תחנת החאן.

מצב
הנושא נעול.
תחנת רכבת החאן

אז מה אתם אומרים? איך עדיף לקרוא לתחנה?
"תחנת רכבת החאן"? "תחנת רכבת ירושלים"? "תחנת רכבת ירושלים (החאן)"?
תחנת רכבת החאן
עם הפנייה לערך מ"תחנת הרכבת ירושלים", וציון בולט יותר, בקרבה רבה לתחילת הערך כי היא נודעה ברוב שנות קיומה וכל שנות תפעולה כתחנת ירושלים, מעצם היותה התחנה היחידה בירושלים.

אורי404

New member
כל הכבוד.

תחנת החאן.
כמו שכולם וודאי יודעים, יש באינטרנט את ויקיפדיה. בכל מקרה, כתבתי לשם ערך על תחנת החאן. אשמח אם תכנסו לשם ותתקנו ותוסיפו כראות עיניכם. בגלל בעיה עם מנגנון החיפוז המתקדם היה לי קשה למצוא חומר בארכיון כאן, ובאינטרנט כמעט ואין חומר היסטורי על המקום. אשמח לתגובות, לב.
כל הכבוד.

elians

New member
נצל"ש ויקפדיה - אסון רבדים

תחנת החאן.
כמו שכולם וודאי יודעים, יש באינטרנט את ויקיפדיה. בכל מקרה, כתבתי לשם ערך על תחנת החאן. אשמח אם תכנסו לשם ותתקנו ותוסיפו כראות עיניכם. בגלל בעיה עם מנגנון החיפוז המתקדם היה לי קשה למצוא חומר בארכיון כאן, ובאינטרנט כמעט ואין חומר היסטורי על המקום. אשמח לתגובות, לב.
נצל"ש ויקפדיה - אסון רבדים
גם אני כתבתי מונח בויקפדיה. פירוט מלא על אסון רבדים http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%A1%D7%95%D7%9F_%D7%A8%D7%91%D7%93%D7%99%D7%9D

urilei

New member
יש עוד הרבה מה לכתוב...

תחנת החאן.
יש עוד הרבה מה לכתוב...
ניסיתי קצת לאחרונה אבל עוד לא כתבתי משהו רציני כדאי שנתחיל לכתוב שם כמעט ולא מופיעות שם תחנות רכבת אפשר לכתוב איזה 2-3 על תל אביב מרכז לא? על כל תחנה עם קצת היסטוריה אפשר לכתוב כמה מילים אז יאללה... כל מי שכותב משהו שישתף אותנו וכבר יהיה לנו מה להוסיף

eman70

New member
באמת נשמח שאנשי הפורום יתרמו

יש עוד הרבה מה לכתוב...
ניסיתי קצת לאחרונה אבל עוד לא כתבתי משהו רציני כדאי שנתחיל לכתוב שם כמעט ולא מופיעות שם תחנות רכבת אפשר לכתוב איזה 2-3 על תל אביב מרכז לא? על כל תחנה עם קצת היסטוריה אפשר לכתוב כמה מילים אז יאללה... כל מי שכותב משהו שישתף אותנו וכבר יהיה לנו מה להוסיף
מהידע שלהם קצת גם לויקיפדיה. זו יכולה להיות תועלת חשובה לויקיפדיה. רק תזכרו שהויקיפדיה מיודעת לקהל הכללי, ולא כדאי להיכנס לרמת הפירוט שמקובלת פה, ושמענינת רק את ציבור חובבי הרכבות/אוטובוסים וכו'. גם אל תתפלאו אם יהיו כאלה שיציעו למחוק כל מיני ערכים. אני בד"כ נוטה לצד שמתנגד למחיקות, אבל יש כאלה שמעקמים את האף כל פעם שהערך נראה להם לא מספיק חשוב. לערך כמו הערך על תחנת הרכבת בירושלים/תחנת החאן אין שום סכנה. אבל למשל אני לא בטוח שאפשר יהיה לכתוב ערך על תחנת מלחה שיהיה בו מספיק עיניין לציבור הכללי (אבל אולי אני טועה).

