנה כמה תחזרי על זה.

במקום לשכנע אותנו לרזות, במקום להאשים אותנו בתבוסתנות, במקום להגזים כמו אחרונת האנטישמנים ולהגיד "צריכה של 7000 קלוריות יומיות" (שזה 10 המבורגרים ביום, דרך אגב), תתמודדי עם זה שמרבית המרזים פשוט לא יכולים לרדת, לא משנה כמה ינסו.

אם את סבורה אחרת, שזה רק עניין של רצון, אזי יש לי הצעה בשבילך: אם יש לך שיטה מתאימה לגרום ל-100% מהאוכלוסיה לרדת, או בעצם - ל-50%, אפילו ל-40% וגם ל-30% מהאוכלוסיה לרדת לאורך זמן, את מוזמנת להקים חברה בע"מ וללכת להתעשר. עד אז, אם אין לך פתרונות ורק באת להעליב, לנזוף ולגרום לנו להרגיש רע בהיותנו שמנים - את מתבקשת לצאת לנו מהבטן, כי לא את ולא אף אחד יגיד לנו איך לחיות את חיינו או שאנחנו צריכים לרזות כדי לעמוד בסטנדרטים שלך.

פפפף.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'חבל שאתה מציג את מה שהיא אומרת בצורה כזו'
חבל שאתה מציג את מה שהיא אומרת בצורה כזו
29/07/2010 | 02:03
39
2
ותרנית, כי היא מדברת על משהו מאוד נכון, והוא אכן ראוי להתייחסות קצת יותר רצינית.
הנטייה להשמנה נבדלת מן ההשמנה "הרגילה", בכך שהשניה לא גנטית והראשונה מחולקת ל2: אלו המשמינים כתוצאה ממטובילם פגום ושאר פגמים גופניים, ואלו המשמינים כתוצאה מהשרשת גנים שגורמת לך לנקוט פעולות הגורמות להשמנה (הרצון לחיות עם חוסר פעילות גופנית הוא רק דוגמא אחת לכך. המשיכה לג'אנק פוד גם).

אז אלו המשתנים במשוואה.
בכולם, מלבד עניין המטבוליזם שדורש התערבות רפואית, אתה מסוגל לשלוט, כיוון שהם לא שונים בכלל מאלכוהוליזם, הנטייה לבגוד או מזוכיזם (אני מודע לכך שבחרתי דוגמאות שליליות, זה ע"מ לשרת את המטרה).

בסופו של דבר, אם נצא מנק' ההנחה שחילוף החומרים שלך תקין (ושוב, אנחנו מדברים על אחוז מאוד קטן מקרב האוכלוסיה שהם בעלי מטבוליזם לקוי), זו לגמרי הבחירה שלך מה לאכול וכמה לאכול (גם אם לא הגעת לתחושת שובע, אתה לא תרעב למוות אם תאכל סדיר ותחושת רעב ושובע אלו דברים שניתן לשלוט בהם לחלוטין עם תזונה נכונה ושליטה עצמית. האמן לי, חוויתי את זה על בשרי, וזאת מלבד העובדה שביססו על זה ספציפית מספר לא מבוטל של עסקים, ספרים וקלטות וידאו).
זו הבחירה שלך לקום בבוקר, ללבוש טרנינג ולצאת לריצה.
וזו לגמרי הבחירה שלך להכיר מראש בתבוסה, או לעשות את זה אחרי חודש שלא ראית תוצאות, במקום להשתפר ולהתמיד. כשלון לא נמדד רק בתוצאות אלא בצורה ובקלות שבה קיבלת אותו.

זה נשמע מאוד מתחסד, כאילו מי שכותב לך את זה חושב שזה קל ולא מבין. אבל העובדה שאני לא שוקל 150 קילו היא רק בזכות זה שאני מוציא את עצמי מהמיטה, שאני בוחר לבדוק את הערכים התזונתיים של מה שאני מכניס לפה, שאני משכנע את עצמי שאני לא צריך את זה בכל פעם שאני עובר ליד מקדונלדס (וזה רק נהיה קל יותר ויותר עם השנים), שאני אחיה גם אם אני לא אטגן משהו או לא אוכל עוד פיסת עוגה או בכלל ויותר מהכל - אני לעולם לא שוקע בתירוץ העלוב הזה ש"חיים רק פעם אחת, אז שיהיה". זו בריחה (די עלובה, יש לציין) מהמציאות! ואפילו שאני באמת מאמין שחיים רק פעם אחת, אני יודע שכדי שאני אהנה יותר מהחיים, אני צריך להשקיע בעצמי יותר.
אני לחלוטין יכול לאכול כל מה שאני רוצה, אני פשוט יודע שאני אצטרך לעבוד יותר קשה אחר כך. זה, ולמזלי פיתחתי בשנים האחרונות סלידה איומה מדברים מתוקים.

גוף זה אוטו.
יש אנשים שמטפלים בו ויש כאלה שהחליטו מראש שהוא גרוטאה שלא שווה שיפוץ. אתה בוחר לאיזה צד אתה משתייך, גם אם קרה ונולדת בצד הלא הנכון. פשוט תשקיע יותר. עוד יותר.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'נראה לי שאסקפיזם מצאה לה שותף לחברה בע"מ'
נראה לי שאסקפיזם מצאה לה שותף לחברה בע"מ
29/07/2010 | 02:48
38
אתה מוזמן להשתמש בקלישאות הקאוצ'ינג השחוקות עד דק כאוות נפשך, אתה מוזמן להשתמש בניתוחים התזונתיים המוכרים פה לכל אחת ואחד בפורום. עדיין, רק 1 מ-10 מצליח לשמור על משקל נמוך, ולא משנה עד כמה תכתוב שוב ושוב שהכל עניין של רצון.

לסיכום, אתה צודק. גוף זה אוטו. לפעמים צריך לדעת מתי לשים גז ולהמשיך הלאה.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'לתת גז כשהאוטו אחרי אוברול כללי..זה כל ההבדל'
לתת גז כשהאוטו אחרי אוברול כללי..זה כל ההבדל
29/07/2010 | 08:36
3
לצפיה ב-'עצה קטנה, נסה להתייחס לדעותיהם של משתמשים'
עצה קטנה, נסה להתייחס לדעותיהם של משתמשים
29/07/2010 | 10:21
36
אחרים בקצת יותר כבוד, גם אם הן לא מוצאות חן בעיניך.
אולי זה המרמור השומני או חוסר האמונה העצמית, אותי אישית זה לא באמת מעניין.
אבל אם תמשיך להתייחס לדעותיהם של אחרים כמו שאתה מתייחס כאן, גם אם אתה לא מקבל אותן, אני די בטוח שתמצא את עצמך לבד בשלב כלשהו בחיים.

אתה יכול לדבוק בסטטיסטיקה הזו שלך, שאגב, חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי לה ביסוס.
השורה התחתונה היא, שזו ותרנות.
וזה כנראה מקום מאוד מסריח להיות בו בחיים כשאתה נותן לחתיכת טובלרון לנצח אותך. אז כן, <====זה עניין של כח רצון.
מתי בפעם האחרונה ראית חתיכת שוקולד והצלחת להגיע להבנה מהירה שאתה לא צריך את זה?
אל תענה לי, זה באמת לא מעניין אותי.
כשהגרוטאה שלך תתפרק לחתיכות בזמן זינוק לא מוצלח בעלייה, אולי תבין שהיה שלב בחיים שיכולת לקחת את עצמך בידיים.

אתה לא חולה רפואי, אתה פשוט מתייחס לעצמך ככה, כי זה נוח.
כי זה נוח לא לצאת לריצה של 4 קילומטרים בערב. כי זה נוח לרבוץ בתנוחה מאוזנת עוד שעה ביום וזה נוח לדחוף עוד כפית סוכר לנס בבוקר. כי תרבות הצריכה שלנו הצליחה לשכנע אותך שזה נוח לקנות חטיף שוקולד רעיל ב4 חתיכות ב10 שקלים, במקום קוטג' ומלפפון.
מילא שאתה משקר לעצמך ומגבה את זה בסטטיסטיקה (במקום לחשוב שאולי אתה לא חייב להיות חלק ממנה), חבל שזה משפיע גם על אחרים כאן.

כל טוב.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'אללי, כמה אנטישמניות בבן אדם אחד'
אללי, כמה אנטישמניות בבן אדם אחד
29/07/2010 | 11:46
6
המרמור השומני? ותרנות?
"חתיכת טובלרון תנצח אותך"?
"הגרוטאה שלך תתפרק"?
"זה נוח לרבוץ בתנוחה מאוזנת"?
"לדחוף עוד כפית סוכר לנס בבוקר"?

אתה לא מכיר אותי, אתה לא יודע מי אני, אתה מתיימר לחשוב שאתה מכיר את אורחות חיי ומתייחס אלי, ולמעשה לכל שמן ושמנה בזלזול בגלל מימדי הגוף. כל דבריך ספוגים בשנאת שמנים, כל מילותיך עטופות בדאגה מתנשאת שמעידה על הדובר הרבה יותר מאשר היא מעידה על השמנים.

