חופשת סקי ראשונה

Drill Bit

New member
חופשת סקי ראשונה

שלום לכווולם1
אנו זוג + 2 (14,10), חושבים לצאת השנה בפעם הראשונה לחופשת סקי שתכלול הכל... כולל הדרכה, ציוד סקי פס וכו (לא חייבת אישית).
מה נחשבים לאתרי סקי הזולים למטרה זו?
תודה רבה לכל עזרה בעניין.
גמח"ט

I Gabe

New member
בדרך כלל ממליצים על בנסקו למטרה זאת

היתרונות:
זול
מלונות מפוארים ביחס למה שאפשר לקבל במחיר זה במערב אירופה
טיסות קצרות לסופיה והעברות קצרות לאתר

הבעיות:
תורים ארוכים למעליות
היסטריית שלג מפוקפקת
תלונות חוזרות ונשנות על רמת ההדרכה הירודה.
חלק ממוכרי חבילות "הכל כלול" רכשו לעצמם מוניטין די מפוקפק (בלשון המעטה). וזה בולט במיוחד בבנסקו.

לגבי בנסקו, יודעי דבר אומרים שטעות להזמין פנסיון מלא כי עדיף לאכול במסעדות בעיר.

אם אתם רוצים להשתרג לרמה אחת מעל, אז אנדוררה. זה כבר תנאים של מערב אירופה במחיר נמוך בכ 20-25%. גם הסיכון למחסור בשלג במהלך העונה נמוך בהרבה.

עכשיו מילה כללית על הדרכה. זה נושא מאד שנוי במחלוקת פה בפורום ואתן את דעתי האישית. אתם ארבעה באותה רמת גלישה, first time, הצעתי שפשוט תקחו מדריך פרטי. אני ניסיתי פה ושם הדרכות קבוצתיות עד שהבנתי שזה בזבוז זמן ושאני מבזבז ימי חופשה יקרים מפז כדי לטחון מים בקבוצה. כי לגלוש למדתי רק כשלקחתי הדרכה פרטית. כמעט בכל הקבוצות המאורגנות, כולל של קלאב מד, הקבוצות ענקיות. 12, 15 וראיתי גם מעל 20 איש בקבוצה. אז אין ממש סיכוי להדרכה בתנאים כאלה. אחיזת עיניים.

Drill Bit

New member
תודה רבה על העזרה.

והדרכה פרטית אני סוגר שם או שאפשר לסגור כחלק מחבילה?
מהי, בסדר גודל, העלות להדרכה פרטית ל4-5 ימים?
המון תודה
גמח"ט

I Gabe

New member
לא יודע כמה עולה ההדרכה, לא בבנסקו ולא באנדורה

באיטליה, צרפת וגרמניה זה בין 40 ל €50. באוסטריה ושוויץ זה נוסק לכיוון ה €70 לשעה. אתם לא צריכים הדרכה מסביב לשעון. שעתיים הדרכה ביום, מנוחה, ואח"כ עוד שעתיים של תרגול עצמי של מה שלמדתם, יעשה את העבודה לשבוע הראשון. בהתחלה, הלימוד מאד מעייף כי בולמים בשיטה של נעיצת השוליים של המגלש בשלג וזה מאד מעייף, דורש להחזיק את הרגליים בתנוחה מאד לא נוחה כדי שהמגלשיים ייצרו צורה של משולש (או פיצה או מפלסת שלג בסלנג).

איל שחר

New member
לדעתי (ומנסיוני) דווקא בחופשה הראשונה חשוב יותר אתר "בטוח"

זאת על מנת להבטיח חוויה חיובית לכולם.
בהמשך, כשכבר "נדלקים" על הנושא, אפשר לנסות אתרים מסוגים שונים.
כאן, בהתחשב בגילאים והניסיון של המשתתפים, לקלאב-מד יתרונות ברורים.
אם לאחר יומיים תראו שכולם כבר מסוגלים לגלוש קצת - נסו מדריך פרטי לכולכם ביחד.
אם לא תתקדמו באותו הקצב הרי העלות של מדריך פרטי תלווה בתחושת תסכול של המהירים יותר ואכזבה וחוסר הנאה של האיטיים יותר.
גם יש מצב ש"מיטב הנוער" יהנו יותר בקבוצה של בני גילם, תלוי בהם ובקבוצה.
חיוני לשמור על אוזן קשובה להם ולהנהלה הראשית
, על ראש פתוח וגמישות מחשבה לשינויים.

natyh

New member
זול עולה יקר....