urilei

New member
תקן אותי אם אני טועה

מהידע שלהם קצת גם לויקיפדיה. זו יכולה להיות תועלת חשובה לויקיפדיה. רק תזכרו שהויקיפדיה מיודעת לקהל הכללי, ולא כדאי להיכנס לרמת הפירוט שמקובלת פה, ושמענינת רק את ציבור חובבי הרכבות/אוטובוסים וכו'. גם אל תתפלאו אם יהיו כאלה שיציעו למחוק כל מיני ערכים. אני בד"כ נוטה לצד שמתנגד למחיקות, אבל יש כאלה שמעקמים את האף כל פעם שהערך נראה להם לא מספיק חשוב. לערך כמו הערך על תחנת הרכבת בירושלים/תחנת החאן אין שום סכנה. אבל למשל אני לא בטוח שאפשר יהיה לכתוב ערך על תחנת מלחה שיהיה בו מספיק עיניין לציבור הכללי (אבל אולי אני טועה).
תקן אותי אם אני טועה
אבל נראה לי שהרעיון בויקיפדיה (ובאנציקלופדיה בכלל) הוא שיהיה בה כמה שיותר ערכים. מי שלא מעוניין בערך העוסק בתחנת הרכבת של קריית חיים, מן הסתם לא יגיע לשם. ואם יום אחד מישהו יכין עבודה על רכבות ויצטרך את אורך הרציפים בתחנה וזה במקרה יהיה כתוב שם - אז הנה האנציקלופדיה השיגה את מטרתה

ערכים טכניים ומפורטים בויקיפדיה

מהיכרותי עם ערכים בויקיפדיה בשפות הזרות שאני מכיר (אנגלית, גרמנית וצרפתית), חובבי הרכבת המתאימים לא מתביישים להגיע לרמות פירוט מאוד גבוהות, לא רק על תחנות רכבת אלא אף על דגמי ותת-דגמי קטרים ורכבות.

urilei

New member
אין סיבה שזה לא יהיה כך גם בעברית

מהיכרותי עם ערכים בויקיפדיה בשפות הזרות שאני מכיר (אנגלית, גרמנית וצרפתית), חובבי הרכבת המתאימים לא מתביישים להגיע לרמות פירוט מאוד גבוהות, לא רק על תחנות רכבת אלא אף על דגמי ותת-דגמי קטרים ורכבות.
אין סיבה שזה לא יהיה כך גם בעברית
המטרה היא שויקיפדיה לא תיתן 50 מילים על ערך שאותם כל נוסע יודע, אלא תיתן מידע מקצועי מעמיק למי שמעוניין בכך. מי שירצה - ישתמש, מי שלא - ידלג

אמנון אלבז

New member
מנהל
איפה זה החאן?

תחנת החאן.
איפה זה החאן?
בהיותי ילד הלכתי לשחק בנגריה הישנה שעל יד הרכבת [זה מה שעשו מהחאן] בשנות השישים המתקדמות שופץ מתחם החאן והפך לתיאטרון. כל ירושלמי שהלך לחאן ידע שהוא הולך לתיאטרון שעל יד הרכבת. מי תקע לתחנת הרכבת את השם תחנת החאן אין לי מושג.

mucool2

New member
רכבת ישראל

איפה זה החאן?
בהיותי ילד הלכתי לשחק בנגריה הישנה שעל יד הרכבת [זה מה שעשו מהחאן] בשנות השישים המתקדמות שופץ מתחם החאן והפך לתיאטרון. כל ירושלמי שהלך לחאן ידע שהוא הולך לתיאטרון שעל יד הרכבת. מי תקע לתחנת הרכבת את השם תחנת החאן אין לי מושג.
רכבת ישראל

מצב
הנושא נעול.
למעלה