החלו העבודות בשטח, להכפלת הגשר

מצב
הנושא נעול.

Shark Alarm

New member
לפי הפרסומים שראיתי ../images/Emo26.gif

לדעתי אתה טועה. תחנת ראשל"צ מערב
היא התחנה שתוקם במחלף משה דיין. שים לב לפרסומים באתר ר"י. זה גם הרבה יותר הגיוני, כי היא תהיה התחנה המערבית ביותר בראשל"צ (יותר מ"ראשון מערב" שאמורה להיבנות ליד התחנה המרכזית).
לפי הפרסומים שראיתי

מתוך מפה שפורסמה בראשון לציון בסוף שנת 2003, על ציר איילון, שמה של התחנה הוא "משה דיין", שמה של התחנה שידל המכללה למנהל הוא "יצחק רבין" ובתחנה שבתחנה המרכזית רשום "תחנה משולבת". נכון שהגיוני שלפי המיקום הגאוגרפי תקרא תחנת משה דיין תחנת ראשל"צ מערב- ואת זה אני גם רשמתי בהודעה הקודמת.

mucool2

New member
מאז 2003 קרו כמה דברים...

לפי הפרסומים שראיתי

מתוך מפה שפורסמה בראשון לציון בסוף שנת 2003, על ציר איילון, שמה של התחנה הוא "משה דיין", שמה של התחנה שידל המכללה למנהל הוא "יצחק רבין" ובתחנה שבתחנה המרכזית רשום "תחנה משולבת". נכון שהגיוני שלפי המיקום הגאוגרפי תקרא תחנת משה דיין תחנת ראשל"צ מערב- ואת זה אני גם רשמתי בהודעה הקודמת.
מאז 2003 קרו כמה דברים...
ורכבת ישראל עדכנה את תוכנית הפיתוח שלה. שים לב לקישור: הקמת מסילה כפולה בין תחנת ההגנה דרך בת ים - חולון לראשל"צ והקמת תחנות נוסעים: צומת חולון, ולפסון, יוספטל וראשל"צ מערב. אורך התוואי : 18 ק"מ. כמו שאתה רואה, תחנת משה דיין לא מוזכרת, וגם לא התחנות שאחרי הפיצול. המסקנה ברורה, וגם המפה המעודכנת (גם אם לא הכי מדויקת) מראה זאת בבירור. גם אני לפני כמה חודשים "סירבתי להאמין" שתחנת משה דיין היא אכן תחנת ראשל"צ מערב, ואפילו התווכחתי על זה בפורום כמוך, אבל מה לעשות, טעיתי.

לגבי ההמשך ממשה דיין לכיון אשדוד

לפי מה שידוע לי- קוממיות בוטלה,
לגבי המכללות, לא ברור בינתים... מה שכן, כל השלוחה לתוך ראשון מערב הוקפאה עד להודעה חדשה. מה שכרגע בביצוע זה הקטע עד להתפצלות (עד אזור גשר משה דיין בראשון לציון) + הקמת ההתפצלות עצמה במקרה וכן יחליטו להקים את השלוחה. ו קטע ראשון של הקו ההמשך לכיון פלשת-אשדוד (עד אזור מחלף חולות).
כמו שאמרתי, קטע ראשון (עד למחלף חולות) נמצא בשלבי ביצוע. לגבי ההמשך עד יבנה מערב + תחנת יבנה מערב והלאה עד לחיבור לקו רחובות - אשקלון, העבודות מתוכננות להתחיל באוקטובר שנה זו.

../images/Emo45.gifתודה

כמו שאמרתי, קטע ראשון (עד למחלף חולות) נמצא בשלבי ביצוע. לגבי ההמשך עד יבנה מערב + תחנת יבנה מערב והלאה עד לחיבור לקו רחובות - אשקלון, העבודות מתוכננות להתחיל באוקטובר שנה זו.
תודה

Shark Alarm

New member
ד"א מה קורה עם יבנה מערב ../images/Emo26.gif

ד"א מה קורה עם יבנה מערב

בזמנו היה איזה סכסוך עם התושבים אם זה יעבור מזרחית לשכונה מסוימת או מערבית לה....
בכל מקרה, עוד שאלה לגבי יבנה- מי שמכיר- יש ליד הבריכה העירונית שם גשרון כזה.. מתחתיו זה נראה ממש מקום נוח להעביר שם מסילת רכבת.. אבל זה לא ייצא לפועל- יש שם בתי ספר ליד, ויש שם מבני מגורים..

ees

New member
תחנת יבנה

ד"א מה קורה עם יבנה מערב

בזמנו היה איזה סכסוך עם התושבים אם זה יעבור מזרחית לשכונה מסוימת או מערבית לה....
בכל מקרה, עוד שאלה לגבי יבנה- מי שמכיר- יש ליד הבריכה העירונית שם גשרון כזה.. מתחתיו זה נראה ממש מקום נוח להעביר שם מסילת רכבת.. אבל זה לא ייצא לפועל- יש שם בתי ספר ליד, ויש שם מבני מגורים..
תחנת יבנה
שר התחבורה הבטיח שהתחנה הקיימת (מסילה רחובות) תצא למכרז השנה והעבודות יחלו ביינתם נאדה שום דבר מסילה מערבית נמצאת בדיונים היה אינטרס להעביר את התחנה מזרחית לכביש 4 וכל זאת על מנת לפתח את המתנ"ח(תחנה מרכזית) ולבנות עליו קניון מצד שני המסילה עוברת קרוב לשכונה בתי הקרקע ולכן קמה התנגדות שבסופה יוחלט האם המסילה תעבור בצד המערבי של כביש 4 ואז גם המתנ"ח יעבור לשם .