אתה מוזמן לנסות לשכנע אנשים לעשות דיאטה תוך כדי שאתה יורד עליהם ומשפיל אותם. ככה תוכל במהרה להצטרף אלי במועדון  "האנשים שמצאו את עצמם לבד בשלב כלשהו בחיים".
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'ושוב, שום תשובה עניינית לדיון שהועלה מולך'
ושוב, שום תשובה עניינית לדיון שהועלה מולך
29/07/2010 | 11:57
4
ושוב, אותה התבכיינות: "אתם שונאים אותנו, אתם אנטישמנים, כולם נגדנו ואנחנו מסכנים."
שוב, לשים את עצמך במקום הקורבני, החלש, בתפקיד זה ששונאים אותו.
אתה כנראה באמת לא מבין כמה סטיגמות אתה מנציח בתשובות שלך.
אתה אולי חושב שחרטת על דגלך את ההסברה למען שמנים, אבל ההסברה שלך כל כך לוקה בחסר וכל כך גרועה עד שבעצם,
אתה עושה לפורום שלך שירות דוב.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'תשובות ענייניות:'
תשובות ענייניות:
29/07/2010 | 12:19
3
א. התבכיינות? ממש לא. בנוסף, לא כולם נגדנו. רק אלו שנכנסים לנו לצלחת, לבטן ולחיים בתירוץ המתנשא שהם "מצילים אותנו".

ב. לעניין הוותרנות (או תבוסתנות), כבר עניתי שתי תשובות למעלה.
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp...
זו לא ותרנות, זה הרבה יותר מורכב מזה, והמספרים מדברים. כאמור - אם יש לכם איזה מידע נסתר שלא ידוע לאף אחד - חלקו אותנו עמנו או שתמכרו אותו להמונים. אם אין לכם, אזי אולי תצטרכו להבין שלרדת על שמנים זה לא יעיל, כי עדיין רק אחד מעשרה שמנים ירד במשקל, ושאר התשעה יצטרכו להמשיך לספוג את היחס החברתי השלילי.

ג. לעניין הבריאות לא התייחסתי. שכחתי, את צודקת.
בארצות הברית התפתחה בשנים האחרונות תפיסה של HAES - בריאות בכל מידה, ושלא חייבים להיות רזים כדי להיות בריאים. הרעיון הוא להתאמן ולאכול בהגיון, לא לרזות, לא לבדוק קילוגרמים, לא להיכנס לאקסטזת חושים תלת פאזית מקוטג' ומלפפון, אלא פשוט לחיות בצורה הגיונית. את תופתעי לגלות כמה מהאנשים בפורום הזה חיים ככה, "והם אפילו לא ידעו שהם כאלה".
לגבי שאר הטענות הבריאותיות, לא שכנעת: אתם עדיין לוקחים מצב גופני ומשתמשים בו כדי לתרץ יחס משפיל, פוגעני, מזלזל ועתיר שנאה. התבכיינות? להיפך. פה דווקא נאבקים ביחס השלילי ולא בוכים עליו.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'סלח לי מאוד אבל,'
סלח לי מאוד אבל,
31/07/2010 | 19:31
בנאדם בריא שאוכל בהיגיון (משמע בהתאם לBMR ובהתאם למשקל מתוקנן) ועוסק בפעילות גופנית סדירה, לעולם לא יהיה שמן ששוקל 120 ק"ג. אין כזה דבר.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'לא חייבים להיות רזים'
לא חייבים להיות רזים
01/08/2010 | 02:32
1
1
אבל בתכלית האיסור לא כדי לעבור את BMI 30
אם אתה שוקל 130 קילו וחושב שאתה לא צריך לרזות, בהצלחה.. לכל דבר יש את המידה שלו, כל מה שמוגזם הוא לא בריא, לא יפה, לא טוב לך! תפנים.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-''
01/08/2010 | 14:01
2
לצפיה ב-'מדהים. לא התייחסת לשום מילה ממה שאמרתי. כלום.'
מדהים. לא התייחסת לשום מילה ממה שאמרתי. כלום.
29/07/2010 | 20:05
פשוט שלפת את הקלף הנפגע והנעלב ובעקבותיו את הקלף התוקף.
אתה אמרת קואצ'ינג שחוק, אני הסברתי לך יפה מאוד למה זה כן תלוי בך ובמידת הרצון שלך.
ומה אתה עשית?
לקחת את כל מה שאמרתי והחלטת שניסיתי לפגוע או להעליב.

אגב, לצטט אותי לא ימחיש שום טענה שלך, כיוון שהקונטקסט בו נאמרו הדברים הוא אחר לגמרי מהצורה שבה אתה מציג את זה.
אנשים פה לא בני 5 ומניפולציות טקסטואליות כאלה לא עובדות על מי שיש לו מינימום של יכולת (ורצון דיון).

עכשיו כשהבהרנו את התפל, בוא נתייחס שניה לעיקר:

א. לא דיברתי עליך, שזה בערך שולל את כל התגובה התוקפנית שלך כלפיי. הגבת לזה באופן מאוד אישי, למרות שאני כיוונתי לפרוטוקול מאוד כללי. דיברתי על כלל הסובלים מעודף משקל.
ב. אני לא מתיימר לחשוב שאני מכיר אותך או כל אחד אחר. אם אני טועה (ואני לא אטום, אני לעולם לא שולל את האפשרות שאני טועה), אז יש לך יכולת התדיינות כלשהי ואתה מסוגל לבוא ולומר לי איפה אני טועה ולמה. |בדגש|זוהי המהות של דיון בוגר, לא לשבור את הכלים. אלוהים, אני לא צריך ללמד אותך את זה.
ג. אני לעולם לא אתייחס לשום אדם בזלזול או בהתנשאות. אני לא חושב שאני יותר טוב מאדם אחר, אני לא חושב שאם מישהו עשה או עושה בחירה לא נכונה בחיים שלו, אני צריך להתנצח עליו וחבל שזה מה שאתה מסיק מהמלל שלי.
ד. אני לא אנטי-כלום (לא דברים שאקטואליים לפורום הזה בכל אופן). אם כבר, אני זה שאומר לך שאתה כן יכול לעשות משהו, ואתה זה ששולל זאת עד כה, בהתחבאות מאחורי סטטיסטיקה ונתונים, ששוב, אני עדיין לא מוצא אותם, אבל זה לא משנה כי מאסתי מלחפש.
ה. לא אכפת לי אם אנשים יעשו דיאטה או לא. זה לא ענייני. אלה לא החיים שלי ואני לא בעמדה כזו או אחרת להכנס למישהו לקיבה. אני חושב שהמשפט הזה מספיק ברור. אני פה למען הדיון, זה הכל. אתה טוען טענה כלשהי, אני טוען אחרת, אנחנו מדברים על זה, אנשים משתתפים, אולי מישהו יחכים, אולי לא, אולי מישהו ייצא עם הרגשה טובה יותר, אולי לא. דיון, לשם כך פתחו את הפורומים הללו, לא? האם אני לא בעמדה להתדיינות כאן, כי איכשהו הסקת מדבריי שאני אנטי-אלוהים-יודע-מה? אז אבהיר זאת שוב- אני לא מנסה לפגוע, לזלזל, להתנשא או להשפיל אף אחד. לא בחיים האמיתיים ולא בחיים הוירטואלים. אם נפגעת (או כל אדם אחר), אני אהיה האדם הגדול יותר ואתנצל. אבל פה השיט הזה נגמר. אל תחפש ממה להפגע במקומות בהם אין. לא היתה כוונה כזו וזהו. אני מספיק ברור?

עכשיו, אנחנו יכולים להמשיך לדון בזה עד מחר, או שהדיון הזה ישנה כיוון ויהפוך להיות דיון ראוי בפורומים של תפוז, שזו כל המטרה שלהם. כזה שבו אתה מתייחס באופן בוגר למה שאמרתי מקודם, הודעה אחת למעלה (ושוב, אני לא מדבר ספציפית אליך, אז די.)
אני לא פה לתקוף אותך, או לתקוף כל אדם אחר (מלבד ההיא שהשוותה הומוסקסואליות להשמנה, וכבר הסברתי לה ברמה מאוד עדינה למה זה הפריע לי) אבל אם אתה מעלה טענה וכשמעלים מולך טיעון שלא מוצא חן בעיניך, הדרך הבוגרת היא להסביר את עצמך, לא לנשוך ולברוח.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'מה שמדהים אותי,'
מה שמדהים אותי,
30/07/2010 | 14:51
28
זה שאתה שוב ושוב אומר לעופר שאין לך אינטרס לשכנע אנשים לעשות דיאטה ולא איכפת לך, ותוך כדי זה מונה עשרות סיבות למה אנשים צריכים לעשות דיאטה.
ומה? ואם הם שמנים, זה מצדיק יחס מגעיל אליהם? רק כי הם בחרו בדרך מסויימת של לאכול, ולך זה לא נראה? לא נראה לך- אל תעשה ככה. מה אתה מתערב בתוך כוח הרצון שלהם ובדרך חיים שלהם? שום דבר לא מצדיק יחס מגעיל לאנשים (ועוד לשלול מהם את הזכות להתמרמר על היחס. יענו, נדבר ונתייחס אליכם מגעיל, ואם תתלוננו- אתם בכיינים).
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'יש פה קונצנזוס לעוות את דבריי'
יש פה קונצנזוס לעוות את דבריי
30/07/2010 | 18:50
27
או לעוות את מה שלא מוצא חן בעיניכם לשמוע.
אם אני אדגיש את זה, זה יהיה יותר ברור?

אני לא מנסה להתייחס לאדם כלשהו, יהיו מנהגיו ודרך חייו אשר יהיו.
במידה ומישהו נעלב ממשהו כזה, אז אני מתנצל, אבל שיעבוד על עצמו כי אם אני, מישהו שלא ניסה לפגוע, פגע בו, אז הוא בבעיה גדולה עם התמודדות בעולם האמיתי.