אתם לא מחפשים זול אלא מחפשים מוצר טוב במחיר טוב.
ובהרחבה.
הכי חשוב למתחילים שלג טוב מפנק כזה שלא מתרסקים עליו לא קרח !
מחיר תאונה קלה בקרח יכול לעלות בשנות טיפולים לברכיים גמורות.
זול משמע יקר...
הדבר השני הדרכה !
הדרכה הכי טובה הוא הדבר הכי חשוב אחרי השלג כי בסיום ההדרכה תנסו לתרגל לבד .
ןמכאן טעות.קטנה בסקי והופ חזרנו לטיפולי הברכיים ,למחר קבעו לי תור לא חשוב...
בטוח הבנתם...
הדבר השלישי הכנה לפני הנסיעה .
מה זה סקי נעליים מגלשים איך מכינים את השרירים למעמסה הזו .
ובכן המלצתי קחו שלושה עד ארבעה שיעורים בסקימולטור לכל אחד ,זול זה לא לא אך יחסוך לכם לחפש חלקי חילוף לברכיים אחרי.
ובנוסף כבר יהיה לכם בסיס כשתגיעו לסקי .
שלב הבא. התאריך המומלץ אמצע פברואר .
אתרים מזרח אירופאיים ללא ספק בבולגריה הבעיה העיקרית אמנם חצי מחיר ,מאתרי מערב אירופה אך התמורה גם היא בסביבות ששים שבעים אחוז מהתמורה במערב אירופה.
ההדרכה בקבוצות.גדולות ההבדל בין הדרכה בקב גדולה לבין קטנה שבעה שמונה אנשים מאד משמעותי .
סקי לא תופסים בפעם הראשונה שבוע ראשון גם לאשני ושלישי ,אך נהנים כבר מהיום השני מקסימום שלישי בשבוע הראשון ואילך.
ההמלצה היא בדרך כלל בבולגריה על באנסקו או אתרים נוספים ,קרוב לודאי כי השנה צפי לשלג מצוין בפברואר .
בסקימולטור בודאי תפגשו בשותפים פוטנציאליים ,ותוכלו ליצור מסגרת.
מומלץ מאד להפריד בין מבוגרים לילדים בהדרכה ,למצוא מדריך לילדים ,ומדריך למבוגרים .
יש סקימולטור גם בסופיה בולגריה זול משמעותית מכאן כך שאם אחרי שני שיעורים בסקימולטור ,תירצו להמשיך לעוד מספר שיעורים ולשלב גם סוף שבוע וטיול בחול בסופיה בו בזמן כבר בחגים הקרובים ,או אפילו להתחיל ישירות.משם , ולהכיר את הסביבה כבר בחגים האפשרות קימת זולה ונוחה מאד , וכן תוכלו לצרף לכם טיול חביב לשבעת האגמים שמורה יפהפיה. וללמוד מהמדריכים המקומיים מהן האפשרויות.להמשך.
הסקימולטור שםתמיד יקנה לכם בסיס טוב .
ואם תתארגנו על הנסיעה וההדרכה ישירות מבעלי הדבר עצמם תחסכו פערי תיווך.
חכול להמליץ לכם גם על דירה מספר חדרים ומטבח בלב סופיה ששהיתי בה וחייב להלל את האירוח המדהים , מה גם שהאירוח שם מהמקומיים עצמם יספק לכם המון מידע והיכרות עם המקום .

