צהריים טובים לכל דיירי הפורום

מצב
הנושא נעול.
צהריים טובים לכל דיירי הפורום../images/Emo42.gif

הנה כמה תמונות מאירוע שהתרחש היום בשקט בשקט, בתחנת חיפה מזרח; טקס ציון 100 שנים לרכבת החיג'אזית בא"י

השביעית:

הנה כמה תמונות מאירוע שהתרחש היום בשקט בשקט, בתחנת חיפה מזרח; טקס ציון 100 שנים לרכבת החיג'אזית בא"י
השביעית:
תגידו, זה רק אני או שמנכ"ל הרכבת המופיע כאן בתמונה, מאוד מזכיר את האיש »הזה«?

דובושכ

New member
כתבה ב"הארץ" של דוד רטנר

השמינית והאחרונה:
כתבה ב"הארץ" של דוד רטנר
מ- 24.10.05 http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=637507&contrassID=2&subContrassID=21&sbSubContrassID=0 שימו לב שהכתב טעה קצת ברוחב הפסים לרכבת ה"צרה"( הטורקית) הוא הוסיף ס"מ אחד, ולעומת זאת ל"רגילה" (המנדטורית) החסיר 3.5 ס"מ ככה שזה כמעט מתאזן בסופו של חשבון.

הוא טעה בהרבה פרטים

כתבה ב"הארץ" של דוד רטנר
מ- 24.10.05 http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=637507&contrassID=2&subContrassID=21&sbSubContrassID=0 שימו לב שהכתב טעה קצת ברוחב הפסים לרכבת ה"צרה"( הטורקית) הוא הוסיף ס"מ אחד, ולעומת זאת ל"רגילה" (המנדטורית) החסיר 3.5 ס"מ ככה שזה כמעט מתאזן בסופו של חשבון.
הוא טעה בהרבה פרטים
ולכן כל הכתבה הופכת לבדיחה עצובה.....

traiNir

New member
האם הוזכר חידוש הקו?

האם הוזכר חידוש הקו?
האם הזכירו בטקס את חידוש הקו אמן במהרה בימינו?

ה דרומי

New member
אחלה סיקור ותמונות יש גם תערוכה

באחד הבתים במושבה הטמפלרית במקרה יש לך משם תמונות?

krause

New member
התערוכה היא : מאה שנה לרכבת

החידג'אזית- רכבת העמק.ראה קישור.עוד לא ראיתי את התערוכה, אולם מוצגים שם צילומים של כרטיסי רכבת העמק מתוך האוסף שלי.

היום ביקרתי בתערוכה

החידג'אזית- רכבת העמק.ראה קישור.עוד לא ראיתי את התערוכה, אולם מוצגים שם צילומים של כרטיסי רכבת העמק מתוך האוסף שלי.
היום ביקרתי בתערוכה
ראיתי את הכרטיסים, חלק גדול מהתמונות הן מנושא מפעל החשמל בנהריים (מאוסף חברת חשמל) היתר תמונות טרביאליות, היה תקליטור למכירה אבל לא ידעו לאמר לי מה יש בתקליטור. ערכתי ניסוי לקבוצת המטיילים שלי, בלי הסברים שלי, המהירים יצאו אחרי חמש דקות, המתעמקים יצאו אחרי 10 דקות. כבר מביקורים קודמים בנושאים אחרים של ידיעת הארץ, לא ראיתי שאר-רוח במוזיאון, אל יובש של הצגת תמונות ותו לא. לא התרגשתי.

krause

New member
מאיר. אני עדין לא הייתי בתערוכה.

היום ביקרתי בתערוכה
ראיתי את הכרטיסים, חלק גדול מהתמונות הן מנושא מפעל החשמל בנהריים (מאוסף חברת חשמל) היתר תמונות טרביאליות, היה תקליטור למכירה אבל לא ידעו לאמר לי מה יש בתקליטור. ערכתי ניסוי לקבוצת המטיילים שלי, בלי הסברים שלי, המהירים יצאו אחרי חמש דקות, המתעמקים יצאו אחרי 10 דקות. כבר מביקורים קודמים בנושאים אחרים של ידיעת הארץ, לא ראיתי שאר-רוח במוזיאון, אל יובש של הצגת תמונות ותו לא. לא התרגשתי.
אני מניח שכל תערוכה בנושא רכבת העמק לא תחדש לך הרבה, מפני שזה אחד מתחומי ההתענינות והמומחיות שלך.אבל סביר להניח שלמבקר שאינו יודע הרבה על רכבת העמק יהיה ענין רב יותר, וגם יפקח את עיניו.אגב מאיר, איך הוצגו הכרטיסים? מה גודל הצילומים, האם הם מקובצים ביחד?קימים מסמכים אוטנטיים או רק צילומים?

הענין בתערוכה

אני מניח שכל תערוכה בנושא רכבת העמק לא תחדש לך הרבה, מפני שזה אחד מתחומי ההתענינות והמומחיות שלך.אבל סביר להניח שלמבקר שאינו יודע הרבה על רכבת העמק יהיה ענין רב יותר, וגם יפקח את עיניו.אגב מאיר, איך הוצגו הכרטיסים? מה גודל הצילומים, האם הם מקובצים ביחד?קימים מסמכים אוטנטיים או רק צילומים?
הענין בתערוכה
לכן עשיתי את הניסוי עם הקבוצה שהיא "רגולאר" וכוללת אנשים מכל סוגי ההתעניינות, וזמן השהיה בתערוכה היתה 5-10 דקות. הכרטיסים למיטב זכרוני מוצגים באולם הכניסה כל הארבעה ביחד עם רווח בינייהם על לוח אחד, גודל כל כרטיס כ-30/40 ס"מ או 40/50 מודפסים ברור, נדמה לי על רקע שחור. לא ראיתי מסמכים בקשר לכך , יש מתחת או ליד כל מסגרת כיתוב מה היא מכילה.

דובושכ

New member
יש תמונות מהתערוכה

יש תמונות מהתערוכה
בפורום שכן: "אוספים ואספנות" העלו מספר תמונות: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?forum=485

מצב
הנושא נעול.
למעלה