במה שונה השמנה מהזרקת הירואין?
(ושוב, לא השמנה בגבול הבריאות, אלא כזו המסכנת את בריאותו של המשמין)

מדוע את מגנה תופעה כזו של הרס הגוף והשפעה חברתית ואת האחרת לא? האם את חושבת שאחד צריך עזרה והשני לא? האם אנחנו כחברה צריכים להתייחס לאנשים הללו באופן שונה או שווה? האם צריך להתנהג אליהם כמסכנים, או כאנשים שעשו את הבחירה שלהם ויש לקבל אותה?

והנה החלק שבו אני כותב משהו, וכולם יחליטו להתעלם ממנו:
השוואה זו אינה בהכרח משקפת את דעתי על השמנה. זו הקצנה לצורך המחשה. זהו. זה נכתב כדי לגרום לאנשים לחשוב קצת מחוץ לקופסא וכדי ליצור דיון. אם אתם לא מסוגלים להתדיין על הנושא הזה בפתיחות, אז מצבכם כבני אדם, שמנים או רזים, הוא רע, כיוון שזוהי הגדרתה של המילה אטימות

ותפסיקו להעלב מכל דבר, אף אחד לא מנסה לפגוע בכם.
לא אני, בכל אופן.
ג'יזס. הנה, קחו חיוך:
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'אבל לעזאזל,'
אבל לעזאזל,
30/07/2010 | 19:07
24
אני לא מדברת פה על אנשים שמנים בצורה חולנית, שלזה תיכף אגיע. אני מדברת גם על אנשים שמנמנים, שהחברה דוחה מתוכה ומתייחסת אליהם כאל עצלנים נלעגים ורפי שכל.
לגבי עזרה לאנשים ששמנים קיצונית וגם לגבי נרקומנים- אדם צריך לקבל עזרה רק אם הוא רוצה אותה. אם הוא לא רוצה אותה, שיחיה את חייו. זו מדינה חופשית. ושום דבר לא מצדיק להתייחס גם לאדם כזה בצורה מזלזלת. זה מה שאני באה להגיד פה, שלבוא ולהטיח האשמות באנשים שבחרו לחיות את חייהם בצורה מסויימת שלא פוגעת באיש, ולזלזל בהם- זו הבעיה העיקרית.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'אם כך אני אדבר על אנשים'
אם כך אני אדבר על אנשים
23
שלא מזריקים כל יום, אלא מעשנים קראק פעם בחודש.
אני מצטט את תגובתי מלמעלה:

אם כך עלינו כחברה להתעלם מאדם המזריק סמים, כי זוהי בחירתו? האם אין לנו חובה מוסרית לנסות לעזור לו, גם אם לא רוצה עזרה?

רק שכאן אני מוסיף משהו קטן-
אם כך, עלינו להתעלם מילדים המנסים גראס, שזו המקבילה הכי אקטואלית להשמנה קלה שאני מצליח למצוא, לפני שהם ינסו הירואין, שזו מקבילה לעודף משקל חולני, לפני שהם ידרדרו?

(הערת צד: אני לא מאמין שגראס אכן מדרדר לסמים קשים יותר, אני כותב את זה רק לשם הדיון והאנלוגיה)
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'אם היה לי משהו לעשן, היה יכול להיות בן'
אם היה לי משהו לעשן, היה יכול להיות בן
31/07/2010 | 02:33
22
אבל אין.

וברצינות:

אני בדיוק בתהליכי הדרכת קבלה עצמית בחברה שלי, שהייתה  שמנמנה, ועכשיו החליטה שהיא מגיעה-בעזרת דיאטה של פחות מאלף קלוריות ליום, כמובן-למשקל שיקנה לה את המעמד היוקרתי של תת משקל. ולכן, אתה צודק. זה חכם שההורים, המשפחה, והחברים שלה לעגו למשקל שלה ודחפו אותה לעשות דיאטה. אז מה אם היא שונאת את עצמה עכשיו, וסוג של מרעיבה את עצמה. העיקר שהיא מידה ארבעים ולא ארבעים וארבע.

והלוואי והייתי יכולה להגיד שהיא היחידה. חוץ מכמה שבתת משקל(ורוב אלו שבתת משקל מתכננות לשמור עליו), כמעט כל החברות שלי בסוג של דיאטה, מהפחד של להיות שמנה, או אפילו שמנמנה.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'עיוות של דבריי וכוונתי (וע"י סרקזם קר שלא'
עיוות של דבריי וכוונתי (וע"י סרקזם קר שלא
31/07/2010 | 04:14
21
מועיל או משרת את המטרה שלך, יש לציין. יכולת להמחיש את הנקודה שלך גם בלי זה)

לא טענתי לרגע שיש ללעוג לאדם או לגרום לו להרגיש רע.
זו לא דרך טיפולית, מלבד העובדה שזו לא דרך התנהגות.
אבל, וזה "אבל" בגודל קנדה, יש הבדל של שמיים וארץ בין טיפול המוצע לאדם הזקוק לו (שוב,בריאותית בלבד, לא עניין של מראה חיצוני), לבין הצורה שבה הוא רואה את הדברים.
אז אם אדם מסויים מפרש כוונה טובה כפגיעה והעלבה, אז יש לו בעיות הרבה יותר גדולות לטפל בהן לפני שהוא יתחיל לטפל בבעיות שלשמן התכנסנו כאן היום.

במילים פשוטות, אני לא יודע מה המקרה של החברה שלך ("זה חכם שההורים, המשפחה, והחברים שלה לעגו למשקל שלה ודחפו אותה לעשות דיאטה"), אני לא מתיימר לנתח או להבין אותו, אבל אם היא הושפלה, את לא יכולה לזקוף את מצבה נגד ההורדה במשקל, אלא כנגד הגורם אשר השפיל אותה והביא אותה לרדיקליות שכזו, עד כדי עיוות הדברים (תת המשקל).
אם היא פירשה כוונה טובה כהשפלה, אז אני מחזיר אותך 4 שורות למעלה.
בכל מקרה, אם זה נסיון לצייר את עצם ההורדה במשקל כמשהו שלילי, את לא משכנעת. אני יכול לצייר כל דבר בעולם כשלילי אם אני אקח אותו למקרה קיצון.

ללעוג לאדם, זו לא דרך חיים שיש לפעול על פיה או לקבל אותה.
ובעודי כותב שורות אלו, אני מחפש ומחפש היכן כתבתי שיש לעשות כך, שהרי ציינת ש"אני צודק".

מתי כתבתי שדיאטה היא הפתרון? דיאטה היא לא אורח חיים בריא מבחינתי. זה כמו לקחת תרופה- זה מועיל כשזה אמור להיות מועיל. אבל אסור לחיות ע"פ זה. אורח חיים בריא מתבטא בתזונה נכונה עם שילוב של פעילות גופנית.

איך הפסקה האחרונה, שזה בדיוק מה שדגלתי בו מלכתחילה, גרמה לך להגיע למסקנה שאני בעד אורח חיים דיאטתי, בעד השפלה או בעד תת משקל?
לא, ברצינות. אני מחכה תשובה.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'ואוסיף לסיום (בתקווה)'
ואוסיף לסיום (בתקווה)
31/07/2010 | 04:32
20
מחובתנו כחברה נאורה, כחברים וכמשפחה, לא לגרום לאדם להרגיש טוב עם בחירה רעה שהוא עושה (עישון, תת משקל, עודף משקל, התגרות בחיות בר מסוכנות או אלוהים יודע מה).
למה? כי זו החובה המוסרית שלנו. זו לא שטות שאני ממציא כרגע כדי לחזק טענה זו או אחרת, זה חלק בלתי נפרד מהיותנו יצור תבונתי בעל ערכים.

הבעיה פה היא ראייה בשחור ולבן.

אם מדברים איתכם על אורח חיים בריא, אתם בעצם שומעים דיאטה, תת משקל, כפייה, כיעור, השפלה (מתים פה על המילה הזו) וכל הרוע שבעולם שמיוחל לכם.
זה לא נכון (וזה גם לא בוגר, אבל זה ממש לא מתפקידי לחנך אנשים להבנת הנקרא ולשליטה ולהתייחסות נאותה למישהו שרק מנסה להתדיין איתם).
חלקם מגיבים ב"מה זה עניינכם???", רצוי עם ריבוי סימני קריאה ושאלה.
חלקכם האחר מביא דוגמאות קיצוניות, חלקכם מספר על ההשפלות שהוא עבר וחלק אחר מביא נתונים וסטטיסטיקה.

זו נקודת קיצון.
אם תפסיקו להסתכל על הדברים בשחור ולבן, אולי תראו שהצד השני לפעמים מציע או מעלה טענה מתונה, כזו המתקבלת על הדעת ואינה באה לבזות כאן אף אדם.
אם אדם אומר "אני בוחר לאכול קילו סוכריות ביום כי זה עושה לי טוב", אני בהחלט יכול לקבל את זה (זה גם לא ענייני, כמובן). אם אדם אחר יודה שהוא משמין כי הוא מפצה בכך על משהו אחר, אני גם אקבל את זה(ושוב), או אם תבוא מישהי ותאמר שהיא משמינה כי היא שונאת פעילות גופנית ומתה על טים-טאם, אני אאחל לה שיהיה לה לבריא.