שאלה

בצומת (מחלף) חולון. ניתן לראות ההסבר על הפרויקט בעמוד הנ"ל. ממה שנראה בשטח,מיקום תחנות האוטובוסים לכיון חולון, הועתק מעט דרומה. עץ השקמה הגדול (אחד מסמליה של העיר חולון) ששתול בסמוך לגשר, נמצא בתהליכי חישוף שורשים לצורך העברתו משם למקום אחר. האזור "מלא" בשינוים בהסדרי התנועה, (השינוים קשורים בחלקם לעבודות להקמת מוביל הניקוז שמתבצעות גם כן השטח-(לקראת סיום)) בנוסף להכפלת הגשר, ולהוספת גשר לרכבת, צפויה לקום גם תחנת רכבת בסמוך.
שאלה
לפי מה שאני מבין, הכניסה לתחנה תהיה בגובה פני הקרקע, וכדי להגיע לרכבת יעלו במדרגות נעות/מעלית עד הרכבת שתנוע על הגשר? והיכן יהיו הרציפים? הם יהיו חלק מהגשר?

הכניסה לתחנה תהיה בגובה הגשר

שאלה
לפי מה שאני מבין, הכניסה לתחנה תהיה בגובה פני הקרקע, וכדי להגיע לרכבת יעלו במדרגות נעות/מעלית עד הרכבת שתנוע על הגשר? והיכן יהיו הרציפים? הם יהיו חלק מהגשר?
(מפלס עליון). ומהתחנה עצמה תהיה ירידה לרציפים (מפלס תחתון) ממש כמו תחנת ההגנה, השלום.

התכוונתי לתחנת צומת חולון

(מפלס עליון). ומהתחנה עצמה תהיה ירידה לרציפים (מפלס תחתון) ממש כמו תחנת ההגנה, השלום.
ולא לתחנת יוספטל, וסליחה אם לא הייתי ברור מלכתחילה. אני מבין, וגם רואים בשטח שבאיזור צומת חולון הרכבת תיסע על גשר בגובה הגשר הקיים היום מעל צומת חולון. ואז, יצטרכו לעלות לרכבת ולא לרדת. לא?

כן, אני מניח שהתחנה תהיה באותו

ולא לתחנת יוספטל, וסליחה אם לא הייתי ברור מלכתחילה. אני מבין, וגם רואים בשטח שבאיזור צומת חולון הרכבת תיסע על גשר בגובה הגשר הקיים היום מעל צומת חולון. ואז, יצטרכו לעלות לרכבת ולא לרדת. לא?
כן, אני מניח שהתחנה תהיה באותו
סגנון כמו תחנת נורדאו-(הוד השרון-כפ"ס) או ת"א האוניברסיטה (כניסה במפלס נמוך מהכביש- מעבר מתחת לאחד ממסלוליו, ועליה מהתחנה למפלס הרציפים.. הרציפים יהיו בצד הפנימי של הכביש- במקביל לכביש. התחנה יכולה להיות גם מעט לפני הגשר.. איך בדיוק זה יראה, נדע בעתיד...

Aviad1987

New member
שאלה

בצומת (מחלף) חולון. ניתן לראות ההסבר על הפרויקט בעמוד הנ"ל. ממה שנראה בשטח,מיקום תחנות האוטובוסים לכיון חולון, הועתק מעט דרומה. עץ השקמה הגדול (אחד מסמליה של העיר חולון) ששתול בסמוך לגשר, נמצא בתהליכי חישוף שורשים לצורך העברתו משם למקום אחר. האזור "מלא" בשינוים בהסדרי התנועה, (השינוים קשורים בחלקם לעבודות להקמת מוביל הניקוז שמתבצעות גם כן השטח-(לקראת סיום)) בנוסף להכפלת הגשר, ולהוספת גשר לרכבת, צפויה לקום גם תחנת רכבת בסמוך.
שאלה
מקימים גם תחנת רכבת בחולון וגם תחנה נוספת בראשון לציון או שמדובר באותה תחנה?

יהיו מספר תחנות לאורך ציר האיילון

שאלה
מקימים גם תחנת רכבת בחולון וגם תחנה נוספת בראשון לציון או שמדובר באותה תחנה?
יהיו מספר תחנות לאורך ציר האיילון
שישרתו את חולון ובתים, ותהיה גם תחנה בראשון לציון.

מצב
הנושא נעול.
למעלה