YoniS007

New member
יש לך מושג כמה פעמים נפלתי עד שלמדתי לגלוש?

כנראה שלא כי גם לי אין מושג כמה פעמים. אבל מדובר בהרבה, הרבה נפילות. ולא כל מי שנופל מגיע לחדר ניתוח. נופלים, כואב קצת וקמים. הנפילות הן חלק מהסקי. אז אין צורך להפחיד אנשים עם סיפורי זוועה. יש בסקי סיכון אבל מי שפוחד ליפול, שלא ילמד סקי. פשוט ככה.

natyh

New member
ובכן התגובה שלך אישית לחלוטין .

מתארת את מה שאתה מכיר וחווית ,ואני לא יודע באיזו מסגרת.
אני אישית נפלתי מעט מאד פעמים ,יחסית .
השאלה לא כמה נופלים. אלא. איך ואיפה נופלים,ומי הדריךמאותך אם בכלל.
אין כאן הפחדה אלא עצות מבעל נסיון איך להיכנס לתחום נכון .
כתבת.למדתי , תגדיר למדתי ...
מה הכונה למדתי ?
למדת לאיזו רמה ?
מה אתה יודע ?
איך אתה מתכונן לעונה ,לא תוקף מסביר ,מי שמכיר אותי יודע שיש לי שיווי משקל מצוין מילדות.
אין ענין של פחד מהספורט יש ענין של ביצוע לא נכון .
במיוחד למבוגרים יש בעיה המצריכה להיכנס לספורט נכון ,מהתגובה שלך ניתן להבין כ ילא
נכנסת לספורט נכון ,כי בלינוד נכון כמעט ולא נופלים ,ומי שלומד נכון כם לומד ליפול נכון.
את הנפילות שלי במשך עשרים שנה ויותר אני יכול לספור בשתי ידיים ,לא יותר מעשר אולי שנים עשר נפילות.
אך שלוש מהן היו רעות מאד ,ושתיהן אחת בשל לימוד מאנשים לא נכונים לא מדריכים מקצועיים .
והשניה באשמת האתר החרמון. ואשמת מכוון הציוד.

וה
שלישית כי מדריך עצר לפני מעלית לא סידר שורה ואני כדי להקשיב לו זזתי אחורה בלי לבדוק מספיק שמאחורי פנוי.
כל הנפילות הללו הסתימו אצל רופא ,ואת שלושתן ניתן היה למנוע לו נמנעתי מכניסה לא נכונה לספורט או הנחת הנחה לא נכונה כי השטח מאחרי פנוי.
אף פען לא נפלתי במסלולים קשים עד קשים מאד במהלך גלישה ,כל הנפילות הקשות היו באזורים קלים מאד לגלישה ,וכאמור שלושתן היו מיותרות לחלוטין וניתנות למניעה בקלות.

YoniS007

New member
כדאי שתגדיר תקציב כי "זול" זה עניין יחסי

שמע, סקי זה עסק יקר. כי מעבר לעלויות של חופשה רגילה, קרי טיסות, תחבורה, מלון, ארוחות, בסקי אתה צריך גם ביגוד ייעודי שאפשר לקנות או לשכור, וציוד גלישה שחלק שוכרים אבל אביזרים מסויימים צריך לקנות. ציוד סקי זה מגלשיים, נעליים, קסדה, גוגלס (משקף). גם גרבי סקי שאף אחד לא ישכיר לך ומאד רצוי גם כפפות ייעודיות. בקיצור, לפני שראית בכלל שלג הלך לך 1,000 ש"ח על גרביים, כפפות, גוגלס וכו'. לא זול. בטח אם החוויה היא חד פעמית. מה שכמעט שלא קורה אבל נקווה שאתם לא תהיו מהמיעוט הזה.

שאלת על אתר זול. לפני שתרוץ לקנות חופשה זולה במזרח אירופה, הייתי מציע לך להוריד את עלויות החופשה בלי להתפשר יותר מדי על האתר. אבל זה מחזיר אותי לכותר שכתבתי. מה התקציב שחשבת להוציא? מפה והלאה נוכל לחשוב ביחד על איך להכניס את החופשה המושלמת לתקציב הזה.