אבל כשאדם אומר ש-
א. זו לא בעיה בכלל וסתם תוקפים כאן
ב. אתם סתם קיצוניים כי אתם רוצים שכולם יהיו רזים
ג. אתם מנסים לשנות אותנו כי כואב לכם לראות את זה
ד. מביא נתונים סטטיסטיים שמראים שאין שום טעם
ה. אומר לי שזה בכלל לא בשליטתו, למרות שמבחינה בריאותית-תפקודית (איברים וזה) הוא סבבה-רצח בשביל לעשות כפיפת בטן פעם ב-

זו פגיעה בלוגיקה הפשוטה, וזה טריגר לדיון.
ומזה, גברת, אני לא יכול להתחמק מלהביע דעה.
אני לא פה כי אני רוצה שמישהו ירזה, יהיה יותר שמח או יותר עצוב בחיים שלו, כי אכפת לי מכמה שמישהו אחר שוקל או כי אני מתיימר לשנות את העולם.

אני פה כי בראשי הופיעה טענה שלראייתי היא חצי מגוחכת וזה גלש לטענות אחרות שלטעמי הן סתמיות וריקות מתוכן. אני פה סתם בשביל הדיון, כי אולי זה מה שעושים בפורומים, אז רדו מ"די לנסות לשנות אותנו!!!111" או "מה זה עניינך בכלל כמה אני שוקל?!" או אלוהים יודע מה עוד קיבלתי במסרים.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'אני מצטערת שקצת התקפתי אותך'
אני מצטערת שקצת התקפתי אותך
31/07/2010 | 17:38
התרגזתי כי השוואת את הפחד הענקי של רוב הציבור להיות שמן, לנרקומן. אין כמעט מצב מחוץ לפורום שבו נותנים לגיטימציה למישהו להיות שמן. גם לא שמנמן. להפך, יש פחד ענקי להיות שמן, וההגדרה נהיית יותר ויותר רחבה(יש לה קצת בטן ושומני צד? אלוהים אדירים, היא שמנה!). אני מודה בפה מלא-אני שמנה גם כי היו לי במהלך השנים התקפי אכילה רגשית, שבין השאר נבעו-למרבה הפרדוקס-מניסיון של אנשים להגיד לי שאני חייבת להרזות. את יודעת כמה פעמים התחלתי דיאטה מלחץ שכזה? דיאטה כזאת אף פעם לא תורמת, כי היא באה מהסיבות הממש לא נכונות משנאה עצמית.

אגב, מה תפוז כתבו בקשר להודעה הזאת בראשי? יש להם נטייה לסלף את דברי הכותבים(כמו שהם עשו לי פעם).
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'צאו לכולם מהוריד והפסיקו להטיף להם'
צאו לכולם מהוריד והפסיקו להטיף להם
31/07/2010 | 18:01
18
1
מה שממילא כבר כתוב בעתונים ובאמצעי התקשורת. ואגב, לפני שתתקיף אותי אני רזה וצמחוני.
מכיוון שכנראה אתה לא מעודכן במחקרים האחרונים אני יכול לספר לך שאכילת בשר היא גורם התמותה מס' 1 בעולם והגורם מס' 1 למחלות ניווניות ולא ההשמנה.

שמן צמחוני עם תזונה טובה יוריד לעצמו את גורם הסיכון של האכילה אבל הגורם הקובע ביותר למחלות ניווניות ולגורמי תמותה הוא הגנטיקה לסרטן, סכרת, מחלות לב, מחלות ניווניות של המוח ושאר מריעין בישין יש רקע גנטי חזק ולכן הרופאים שואלים אותך על ההיסטוריה המשפחתית שלך.

לכן גם אתה לא חסין מסיכונים בריאותיים, ויתכן שגם אתה תיפול לנטל על הציבור בגלל סיבות גנטיות שקשורות לרגע הולדתך והן קובעות יותר מגורמי השמנה. יש פה נשים במידות 42 ו 44 שמתבכיינות שהן שמנות בגלל תכתיבים חברתיים ויש אחרות אבל בטוח שכולן יודעות לקרוא ולא צריכות אותך שתטיף להן.

אתה אוכל בשר ומוצריו? לפני שאתה מטיף לאחרים קרא מחקרים רפואיים והפסק לאכול בשר. או בשפה העברית: "קשוט עצמך תחילה".

אותו דבר אמור לגבי החברות שלך: התות הירוק הבהיר והאסקפיזם שמצטיינות בשכל רב בלשון סגי נהור. נכנסות לפורום של תמיכה ומנסות להסביר שצריך לספור קלוריות.

ובכן: המחקרים האחרונים טוענים שלא צריך לספור קלוריות, המדד האמיתי לסיכון בהשמנה הוא לא המשקל אלא פיזור ההשמנה והוא פחות בעייתי אצל נשים בגיל הפוריות והסכנות הגדולות מגיעות מכיוון גנטי ולכן גם אתה והחברות שלך צריכות לבדוק את עצמכם גנטית ולראות אם אתם בקבוצות סיכון.

לפני שאתם מטיפים לאחרים הפסיקו לגמרי לאכול בשר (גם יותר מוסרי וגם בריא) נסו לפתח טאקט ושכל(קשה אבל אפשרי)  ואל תעצבנו בפורומי תמיכה. כללית שלושתכם עושים רושם רע מאוד גם לכל מי שרזה ולא סובל מבעיות השמנה.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-''
31/07/2010 | 18:35
בזכות הצמחונות, יש לי קאמבק מושלם כשאומרים לי להרזות כי זה מסוכן ללב ולכולסטרול.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'כאילו, לכתוב את אותה השורה בשש הודעות'
כאילו, לכתוב את אותה השורה בשש הודעות
31/07/2010 | 18:44
3
שונות לא יעזור ועדיין יחזרו על אותו משפט?

אין לי כח אפילו להתייחס ל"צאו לנו מהורידים" השחוק הזה. לך תקרא הודעות קודמות שלי ותבין שאני לא תוקף ולא אכפת לי מה אתה מכניס לפה, או לכל נקב אחר בגוף שלך.

אגב, גורם המוות מספר 1 בעולם הוא לא בשר. הוא מחלות לב וכלי דם (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%92%D7%95%D7%A8%D7...
להגיד שבשר הוא הגורם מספר 1 למחלות לב זה כמו להצהיר שהגורם מספר 1 בעולם לתמותה הוא מוות. באקדמיה קוראים לזה "מניפולציה על טקסט לטיפשים"- אתה אומר את האמת בצורה שבה אתה רוצה שהיא תשמע, ובכך יוצר שקר.
נשבע לך, מימיי לא שמעתי שטות שכזו שמתיימרת להיות עובדה מדעית.

הלאה. מחלות ניווניות- הן מחלות המתאפיינות בניוון השרירים ובאי יכולתו של החולה להגיב בצורה חזותית (תפקוד שרירים) כלפי הסביבה.
אין לזה שום קשר להשמנה או לבשר (אבל אני לא מצפה אחרת ממך, שהרי ידוע "שאתם" אוהבים להאשים את צריכת הבשר בכל הבעיות שבעולם).

איך הכנסת לכאן בשר, למען השם?
לא על זה דברנו וזה לא הדיון פה (ואל תהפוך את זה לדיון, אתה תמצא אותך מדבר לעצמך).

הלאה. נטל: האם הצהרתי שאדם כלשהו יהיה בקו הבריאות עד אשר ימות ספונטנית בגיל מאוד מופלג? לא. זה עוד עיוות של הדברים (או אי הבנת הנקרא, תבחר לבד). כמו שחזרתי ואמרתי (ואחזור ואומר): הכל עניין של מידה. צמצום היקף התופעה יקל על המערכת (ועל משלם המיסים), לא ימנע מקרי מוות. אתה יכול להסתייע במערכת הבריאות מגיל 30 עד המוות שלך, או מגיל 60 עד המוות שלך. מידה.

הלאה. כן, אני אוכל בשר ומוצריו. עוף, לא בשר אדום. לעיתים רחוקות יותר בשר יען או פירות ים. במקרה אנחנו גם שוחטים את העופות בעצמנו, ולא קונים בסופר, והלול שלנו נתון לביקורות מחמירות של השירותים הוטרינריים ומשרד הבריאות (בשפה פשוטה- אני אוכל אוכל נקי).

ושוב, אל תכניס את הדיון הזה לצמחונאציות וטבעונאציות. הייתי צמחוני 8 שנים. זה הספיק לי לגמרי. די, באמת. זה כמו שאני אדבר על הטרור האיסלמי עכשיו. זה לא קשור לעצם הדיון שהתפתח כאן וכבר עברנו את שלב האנולוגיות מזמן.

הלאה, ושוב: אני לא העניין פה. מלכתחילה אמרתי 2 דברים, שכמובן שאם היית טורח לקרוא ולהתייחס אליהם, היית מבין טוב יותר:
א. אני לא מתייחס פה לאף אחד נקודתית. זה לא מעניין אותי. הדיון הוא ברמת הכלל, לא הפרט.
ב. לא אמרתי שצריך לספור קלוריות. אמרתי שצריך לנהל אורח חיים בריא. או שגם זה עכשיו משהו מגונה?

