טיפ לנוסעים ברכבת ממינכן לאוסטריה

ssskiman

New member
טיפ לנוסעים ברכבת ממינכן לאוסטריה

רציתי לרכוש כרטיסים מהאתר של רכבת גרמניה והזדעזעתי לגלות תג מחיר של 150 יורו הלוך-חזור. בדיקה קצרה באתר הרכבת האוסטרי הובילה לרכישת אותם כרטיסים בדיוק ב60 יורו הלוך-חזור...

marceloros

New member
מנהל

specto

New member
מה שנקרא מנצל שירשור

בהנחה שמדובר ביותר מנוסע אחד, למה לא לשכור רכב? ראיתי בבדיקה הבוקר שרכב בשדה במינכן לשבוע, נניח יונדאי i30 , יוצא כ 130 יורו. יש סיבה לא לשכור? הנסיעה היא בכבישים נמוכים ומטופלים. כמעט הזמנו שאטל.

I Gabe

New member
באיזה חברה קיבלת את המחיר הזה אם אפשר לשאול?

מחיר טוב. אני נוהג להוסיף ביטול השתתפות עצמית כדי שלא יהיו וויכוחים אם השריטה בפגוש או הדלת הייתה שם כשקיבלתי את הרכב או לא. זה גם מפשט את העניינים בהחזרה. לא צריך לחכות שמישהו יבדוק את האוטו. במינכן נהוג להשאיר את האוטו עם המפתחות בפנים או לזרוק את המפתחות לתיבת שירות וללכת. אבל ביטוח זה הוא לא חובה.

למחיר ההשכרה תוסיף דלק בהתאם לנסיעה, באוסטריה זה יוצא לי עד 100 יורו וגם זה רק אם האתר רחוק וגם במהלך השבוע אני נוסע ממש הרבה כל יום, אחרת הדלק עולה חצי או פחות. אני נוהג לשכור מכוניות קצת יותר גדולות וקצת יותר בזבזניות. מדבקה לכבישים מהירים באוסטריה 8.50 יורו (זה מה שעלה לי פעם האחרונה) וחנייה אם ואיפה שיש. באוסטריה לא כלכ כך נתקלתי בתשלום על חנייה. זאת לעומת צרפת איפה שהחנייה מהווה הוצאה משמעותית.

בהנחה שרק אחד הנוסעים נוהג, למשל הורה וילד, יש לקחת בחשבון אפשרות של פציעת סקי ברגל שתקשה על הנהיגה בחזרה. אם יש שני נהגים אז זה non-issue.

specto

New member
תבדוק ב rentalcars.com

אני מזמין איתם בדר"כ וגם אני הופתעתי הבוקר.
מנסיונך, ניתן לקנות את המדבקה לאוסטריה בהשכרה עצמה במינכן?

specto

New member
רציתי לערוך... מדובר בפאונד לא ביורו, אבל זה עדיין זול לדעתי

I Gabe

New member
זה כבר מתקרב למחירים שאני מכיר

שכרתי לאפריל (לא סקי) פאסאט עם ביטול השתתפות עצמית ב €200 (אוויס).

אני שוכר רק מהחברות הגדולות. אני יודע שאני הולך לקבל מכונית חדשה, במצב טוב, עם שירותי דרך בפריסה רחבה. אפילו שבחברות הקטנות אפשר לקבל מחיר יותר טוב, לא שווה לי את ההפרש.

I Gabe

New member
לא, אסור להם למכור את המדבקה. שאלתי.

אבל זאת ממש לא בעייה. בסביבת הגבול, גם לפני וגם אחרי אפשר לקנות בכל קיוסק, או חנות נוחות של תחנת דלק. אני נוהג לעצור בגרמניה לקניות כי הסופרים בגרמניה מאד זולים וקונה את המדבקה.

marceloros

New member
מנהל
עדיף לקנות לפני

כי אחרי צריך:
1. לשים לב שעברת את הגבול
2. לעצור בתחנה שמיד אחרי הגבול
&nbsp
ואם פספסת יש מצב גם לקנות מדבקה וגם לשלם קנס.

I Gabe

New member
נכון אבל תלוי גם איפה עוברים את הגבול

אני מכיר רק מעבר אחד שהופך לאוטוסטרדה A יש מהגבול. וזה הכביש שנוסע לכיוון זלצבורג. בטח יש עוד כאלה אבל אני לא מכיר. אם נוסעים דרך פיזן לכיוון אינסברוק, זה הנתיב שגוגל מפס לוקח לרוב אתרי הסקי וגם לדולומיטים באיטליה, אז יש כמה ק"מ טובים לפחות 30-40 של כביש לא A. אבל כאמור, גיליתי שאני מעדיף לערוך הצטיידות באוכל עוד בגרמניה לפני הגבול ואז אפשר גם להיכנס לקיוסקים ולקנות את המדבקה.

marceloros

New member
מנהל
הבנתי

לזלצבורג לפני שנה באמת היה כך, לסנט אנטון מזמן באמת לא היה אוטוסטראדה אבל מה שאני שכחתי היא שהמדבקה היא רק לכבישים המהירים ולא בכל מקרה.

