בקרוב – תקנון הפורום

marceloros

New member
מנהל
בקרוב – תקנון הפורום

שלום לכולם,

על מנת להפיג את החום ולזרז את בוא החורף, והפעם חורף עם שלג, התחלתי לנסח תקנון לפורום – תקנון שיחייב את כל משתתפי הפורום.

מעוניינים לתרום או לחוות דעתכם?
אפשר לשרשר כאן או בכל דרך אחרת בפרטי.

מספר דוגמאות מפורומים אחרים – כמובן אני מדגיש את החלק המשמעותי לנו.

[פורום לימודי אנגלית]
קללות, גידופים ועלבונות - כל אלה אסורים בהחלט. הודעות המכילות אותם תמחקנה מיד. משתמשים שימשיכו בכך גם אחרי מחיקה ואזהרה ייחסמו.
אנא המנעו מדיונים על פוליטיקה, ומפרסום הודעות מסחריות (שמקומן בלוחות הפורום).

[פורום שיפוץ ובנייה]
אבקש שלא להתבטא בצורה לא נאותה בפורום
במקרים בהם יש לכם דעה שונה, הצגו אותה באופן מתורבת ובלי השמצות
כולנו רוצים פורום מקצועי שיתרום לגולשים, והתנצחויות אינן הדרך לשמור על פורום כזה.
אבקש שגם אם את/ה עצמך מושמץ/צת, אל תגיב/י על גבי הפורום- שלח/י אלי מסר.
למרות שניסיתי תקופה ארוכה שלא לחסום, זה לא מצליח ואתחיל לחסום גולשים המתבטאים לא יפה. כולי תקווה שתמשיכו כולכם לתרום לפורום.

[פורום הארי פוטר הספר]
ריבים, התכסחויות, קללות,פגיעות על בסיס דת,לאום,נטיות מיניות וכל דבר שעלול לפגוע במישהו בפורום ימחק מיד! אנחנו לא רחומות כלפי מי שלא רחום לאחרים וכל שרשור שכולל מריבה ימחק מיד וגם בלי הסבר.
במידה וראיתם משהו שלא מוצא חן בעיניכם אתם מתבקשים שלא להוסיף שמן למדורה ולא להיכנס לזה, תנו לנו, המנהלות, לטפל בזה.
אם אתם לא יכולים יותר שלחו לנו מסר למנהלים, אבל השתדלו לא להציף אותנו, אנחנו שמות לב מה קורה בפורום גם אם נדמה שהלכנו לישון.
במידה ונראה שמשהו מתחיל לגלוש לעניינים שיחממו את הפורום, סביר להניח שתראו פטיש [
]+ תגובה של "חלאס/די" או כל דבר שיבהיר שהגיעו מים עד נפש, היו בטוחים שכל מה שתכתבו אחרי זה ימחק. לכן - אל תבזבזו אנרגיה,אל תכתבו.
כמו כן, במידה והערנו לכם הדבר האחרון שכדאי לכם לעשות זה להתחיל בשאלות של "אבל לא עשיתי כלום!" או "זה הוא אשם!" או כל הערות שיוכיחו לנו שאנחנו על תקן גננות, אנחנו ממש לא בקטע

אם אני לא אוכל לקלל את אל ניניו אני עוזב את הפורום

אני אלמד לגלוש על מטאטא ואצטרף לפורום הארי פוטר!

marceloros

New member
מנהל
נאפשר לקלל את אל ניניו בתקנון

לגבי פורום הארי פוטר (הספר) זה יותר בעייתי כי הוא פורום סגור, כלומר סגרו אותו, לא פעיל.