חבל שזו עוד דרך להתדיין בפורומים פה, להציג את הדעה השניה בצורה גרוטסקית וילדותית. לומר לאנשים לפתח טאקט ושכל (ולציין בסוגריים שזה קשה) זה אפילו יותר ילדותי ומתנשא, ובעצם מעיד על גיל ההתבגרות של הכותב, או כזה שהוא עדיין שרוי בו.
אף אחד לא מנסה לעצבן פה אף אדם אחר (ואני מדבר בשם עצמי כאן), זה דיון. זה מה שעושים בפורומים של תפוז. אין פה כוונה להעלבה או לפגיעה. תתבגר.
מילא.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'להכנס לפורום שמטרתו תמיכה בדימוי עצמי'
להכנס לפורום שמטרתו תמיכה בדימוי עצמי
31/07/2010 | 20:09
2
בשעה שיש עשרות פורומים של דיאטות (למשל בתפוז פורום "דיאטות ואורח חיים בריא" חפש ותמצא) ולכתוב לחברי/חברות הפורום הודעות שכדאי להם/להן להיות בדיאטה נחשב בעיני להיות חסר טאקט ולא לנהוג בחוכמה.

אם היית נכנס מהעמוד הראשי להודעות מקודמות בפורום  "דיאטות ואורח חיים בריא" היית רואה חלק גדול מחברות הפורום אבל במניפסט של הפורום הזה הם ביקשו לא לדבר על דיאטות. פה "חלקת אלוהים הקטנה" שלהן שבה הן מנסות להלחם בתכתיבים של החברה ולהאמין שהן יפות. אתה בחוסר טאקט נכנס ומנסה לומר להן שהן זוללות וחסרות כוח רצון. זה לא נכון.

ההודעה הפותחת דיברה על ספירת קלוריות וזה היה נושא הדיון. זו שטות. אכילה נכונה לא קשורה לספירת קלוריות ריקות. שנינו מסכימים והם צדקו שאין צורך ללמד על קלוריות.

אתה חושב שאתה מחדש משהו? אתה מאמין שהן לא קראו מה צריך לאכול ואין מרזים? מה אתה מחדש להם?

בסוף אני רוצה לספר לך על נערה יפהפיה בת 20 שכותבת פה והיא בעלת מידה 40. היא סיפרה שבמשפחה שלה קראו לה "שמנה" והיא כל הזמן חושבת על עצמה כשמנה. (המידה שלה 40!). היו פה עוד סיפורים שמתאימים לפורום של תמיכה ואתה לא מבין את מהות הפורום.

הפורום הזה מציע תמיכה בדימוי העצמי. זו המטרה שלו ואתה נכנס, בלי להבין, ופוגע בכולם.

מחלות ניווניות לא קשורות רק בכלי הדם ובהתקפי לב. המחלות הקשות הן בתאי המוח ולפי מחקרים הרקע שלהם הוא גנטי. יש מישהו מפורסם מאוד(הוא כתב והתראיין ולכן אני מזכיר) שהיה רזה, עסק בפעילות גופנית וקיבל מחלה נוונית של תאי המוח בגיל 45 בערך. התרופה שהוא מקבל עלותה אלפי שקלים ומגיע לו לקבל אותה. הוא אחד מגיבורי ישראל.

גנטיקה משפיעה יותר מאכילה והשמנה ובמחלות קשות כמו סרטן ומחלות של המוח. לא הכל שרירים וטרשת נפוצה או מחלות ניוון שרירים. לפי המחקרים האחרונים אכילת בשר היא טריגר למחלות אבל עדיין הרכיב הראשון שישפיע הוא גנטי.

לא אכתוב על סיפורים אחרים שיש בפורום הזה אבל הפורום עושה "מלאכת קודש" בהעלאת הדימוי העצמי ובעזרה לנשים וגברים שצריכים תמיכה ולכן כעסתי על חוסר הטאקט שלכם.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'כמה אטימות והטפת מוסר בשקל'
כמה אטימות והטפת מוסר בשקל
31/07/2010 | 20:27
1
2
(ואם אנחנו כבר בנושא, גם אי הבנת הנקרא באופן מובהק. לפרט? בשמחה!)

א. אני לרגע לא אמרתי, הטפתי או הפצרתי באדם להכנס למשטר דיאטה. יש הבדל בין דיאטה לאורח חיים בריא.

ב. אין לי שום מניע או מטרה לשנות את אורח חייו של מישהו. זה נקרא דיון, חביבי. לך חפש את זה במילון ותחזור אליי עם תובנות. באותה מידה יכולתי להכנס לפורום על הגרעין האיראני או על נפגעי ליל הבדולח ולהשתתף שם בדיון. כבר אסור להתדיין בצורה חופשית כאן? אגב, אם תטרח לעבור על ההודעות שכתבתי, שים לב שאני לא פוגע או מתנשא פה על אף אחד, רק חבל שיש כאן אנשים שנפגעים מכל שטות, שכששואלים אותם שאלה או מעלים מולם טענה הם ישר בטוחים שתוקפים טותם.

ג. אני לא חושב שאני מחדש משהו. אני גם לא מתיימר לחדש משהו. זה נקרא דיון. לכתוב את זה עוד 200 פעם בעוד 200 הודעות שונות, או שהשכלת להטמיע?

ד. הסיפורים שלך לא מעניינים אותי. וכן, אני מבין. מחזיר אותך לסעיף ג'.

ה. מחזיר אותך לסעיף ב'.

ו. אתה גולש לנושאים לא קשורים. לא ברור לי אם זו מטרה תחבירית שמטרתה להתיש, למרוח או להעשיר את הטקסט שלך. אבל אתה עושה את זה.

ז. אם הפורום לא רוצה שאנשים חיצוניים יכנסו אליו כדי להתדיין, שיהיה סגור. אני מצטט: "פורום 'שמנות ויפות' עוסק בחיים במידות גדולות, באהבה ובקבלה עצמית בכל מידה ומשקל, ובמאבק באפליה האנטי-שמנית בחברה." זה בדיוק נושא הדיון כאן.

אז האם הודעות שאינן מתייפיפות ומפרגנות, חייבות להיות מפורשות כמשפילות, מעליבות ופוגעות? לך תקרא כמה הודעות אחורה, כשכתבתי על ראיית הדברים בשחור ולבן כאן. בעצם אל תטרח, אתה לוקח את הדיון הזה למקום תפל (ומאוד, מאוד משעמם. סלח לי, זו דעתי הכנה).
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'לגמרי!!!!!'
לגמרי!!!!!
31/07/2010 | 20:37
1
לצפיה ב-' זה לא רק מה אוכלים אלא כמה אוכלים'
זה לא רק מה אוכלים אלא כמה אוכלים
31/07/2010 | 19:28
12
מה הקשר לבשר? ומה הקשר לצמחונות? במבה זה גם צמחוני, וביסלי ושוקולד נוטלה ועוגות מרנג ופיצה וחומוס וצ'יפס וסוכריות גומי. כל אלה מאוד מאוד צמחונים ומאוד מאוד משמינים. גם חצי קילו בורקס גבינה ככה בקטנה עם הקפה של הבוקר זה גם צמחוני.
הכל מתחיל ונגמר חבר יקר, בשליטה עצמית, במודעות עצמית וביכולת להפסיק גם אם טעים לנו.
הכל מסתכם בכמה קלוריות אנחנו מכניסים ובכמה קלוריות אנחנו מוציאים, וזה במילים פשוטות נקרא מאזן קלורי שלילי.
אין אדם בריא שיקפיד על מאזן קלורי שלילי וישאר שמן
אנשים שמנים לרוב, כי הם אוכלים הרבה יותר ממה שהם מוציאים. ממש פשוט.
ואם כבר בשר = עדיף חזה עוף צלוי על הגריל עם מעט סלט ירקות ואורז מאיזו מנה של פלאפל נוטפת שומן.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'את לא מבינה במנגנונים בגוף'
את לא מבינה במנגנונים בגוף
31/07/2010 | 20:17
11
למשל יש בגוף חומר בשם "קורטיזול", שמופרש בזמן מתח וגורם להשמנה שנקראת "השמנה טוקסית" ונמצאת דווקא ליד הלב. הדבר הגרוע ביותר הוא להכניס מישהו שיש לו בעית השמנה ללחץ ולסטרס. עדיף לתת להרגע ולאכול בצורה טבעית מאשר להלחיץ ולהעליב אבל אני לא בטוח שהמניע שלך הוא לעזור למישהו פה. נראה כאילו את מנסה להעלות את עצמך ולספר שלך יש כוח רצון ולהן לא.
כתבתי כבר לחברך לדעה שיש פה ילדה יפהפיה בת 20 במידה 40 שכותבת על עצמה שהיא שמנה, נשים במידה 42 ו44 וגם יותר אבל הכל לא עסקך. זה בינן לבין עצמן וזה פורום תמיכה, שאת בחוסר טאקט נכנסת ומעליבה.

חלק מחברות הפורום נמצאות בפורום "דיאטות ואורח חיים בריא" ולא צריכות את ההטפות שלך. פה הן מנסות להעלות את הדימוי העצמי שלהן ובטווח הארוך זה כלי להרזיה שהוא יותר חזק מכל מה שאת מנסה לעשות.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'היא מדברת על מלפפונים, אתה עונה לה בעגבניות'
היא מדברת על מלפפונים, אתה עונה לה בעגבניות
31/07/2010 | 20:35
4
תתייחס למלפפונים, בבקשה.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'זה פשוט לא יאמן....'
זה פשוט לא יאמן....
31/07/2010 | 20:39
3
מה הקשר בין התשובה שלו לבין מה שכתבתי?
איזה מין דיון זה?
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'אין לי מושג'
אין לי מושג
31/07/2010 | 20:44
אולי זה המחיר שאין לנו בארץ נבחרות דיונים (או אנאערף), כמו בארה"ב.
כאוס, כל אחד מקשקש על מה שבא לו בלי שום התייחסות למה שהקודם אמר.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'אני כתבתי שבשר הוא גורם סיכון חזק למחלות'
אני כתבתי שבשר הוא גורם סיכון חזק למחלות
31/07/2010 | 20:48
1
ואם אתם דואגים לבריאות כדאי שתראו דוגמא אישית ותמנעו מבשר.

