למה לפי דעתי- עדיף לקנות ציוד סקי בחול

Maki869

New member
למה לפי דעתי- עדיף לקנות ציוד סקי בחול

הינה הוכחה נוספת למה עדיף לקנות בחול ...
אחרי 4 שנים שגלשתי עם נעל קשיחות 110 הבנתי את הסגנון גלישה שלי ( שילוב של פרייסטיל ופריידיר ) והחלטתי ללכת על נעל רכה שלי
( על מנת לא לפגוע בשם החנות - כי אנשים מפרשים כאן דברים איך שבא להם- לא נציין את שם החברה של הנעל )
אחרי שקניתי את הנעל - מודה מאוד התלהבתי מהביקורות באינטרנט על הנעל וקניתי אותה יותר מתוך התלהבות.
אבל אחרי יומים גלישה איתה התחלתי להרגיש כאב ( במיוחד אחרי שהייתי מוריד את הנעל בסוף יום ) ממש חזק.
חשבתי בהתחלה שזה בגלל עצם ברגל וצריך פשוט לעקם את הפלסטיק של הנעל ( בוט פיטינג )
הלכתי בחול לחנות והבחור שעושה בוט פיטינג אמרי לי אחרי בדיקה של דקה שיש לי נעל 2 מידות גדולה יותר !!!
( מה שקניתי היה 29.5 כי זה היה פשוט נוח על הרגל והרגיש לי שזה המידה הנכונה שלי
המידה שלי לפי הסרגל לרגל 27.5 )
מתוך מקצועיות הוא לא רצה לטפל
ואמר שהפתרון הכי טוב זה להחזיר את הנעל מאיפה שקניתי כי זה פשוט לא המידה שלך!
בסוף שם לי מדרס וכמה מדבקות בין המגף לפלסטיק של הנעל ושלך אותי לסבול פחות .
( אנחנו בישראל - אף אחד לא באמת יקבל נעל שגלשו איתה אחרי יומיים )
בחופשה עכשיו באזור סקי אמדה חיפשתי חנות שיש להם את הדגם של הנעל שלי רק במידה הנכונה
לבשתי וזה פשוט לא זה
החליטו לעשות לי מדידה לרגל עם סורק ולהביא נעל אחרת
עולם אחר לגמרי - נעל כמו כפפה ליד.
פשוט לא הרגשתי שאני לובש נעל
התעקשות שלי לדגם ספציפי היה טיפשות - הנעל פשוט לא מתאימה למבנה הרגל שלי!
( כמובן שקניתי שוב נעל חדשה )
המסקנה מהסיפור היא שאין מה לעשות , שרוצים מבחר ורוצים לעשות התאמה לרגל ( כול אחד והבעיות שלו ) בחול זה פשוט עדיף יותר ( נכון בארץ יש ציוד טוב ) אבל המבחר והכלים שיש כאן הוא עולם אחר, עשרות דגמים של עשרות חברות ( לנו בארץ יש אולי 10٪ ממה שיש באתרי הסקי )
נ.ב- למען הסר ספק - אני לא בא להגיד לא לקנות בארץ , כי כול מקרה לגופו.
אבל אני את המחיר שלי שילמתי

Isaacsbenny

New member
אפשר לדעת על איזה סורק אתה מדבר?

ואיפה קנית בסוף נעל שהייתה מתאימה לך? אוסטריה?
וכן אתה דיי צודק.. בארץ לא כלכך מקצועיים, אבל גם בחו"ל יש כאלו שלא מקוצעיים.. פשוט אסור למהר עם הדברים האלה, במיוחד עם נעל סקי, אלא לקחת את הזמן, ולמדוד כמו שצריך..

o h a d d

New member
לגבי נעלי סקי אתה לחלוטין צודק, לגבי יתר הציוד-לא מסכים איתך

נכון, נעלי סקי צריכיים התאמה מדוייקת במיוחד לכן צריכים מקצועיות ומבחר שאין בארץ.
נעלי סנובורד גם צריכים התאמה מדוייקת אבל הן יותר גמישות, עדיין יתכן שגם אז עדיף לקנות בחול. לא יודע אם יש בוט פיטינג לסנובורד.

לגבי יתר הציוד, לא תמיד יותר זול בחו"ל ולפעמים יקר משמעותית (במיוחד באתרים). מעבר לזה שזמן חו"ל זה דבר יקר בפני עצמו, ולכן לכל ציוד אחר ממש לא הייתי כזה נחרץ.

ברור בחו"ל, אני אומר את זה פה כבר שנים

לא בגלל המחירים אלא בגלל המבחר, הניסיון של המוכרים והמקצועיות של המוכרים.

והסיבה האחרונה שהמחשת היטב, באתר אתה לוקח את הציוד ויוצא לגלוש. לא טוב, אתה מחזיר או מחליף. תמיד אמרו לי כשקניתי ציוד באירופה, צא לגלוש ואם יש בעייה נחליף. בארץ רק תנסה להחזיר. עוד לא יצא לי להחזיר כלום אבל תמיד טוב לדעת שהאופציה קיימת. כי בתכלס רק על המסלול אתה מגלה איך הציוד מתנהג. שום סימולציות בחנות לא מהוות תחליף.