יפה, אז אנחנו מנהלים משא ומתן

כמו כן יהיה מותר:
לגושלי סקי לצעוק ולהתעצבן על גולשי סנובורד. גם בפורום.
לגולשי סנובורד לגחך על גולשי סקי
למי שגולשים גם וגם, לקלל את עצמם
לקרוא לצרפתים בשמות גנאי כמו צפרדעים
מותר פעם אחת בעונה (מנהל הפורום יחזיק רשימה מסודרת) לקלל את אתר החרמון (להלן "אתר הסקי הגדול בישראל")
להגיד למישהו "שיפול עליך הפוניקולר של לז ארק" נחשב למחמאה
כל הודעה המתחילה במילים "יש משהו במה שאתה אומר אבל..." יוצאת ידי חובה מבחינת התחשבות בזולת ותרבות דיון. אי לכך משפט כמו "יש משהו במה שאתה אומר וזה רק זיבולי מוח" זה משפט לגיטימי לחלוטין.
"אתה גולש כמו סבתא שלי" זאת מחמאה עד שיוכח אחרת. יכול להיות שסבתא שלי הייתה אלופת פולין והשתתפה באולימפיאדת החורף של 1952. חובת ההוכחה על המשיב.
ואם בפולנים עניינינו, צריך לזכור שהתנהגות פאסיבית אגרסביבית נמצאת ב DNA שלנו. אם אני לא עונה לך סימן שאני מאחל לך מגלשיים עקומים, נעליים לוחצות, קסדה עם כינים, חמסין בינואר, סופה בפברואר, תור של שעה בכל מעלית במרץ וכיתות לימוד שיעשו לפניך נחש ארוך לרוחב המסלול.
כל תחזית מזג אוויר תיעשה רק על פי הלכת נאה דורש, נאה מקיים. יש להציג כרטיס טיסה עם תאריכים התואמים את התחזית.

ולמען הפרוטוקול, פורום הארי פוטר לא נסגר, רק התכסה בגלימת ההיעלמות הבלתי נראית.

tomersi

New member
יש משהו במה שאתה אומר אבל...

מרסלו, לדעתי, כל הסעיפים הנ"ל צריכים להיות בתקנון.

marceloros

New member
מנהל
יש משהו במה שאתם אומרים

ובלי אבל, אהבתי את ההומור, משובח.
כמו שאומרים בכל צחוק יש טיפה של אמת ולגמרי רשמתי בפני את הנקודות הנ"ל.
הפורום הזה בלי להעליב צרפתים, לקלל את החרמון, לרדת על סקי דיל וכדומה כמצויין למעלה, לא יהיה אותו הדבר. מנגד באמת קיימת בעייתיות עם כאלו דברים.
מחקתי כבר פעם אחת השמצות על חברה מסויימת לאחר שמנהלת תחום תיירות החורף אצלם הגיעה עד אלי.

2 הפני שלי

פורומים אינטרנטיים בכלל, בכל העולם, בדעיכה כשהפעילות עוברת לפלטפורמות אחרות כמו פייסבוק ולינקדאין. "עודף ניהול" בפורום זה משהו מאד מתסכל וזה משהוא שאני יכול להגיד גם מניסיון אישי. כתבתי בעבר לא מעט בפורום שנוגע לתחום המקצועי שלי, תחום שבו עבדתי כ-20 שנה והייתי בתפקידים מאד, אבל מאד בכירים ומכיר את התחום מבפנים. באותו פורום התחלפה מנהלת, והחדשה התבררה עם בעיית אגו מאד קשה. אחרי כל תשובה מקצועית לחלוטין שכתבתי, הייתי מקבל ממנה בין הודעה אחת לשלוש בצרור, במסרים הפרטיים. הייתה לי עם זה בעייה כפולה. מצד אחד אני לא מאמין בהתכתבות מאחורי הקלעים. אני מאמין שמה שלא ראוי להיאמר בפומבי, לא ראוי להיאמר בין אנשים גם בסתר. הבעייה השנייה, שגם אם נניח לצורך העניין שטעיתי, זכותי שתהיה לי דיעה ולבטא אותה, זה פורום ולא בלוג פרטי שלה.

התוצאה שהתייאשתי והפסקתי לכתוב שם. ולא פלא שפורום זה עוד לא נסגר אבל נראה מת מוות מוחי.

לדעתי כדאי לשמור את הניהול הנמרץ ל"עבירות" חמורות באמת. מורטימר אדלר אמר שלשחרר אחרים זה לאהוב אותם. להגיד להם מה לעשות זה לאהוב את עצמך.

marceloros

New member
מנהל
מסכים לגמרי

כולל בעניין הפלטפורמות שלגבי זה אין לי השפעה.
הכוונה היא לא סתימת פיות או שירשם מה שאני רוצה - ממש לא כפי שנאמר "אין סכנה כזו".

העניין הוא אך ורק לגבי התנצחויות/עלבונות כלומר טונים שעולים בדיון טכני כלשהו, והסיבה לכל העניין הזה הוא, בידיוק ההיפך ממה שרשמת, כדי שלא לנהל שיחות במסרים פרטיים על זה רשם ככה וזה ככה ולמה כן או לא מחקת.
יש חוקים - ברור מה ימחק.
השיקול דעת שלי הוא רק במקרים גבוליים לא יותר.

skiforce

New member
החוק שאני מציע: מותר לטעות בתום לב

מטבע הדברים לא כולנו מומחים, ולא בכל נושא שקשור לסקי, בין אם מדובר בטיסות, מלונות, או זווית הסכינים ביחס לפני הקרקע ביום מעונן בחזקת פאי תפוחים אוסטרי.

