חופשת סקי ראשונה - הזמנת טיסה וחדר

shom44

New member
חופשת סקי ראשונה - הזמנת טיסה וחדר

שלום וברכה לכולם =]
מתכנן טיול סקי ראשון לצ'כיה.
רציתי לדעת ממתי כדאי להזמין טיסה וחדר? מה המחירים פחות או יותר המומלצים?
האם משלמים על חדר מראש?

אגב, מניסיון שלכם, עדיף מלון או דירה? (אנחנו אוכלים כשר, ושומרים שבת...)

להזמין כמה שיותר מוקדם את שניהם

ספטמבר כבר נחשב מאוחר. יש אנשים שמזמיניםמלון או דירה זה בעיקר שאלה של תקציב. דירה בדרך כלל יוצאת יותר זול לקבוצות או משפחות גדולות. מה עוד שבדירה אפשר גם לבשל וכך לחסוך עוד על אוכל. אני מעדיפה מלון שמנקים אחריי, אני מקבלת כל יום מגבות נקיות, וכיו"ב.

shom44

New member
יש לך אתרים מומלצים להזמנת טיסות/דירות?

ושוב, מתי משלמים על הדירות? מראש? העברה בנקאית?

לצ'כיה? אין לי המלצות

עד היום גלשתי רק באוסטריה.

טיסות תוכל לבדוק באתרים בינלאומיים כמו אקספידיה וקאייק. תבדוק גם באתרים של חברות low cost, אני לא יודעת מי טסים לשם בסביבה, אולי wizz או ryan. כעיקרון טיסות אני מעדיפה לקנות רק באתרי חברות התעופה עצמן אחרי שקראתי והבנתי את תנאי הכרטיס. מלון או דירה תמצא ב booking.com, expedia, airbnb ושאר האתרים הדומים. אני מעדיפה את בוקינג, אף פעם לא נפלתי איתם. אולי גם אחרים בסדר אבל אינני יכולה להעיד מניסיון אישי. אני לא הייתי שולחת בשום אופן העברה בנקאית או paypal. נשמע מפוקפק ברמות אבל אין לי ניסיון אישי כי כאמור אני לא מתעסקת עם מקומות כאלה. אני מחכה שנה שלמה לחופשה הזאת ואין לי שום כוונה שבעולם להגיע לאיזה כפר על ראש הר ולגלות שהדירה לא קיימת ועבדו עליי.

Arnon Ayal

New member
מתעלק

איך יכול להיות שבאזור val gardena כבר עכשיו אין כלום כמעט?
מחפש מלונות שם, כמעט שאין, בטח לא במחיר שמקובל עלי.
האיטלקים התחילו לחשוב חצי שנה קדימה פתאום?

I Gabe

New member
לדעתי נמכרים מראש לסיטונאי תיירות

תואמי סקי דיל מכל העולם. גם אני נתקלתי בתופעה.

yo12

New member
הזמנתי דירה ב-POZZA DI FASSA לסוף ינואר.

שני חדרי שינה מטבח מאובזר ואינטרנט, משלישי לשלישי, ב-450 יורו לשבוע.

Arnon Ayal

New member
נישמע טוב, לינק?

למרות שאחד החברה מעדיף בעיירות היותר גדולות, יש לו שאיפות ללכת לדפוק את הראש ולרקוד בלילות.

