זמרות אופרה מומלצות..

בנגלה

New member
זמרות אופרה מומלצות..

שלום כולם..
רציתי לבקש מכם המלצות על זמרות אופרה מוכרות וטובות שכדאי לי להוריד ביצועים שלהן.. ידוע לי על מריה קאלס אבל לא על עוד הרבה.. חוץ מזה רציתי לשאול מה דעתכם על הזמרת Joan Sutherland.. אני לא יודע אם היא זמרת מפורסמת ממש.. פשוט אני שומע אותה בגירסה של ריגולטו שיש לי על המחשב ואני חושב שהיא מבצעת את התפקיד בצורה מצויינת.. רציתי לדעת מה הדעה הרווחת עליה.. תודה!

dimdim

New member
הנה כמה. (כל אחת והתפקידים שלה

כמובן אבל בכללי): רנטה סקוטו, מונסרת קבלייה, מרילה פרני, לאונטין פרייס, אירינה ארחיפובה... בתור התחלה זה מספיק... :))

שמות באנגלית-

MARIA CALLAS Kiri Te Kanawa MONSERRAT CABALLE ונכון שהוא זמר- אבל אנחנו כבר בתחום אז חייבים- LUCIANO PAVAROTTI...

ItsikH

Member
Maria Callas ו-Joan Sutherland שתיהן נחשבות לזמרות ידועות עד כדי מיתולוגיות ממש, בערך בנות אותה תקופה - אמצע המאה ה-20.

drorblu

New member
הרשימה שלי:

מרילין הורן ג'סי נורמן אווה פודלש וולטראוד מאייר ילנה אוברזסצובה כל אלו הן מצו סופרניות, כי כל השאר המליצו לך דווקא על סופרניות.. ומאיפה הוא אמור להשיג הקלטות של ארחיפובה?

עוד כמה

Lesley Garrett Rosa Ponselle Maria Kousnezoff Germaine Lubin Marthe Chenal Emmy Destin Emma Calvé Ellen Kent Anna Netrebko Katherine Jenkins Amy Nuttall Hayley Westenra Angela Gheorghiu Cecilia Bartoli Joan Sutherland

עוד כמה

Claudia Muzio Rosa Ponselle Luisa Tetrazzini Anita Cerquetti Astrid Varnay Kirsten Flagstad Zinka Milanov Leyla Gencer Fedora Barbieri Ebe Stignani Fiorenza Cossoto Giulietta Simionato Margaret Price Renee Fleming Joyce DiDonato Luba Orgonasova Olga Borodina Galina Gorchakova Carolyn Sampson Sonia Prina Sara Mingardo

ואני אוסיף כדלקמן:

הזמרות ששרות היום: Natalie Dessay Angela Gheorghio Mirelle Delunsch Patrizia Ciofi Vivica Genaux Ruth Ziesak Anne Sofie von Otter Waltrude Meier מהדורות שעברו: Edita Gruberova Lucia Popp Elena Obraztsova Katia Ricciarelli Gundula Janowitz Christa Ludwig

ואם כבר - אז גם המלצות להקלטות

הזמרות ששרות היום: Mireille Delunsch -גלוק: איפיגניה מטאורידה; מנצח : מרק מינקובסקי; יצא בחברת ARCHIV Gluck - Iphigenie en Tauride; Marc Minkowski Patrizia Ciofi - ויולדי: מוטטים לסופרן ומיתרים; פביו ביונדי; VIRGIN Vivaldi - Motteti per Soprano & Archi; Fabio Biondi Natalie Dessay - מוצרט: אלבום אריות אופראיות; VIRGIN Mozart - Opera Heroines Angela Gheorghio - ורדי: לה טרויאטה; סר גאורג שולטי; DECCA Verdi - La Traviata; Sir Georg Solti Vivica Genaux - ויולדי: בג'זט; פביו ביונדי; VIRGIN Vivaldi - Bajazet; Fabio Biondi Magdalena Kozena - הנדל: יוליוס קיסר; מרק מינקובסקי; ARCHIV Handl - Giolio Cesare; Marc Minkowski Ruth Ziesak - מוצרט: חליל הקסם; סר גאורג שולטי; DECCA Mozart - Die Zauberflote; Sir Georg Solti Anne Sofie von Otter - הנדל: הרקולס; מרק מינקובסקי; ARCHIV Handl - Hercules; Marc Minkowski מהדורות שעברו: Lucia Popp - מוצרט: חליל הקסם; אוטו קלמפרר; EMI Mozart - Die Zauberflote; Otto Klemperer Elena Obraztsova - סן-סנס: שמשון ודלילה; דניאל ברנבוים; DEUTSCHE GRAMMOPHON Saint-Seans - Samson et Dalila; Daniel Barenboim Gundula Janowitz - ריכארד שטראוס: 4 שירים אחרונים; הרברט פון קאריאן; DEUTSCHE GRAMMOPHON Richard Straus - 4 last songs; Herbert Von Karajan Christa Ludwig - פוצ'יני: מדאם בטרפליי; הרברט פון קאריאן; DECCA Puccini - Madama Butterfly; Herbert Von Karajan Margaret Price - וגנר: טריסטן ואיזולדה; קרלוס קלייבר; DEUTSCHE GRAMMOPHON Wagner - Tristan und Isolde; Carlos Kleiber תהני :)

קשה להגיד

שההקלטה המייצגת את כריסטה לודוויג זו דווקא מדאם בטרפליי. אם כבר אז פידליו עם קלמפרר ב-EMI

ItsikH

Member
שתי זמרות עבר נוספות האחת - ויטוריה דה לוס אנחלס (Victoria de los Anjeles), זמרת ספרדיה, שידועה ביותר בהקלטה עם וילה לובוס של בכיאנס בריזיליראס מס' 5 (היה לי אותו פעם בתקליט), וזה עתה למדתי שהופיעה במטרופוליטן והתפרסמה כדזדמונה באותלו ומימי בלה בוהם. היא נפטרה השנה בגיל 81. השניה - אלי אמלינג (Elly Ameling), זמרת הולנדית, שלמיטב ידיעתי לא השתתפה באופרות, יש לי דיסק עם שירים בביצועה, מאת שוברט ושומאן.

למעלה