המחקרים שבשר במיוחד בצורה של well done הוא גורם קרצינוגני (מסרטן) נמצאים בכל המחקרים הרפואיים האחרונים. לפני שאת מטיפה לאחרים על השמנה "קשטי את עצמך תחילה ואל תאכלי בשר.

הדבר השני שכתבתי הוא שאני. לא יודע אם את אדם חסר רגישות ולא מתחשב אבל בעיני את נקראית ככזאת בהודעות שלך כי את באה לפורום תמיכה ומעליבה אנשים.

ההודעה השניה שכתבתי לך הסבירה מדוע לא בריא להכניס אנשים למתח ועד כמה זה לא בריא, ומיותר. (סיפור הקורטיזול). מה באמת המטרה שלך בכתיבה פה? לעזור לחברי הפורום? להאדיר את עצמך ולספר שיש לך כוח רצון? לספר להם שיש דיאטות בעולם? מה מטרתך בכתיבה?
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'מטרתי היא לנהל דיון. ברמת הכלל ולא ברמת הפרט'
מטרתי היא לנהל דיון. ברמת הכלל ולא ברמת הפרט
31/07/2010 | 20:52
איש אינו מעניין אותי כאן כפרט וטח ובטח לא ברמה האישית, אלא אני מדברת על רמת הכלל דיון ברומו של עולם. זה אתה שמתעקש לקרקע את הדיון ולקשור אותו לרמות אישיות שאני מעולם לא העלתי.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'אתה בטוח שענית לי? כי התשובה שלך לא קשורה '
אתה בטוח שענית לי? כי התשובה שלך לא קשורה
31/07/2010 | 20:36
5
בשום צורה ואופן לתשובה שכתבתי.
אני אחדד: אתה כתבת לי שמשמינים כי אוכלים בשר ושצריך להיות צמחונים,
אני עניתי לך שמשמינים כי אוכלים הרבה במבה ביסלי שוקולד לחם ובורקס שהם מאכלים צמחוניים דווקא.
ואז אתה בתגובה כותב לי, ובכן, את ההודעה הזאת....
אשמח אם תחדד עבורי את הקשר בין הטקסט בהודעה שלך לבין תגובתי שקדמה לה.
בברכה.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-''
31/07/2010 | 21:04
3
1
לצפיה ב-'איזה יופי,'
איזה יופי,
31/07/2010 | 22:36
2
אסקפיזם כותבת משהו, אתה מיד שולח מתחת יד מסכימה. אתה כותב משהו, אסקפיזם מיד ממטירה אייקוני יד תומכת. ושוב, ושוב, ושוב.
הבנו. שניכם חושבים אותו דבר. אולי תפתחו לכם פורום משלכם, ובו לא תתערבו לאנשים באוכל שלהם ובצורת חייהם, ואז הכל יבוא על מקומו בשלום?
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'אני מבין שדעות אשר אינן באות בקו אחד עם השקפת'
אני מבין שדעות אשר אינן באות בקו אחד עם השקפת
31/07/2010 | 23:05
עולמך הם דבר פסול, ותמיכה בהן פסולה גם היא. סליחה.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'מה לעשות כשמסכימים אז מסכימים'
מה לעשות כשמסכימים אז מסכימים
31/07/2010 | 23:20
את מוזמנת להסכים גם.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-''
01/08/2010 | 06:39
1
לצפיה ב-'השמנה מורבידית לדעתי,אינה שונה מהזרקת הירואין'
השמנה מורבידית לדעתי,אינה שונה מהזרקת הירואין
30/07/2010 | 19:10
1
שניהם נגרמים מיצר הרס עצמי שאינו יודע שובע.
בנאדם אשר מאפשר לעצמו להגיע למשקל של 120 - 150 ק"ג הוא בנאדם עם משאלת מוות.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-''
לצפיה ב-'הסיבה שהם לא מצליחים לרדת זה כי'
הסיבה שהם לא מצליחים לרדת זה כי
29/07/2010 | 10:45
1
1
זה מצריך חשיבה אחרת לחלוטין על אוכל, שזה אומר כל הזמן לשמור ולאנשים שהתרגלו כל חייהם לאכול מה שבא להם וכמה שבא להם, קשה ובצדק! כמובן שיש כאלה שיש להם גם נטייה גנטית להשמנה ואז זה עוד יותר קשה, אבל שים לב שנטייה גנטית זה אומר שיש נטייה וזה לא שמישהו שמן גנטי.
והסיבה שאנשים לא מצליחים להרזות כשהם כבר בני 20 או אפילו פחות דווקא בגלל שמגיל קטן רגילים לאכול מה שבא להם, מתי שבא להם וכמה שבא להם כך שזה מאוד מתקשר לדיון על ילדים והאם זה טוב או לא טוב להגביל ילדים ולספר להם על ה"הקלוריות".
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'הסיבה שהם לא מצליחים לרדת'
הסיבה שהם לא מצליחים לרדת
31/07/2010 | 22:06
היא כי הם אוכלים הרבה. מי שאוכל הרבה קלוריות נהיה שמן. מה לעשות? ככה זה בחיים האלה. עוד לא המציאו פטנט אחר. מי ששמן סימן שהוא אוכל הרבה.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'איזה חמודי'
איזה חמודי
28/07/2010 | 17:12
9
אני אוכלת הרבה יותר ירקות והרבה יותר בריא מרוב בני גילי-כולל כמה חברים רזים.

אני אוהבת את עצמי, ולאו דווקא בגלל שאני שמנה. יש המון סיבות אחרות לאהוב את עצמי, והמון אחרות לא לאהוב.

מה עוד? אה, ההתבכיינות! זכותנו להתבכיין בפורום שלנו על ההיצע המאוד מאוד מאוד קטן שיש למידות גדולות בארץ, במיוחד בשילוב הנדיר של בגד יפה שהוא גם במחיר הגון.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'בואי אני אגלה לך סוד'
בואי אני אגלה לך סוד
28/07/2010 | 18:13
8
1
החוכמה היא לא רק לאכול הרבה ירקות, החוכמה האמיתית היא לא לאכול הרבה יותר באופן גורף.
החוכמה היא להפסיק אחרי משולש פיצה אחד או חתיכת פשטידה אחת ולא אחרי כל התבנית, ולא להמשיך לאכול רק כי זה טעים ולנפח את הקיבה כאילו היא בלון.
בטח שבגדים במידות שלכם יהיו יקרים, הגיון פשוט, אם חולצה במידה 38 היא משהו כמו שני מטר בד אז במידה 48 היא כבר 6 מטר בד ...
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'למה החלטת שאני אוכלת פיצה שלמה?'
למה החלטת שאני אוכלת פיצה שלמה?
28/07/2010 | 20:27
7
2
נתחיל מהעובדה הפשוטה שאני ב"שומרי משקל", אז אני אוכלת עוד פחות ממה שאני אמורה לאכול...

תשווה חולצה במידה 38 וחולצה במידה 48-האחת לא גדולה מהשנייה פי שלוש. וגם אם כן, בד טריקו שמוזמן באופן תעשייתי הוא משהו כמו חמישה שקלים למטר לכל היותר. אז אפילו אם החולצה גדולה פי שלוש, הוא אמור לעלות חמש עשרה שקל יותר, ולא מאה...
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'עזבי'
עזבי
29/07/2010 | 17:33
הבן אדם/בת אדם אין לי מושג- נכנס לפורום הזה, כל מה שהוא עושה זה להשמיץ, לתת הסברים מפגרים בטענה שהם "היגיון פשוט"- אם זה ההיגיון שלך תהיה לי בריא. כמו שזוהרה אמרה- אין כמעט הבדל במחיר בייצור תעשייתי ובבקשה.תן לי הפעם לגלות לך סוד-
גם מתאים לי וגם עונות מייצרים בסין/הודו/תאילנד בייצור מסחרי המוני ולא בחייטות אישית באיטליה...

בקשר לכל שאר ההשמצות ועצם זה שאת/ה מבלים כאן מספיק כדי להשתלט בערך יממה שלה הרבה יותר מתהה לגבי הקופות שרצים שלך. עשי/ה טובה ותסתמי. עם הלכלוכים. הטון בפורום הוא לדבר יפה וגם אם לא תמיד הולך ההודעות שלך הן בסקאלה אחרת

שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'וכמובן שברגע שראית שאת טועה, ברחת ממני'
וכמובן שברגע שראית שאת טועה, ברחת ממני
29/07/2010 | 17:36
5
1
אין לך אפילו את התירוץ שלא ראית את ההודעה, כי יש תת שרשור מעל לשלי שבו את מאוד פעילה.