I Gabe

New member
אני החזרתי בצרפת נעליים מאד יקרות של סלומון אחרי שגלשתי בהן

ועוד אחרי שהבוטפיטר עבד עליהן וגלשתי בהן כמה ימים, לא רק סיבוב ניסיון קצר. המוכר הציע בעצמו החזר כשהבין שלא יוכל להתאים אותן לרגל שלי. אני מנחש שהשתמש בהן להשכרה אחר כך ולא ניסה למכור למישהו אחר כי ראו איפה הבוטפיטר הרחיב אותן.

Maki869

New member
לצערי אני לא חייב בצרפת

ומבין שבארץ יותר חשוב למכור מאשר להוציא לקוח מרוצה...
לחנות הזו אני בטוח כבר לא יחזור ובטוח לא ימליץ עליה לאחרים

ברוב החנויות בארץ שמעתי את המוכרים אומרים שטויות ללקוחות

ולכולם יש את אותו משפט מטופש "זאת החברה הכי טובה בעולם". באמת? מי קבע?

alien life form

New member

marceloros

New member
מנהל
מצטרף לשאלה/המלצה

תוכל לציין היכן קנית?
הקביעה שחובה לקנות בחו"ל וחייב בוטפיטר היא יופי, אבל הנה המקרה של גבי מוכיח שגם שם ניתן ליפול. כך שאחד החסמים שלי הוא הפחד הזה ליפול, ועם המלצה על מקום מדוייק שעשה עבודה טובה, יש מצב שאני בא לשם בהקדם.

I Gabe

New member
לגבי המקרה של גבי

1. יש לי כפות רגליים מאד בעיתיות. להערכתי ברוב מוחלט של המקרים הם מגיעים להתאמה טובה. העסק שלהם נראה מאד פופולרי בסביבה ואנשים עומדים אצלם בתור.
2. בסוף כן לקחו אחריות והחזירות את הכסף ביוזמתם בלי שביקשתי אפילו.
3. הנזק העיקרי היה בזבוז הזמן. בזבוז זמן אדיר. החנות הייתה בארק 1600, משהו כמו חצי שעה מארק 2000 איפה שאני הייתי. כל סיבוב לחנות היה מינימום שעתיים וחצי כולל זמן המדידות. בד"כ נדרשו 2 סיבובים ביום. בערב להשאיר ובבוקר לקחת. אם היה מישהו לפניי זה היה לוקח אפילו יותר. מהסיבה הזאת בניסיון השני קניתי בארץ. וכן, הן גדולות מדי וכו' וכו' אבל שמישות.
4. עדיין זוג המגפיים הכי טוב שהיה לי היה זוג של רוסינול שקיבלתי מהשכרה. בול על הרגל שלי. לצערי לא מצאתי באף חנות במידה שלי ולמרות שניסיתי בהשכרה, חששתי להזמין בדואר על עיוור.

marceloros

New member
מנהל
ידוע

עדיין בעייתי שלא הצליחו להתאים, וגם זכור לי שאמרת שמלכתחילה זה לא היה דגם או מידה שאפשר היה להתאים לך לא?

I Gabe

New member
יכול להיות שגם אני תרמתי למצב שלא בכוונה

כי לא הייתי מספיק החלטי. היום אני אכן יודע שלא היה שום סיכוי להתאים לי אותן. היום אני יודע שאפילו בעבודה על ה-shell אפשר לעשות רק fine tuning כך שאם הנעל ממש מתנגשת עם הרגל זה לא יעזור. בנוסף היה גם מחסום השפה כי האנגלית שלו הייתה בסיסית מאד ואולי התקשה לשאול שאלות חשובות שהיו עוזרות לו להבין. בשורה התחתונה בהחלט טעה ואפשר היה לצפות ממנו להבין שאין סיכוי, אם לא מייד בהתחלה אז לפחות אחרי הניסיון הראשון להרחיב כשאמרתי לו שאני כמעט שלא מרגיש הבדל. והכמעט היה רק מתוך נימוס. אז היה נחסך ממנו הרבה עבודה וממני הרבה סבל על המסלול וזמן מבוזבז על נסיעות.

eran_le

New member
בחנויות ששאלתי בחו״ל אי אפשר היה להחזיר נעליים אם גלשו בהן,

רק לקבל החזר כלשהו, לא מלא. היו חנויות ספציפיות שכן אפשרו לגלוש עם הנעליים ולהחזיר אם לא רוצים תמורת נגיד השכרה של יומיים שזה הוגן, אבל גם, רק לדגמים מאוד מסויימים.
אגב אתה יכול לנסות למכור את הנעליים שלא אהבת לחנות בחו״ל.

Cמן רשום

New member
מסכים עם מה שכתבת לגבי המבחר

אני רק רוצה להבהיר בעניין ההחזרה של נעליים לאחר שימוש. החזרת נעליים שנעשה בהן שימוש היא לא זכות אוטמטית ובאופן כללי יקבלו חזרה נעליים רק אם החנות המליצה עליהן והתברר שההמלצה הייתה מוטעית או ההתאמה לא הייתה טובה. כמובן שיש תחום אפור גדול ויהיו חנויות יותר גמישות ופחות גמישות אבל לא להניח שהזכות הזאת להחזיר נעל שלא מרוצים ממנה, היא זכות אוטומטית ומובנת מאליה.

לשים לב גם כי נהוג מאד להפחית מההחזר סכום שווה ערך למחיר השכרה של נעל כזאת.

למעלה