רכבת לסקי

I Gabe

New member
רכבת לסקי

אני תוהה אם יש באיטליה אתרים בהם אפשר להגיע ברכבת ממש, ממש קרוב לאתר כמו למשל בלז ארק (תחנת הרכבת בבורג סן מוריס ממש סמוכה לפוניקולר) בצרפת, גארמיש בגרמניה וכו'. מכירים אתרים כאלה?

מטרת השאלה היא כמובן להוריד עלויות. רכב שכור עולה המון והרבה פעמים הוא לא ממש שימושי מעבר להלוך חזור אל/מנמל התעופה.

Cמן רשום

New member
מאיפה אתה רוצה לקחת את הרכבת? מילאנו?

אני מניח שתצטרך לקחת את הרכבת לבולזאנו או לטיראנו ומשם אוטובוס. יש כמה אתרים טובים במרחק של כשעה באוטובוס. מסיבות מובנות במקרה כזה כדאי לבחור אתר בו הגונדולה מגיעה עד העיירה ולא אתר שבו שצריך לעלות חצי הר במכונית כמו בהרבה אתרים באיטליה.

תבדוק גם שאטלים. לאתרים הגדולים יש שאטלים די נוחים.

השאלה לעניין. אולי מנהל הפורום ירים את הכפפה ונכין פה רשימת אתרים נגישים בצורה סבירה בתחבורה ציבורית.

marceloros

New member
מנהל
אין שום בעיה להכין רשימה

מכינים מאמר ומצרפים אותו למאמרים.

alien life form

New member
סנט אנטון באוסטריה עולה מייד בראש

בשוויץ כל האתרים שהייתי בהם מחוברים ברכבת אם כי לפעמים הם נוטים להיות איטיים ומייגעים.

skiforce

New member
ואיך המחירים של הרכבות?

הבנתי שזה עלול להיות די יקר. מה נחשב מחיר סביר לדעתכם?

אישית אני מאוד מעדיף את נוחות הנסיעה על אוטובוס או מיניבוס. לפני כמה שנים נחתתי בג'נבה ונסעתי לסאאס פה ברכבת. זה משהו כמו 3 וחצי שעות עד לתחנה, ומשם אוטובוס קצר יחסית לכפר עצמו (כלול במחיר). מאוד נוח.

תלוי בהרבה גורמים

כמובן מרחק אבל גם יום ושעה וכמה זמן מראש אתה קונה את הכרטיס. בשעות וימי עומס זה יותר יקר. כמו כן יש רכבות מהירות (TGV בצרפת), רכבות אקספרס ורכבות שעוצרות בכל חור. יש מחלקה ראשונה, שנייה ולפעמים קרון שינה. יש גם flex, איזה שינויים אפשר להכניס.

יכול לספר לך שבתקופה בה עבדתי בפריס וטולוז הידפתי את הרכבת על פני טיסה. כרטיס מחלקה ראשונה בהזמנה של כשבועיים מראש היה עולה כ €110. הכל הנסיעות שלי לא נתקלתי בדרך נוחה יותר לנסוע על הקרקע. אולי לימוזינה אבל לא ניסיתי.

skiforce

New member
מגניב, אז יש לי שאלות פולו אפ ספציפית לצרפת

למשל שלושת העמקים: הבנתי שהתחנה הקרובה היא מוטייר, אם אני לא טועה. מישהו פעם נסע לשם מג'נבה ברכבת? טיפים, המלצות, מחירים? ואיך מגיעים ממוטייר לעיירות?

בגדול זמן הנסיעה לא משנה לי, וגם לא המחלקה. העיקר לחסוך כמה שיותר.

אם מישהו נסע לטין, גם אשמח לשמוע.

תודה!

בזה אני לא כל כך יכול לעזור לך

לא הגעתי אף פעם ברכבת לשם. קרוב לודאי שתצטרך להחליף רכבות פעם בג'נבה, תחנה מרכזית ועוד פעם כנראה בליון או יותר קרוב.

marceloros

New member
מנהל
לא הייתי הולך על רכבת בצרפת

כמי שעשה את ארק אקסטרים עם TGV מפריז, באזור ההרים זה כ"כ איטי וכ"כ הרבה זמן נסיעה, שההסעות עד לאתר יותר טובות.
&nbsp
אני זוכר שלפני בורג סנט מוריץ הייתה עוד תחנה, ומהתחנות יש חברות שמסיעות לאתרים.
לא עדיף כבר לקחת מהשדה?

