הבוקר שאחרי

איל שחר

New member
הבוקר שאחרי

eran_le

New member
העצלנים האלה פותחים רק באמצע דצמבר

לאור המראות הקשים מהאתרים אני אסע בתחילת דצמבר. אבל נראה שכרגיל לתקופה הזאת אסע לאוסטריה, הם עושים מאמצים הרבה יותר גדולים לפתוח את האתרים בתחילת דצמבר למרות שהאתרים שלהם יותר נמוכים ולפעמים עם פחות שלג.

איל שחר

New member
תאריכי פתיחת אתרים בצרפת

אני מניח שהפתיחה באמצע דצמבר מקורה באי וודאות השלג קודם לכן.
להפעיל את כל האתר, כאשר רבים מהעובדים הם עובדים עונתיים, ואז "ליפול" על שלג לא מספק או טמפ' גבוהות מדי עלול לגרום לאתר להפסדים כבדים.
העצלות לטעמי באה לידי ביטוי בכך שהרכבלים מתחילים לפעול רק בשעה 9 בבוקר.
בהתחשב בכך שהמסלולים כבר נכבשו במהלך הלילה, זו עצלות נטו. פתיחה ליותר שעות הרי ספק אם תניב לאתר יותר רווחים. לשלם בגין יותר שעות עבודה הם יצטרכו.
אני? בכיף הייתי מצטלם למעלה על רקע הזריחה ועל רקע השקיעה.
יותר תמורה לאגרה.
השנה אנסה להצטלם למעלה על רקע השקיעה.

הנה תמונת השקיעה בשלב זה. אני - בדרך (טוב, בדרך בתוך 82 ימים, 10 שעות,22 דקות)

skiforce

New member
טיפוס קטן ויש לך זריחה על ההר. יכולה להיות חוויה

מה שמעניין זה האם מישהו יעצור אותך בדרך. נניח שאתה שם נעליים ותרמיל קטן, יוצא ב 5-6 בבוקר ומתחיל לטפס על המסלול. יש מצב שיבוא איזה פטרול או נהג של חתול ויגיד: "הי, הלו, מה נסגר? עובדים פה". שאלה פתוחה לשיפוטכם.

חושב שפעם נתקלתי בסירטון של מישהו שעשה בדיוק את זה בסאאס פה. עלה בעצמו עד למעלה בזריחה ואז ירד בגונדולה.

ומעניין גם אם הביטוח מכסה על פציעה במקרה כזה...

(למען הסר ספק: אני כמובן לא מדריך הרים או משהו ולא ממליץ לאף אחד לעשות שום דבר...).

eran_le

New member
דווקא לרוב בדצמבר הם כן יכולים לפתוח

במיוחד אתרים גבוהים כאלה. לא חושב שקורה הרבה שאין שלג בכלל, גם לא למעלה באתר, ובכלל נראה לי בזבוז משווע לראות תמונות כאלה של שלג וכל המעליות סגורות. אבל כמו שאתה אומר הם כנראה עשו את החישוב של הסיכון שלא ייפתח לעומת הרווח של אם כן. יכול להיות שבאוסטריה יותר קל לפתוח כי אנשים גרים בעיירות שם בכל מקרה.

marceloros

New member
מנהל
זה לא כזה קל

יש את כל התפעול של האתר וכל העובדים בחנויות/מלונות.
שלג כזה בנובמבר בטח אבל גם בתחילת דצמבר לא מובטח - לא אשכח את השנה ההיא שפה בפורום כל מזמיני חנוכה היו בהלם, עד שלמזלם בשבוע שלפני החג ירד המון שלג והאתרים נפתחו כמתוכנן.
&nbsp

eran_le

New member
כן אבל באוסטריה כן פותחים

אין לי ניסיון ניהול של אתר סקי, ונראה שזה עסק מסובך לתפעול עם המון לוגיסטיקות, הכנות וגיוסי עובדים. אבל בסופו של דבר אני פשוט רואה שבאוסטריה עם האתרים היותר נמוכים שלהם הם פותחים הרבה יותר בתחילת דצמבר. זוכר את סנט אנטון בדצמבר
?
תראה למשל את שלאדמינג, אתר ממש נמוך, וכבר שבוע אנשים גולשים שם. אמנם לא הרבה מסלולים פתוחים, אבל בתחילת דצמבר אם השלג יהיה טוב הם אמרו לי שיפתחו כל מה שאפשר.
&nbsp
כנראה שזה קשור לזה שהרוב שם גרים בעיירות הסקי אז אולי זה יותר קל מלפתוח אתר שנבנה לסקי.

marceloros

New member
מנהל
אני חושב כמוך

האתר יושב על העיירה ויש עוד עיירות מסביב, וזה משרת את תושבי הסביבה, בתי ספר, ואז באים גם מרחוק.
אתרי צרפת נמצאים סליחה על הביטוי בתחת של המדינה?
5 שעות ברכבת מהירה עדיין קשה להגיע.

למעלה