Cמן רשום

New member
לזלצבורג דווקא אתה עולה ישר על A1 בגבול

ויש מצלמות מייד אחרי הגבול. המעבר הבעייתי השני זה לכיוון אינטל (Inntal) שם אתה עולה על A12 לכיוון אינסברוק. בכל המעברים מערבה משם יש לך זמן לתקן את הטעות אם לא הספקת לקנות.

marceloros

New member
מנהל
התבטאתי באופן ממש לא ברור

אני גם לא ממש מבין בכבישי גרמניה/אוסטריה.
התכוונתי לומר מה שרשמת - לזלצבורג לפני שנה נסענו באוטוסטראדה כל הזמן, חוץ מהעקיפות של הפקקים שוויז הציע. קנינו את המדבקה ע"פ בדיקה שערכתי בגוגל מפס לאחר החזרה ארצה, לפני שעברנו את הגבול, ואיפה היה הגבול אין לי מושג כי לא הבחנתי בזה.
&nbsp
לסנט אנטון לקח זמן מהגבול ועד שעלינו על הכביש המהיר לכיוון שוויץ אא"ט.
&nbsp

Cמן רשום

New member
הבנתי, כתבתי בכללי לתועלת הציבור

אני לגמרי איתך שכדאי לקנות לפני הגבול ולהסתבך. סכום קטן, לוקח בדיוק דקה ולא צריך לסטות מהדרך או משהו מסובך.

yo12

New member
למי שנוסע לאתרים זלבאך וצל אם זה, אין צורך במדבקה.

הנסיעה המהירה לאתרים הללו, לא עוברת באוטוסטרדות אוסטריות.
בנוגע להשכרת רכב, הזמנתי בפעמים האחרונות דרך עמי אלמוג. הוא עובד בעיקר עם שלמה סיקסט ועמלת הסוכן שלו נמוכה יותר. הביטוח כולל צמיגי חורף וביטול השתתפות עצמית.
למי שמזמין בקרוב, אשמח שתשוו מחירים ותפרסמו פה את הזול ביותר.

I Gabe

New member
הביטוח כולל צמיגי חורף?

יכול להיות שהתבלבלת קצת?

yo12

New member
ההשכרה כוללת צמיגי חורף.

הביטוח כולל ביטול השתתפות עצמית.

Cמן רשום

New member
לכל אתר אפשר להגיע בלי לעלות על כבישי ויגנט

אפשר להגדיר בכל מערכת ניווט שאני מכיר.

I Gabe

New member
תמיד צריך לערוך השוואה בין כל החברות כי מי הכי זולה משתנה

משתנה מתקופה לתקופה, מקטגורית רכב לקטגורית רכב ומיעד ליעד.
למשל מכונית קטנה במילאנו ל3 ימים יכול להיות הכי זול בבאדג'ט (סתם דוגמא) ומכונית גדולה לשבוע במינכן זה יהיה סיקסט.

כמו כן צריך לבדוק מחיר סופי. יש חברות שבהן המחיר הבסיסי זול אבל הביטוח לביטול השתתפות עצמית שאני תמיד קונה, יקר.

על אף כל מה שנכתב למעלה, בשלושת הנסיעות האחרונות שלי השנה אוויס יצאו הכי זולים וגם הרכב ששכרתי לאשתי בנסיעה שלה לפירנצה בפברואר, אוויס היו הכי זולים. לפעמים, כמו בג'נווה צד שוויצרי, הפער היה אפילו גדול מאד לטובתם. מבדיקה מקדימה לשתי ההשכרות הבאות שלי במילאנו בפברואר ובמינכן באפריל (לא סקי) גם כן אוויס נראים הכי זולים.

מדגיש שאני שוכר רק מבין 4-5 חברות גדולות ואמינות ולא שוכר דרך סוכנים כמו אופרן.

אם ההבדלים במחיר קטנים, החברה המועדפת עליי היא סיקסט. תמיד קיבלתי מהם מכוניות טובות וחדשות והשירות תמיד היה מצויין. כדאי לשים לב שגם באותה קטגוריה יש יותר טובות ופחות טובות. בסיקסט הרבה פעמים אני מקבל מותגי פרימיום כמו מרצדס וב.מ.וו למרות שאני מזמין תמיד אותה קטגוריה, סדאן גדולות ואיפה שיש תת קטגוריות אז ידניות, דיזל.

למעלה