חופשת סקי ל-10 ימים

jenny79

New member
חופשת סקי ל-10 ימים

שלום,

אנחנו כמה חברים מעוניינים לנסוע לחופשת סקי שנה הבאה בוואל טורנס. אנחנו מחפשים דיל ל-10 ימים. הבעיה היא שכל חברות סקי מציעות רק חבילות שבועיות.
האם מישהו נסע לתקופות של יותר משבוע? יש לכם המלצה איפה אפשר למצוא דילים כאלה? ניסינו לבדוק נסיעה באופן עצמאי אך הבעיה שהמלונות בוואל טורנס לא מאפשרים הזמנה ישירה או מראש ליחידים, אלא כנראה עובדים מול סוכנויות.

שאלה אחרת, אם מזמינים הרבה זמן מראש חבילת סקי, מה הם אופציות ביטול בחברות? האם אפשר לעשות ביטוח מיוחד במקרה של ביטול.

אשמח מאוד להמלצות בנושא.

תודה מראש.
ג'ני

Maki869

New member
סקי ליותר משבוע

כול שנה שאנחנו טסים ליותר משבוע ובחיים לא בחבילה!
אף פעם לא היית בעיה מול המלונות ובחיים לא שמעתי שלא ניתן להזמין ישירות מול המלון ( ניסת בוקינג? )
סתם לצורך דוגמא: אפילו סגרתי לילה אחד בקושבל ( בצד השני של וואל טורנס - שנחשבת מאוד יקרה ולא היה שום בעיה )

jenny79

New member
תודה ושאלה

תודה! הבעיה גם כשמזמינים הכל בנפרד זה יוצא הרבה יותר יקר. אנחנו שלושה אנשים וזה יוצא לא משלתם. אנחנו רוצים גם לקחת שיעורי סקי במסגרת בי"ס.
יש לך המלצות לאיך לארגן חופשת סקי לא יקרה?

Maki869

New member
ארגון

ראשית תתחילו עכשיו לחפש טיסה לגנבה...
ומשם תמצאו העברה לוואל טורנס ( אני בטוח לשלא חסר )
בית מלון דרך בוקינג או דירה דרך AIRBNB
סקי פס לא חושב שתמצאו זול יותר ממחיר עלות של האתר
שיעור: תעשו סקר שוק בין כול אתרי האינטרנט
ולפני הכול תתחילו לקרוא סקירות והמלצאות של גושלים אחרים.
5 שנים נוסע לבד- 5 שנים תמיד יוצא משתלם יותר וזול יותר מאשר חבילה!

I Gabe

New member
לא חייב לצאת יותר יקר, להיפך

אפשר להזמין מעכשיו טיסות לג'נבה באיזי ג'ט (אם כבר פתחו את ההזמנות לאביב הבא). אמור לצאת מאד זול אם מזמינים עכשיו. או לחכות לספטמבר כשגם סוויס וגם אל על יוצאים במבצעים.

מלונות ודירות נופש מוצאים ב booking.com. אני פחות אוהב את air b&b. אם מזמינים מעכשיו יש מבחר טוב וברוב המקרים אפשרות ביטול.

הקטע היחיד שמעט בעייתי זה ההעברות. 10 ימים השכרה לא זול וממילא הרכב יעמוד רוב הזמן בחנייה. העברות פרטיות יקרות. בסביבות 300 יורו לכל כיוון (בדקתי לאתר באותו מרחק). העברות משותפות קצת יותר זולות, כ - 50 יורו לכיוון לאדם. חצי מחיר אבל יש מצב ששורפים הרבה זמן בהמתנה. בכל הפעמים שבדקתי אפשרויות יצירתיות להעברה, בסוף גמרתי עם רכב שכור.

תמיד אפשר לבקש מסוכן נסיעות שיתפור לך חבילה מותאמת אישית. אם את צריכה המלצה, אני יכול להמליץ על מישהו שהפך עולמות להוציא אותי השנה בהתראה הכי קצרה שיש. ביום חמישי ארגן יציאה ביום ראשון ובמחיר מעולה.

natyh

New member
ראשית בהצלחה .

שנית סגרתם החלטה על היעד , והחלטתם על משך הזמן יפה .
אישית לא סוגר אף פעם החלטה מראש מתי.... , כי מזג האויר משתנה .
ולכן לא רוכש מראש טיסה .
מלון אפשר לסגור מראש דרך בוקינג מראש ולבטל בהמשך .
עשרה ימים בואל טורנס לא ידוע לי אך למה ואל טורנס לא חסרים אתרים אחרים ...
כאמור בוקינג וגם אני לא מוצא שום טעם בדיל ... מי שעושה דילים מצד המוכר אף פעם לא אמור להפסיד אלא אם כן ...התנאים מזעזעים ... ואז אתם לא מעונינים בזה בלאו הכי ....