Cמן רשום

New member
תגדיר תקציב

במאמר מוסגר, לדעתי טעות לקנות הכל כלול. אני רואה בזה רק חסרונות. אלא אם אתם מתכוונים לבלוס ולשתות שם עד עילפון.

לגבי הדרכה, לגמרי הדרכה פרטית. ואל תפחד מנפילות, מה שכתבו לך מעליי. הנפילות של המתחילים הן לא קשות שגורמות לפציעות. אתה פשוט לא גולש מספיק מהר כדי להוות סכנה לעצמך ולסביבה. הנפילות המסוכנות קורות דווקא לגולשים מנוסים שגולשים מהר. ולהדרכה אין שום קשר לפציעות. מדריך טוב יביא אותך יותר מהר לרמה יותר גבוהה. ואני אומר את זה כמי שקיבל את ההדרכה הכי טובה שיש, בגרמניה (אני חי כיום בגרמניה), אוסטריה ואיטליה. בעיקרון אתה יכול ללמוד לגלוש גם בלי הדרכה בכלל. תראה קצת סרטים ביו טיוב, תנסה, ובסוף תלמד. זה רק ייקח לך המון, המון זמן ומן הסתם יהיה מאד מאד מתסכל. אבל בהחלט אפשרי.

Drill Bit

New member
תודה רבה חברים...אתם אחלה...

אין לי מושג איזה תקציב זה ראלי...אני חושב ככה
טיסות, לדוגמא, לבולגריה
מלון, כמה שיותר קרוב לאתר סקי, יכול להיות מבחינתנו גם כוכב אחד...אנו לא מפונקים ורק עם ארוחת בוקר. (יש איזו הכוונה למלון מסויים?)
מדריך פרטי למשפחה של 4.(מה העלות+-
ציוד סקי מה העלות+-
סקי פס מה העלות
אוכל
סה"כ שהיה באתר למשך 5 ימים.
המון תודה על העזרה.גמח"ט
&nbsp

לבולגריה אין טעם להרכיב לבד

גם אם תחסוך משהו, זה יהיה בקטנה ולא כדאי את כאב הראש. מחירים תראה פה:

https://www.pingwin.co.il/Hotel+Orphey.html?siteID=1685

או פה:

http://www.bg-tours.co.il/bansko

בחיפוש מהיר לא הצלחתי למצוא באינטרנט מחיר הדרכה, אולי בגלל שאנחנו לא בעונה, אבל לפי כמה תגובות בטריפ אדוויזר מדובר בכ 27 - €30 לשעה.

חוץ מבולגריה, מוכרים חבילות סקי זולות במזרח אירופה גם לרומניה, סלובקיה וגיאורגיה.

natyh

New member
לא משנה כמה תחפש ברשת.

אם לא תגיע למקום ברגליים ולא תתקשר עם המקומיים בדרך בלתי אמצעית ,כלומר ללא מתווכים ,לא תדע !
בעניין כדאי או לא כדאי בבולגריה ,על מה מתבססת ההצהרה ?
היית שם ?
אתה דובר בולגרית ?
יש לך קשרים שם ?
אם לא אז ההצהרה נכונה ,אם כן אז גם 400 יורו לשבועיים לאדם לא כולל ציוד והדרכה הוא סכום גבוה ,אפשר להסתדר ב 300 תלוי באתר ,יש הרבה יותר מאחד.
אך הדבר בהחלט לא נכון לתייר הממוצע שאין לו קשרים מקומיים .

natyh

New member
תודה.

בולגריה היא מדינה בה היושר נוטה להפתיע.
אני מניח שאתם חושבים שאם תשאלו כאן תקבלו את המחירים הטובים ביותר .
ובכן תשאלו חברה בבולגריה תקבלו מחיר מסוים ,תשאלו אחרת.תקבלו הפלא ופלא בדיוק אותו מחיר.