אני מחכה להתנצלות
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'זוהרה'
זוהרה
29/07/2010 | 17:55
4
1
ובכן, במקרה שלך טעיתי.
את נשמעת לי בחורה מודעת לעצמך ואין ספק שלקחת את גורלך בידיך ושאת לוקחת אחריות על חייך.
קבלי נא התנצלותי הכנה. (באמת!)
מרוצה?
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'ואני רוצה להוסיף'
ואני רוצה להוסיף
29/07/2010 | 18:00
3
1
בלי הפורום הזה, לא הייתי מגיעה לדרך הזאת. כי דיאטה שבאה משנאה עצמית היא לא כמו דיאטה שבאה מאהבה עצמית.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-' זה משפט חשוב וחבל שלא קיבל יותר התייחסות'
זה משפט חשוב וחבל שלא קיבל יותר התייחסות
01/08/2010 | 19:00
לצפיה ב-''
01/08/2010 | 23:57
עכשיו הוא קיבל עוד קצת התייחסות
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-' '
02/08/2010 | 11:22
ועוד קצת התייחסות :)
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'נו, אז יאללה מכות? '
נו, אז יאללה מכות?
29/07/2010 | 23:28
אמנם קצת איחרתי לחגיגה, אבל אם עדיין לא ישבו כאן עלייך מספיק אני יכול להצטרף...

בכל מקרה, אני דווקא מסכים בצורה עם חלק ממה שכתבת, כן, תזונה בריאה בהחלט יכולה להעיד על אהבה עצמית.
אך לאהבה עצמית יש המון צדדים, וכך גם לדיאטות וירידה במשקל.

אני מכיר אנשים שאיבדו 50% ממשקלם... ואיתם 100% מהחיוך שעל פניהם כי כל מה שהם חושבים עליו כל היום זה "אוי ואבוי מה יהיה אם אשמין שוב" ו"ממש בא לי את הסטייק הזה אבל אסור... מבאס!".

אני מכיר אנשים שמנים בכלל ונשים שמנות בפרט שרק מבט אחד על פניהם יראה לכל אדם (שמן או רזה) כמה הן באמת אוהבות את עצמן - כאן ועכשיו... ואם את מדברת כ"כ הרבה על שנאה ואהבה עצמית ועל כמה כל דבר הוא בחירה בחיים, אז בתור מישהי שכנראה למדה הרבה מושגים מתחום הקואצ'ינג / התפתחות אישית / מודעות עצמית, בוודאי תסכימי איתי שהחיים מתרחשים רק כאן ועכשיו.

אהבה עצמית או שנאה עצמית היא עניין פנימי ויש לה כל מיני סימפטומים חיצוניים... אבל סימפטום הוא רק סימפטום, הוא לא באמת מוכיח שום דבר. אז אל תמהרי לשפוט את מה שאת לא באמת מכירה.

והנה סימפטום אחד שאני זיהיתי עלייך... את נכנסת לכאן ומתחילה להתווכח מכאן עד להודעה חדשה - על מה? מה המטרה של הויכוח הזה? להוכיח שאת צודקת, שאנחנו באמת שונאים את עצמינו? להוכיח למי??... לנו, או אולי... רק אולי... לעצמך?

למה כ"כ חשוב לך להשקיע בנו כל-כך הרבה מהזמן ומהאנרגיה שלך? זה בטח לא מתוך טוב-לב ורצון טהור לעזור לנו "להתפכח". למה את לא משקיעה אותם בעצמך? איפה כאן האהבה העצמית שלך?

כשאני רואה אדם שמשקיע כל-כך הרבה אנרגיה באחרים, ולא במובן הטוב של המילה, עבורי זה סימפטום לבריחה, וזה בטח לא סימפטום לאהבה עצמית חזקה במיוחד. לדעתי.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'אתה אמיתי?'
אתה אמיתי?
28/07/2010 | 14:56
6
1
מה הבעיה בלהיות מודע ועירני לקלוריות שאתה מכניס לגוף שלך?
אני לא מדברת על התעסקות פנאטית אלא על המינימום, לדעת שבסטייק יש הרבה קלוריות לעומת חזה עוף. שבארוחת צהריים עדיף לאכול אורז על פני צ'יפס.
להיפך, להשריש את העניין בילדים קטנים משמע לחנך אותם מגיל צעיר לתזונה נכונה ולהמנעות מבעיות של לחץ דם גבוה והשמנת יתר בהמשך

אתם כאילו חיים במין עולם מומצא שיצרתם לעצמכם, כולכם פה..
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'חחחח מה זה יתן לילד לדעת מזה קלוריות'
חחחח מה זה יתן לילד לדעת מזה קלוריות
28/07/2010 | 16:37
5
כדי לתרגל חשבון?
ילד לא אמור לדעת מזה בכלל, הוא לא אמור לבדוק אם בקופסת קוטג' יש 200 קלוריות או 500, מה זה יתן לו?
ההורים הם אחראים על הילד והם אמורים להכין לו את ארוחותיו, לא יקרה כלום אם פעם בשבוע ילד יאכל ג'אנק פוד או פעם ביומיים גלידה וחטיף.
הילדים גם לא אמורים להיות רזים, לא קרה כלום אם ילד קצת מלא, יש הרבה ילדים מלאים וכשהם גודלים הם נהים רזים. אני לא מדברת על ילד בן 8 ששוקל 80 קילו או מקרים קיצוניים.
למה שילד לא יאכל צ'יפס לפעמים? מה זה מה שישמין אותו?
את חיה בסרט, ברצינות.
אני לא ידעתי עד גיל 13 מזה קלוריה בכלל, הייתי מלאה ואח"כ גדלתי ורזיתי.
תזונה בריאה לילדים אין פרושה חישובי קלוריות על ילדים ומניעה של מתוקים כלל ודברים מטוגנים.
אפשר בתור הורים לאזן ולעודד פעילות ספורטיבית נחמדה לילדים- ריקוד, משחקי כדור, טיול, תופסת..
להכין פירות חתוכים, מיצים טבעיים ומים, ארתיק ולא גלידה כל יום.
אבל אפשר לאכול בצהריים לפעמים צ'יפס, שניצל מטוגן, המבורגר..
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'ואגב'
ואגב
28/07/2010 | 16:43
1
אני מהראשי גם, ואני רזה ,אפילו מאוד.
ככה שאין קשר
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'מה הקשר לזה שאת רזה ואפילו מאוד?'
מה הקשר לזה שאת רזה ואפילו מאוד?
28/07/2010 | 21:48
לא התעניינתי לרגע וזה לא השפיע על דעתי בנושא.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'ידע כללי? הרגלי תזונה נכונים מגיל צעיר? '
ידע כללי? הרגלי תזונה נכונים מגיל צעיר?
28/07/2010 | 16:54
1
לצפיה ב-'את לא הבנת אותי בכלל, אבל בכלל'
את לא הבנת אותי בכלל, אבל בכלל
28/07/2010 | 21:48
1
לא אמרתי שזה נכון וצודק ללמד ילד מהן קלוריות וכמה קלוריות יש באריזת קוטג'. אני מסכימה איתך לגמרי, זה שגוי ומן הסתם שההורים הם אלו שאחראיים על התזונה של הילד וזה לא מתפקידו לנתח את המזון לערכים תזונתיים.
ברור שלילדים מותר לאכול ג'אנק ואפילו רצוי, אני לא מבינה מאיפה הסקת את זה שאני נגד.

מה שהצחיק/עצבן/התמיה אותי זו בהודינ העובדה שהיא נכתבה בטון כל כך ביקורתי של "מאיפה ילד בן 8 יודע מה זה קלוריות?! מה לו ולזה?! הילדים של היום!", ואני באמת לא מבינה על מה ולמה ההתלהמות? אז הילד שאל מהן קלוריות, אשריי, הילד נבון ופיכח. הלוואי והילד שלי ביום מן הימים יהיה כזה,  וכשהוא ישאל אותי מהי קלוריה אני אענה לו שקלוריה היא אחד ממרכיבי המזון, יש כאלו בעלי יותר, יש כאלו בעלי פחות, וכשהוא יגדל הוא יבין.
המשפט שהכי עצבן אותי היה "הלוואי ויבואו ימים בהם המילה 'קלוריות' תהיה אי שם במעמקי המילונים" - סביר שלכותב ההודעה יש בעיה עם קלוריות כשלעצמן, ואין לכך שום קשר לילד המסכן.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'איפה ראית התלהמות?'
איפה ראית התלהמות?
29/07/2010 | 23:05
האם כתבתי משהו רע על כך שהילד שאל מה זה קלוריות? אמרתי משהו רע על הילד הזה? אם כבר, אז להפך.

שמחתי על כך שהוא שאל, כיוון שמשמעו שהוא אינו יודע מה זה.
שמחתי על כך שיש עדיין תמימות בעולם שלנו שיש עדיין ילדים, לפחות בגיל קטן, שלא עוסקים בדיאטות וקלוריות רוב שעות היממה...

ואגב, אני לא אמיתי.
פעם כתבו לי שאני לא מפס הייצור של האנושות.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'קלוריות=אנרגיה! לא ברור לי מה כ"כ גס במילה '
קלוריות=אנרגיה! לא ברור לי מה כ"כ גס במילה
28/07/2010 | 18:16
1
הזו. וכן, גם אני שמנה. אז????
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'ברוכה הבאה לפורום..'
ברוכה הבאה לפורום..
28/07/2010 | 19:27
אז אין שום טענות נגד קלוריות. אולי מלבד שהן לא הנתון היחיד לאוכל בריא.
הבעיה היא פה שמדובר בילדים קטנים.
לחנך מגיל צעיר לאכילה נכונה?- אין שום ויכוח.
לחנך מגיל צעיר לספור קלוריות...זה לדעתי לא נכון.

דעתי האישית בלבד...

