הקו האדום - תכנון מפורט או מסמכים לפני ביצוע?

Bus Nerd

Active member
הקו האדום - תכנון מפורט או מסמכים לפני ביצוע?

למה לקווים הירוק והסגול אפשר בקלות למצוא מסמכי תכנון מפורט, תסקירי השפעה על הסביבה, מצגות ופרוטוקולים של אישורים לפני ביצוע, ועל הקו האדום אי אפשר למצוא *כלום*?

כי נת"ע פירסמה את המסמכים של הקווים הירוק והסגול במהלך

התהליכים הסטטוטוריים.
התהליכים הסטטוטוריים של הקו האדום היו בעידן הרבה יותר מוקדם וכשנת"ע הייתה במצב אחר לגמרי.

Bus Nerd

Active member
אבל גם היום לפני ביצוע של הסגול והירוק יש ישיבות ופרוטוקולים

ועל הקו האדום - אף ישיבה? אפילו לא אחת? באתר מנהל התכנון אפשר למצוא אינסוף מידע על הסגול והירוק, כל נספח שרק תרצה וגם ישיבות של ועדת משנה לרקלים שמאשרים את הפרטים הקטנים לפני ביצוע בשטח, כולל מצגות שמוצגות לועדה. על הקו האדום אין אף מסמך כזה, אפילו לא אחד. זה לא משנה מה המצב של נת"ע בהקשר הזה כי אני מוצא את המסמכים על הירוק והסגול באתר מנהל התכנון, לא באתר של נת"ע.

גם מנהל התכנון ניזון מנת"ע

ההתנהלות בשלבי התכנון של הקו האדום לא הייתה כפי שהיא בשלבי התכנון של הקווים הירוק והסגול בשנים האחרונות.
בשלבי התכנון של הקו האדום לא הייתה התייחסות לשיתוף הציבור כפי שקיימת כיום.
זה לא שאין מסמכים, אבל השיתוף של המסמכים הללו לא ברמה של השיתוף כיום וגם רמת הכנת המסמכים הייתה שונה.

rotem1977

New member
נראה לי שזה כי האדום לא בסמכות הות"ל

אני גם מנסה למצוא מידע על הקו האדום ללא הצלחה.
הקו האדום תוכנן מתוקף תכנית מתאר ארצית (תמ"א) ותכניות מתאר מחוזיות (תמ"מ), ואילו הקו הסגול והירוק הם תכניות תשתית לאומית (תת"ל).
הות"ל הוקמה בדיוק בשביל לקדם תכניות תשתית, ולכן יש לה הליך מסודר לאישור תכנון מפורט ומתן היתרים.
אני עדיין לא מוצא מה ההליך עבור תכניות שהן לא תת"לים.

למעלה