כל שנה אני מרכיב לבד, נדיר מאד שאני מזמין חבילות

לא בגלל המחיר אלא בגלל הגמישות. מפני שבאתרים כמו בוקינג ואקספדיה אפשר להזמין מלון עם אפשרות ביטול (לא תמיד, צריך לקרוא בזהירות את תנאי הביטול!) אז אני מזמין טיסות ליעד מרכזי כמו מינכן או ג'נבה ושני בתי מלון באתרים שונים ומחליט לפי מצב השלג מה אני שומר ומה אני מבטל. מלון וטיסות אני מזמין כמה שיותר זמן מראש. שאר המרכיבים: מכונית אפשר להזמין שלושה ארבעה שבועות מראש, ציוד ופס שבוע לפני כשיש החלטה סופית על היעד. טיסות אני לרוב מזמין במבצעים של החברות הסדירות, אל על, סוויס, לופטהנזה. אני טס רק בטיסות ישירות כדי לחסוך זמן.

סך הכל זה באמת פשוט ואפילו די כיף להרכיב חופשה לבד כי נכנסים כבר לאווירה הרבה מראש, עושים מחקר ויש מעורבות הרבה יותר גבוהה מאשר לקנות חבילה מוכנה מסוכנות זאת או אחרת. עד פה ברמת העקרון. ספציפית לוואל טורנס, הכי הגיוני לטוס לג'נבה, לשכור אוטו או מקומות בהסעה, ולבחור מלון בבוקינג. Piece of cake.

בהצלחה

kubeb2112

New member
בדרך כלל הרכבתי לבד והשנה הזמנתי מסוכנות

אחרי 10 שנים שהרכבתי תמיד לבד, השנה בדקתי את אופציית הסוכנות פעם ראשונה.
דבר הראשון הטוב - בלי כאבי ראש. הכל עבד כמו שצריך ולא היינו צריכים לדאוג לכלום.
דבר השני שטוב בסוכנות - נושא ההעברות. כמו שכתבו לפני רוב האופציות לארגון לבד מצטמצמות בסופו של דבר של רכב שכור. נכון, זה לא כדאי כלכלי אבל מאפשר גמישות. בסוכנות נסיעות לפחות את החלק הזה פתרו לי.
&nbsp
עכשיו לעניין הרכבה לבד לעומת סוכנות במחיר (לא מדבר בהכרח על גמישות של מעבר לשבוע חופשה).
התחרות בענף גוברת ורואים את זה במחירים. סקי דיל לרוב הכי יקרים אבל הסוכניות הקטנות יותר לפעמים יוצאות יותר זולות.
החבילות של רוב הסוכניות בצרפת מדברות על כ-1000 יורו בצד הזול ו1200 בממוצע
כדי שהחבילה תהיה זולה יותר מכך אלה המרכיבים והמחירים הנדרשים אליהם:
טיסה - בממוצע 250 יורו (עד 300 יורו). טיסות ישירות יכולות לייקר מעט. להטיס ציוד באיזיג'ט יוצא יקר מאשר לשכור באתר.
לינה - 200 יורו לאדם ל-7 לילות
סקיפס - בצרפת ממוצע זה 250-280
העברות/רכב שכור - 150 יורו לאדם כולל דלק
סה"כ 850 יורו ללא ארוחות.
לדעתי קשה לרדת מהמחיר הזה (כמובן שאשמח לטעות בנתון זה).
כלומר הפער יכול להיות לכל הפחות 150 יורו.
אם במחיר של 1000 יורו מקבלים גם ארוחת בוקר אז הפער מצטמצם ללא כדאי.
גם אני רוצה לעשות שנה הבאה 10 ימים ואני מקווה למצוא את השילוב הנכון והכלכלי.
&nbsp

קודם כל שלקנות בסוכנות לא אומר בהכרח שזאת חבילה סטנדרטית

כל סוכן יכול "להנדס" חבילה בשבילך ומותאמת לצרכיך בה הוא בוחר כל מרכיב של החבילה לפי הצרכים שלך.

שנית יש לי הרגשה שאתה לא משווה שירותים באותה רמה. ברור שיש דרכים להוריד עלויות כמו מלון פחות טוב או יותר רחוק, טיסה זולה עם קונקשן, ארוחה מאולתרת מהמכולת וכו' וכו'. כדי שההשוואה תהיה הוגנת, צריך להשוות מוצרים דומים פחות או יותר.

האוטו הוא לא חובה. יש אתרים עם שירות רכבות טוב ויעיל, יש כאלה עם שאטלים. מי שמודע מראש שיגיע בת"צ עדאי שיקדיש לזה מחשבה בבחירת האתר.