רוזי!
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'הסיבה היחידה שאנשים נאלצים לספור קלוריות היום'
הסיבה היחידה שאנשים נאלצים לספור קלוריות היום
28/07/2010 | 22:56
3
3
היא מכיוון שאנשים אוכלים כמויות של ג'אנק וכל "התבונה הטבעית" של מערכות הגוף השתבשה. דווקא אלו שעברו את שטיפת המוח של יצרניות הג'אנק הם האנשים שצורכים את כל השומן, עוגיות, חטיפים וכך הלאה. בני האדם במצבם הטבעי עסקו בפעילות גופנית ואכלו בעיקר מזון טבעי שזה ירקות ופירות ומדי פעם בשר. ולא כמויות של מוצרים מפוצצים בסוכר,שמן קמח לבן שעברו תהליכים תעשייתים רעילים. והוסיפו להם כמויות של חומרי טעם וריח. כמובן כשאוכלים דברים שאין להם ערך תזונתי נשארים רעבים. כמובן שאוכלים דברים שמעמיסים על מערכות הגוף המערכות משתבשות.
אז נוצר צורך לפתח מודעות לקלוריות. החישוב הוא פשוט ביום שמכניסים לגוף יותר קלוריות ממה שהגוף שורף נשארת יתרה.
דרך אגב בן אדם שיש לו את ההרגלים של לאכול מזון בריא ומזין לא צריך לספור קלוריות ולא צריך דיאטה. הוא מכניס לגוף בדיוק מה שהגוף חייב ובכמויות שהגוף צריך.    
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'החישוב הוא לא כ"כ פשוט...'
החישוב הוא לא כ"כ פשוט...
30/07/2010 | 10:12
2
האם ספירת קלוריות באמת עוזרת למערכות הגוף, או שלעיתים היא פוגעת בהן אף יותר? פחות קלוריות זה בהכרח יותר בריא?

מה שבטוח שרוב מוצרים "מופחתי קלוריות" מכילים לא יותר, ואף פחות מהמזון הטבעי שהזכרת, רק במקום להיות מפוצצים בסוכר ושומן הם מפוצצים בממתיקים מלאכותיים מסרטנים ועוד שלל חומרים מגניבים שכל סטודנט לכימיה ישמח לשחק איתם במעבדה...

ספירת קלוריות היא כלי פשוט ואפקטיבי, אך לא לתזונה בריאה אלא לשטיפת מוח... כן כן, אותה שטיפת מוח שאתה מדבר עליה, רק שהפעם היא באה מכיוון יצרני הדיאטות או מוצרי מזון "דיאטטיים" ומכיוון יצרני אופנה שרוצים להכניס את כולנו למידה של קרש מצוי.

מספיק לקרוא כתבה כמו זאת, ואח"כ לקרוא את התגובות אליה (חשוב לא לדלג על התגובות!) בשביל להבין במה מדובר... כמו במקרה של אותו ילד בקולנוע, גם כאן שמחתי לגלות שהרוב הגדול של התגובות מספיק בוגרות, משמע שיש הרבה אנשים שלא נכנעו לשטיפת המוח הקלורית ומסוגלים להבין שמדובר באינטרסים שיווקיים שאין להם שום קשר לבריאות שלנו.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'מה עניין שמיטה להר סיני?'
מה עניין שמיטה להר סיני?
30/07/2010 | 12:50
1
איזו תשובה זאת? אתה העלת נושא לדיון ומגיב בעצמך תגובות לא קשורות.
מדובר הרי במודעות לצריכת כמות אנרגיה מסויימת ביום אותה מסמנים בקלוריות.

ומה זה הגישה הזאתספירת קלוריות היא כלי פשוט ואפקטיבי, אך לא לתזונה בריאה אלא לשטיפת מוח.:חה! מה יש בעצם קונספירציה בעולם? ארגון הבריאות העולמי המציא את הקלוריות כדי לעשות לשמנים בפורום שלכם חיים קשים?
וכל הרופאים שאומרים לכם שאתם שמנים ושאתם חייבים לרזות, הם אומרים את זה כי זה גם חלק מהקונספירציה להקשות עליכם?
אוי איזה גיבוב של דברי הבל.
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'זה מדהים...'
זה מדהים...
30/07/2010 | 15:03
2
כמעט כל מה שכתבתי נכנס לך דרך עין אחת ויצא דרך העין השניה.

את כ"כ משוכנעת בצדקתך שאת לא מוכנה לפקפק בה אפילו לרגע, אפילו לשבריר של רגע (שטיפת מוח כבר אמרנו? - הנה ההוכחה). את מסננת כל מה שעלול לערער את האמונה שלך בנכונות ספירת הקלוריות ורק מחפשת על מה אפשר להתפש.

כל מה שכתבתי בהודעה למעלה היה קשור קשר ישיר לנושא שהעלתי, רק שמרוב זה שסיננת כמעט כל מה שקראת לא מצאת את הקשר. פשוט מדהים!

הנה סיפור לשעת צהריים מאוחרת. סביר להניח שתסנני גם אותו באותה הצורה, אבל אולי יש כאן עוד קוראות וקוראים עם ראש קצת יותר פתוח, וזה בעיקר נועד עבורם...

יש לי קרוב משפחה, רופא בעברו והיום מנהל רפואי בחברת תרופות. פעם בארוחה משפחתית מישהי אמרה לו: "אני לא אוכלת את זה. אני צריכה לשמור על הכולסטרול. הוא עדיין מתחת למקסימום, אבל רק קצת, וכל הזמן מורידים את המקסימום". תשובת הרופא: "כן, כי חברות התרופות רוצות למכור יותר תרופות נגד כולסטרול אז הן דוחפות מחקרים ומפעילות לחץ כדי שיורידו את המקסימום הזה"... והבחור עובד בחברת תרופות.

של מי האינטרס שיותר אנשים יחשבו שהם חולים?
של מי האינטרס שנבקר אצל רופאים לעיתים קרובות יותר ונקנה יותר תרופות?
ומי מכתיב לנו מה בריא ומה לא? מי מחליט את זה עבורינו? ורובינו מקשיבים כאילו שזו תורה מסיני, בלי שום סימן של פקפוק או שאלה...
ואם את מדברת על ארגון הבריאות העולמי, אז מעניין מי מממן אותו?

בשום מקום לא כתבתי שה"קונספירציה" באה להקשות על ה"שמנים בפורום שלנו". היא לא באה להקשות על אף אחד. היא רק באה להכתיב לנו, שמנים ורזים כאחד, בכל הפורומים ובכל העולם (כן, כולל אותך), בצורה מאוד גורפת, מה בריא ומה לא, מי אמור לחשוב שהוא חולה ומי לא - לא כדי שבאמת נהיה יותר בריאים, אלא כדי שנקנה יותר מוצרים שהם מייצרים - חברות מזון, חברות דיאטות, חברות תרופות.

ומה לעשות, זה באמת עובד. אנשים מתייחסים למה שמוכתב להם בתור עובדה מוגמרת שלא ניתנת לערעור. עד כדי כך שכל דבר שנוגד לזה נשמע להם (ולך) ממש אבסורד...

והנה סיפור לשעת צהריים יותר מאוחרת.
מעניין למה בשביל לפרסם מחקר רפואי צריך "לצאת נגד הממסד"?
שמנות ויפות >>
לצפיה ב-'מה אני אגיד לכם? אהבתי! '
מה אני אגיד לכם? אהבתי!
29/07/2010 | 23:44
1
בסה"כ כתבתי משהו קטן וחביב (בעיניי לפחות) וקיוויתי לעורר דיון בכיוון אחר לגמרי...
והנה יצאה לנו שרשורפלצת חביבה ודי גדולה (שלא להגיד שמנה... ).

אז ברוח הדברים שנכתבו הנה משהו שראיתי היום ב-ynet - אתם מוזמנים להתנפל על הטוקבקים!

אני ממש אהבתי את מס' 9. חבל שהוא לא ידע על תחרות הכתיבה שלנו.
מעתיק לכאן (ללא רשות, אבל אני מאמין שהוא יסלח).

"בלדה לשמן"

החלטתי היום להודיע בזאת אני וכולי החלטנו לרזות,
ולפני ההחלטה כך לי להתברר, לכל העולם כבר רצתי לספר.
אני חייב להתחיל כי כולם בוחנים, אם אני אוכל כמו ציפור או עדר תנינים.
אמרתי להם זה מאוד בריא , אוכל מזין עשיר וטרי.
סיפרתי להם על כל היכולות שאוכל דל שומן גם מונע מחלות
שאוכל עשיר בסידן או באבץ מונע התקפים מעקפים וגם שבץ
הדיאטה התחילה ואני לא אדיש וכולם מרכלים אני כבר מרגיש
כמו לוליין על חבל בקרקס גדול הם עומדים למטה ומתים שאפול.
חדשיים עברו לדיאטה והשקרים האמת בהתחלה
קצת אכלתי מרורים הערות מפגרות ממשפחה וזרים
לדיאטה שלי הם לא בדיוק עוזרים
אז בשתיים בלילה כשאני צמא הולך למקרר בלי שאף אחד יראה.
ובמקום קולורבי עגבניה וחסה, דופק עוגת תותים ויוצא מהבאסה.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ובנימה אופטימית זו... עד השרשורפלצת הבאה!

שמנות ויפות >>

הודעות אחרונות

00:02 | 06.03.17 crema30
17:43 | 16.01.16 jb485
22:33 | 01.12.15 jb485
18:45 | 16.11.15 בנדה25
05:28 | 14.11.15 גבר זורם1
09:42 | 04.11.15 שחום נאה 37

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