I Gabe

New member
לא כל כך פשוט עם חברות ההסעות האלה

חיפשתי חברת הסעות בין ג'נבה ללז ארק. אלה שמצאתי בגוגל עושות רק הסעות פרטיות בקו הזה. מצאתי חברה אחת שעושה הסעות משותפות, ע"ע "שאטל", אבל רק בסוף שבוע ודי יקר. והיות ורציתי להיות פחות משבוע, זה אומר חזרה ברכבת עם 2 החלפות מבורג סן מוריס לג'נבה. משהו מסורבל בטירוף.

אם אתה מכיר חברה שעושה הסעות באוטובוס מג'נבה באופן שוטף, אשמח מאד לקבל את שמם.

marceloros

New member
מנהל
זהו, המליצו פה כל הזמן

על אלטיבס ומשהו 4 עונות (לא זוכר אם האחרון באוסטריה בכלל)
&nbsp
קיצר הכי טוב קלאב מד...

I Gabe

New member
הכי טוב אוטו שכור

אבל יקררררררר. בעיקר החנייה באתר. משהו מטורף. €35 ליום.

marceloros

New member
מנהל
אגב

אתה צודק לגבי מוטייר, ואני מניח שאותה קומבינה של רכבת-הסעה קיימת שם, עדיין יש מג'נבה הסעות ל-3 העמקים וזה מה שכדאי לעשות.

marceloros

New member
מנהל
והנה המידע אונליין

Train connection Les 3 Vallées – Val Thorens/Les Menuires/Méribel/Courchevel
&nbsp
No direct train connection
Two TGV train stations are located near entry points to the resort. The station in Saint-Michel-de-Maurieene/Valloire is about 6 km away from Orelle. The Moûtiers - Salins-les-Thermes - Brides-les-Bains station is also about the same distance away from the gondola in Brides-les-Bains. From the station in Moûtiers, you can take public transportation to the various valleys (Courchevel, Méribel und Les Menuires/Val Thorens).
&nbsp
http://www.skiresort.info/ski-resor...enuiresmeribelcourchevel/arrival-plane-train/
&nbsp
&nbsp

marceloros

New member
מנהל
יש מצב לבלוע איזה כובע?

האתר הזה
http://www.raileurope.co.il/

אומר שזה יקח 3 שעות במחיר 140 שקל לכיוון, בדקתי בספטמבר אין כרגע לינואר למשל.
לזה יש להוסיף הסעה לאתר.

100 יורו (לדעתי זו עלות הסעה) מול 280 ש"ח+.
שווה?

I Gabe

New member
המחירים דווקא סבירים ביותר. הזמנים פחות.

אמנם בדקתי לבורג סן מוריס (לז ארק) ולא לשלושת העמקים אבל לא חושב שההבדל גדול.

המחיר כ €35 יורו לכיוון. אבל, וזה אבל גדול, צריך להחליף 3 רכבות. רכבת אחת מנמל התעופה לעיר (ג'נבה). רכבת שניה מג'נבה לשאמברי. רכבת שלישית משאמברי לבורג סן מוריס. הטיסה מגיעה אחה"צ (איזיג'ט). יש שתי אפשרויות. או לצאת מייד ואז יש קונקשן של 5 שעות בשאמברי באמצע הלילה. סה"כ 8 שעות פלוס. או ללון בג'נבה ולצאת לדרך למחרת בבוקר ואז יש קונקשנים סבירים. סה"כ 3.5 שעות.

בחזרה אותו סיפור. להגיע בלילה בדיוק לטיסה צריך לנסוע כל הלילה עם קונקשנים איומים. אם יוצאים בצהרי היום הקודם אז הנסיעה הרבה יותר קלה אבל מפסידים חצי יום גלישה (לפחות).

למעלה