לסיום, היתרון הכי גדול לדעתי להרכבה לבד זה הגמישות. אפשר לשמור 2-3 בתי מלון באתרים שונים במחירים זולים ולהחליט רק קרוב לחופשה לפי מצב השלג. השנה למשל הרבה אנשים שהזמינו חבילות מראש גלשו על חצי קילומטר של שלג מלאכותי או גרוע מזה.

kubeb2112

New member
מסכים איתך לחלוטין אבל המחירים שרשמתי

מתייחסים לדירה עם מטבחון. לא בית מלון.
אלו המחירים שהיו בסקידיל, פינגויין ודומיהם.
במחירי דירות הפערים קטנים. במחירי מלונות יכול להיות פער יותר גדול.
בגדול אני בעד הרכבה לבד, רק מציין שהחוויה שהייתה לי השנה הייתה טובה בסך הכל.
הפעם שילמתי למאיירהופן 920 יורו לחבילה של טיסה בארקיע, מלון צנוע, ארוחת בוקר, העברות וסקיפס מורחב.
אני מעריך שאם הייתי מרכיב לבד לא הייתי חוסך יותר מדי הפעם.

תמיד יש יוצאים מהכלל

הזמנתי פעם מלון בבוקינג (לא בטיול סקי אבל אותו עקרון לצורך העניין) שבצ'ק אין כשהפקידה ראתה את המחיר הלכה לקרוא למנהל כי חשבה שזה מחיר ללילה אחד ולא ל-3 לילות. היא לא הבינה איך יכול להיות כל כך זול. המנהל הגיע, הסתכל במסך, חייך אליי ואמר לי great catch.

כפי שכתבתי להרכיב חבילה עצמאית יש יתרונות אחרים, במיוחד בטיולי סקי (ע"ע גמישות). המחיר לרוב דווקא יוצא בערך אותו סדר גודל. כמה עשרות יורו לפה-לשם אם בוחרים אותם מרכיבים. אני יכול לנחש שהרווח של הסוכן בא מהקומיסיונים שהוא גובה מספקי השירותים והמחיר הסיטונאי שהוא מקבל ולא מזה שהוא מייקר את החבילה ללקוח.

skiforce

New member
אני יצאתי ל 10 ימים בוואל טורנס

דרך חברת תיירות סקי קטנה ויחסית חדשה (של חבר). 4 אנשים בכל חדר במלון דירות עם מטבחון. מחיר טוב. שירות טוב. 10 ימים זה פרק זמן מעולה לדעתי. מבחינתי בשנה הקרובה אשתדל לא לצאת לפחות מ 10 ימים. אני לא יודע אם המינימום אצלם לקבוצה זה 4 או 6 אבל בטח אפשר לברר בקלות.
ה"חוכמה" זה באמת לבחור את התאריך כך שיהיו תנאי שלג טובים.

ואם חסר לכם 1 לקבוצה... דברו איתי

jenny79

New member
תודה לכולם אבל...

אולי אני מפספסת משהו אבל בבוקינג אי אפשר למצוא דירות לשנה הבאה במחירים סבירים לשלושה אנשים. בחיפוש לסוף ינואר המבחר נורא מצומצם ובמחירים לא ריאליים כ-30 אלף שקל לדירה! ב-airbnb המצב גם לא מזהיר. כמות מאוד מצומצמת של מקומות זולים וגם הם עושים הזמנות רק לשבוע.
אני גם לא מבינה מאיפה המחירים שהוזכרו כאן. בחישוב ל-10 ימים, הכל כולל הכל, ועם מגורים הכי זולים שמצאתי יצא לי כ-2000 יורו לבן אדם?!

marceloros

New member
מנהל
באמת לא הגיוני

המחיר אני מתכוון.
המבחר בדירות אולי מצומצם כי הרוב משכירים שבת-שבת וזהו, אין 10 ימים.
ממה שרשמו תמיד פה בתי מלון הם אלו שפחות מגבילים לשבוע.
סה"כ בסוף ינואר הביקוש עולה לקראת הוואקנס, למצוא חריג של 10 ימים זה יותר בקצה העונה. אין לכם אופציה לשבועיים?

לא הגיוני

חפשי למשל Appartement Eskival, Residence Reine Blanche עולים 1700-1900 יורו בהתאמה, ל-9 לילות בסוף ינואר. המחיר לכל הדירה, לא לאדם! כלומר במקרה שלכם תחלקי בשלוש לקבל מחיר לאדם. אלה פשוט השניים הראשונים שקפצו לי בבוקינג אחרי שצמצמתי לדירות במסנן.

daniweb

New member
מציאת דירה/מלון

בחופשה האחרונה באוסטריה, מצאנו מלון חביב ונחמד דרך גוגל מפות,
יש את האופציה בגוגל מפות שיראה מלונות ודירות להשכרה. גלשנו ל website של המלון שמפונה בלחיצה על הסימון במפה ושלחנו מייל לכל מה שנראה לנו נחמד וסגרנו הכל ככה במיילים ובשיחת טלפון.
ככה קיבלנו הרבה יותר אופציות מאשר בבוקינג(ובסופו של דבר, גם זה היה זול יותר).
דני.

למעלה