Cמן רשום

New member
מרסלו
איפה אתה? צריך פה המלצה לסוכנת שלך לבולגריה

משפחה של ארבע נשמע לי אידיאלי לדירה. יש למרסלו סוכנת שמתמחה בחבילות לבולגריה.
החבילות כבר באות עם סקי פס. אתה רק תצטרך לאתר שם את בית הספר לסקי ולסגור הדרכה.

החבילות בד"כ בנויות לשבוע ככה ש-5 ימים עשוי להיות בעייתי.

דבר אחרון, ילדים בדרך כלל לומדים יותר מהר מההורים אז שמור אופציה להתפצל אחרי היום הראשון.

לילדים אפשר לקחת הדרכה קבוצתית אם הם מבינים אנגלית. לכם לא להתפתות להדרכה קבוצתית. זה יהיה חסר תועלת ומתסכל. חבל על הכסף של כל החופשה.

marceloros

New member
מנהל
אירן מ-BG-Tours

ניתן למצוא בקלות בגוגל את האתר והטלפון.
&nbsp
אני קצת במצב התקלחות הקרצייה שלי, חום וכל מיני שטויות.. היום כבר העלאתי מינונים למה שיחזיר אותי לסדר, לפחות עד סוף החג, אז כולם יחזרו לשגרה וניתן יהיה לדבר מה הלאה.

זול כפי שאמרו זה מזרח אירופה

לדעתי אם התקציב מוגבל, עדיף לקחת חופשה "יקרה" ביעד זול מאשר חופשה זולה ביעד יקר.

לא לשכוח שלפני חופשה ראשונה יש הוצאות גדולות על ביגוד.

marceloros

New member
מנהל
אין תשובה פשוטה

עברתי על כל מה שנרשם, ראיתי תשובות ודעות לכאן או לכאן.

קודם כל ראו את ההצעה כאן, ויש גם אחורה בפורום סיכום חופשה משם.
כלומר יש אפשרויות אחרות מלבד בנסקו.
אם תקציב נמוך הוא חובה אז יש גם אפשרויות כגון בצרפת, בתנאי שלמשל לוקחים דירה לארבעה, אולי מבשלים לבד חלק מהארוחות (בוקר וערב?). או בונים לבד חופשה במועדון השמש (האח הקטן של קלאב מד) עם שילוב של טיסות זולות.
כמה כל אופציה עולה צריך לבדוק, לא סתם שואלים ללא הפסקה מה התקציב.
כי הכי נוח זה להזמין קלאב מד, רק זה כבר לא זול בכלל.

דבר שני הייתי מנסה ללכת על שבוע ולא פחות, 6 ימי סקי זה טוב גם להתחלה.
אישית אני לא מתרגש מהדרכה בקבוצה - אני למדתי בקלאב מד, וגם הנער שלי למד שם ולא רע בכלל. יש מה לשפר זה כן, בהמשך.
ללמוד נכון וטוב מההתחלה בהחלט מומלץ, מבחינתי זה מחייב מדריך טוב ולא בהכרח מדריך פרטי.

ביגוד סקי - חליפה, כפפות, גוגלס, גרביים כבסיס, ביגוד טרמי כהרחבה.
זה זהה ולא משנה היכן החופשה. לא חייבים להיכנס לסקי פס ולהסתער על "ספיידר" יש חלופות פחות יקרות גם אצלם, ובמיוחד אצל רובי אופפיסט בחולון. אצל רובי אין התפשרות אדירה על האיכות (אטימות/נדיפות נתונים טכניים של הביגוד) בתמורה למחיר נמוך.
ציוד סקי: נעליים, מגלשיים, מקלות וגם קסדה שוכרים באתר. אני לא יודע אם בבנסקו כבר הוסיפו קסדה לסטנדרט, מקווה שכן. באירופה ילדים לא יגלשו בלי קסדה.

תבדקו, לכו על אחת האופציות, תהנו ותחזרו לספר.
בהצלחה.

למעלה