I Gabe

New member
כפי שאמרו, כמה שיותר זמן מראש

ולכוון לתאריכים בטוחים מבחינת השלג כי עד כמה שאני זוכר, האתרים בצ'כיה לא גבוהים במיוחד. אני חושב שהשאלה חדר, מלון או דירה היא משנית. צריך לבדוק תמורה למחיר. מה שבאמת משנה זה המיקום, איכות החדר/דירה וכמובן המחיר. אופן התשלום: בבוקינג לפעמים גובים מראש (בחדרים ללא אפשרות ביטול או כשתקופת הביטול פגה) אבל ברוב המקרים התשלום נעשה במישרין בצ'ק אין ובוקינג לוקח פרטי כרטיס אשראי רק כבטחון. באייר בי אנד בי עד כמה שזכור לי התשלום בעת ההזמנה ואם יש ביטול, הם מבצעים זיכוי (במידה ובעל הדירה מאפשר ביטול). אם מזמינים שלא דרך האתרים הגדולים, למשל דרך לשכת התיירות או במישרין מול בית העסק, אז בדרך כלל מבקשים מקדמה בהעברה בנקאית. אני אישית אף פעם לא הזמנתי ככה ולא הייתי עושה העברה למישהו שאני לא מכיר, אבל השיטה קיימת ומקובלת.

natyh

New member
מהרגע

שיש בחלק התחתון של האתר 50 סמ לפחות ושבעים למעלה , אם לא יהיו אז תזמין למדינה אחרת ואתר אחר כפי שכתבו כמה שיותר מוקדם מהרגע שהתנאים יתקימו ....
רמז אף פעם לא יחסרו לכם טיסות ומלונות למזרח אירופה...
מצד שני שלג בהחלט כן .

shom44

New member
לא הבנתי את המשל חחח

אבל סבבה, אני אחכה שבועיים לפני הטיסה ואזמין טיסה וחדר...
&nbsp
תודה רבה =]

natyh

New member
חדר אפשר לבטל

אם משתמשים בבוקינג שהם ממש טובים.
וכדאי לשריין חדרים טובים למפרע. אם אתם מבשלים
אז ברור שכדאי לחפש דירה, או הוסטל שמאפשר יש כאלו .
אפשר גם להכין סנדביצים ולקנות בסופר כך שלא חייבים דירה.
מנסיון כדאי לשריין לאמצע פברואר לכמה מדינות ואתרים שונים..
אגב למה דוקא צכיה ולא בהרי הטטרה סלובקיה ?

shom44

New member
תודה רבה =]

אגב, אם אני משריין חדר של 8, ואנחנו 4, יכניסו עוד אנשים לחדר? (כי ראיתי בחלק מהחדרים שזה תוספת תשלום אם אנחנו 3 או 4 בחדר של 4)

ולמה דווקא צ'כיה?
קראתי באינטרנט וראיתי שהמקום ממש מומלץ למתחילים, וגם זול יחסית למקומות אחרים

natyh

New member
שאלה כללית.

לכל מלון או אכסניה יש מדיניות מסוימת.
יש מלון, שבו המחיר הוא לחדר, יש אכסניה שבה המחיר פר מיטה.
ואז המינוח הוא דורם או דורמיטורי, שם כן יוסיפו אנשים, אך אם תזמין חדר לארבעה שהוא כמובן יותר יקר במקצת, אז לא יוסיפו.
בענין מתחילים יש לי עוד שורת מדינות ואתרים מכאן עד הודעה חדשה שטובים
וזולים למתחילים, לצכיה בהחלט מקום מכובד ברשימה, הפשטידות תרד בפראג מעולות, והמדינה יפהפיה אך החשוב ביותר הוא שיהיה שלג טוב,
מתחילים נופלים יותר , למתחילים כואב יותר ,ולכן שלג טוב מפנק, ורך הוא טוב למתחילים !

shom44

New member
אז אתה אומר שלמתחילים עדיף את הרי הטררה?

ההבדלים במחירים גדולים?

shom44

New member
הרי הטטרה, התבלבלתי בין הט' לר'

natyh

New member
לא כתבתי עדיפים

תלוי במצב השלג בזמן הנסיעה.
אם תפתח שירשור אחר מהו האתר העדיף למתחילים לפעם ראשונה
אעלה לך שורת משתנים שתעזור לך להחליט סמוך למועד הנסיעה.
כרגע אם אענה פשוט ילך לאיבוד.

למעלה