קורה כאן לפעמים שמישהו כותב את מה שהוא חושב בנושא מסוים, וחוטף הרבה על הראש כיוון שהוא "טועה ומטעה". אז בהחלט אפשר להציע דיוקים ותיקונים, אבל כדאי לצאת מנקודת הנחה שאף אחד לא בא כדי להטעות במכוון. אז אפשר להגיב לגופו של עניין ואף לסתור לחלוטין את מה שנטען בהודעה המקורית. זה עדיין לא אומר שהכותב הוא נבל חסר מצפון שכל תקוותו היא שחברי הפורום ייפלו מקצה הצוק אחרי שהוא סובב את השלט לכיוון השני כמו בסרטים המצוירים (ביפ ביפ).

אם כל הודעה תצטרך לעמוד במבחן תקפות אמפירית מקיפה במושב של שלושה שופטים בבג"צ, דומני שהפורום יגווע די מהר. וזה שמישהו טעה פעם אחת, לא אומר שהוא "לא מבין כלום", בדיוק כפי שכאשר מישהו צודק זה לא אומר שהוא מבין הכל ותמיד (חוץ ממני כמובן, אני מבין הכל הכי טוב מכולם).

יללה מכות.

יש משהו במה שאתה אומר אבל...

אם אני חושב שהשני דביל, יש לי הרגשה שתגובה לגופו של עניין לא תתקבל בעין יפה.

marceloros

New member
מנהל
למה אין פה סמיילי בוכה מצחוק

לגבי החוק המוצע אין בו צורך.
כפי שנרשם מעלה אין צנזורה על דעות או מידע שנרשם. חוכמת ההמונים זה מה שיתקן כל דבר שנאמר, באם יש הוכחות שזה אינו נכון.
&nbsp
דיונים מקצועיים טכניים עם מחלוקות קשות ניתן לערוך עז זוב דם (מכות בחוץ, אימצתי) אבל בצורה תרבותית.
כל העניין הוא שכאשר אתה חושב שהשני דביל, גם אם יש הוכחות חותכות לעניין, אתה ממש לא רושם את דעתך על האדם. אתה מתרכז בנושא המחלוקת "מתייפף" ומעדן ורושם למשל "תרשה לי לחלק עליך" לדעתי זה ככה וככה והנה דוגמה שמוכיחה את טענתי. נרשם לא מזמן כזה דבר ואם אתה מעוניין לסתור אנא ממך הבא דוגמה נגדית שמראה אחרת.
היו גם כמה מקרים שתכלס שני הצדדים צדקו. מה לעשות אם מדריך אחד אמר דבר אחד והשני את ההיפך? שני הכותבים רשמו דברי אמת, אבל המדריכים התייחסו לשיטות שונות או מקרים ששונים כמו שלבים שונים בלימוד הגלישה.

I Gabe

New member
ורק לי זה מזכיר בדיחה חסידית?

שני יהודים מתווכחים ומתווכחים ומשאינם מצליחים להגיע להסכמה, הולכים לרבי שיפסוק. הרבי מקשיב לראשון בנחת, חושב על דבריו ואומר, אתה צודק. השני מתקומם ומעלה את טענתו. הרבי מקשיב לו וכשהוא מסיים אומר, גם אתה צודק. התלמיד של הרבי ששמע את הדיון שואל, אבל כבוד הרב, איך יכול להיות שזה צודק וגם זה צודק? חושב הרבי וחושב ואומר בסוף, אתה יודע מה? גם אתה צודק.

marceloros

New member
מנהל
ושוב למה אין פה סמיילי בוכה ונקרע מצחוק !

אם תדפדף אחורה תגלה שלא פעם רשמתי בידיוק כך.
כנראה אני הרביי של הפורום.
&nbsp

marceloros

New member
מנהל
לא! לא הבנת אותי

אני, אני רציתי לשים סמיילי שבוכה מרוב צחוק אבל הוא לא קיים בתפוז.
מבחינתי סמיילי זה כלי מצויין להביע רגש, כנאמר תמונה אחת שווה אלף מילים.
לא מיועד רק לילדים ושטותניקים, כלי מצויין לכל גיל.

למעלה