עזרה: מי מכיר את הדרך לפונטה די לנו/פאסו דל טונלה?

I Gabe

New member
עזרה: מי מכיר את הדרך לפונטה די לנו/פאסו דל טונלה?

עד כמה הדרך קשה בתנאי שלג? הכוונה כמובן לקטע האחרון שעולה לעיירה. האם מדובר בכביש צר ומפותל מאד?
מבקש להדגיש שזאת שאלה נקודתית לאתר זה ולא שאלה כללית על נהיגה בשלג.
תודה מראש

הגעה לפאסו טונלה/פונטו די לינו

הי, חזרתי משם ביום שני.
הדרך מברגמו ועד אדולו(כ-15 קמ לפני פונטו די לניו)היא כביש ראשי שלא נראה לי שתהיה בעייה. מאדולו לפונטו די לינו זה כביש 2 מסלולים שעובר דרך מספר כפרים קטנים גם כן לא בעייתי, לפני שנה ירדתי אותו אחרי 15 ס"מ שלג לא מפולס עם צמיגי שלג ולא הייתה בעייה. העלייה מפונטו די לינו לפאסו טונלה היא כביש טוב אבל חלקו מפותל והוא בגובה שסיכוי טוב שבזמן שיורד שלג יערם עליו אבל גם הוא מפולס מספר פעמים ביום והוא ציר מרכזי כך שלא נראה לי שתהיה בעייה עם צמיגי שלג. מנסיון של שנה שעברה, (השנה לא ירד בכלל בתקופה שהייתי) לא הייתה בעייה. קרח בבוקר אחרי יום שמשי ולא מספיק קר היה מדאיג אותי יותר.
וכמובן להיות צמודים לתחזיות מז"א באינטרנט
בהצלחה

מהזיכרון הרחוק הדרך לא זכורה לי כמאתגרת במיוחד

אבל יפהפיה. מאיפה תגיע, ממילאנו?

Milo M

New member
הגעתי לשם לפני מספר שנים עם סקידיל

בחלק האחרון של הדרך ירד שלג די כבד נהג האוטובוס עצר והרכיב שרשראות.
כך שהכל שאלה של מזג האוויר.
אני טס לאיטליה בשבת ומצב השלג נראה לא משהו.

אפשר לגלוש

יש לי חברים וגם חברי פורום באיטליה בימים אלה, מדווחים על תנאי גלישה סבירים.

lastnight

New member
דווקא ירד השבוע בצפון איטליה , ועוד יורד לא מעט

אני טס בראשון למילאנו , ומשם ל- via lattea.

I Gabe

New member
בפונטה די לניו ביממה האחרונה יורדות כמויות שלג בלתי נתפסות

משהו מטורף לחלוטין. זה דיווח חי בזמן אמת.

I Gabe

New member
תודה לכולם וכמה רשמים על נהיגה אל ובתוך האתר

כשאין שלג על הכביש, הנסיעה קלה יותר מאתרים אחרים בגובה הזה (פונטה די לניו 1,300 מ', פאסו דל טונאלה 1,900מ'). רק כמה סרפנטינות בשני הק"מ האחרונים וזהו. כשיש שלג, זה סיפור אחר לגמרי. למרות שהמפלסות עובדות ללא הפסקה, יום ולילה, נשאר כל הזמן מעטה שלג דחוס מחליק מאד. פעם היו מפרזים מלח, היום כבר כמעט שלא כי גילו שהמלח הרסני לסביבה. כך שכל האחריות על הנהגים. הייתי אומר שצמיגי חורף הם ממש חובה, למרות תוספת המחיר הכבדה באיטליה (כ- €100 לשבוע). אני עם רכב 4*4 עם צמיגים רגילים והוא מחליק יותר מהמגלשיים שלי. ובעייה נוספת שאין לה פתרון, השלג שהמפלסות מפנות נערם לצידי הדרך כך שנשאר נתיב מעבר למכוניות ממש צר. בקיצור, החלטתי להשתמש רק בשירות הסקיבסים שממש, אבל ממש מתחת לכל ביקורת. רק אוטובוס (מיניבוס ליתר דיוק) אחד לשעה!

lastnight

New member
בחרת שילוב של צמיגים ומקום לינה לא אופטימליים

אני לוקח תמיד צמיגי חורף , ואיתם אפשר לעבור בכל מקרה שלא מדובר ממש בשלג רציני , או שכבת קרח בוגדנית . חוץ מזה הולכים למקום שממנו, אם לא רוצים להסתכן בהגזזת האוטו , יש סקי בס שרץ כל הזמן , וגם הנסיעה עד המעלית קצרה.
פונטה דה ליניו די מנותקת מפאסו טונלה, והמעלית ביניהן באמת ארוכה ומייגעת .

I Gabe

New member
תמיד יש את האופציה להלביש שרשראות

פרוצדורה שאני ממש, אבל ממש שונא
. שריטה עוד מימים עברו...

העניין שאני הייתי הרבה מאד שנים, גם למדתי לנהוג, במקום עם 5 חודשי שלג בשנה. כך שיש לי הרבה ניסיון עם החומר הלבן ונהיגה עליו. יחד עם זאת, אם הייתי עם כל המשפחה, לא הייתי חוסך ולוקח צמיגי שלג.

פונטה די לניו מקסימה. ממש אוהב כאן. מפנטז לצאת פה לפנסיה.

ואני רק תוהה למה שמישהו ירצה לנסוע לפאסו טונאלה מלכתחילה

אחד האתרים המשעממים שאני מכיר. שלא נדבר על ה"חן" של העיירה עצמה אם אפשר לקרוא לה עיירה, סתם מקבץ בנייני דירות נופש וכמה מלונות סוג ג'.

YoniS007

New member
חברת אלאמו לא גובה יותר על צמיגי חורף

אבל לא מוכנים להתחייב לרכב כזה. ההיצע בכל תחנה משתנה. צריך לבקש בעת קבלת האוטו. אם יש בקטגוריה שהזמנת, יתנו לך. אם יש רק בקטגוריה יותר גבוהה, יציעו לך לשלם את ההפרש.

I Gabe

New member
חברת אלמו לא פועלת באיטליה בעצמה, יש להם ספק מקומי

תעשה חיפוש בגוגל על שם הספק Locauto reviews ותקבל ביקורות לא מחמיאות ולא מעודדות בלשון המעטה. אם הזמנת מהם, עקוב אחרי תדפיסי האשראי שלך.

YoniS007

New member
כן, לצערי גיליתי את זה

ואגב, הייתי צריך לשדרג לקטגוריית פרימיום לקבל רכב עם צמיגי חורף. תוספת של עוד €190.

פעם אחרונה כשאני שוכר מהם. וגם עוקב אחר כרטיס האשראי מפני הפתעות בשיטת מצליח.

Cמן רשום

New member
צמיגי חורף יותר חשובים מ 4x4

ולו רק מפני שהם עוזרים גם בבלימה לעומת 4x4 שלא משפיע על הבלימה. כמובן הכי טוב גם וגם אבל אם הייתי צריך לבחור בינהם, הייתי בוחר בצמיגי חורף על פני 4x4 וזה מניסיון. האוטו הקודם שלי היה 2x4 ועוד עם הנעה אחורית ועם צמיגי חורף היה יותר יציב על השלג מה 4x4 של אשתי עם צמיגים רגילים.

למעלה