לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2253722,537 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!
 שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.

המשך >>

לצפיה ב-'איך מתקפים חוזה תקופתי באוטובוסים של מטרופולין?'
איך מתקפים חוזה תקופתי באוטובוסים של מטרופולין?
<< ההודעה הנוכחית
22/02/2020 | 23:22
9
227
יש לי חופשי חודשי גוש דן. כשאני עולה על קו של מטרופולין (לדוגמה 531 כדי להגיע מתל אביב לרמת גן), במכשיר התיקוף יש שתי אופציות: קוד 43 וקוד 44. קודם כל זה אבסורד, כי קוד 43 בכלל לא תקף באיזור הזה, אבל נניח את זה בצד.
השאלה היא: איך אני דואג שלא יירד כסף מהערך הצבור? נראה לי שגם כשאני בוחר קוד 43 וגם כשאני לא בוחר קוד (ברירת המחדל היא 44), יוצא שאני משלם כשאני לא אמור לשלם.
מה עושים?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מרימים כפפה על מטרופולין'
מרימים כפפה על מטרופולין
23/02/2020 | 04:59
169
לצפיה ב-'תופעה מרגיזה'
תופעה מרגיזה
23/02/2020 | 08:01
117
לצפיה ב-'אני פשוט מצמיד את הכרטיס'
אני פשוט מצמיד את הכרטיס
23/02/2020 | 08:15
2
142
והוא ישר מזהה את החופשי חודשי ובא לציון גואל.

אבל לי חופשי חודשי גוש דן מורחב...

האם אתה מתאר בעיה היפוטתית או אמיתית?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אמיתית.'
אמיתית.
23/02/2020 | 08:21
1
48
לצפיה ב-'זה בגלל שהמכשיר לא יודע היכן הוא נמצא, חושב שהוא בשרון'
זה בגלל שהמכשיר לא יודע היכן הוא נמצא, חושב שהוא בשרון
23/02/2020 | 09:10
110
וכתוצאה מכך יזהה רק חוזים תקפים לאזור שרון

וזה בנוסף שבמטרופולין כבר אין קוד 42 לנסיעה בודדת כלל, גם אם המיקום של המכשיר מעודכן, כך שגם עם ערך צבור אין לך מעבר שעתי, כי יש להם רק 43/44 גם בקווים אשר כל מסלולם בתל אביב, כמו 15 לדוגמא

אותה תופעה ידועה שמצריכה לגלגל תחנות, למשל בקו 150 מודיעין-רמלה של קווים (בן שמן, גינתון, לוד) - מכשיר תקוע במודיעין ומזהה רק 144 (ולא 142/141 מתחנות הנ"ל) או נסיעת ערך צבור מלאה

סביר להניח כי בעיית GPS תקוע וזיהוי רק חוזים למיקום קיימת בכל המפעילים שמשתמשים בדגם הזה - כן מכשיר נהג וכן מתקף אחורי אשר מחובר ברשת פנימית של האוטובוס אל מכשיר הנהג
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'פניתי למטרופולין בנושא'
פניתי למטרופולין בנושא
23/02/2020 | 23:27
3
121
והם הציעו להחזיר לי את הכסף ששילמתי ואמרו שהנושא של הוולידטורים נמצא בטיפול.

מאז אכן חלק הולך וגדל מהאוטובוסים (קו 561) שאני נוסע בהם יודע לקרוא את החופשי-חופשי. אז סה"כ הופתעתי לטובה מהטיפול למרות שמאוד הפריע לי המצב.

כנראה שלוקח זמן, אבל מתישהו זה יטופל. בינתיים ניתן לפנות אליהם ולבקש את הכסף בחזרה (אם זה שווה את זמנכם).
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מקומם ביותר'
מקומם ביותר
24/02/2020 | 09:38
1
82
המצב שנוסעים אמורים לשלם נסיעה כדי להגיע לעמדה כדי להחזיר כסף ולקזז טעות חיוב על נסיעה קודמת ורק אם שמרת קבלה
ומדובר על מיליוני נסיעות, וכן אלו ששילמו כפול במעבר שעתי והקווים הפנימיים בטבעת 1 גוש דן שמחייבים לך 43 וכמובן כמעט אף אחד לא טורח לבדוק את הקבלה ואז אוכל אותה במעבר
הדבר הזה אמור להתבצע אוטומטית, בעבור כל הנסיעות השגויות בכל דיווחי הנסיעות מאז שהמצב החל
אם זוכר נכון דבר דומה בוצע באג"ת נתניה לפני מספר שנים
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'ברור שמקומם'
ברור שמקומם
26/02/2020 | 16:24
25
אני חושב שמגיע להם קנס עצום ממשרד התחבורה על התקלה.

אבל לצערי משרד התחבורה מתעלם מבעיות עם ולידטורים, אם כי לאחרונה ניתן תמריץ מסוים לחברות לתחזק אותם ע"י תשלום על בסיס נסיעות נוסעים בפועל. רק ציינתי שיחסית לחברת תח"צ השירות שקיבלתי מה"מוקד" שלהם היה טוב וענייני.

בכל מקרה, בחברת אפיקים ברוב קווי פתח תקווה הוולידטורים עדיין לא עובדים בכלל, וצריך לעבור דרך הנהג. כשיש אוטובוס עמוס, אני מעדיף לשלם ולא להיכנס בדלת אחורית ואז להידחק לעבר הנהג.

אבל שתי התקלות מקוממות ומגיע לחברות קנס.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אני הייתי דורש מהם פטור מתיקוף במקרים אלו עד שהבעייה תיפתר'
אני הייתי דורש מהם פטור מתיקוף במקרים אלו עד שהבעייה תיפתר
24/02/2020 | 10:26
61
במיוחד בתיקוף מנויים ונסיעות המשך של 90 דקות
תחבורה ציבורית >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