ביום שישי הוציאו את השוסון לטיול...

מצב
הנושא נעול.

mucool2

New member
כשאצלם ../images/Emo8.gif

תגיד לי.....מתי נראה תמונות
רכבות מאזורך?
כשאצלם

בועז ל

New member
עמית , אתה בטוח שהתמונה אינה

מצאתי משהו...
רכבת נוסעים בקו "מטרולינק" חונה ממזרח ללוס אנג'לס.
מבאר שבע ? דווקא די מתאים לבירת הנגב רכבת מבוצרת כזו...

fireman

New member
בבאר שבע יש מלא דקלים

מבאר שבע ? דווקא די מתאים לבירת הנגב רכבת מבוצרת כזו...
בבאר שבע יש מלא דקלים
אבל לא כאלה.....הם כולם "גוצים" נמוכים ושמנים כמו אביתר ולא רזים וגבוהים כמוני
ובכלל בועז! יש'ך 5 שקל להלוות לי לנסוע לירושלים? פחחחחחחחח

fireman

New member
ואני לתומי חשבתי

תן לו לגדול 100 שנה...
ואני לתומי חשבתי
שכשתבוא לארץ תגלגל לי איזה אחד לתוך מזוודה ותביא לי אותו. אני עד היום לא מצליח להבין איך הם לא נשברים מהרוח?

mucool2

New member
מפלאי הטבע...

ואני לתומי חשבתי
שכשתבוא לארץ תגלגל לי איזה אחד לתוך מזוודה ותביא לי אותו. אני עד היום לא מצליח להבין איך הם לא נשברים מהרוח?
מפלאי הטבע...
התפתחות של מיליוני שנים ברוחות החזקות המנשבות כאן מדי פעם ("סנטה אנה") וברעידות אדמה הביאו את הגזע לדרגת חוזק וגמישות כזאת. מה שמפתיע הוא שהשורשים לא עמוקים מאוד, אלא רבים וצפופים סביב בסיס הגזע ומתפרשים לרוחב.

fireman

New member
נכון, זה ממש מדהים

מפלאי הטבע...
התפתחות של מיליוני שנים ברוחות החזקות המנשבות כאן מדי פעם ("סנטה אנה") וברעידות אדמה הביאו את הגזע לדרגת חוזק וגמישות כזאת. מה שמפתיע הוא שהשורשים לא עמוקים מאוד, אלא רבים וצפופים סביב בסיס הגזע ומתפרשים לרוחב.
נכון, זה ממש מדהים
מבנה השורשים של עץ הדקל הוא כזה שקל מאוד לעקור ולהעתיק ממקום למקום. אגב, לטרקטורי בובקאט קיים מתקן ייעודי שמשמש לעקירת עצי דקל והעברתם ממקום למקום, מדובר בשתי זרועות שאוחזות את הגזע ולהב פלדה שנראית כמו מגל ענקי ממש חותכת את האדמה מתחתיו, העץ יוצא מהאדמה עם כדור אדמה גדול שבתוכו השורשים שלו.

846

Active member
שסון: אוטובוס צרפתי שאגד ודן נאלצו

פששש, חמוד השוסון הזה...
מה זה אמור להיות בדיוק
וגם ההרכבה של הלגו, ממש יפה
לרכוש בשנות החמישים בעיקבות "ירח הדבש" עם צרפת. בתופה ההיא היה בארץ נשק צרפתי, מטוסי חיל אויר צרפתים ועוד. השסון נודע בעיקר בכינויו "שסון אסון" ואחרי נהיגה קצרה בחניון חולון אני לא יכול שלא להסכים...... היו שני דגמים בסיסים: עירוני עם כרטיסן ובינעירוני,(זה שבמוזיאון). במהלך השנים הושתל בגופו של השסון מנוע ליילנד, אבל לזה שבמוזיאון יש מנוע מקורי. לא מזמן פורסם קישור לאתר "שסון" אולי מישהו יכול להעלות אותו שוב.

אוהד11

New member
אני חושב שהוא עוד קדם לירח הדבש

לרכוש בשנות החמישים בעיקבות "ירח הדבש" עם צרפת. בתופה ההיא היה בארץ נשק צרפתי, מטוסי חיל אויר צרפתים ועוד. השסון נודע בעיקר בכינויו "שסון אסון" ואחרי נהיגה קצרה בחניון חולון אני לא יכול שלא להסכים...... היו שני דגמים בסיסים: עירוני עם כרטיסן ובינעירוני,(זה שבמוזיאון). במהלך השנים הושתל בגופו של השסון מנוע ליילנד, אבל לזה שבמוזיאון יש מנוע מקורי. לא מזמן פורסם קישור לאתר "שסון" אולי מישהו יכול להעלות אותו שוב.
אני חושב שהוא עוד קדם לירח הדבש
עם צרפת

מצב
הנושא נעול.
למעלה