מעיל לסקי? כן או לא?

איש87

New member
מעיל לסקי? כן או לא?

אהלן חבר'ה,
יש לי את המעיל המצורף בתמונה, מישהו יכול להגיד לי אם הוא מתאים לסקי?
אני גולש מתחיל, טס עוד שבועיים לבנסקו ואמרתי למה לא?!?!
השאלה אם אני הולך למות ממנו, או לא?

שני פרמטרים שאי אפשר לדעת מהמידע על התוית

כמה הוא מבודד וכמה הוא נושם. בידוד זה כמה חם יהיה לך בפנים. כמובן תלוי גם איזה טמפרטורות יהיו בחוץ. בנשימה הכוונה ליכולת של המעיל לנדף לחות כדי שלט תטבע בזיעה שלך.

האיטום, 3000 הוא מינימלי. אם לא יירד עליך שלג, לא תהיה בעייה. גם יסבול איזו נפילה מזדמנת בלי להכניס רטיבות פנימה. אם כן יירד עליך שלג, אז האיטום לא מספיק.

במידה ומדובר במעיל ישן או שעבר כביסה, אז ייתכן שאיבד את תכונות האיטום והנשימה שהיו לו כשהיה חדש.

מעיל מספיק טוב...

לגולשי הסקי הראשונים היו מעילים הרבה פחות טובים מזה. תחרויות סקי התחילו במרץ 1843. גם לפני כן היו גולשים. בודאות לא היו לגולשים הראשונים מעילים כמו שלך והם עדיין נהנו והתחרו.
כל מעיל שמגן מרוח וגשם יצלח. אפילו קומבינציה של פליז (אחד או שניים) ומעיל גשם קצר יעבדו (כך אני התחלתי לפני 30 שנה).
באיטליה ניתן להתקל בגולשים שמגיעים עם בגדי העבודה שלהם (חולצות מחויטות) זורקים על עצמם מעיל וגולשים אחרי יום עבודה.
נכון שמעילי סקי יעודיים טובים יותר אבל אפשר להסתדר לא רע עם ציוד פחות.
כל הנושא של "חליפות סקי" נראה לי קצת מנופח מידי עבור גולשים שמגיעים פעם בשנה ל 6 ימי סקי.

marceloros

New member
מנהל
אתה מזכיר לי את טדי קולק

גם אני התחלתי, וגם המשכתי המון זמן עם חליפה שאני קורא לה "0 איטום 0 נידוף 0 בידוד" והיה לי סבבה.
מהבושה שהיא חליפה שלמה חלק אחד ואדומה...החלפתי לחליפת סקי 2 חלקים של סקי שרון סקי, ורק לפני שנה עברתי למשהו משהו מאופפיסט חולון ועדיין "לא ממותג" מהבחינה שזו לא פירמה שמדברים עליה בפורומים בארץ (כגון ספיידר), אבל אחלה ממש.
&nbsp
לבחור עצמו שווה לנסות, זה נראה יותר טוב ממה שהיה לי, ותמיד במידה וירגיש קופא מקור, נרטב מאוד או שאר צרות טובות, אפשר לקנות משהו בבנסקו.

natyh

New member
ספיידר בהחלט מספק את הסחורה

ועל המעיל של מאונטיין הארדוואר אני לא יכול להתלונן...
חבל רק שאת הבליזארד בפורמיגאל עברתי עם חליפה של כן ולא...
מקניון חמשת הכוכבים הרצליה....
אחרי שבקושי התאוששתי אחרי שבועיים קניתי את הכי טוב שיש ..

natyh

New member

מבין את פיל פילון ובהחלט מזדהה...
אך עברתי בסרגוסה לשלושה ימים...והצטרפתי לאוטובוס לחרמון שלהם...
עם או בלי גינס... לא היה חם...לזמן השהיה לא היתה משמעות...

למעלה