הרב קו עומד להתבטל??

הרב קו עומד להתבטל??

הרב קו עומד להתבטל??
הרגע שמעתי ברשת ב' ראיון עם איזה אחד שסיפר שהרב קו יבוטל באפריל וכל התשלומים יעשו על ידי אפפ מהנייד.
וכן יבוטלו כל החופשיים ,יומי חודשי וכד'.
מה זה הקשקוש הזה?
לי למשל אין סמרטפון ואין אפילו תוכנית סלולרית, אז כמובן שאני קופץ.
ומי שנגנב/אבד לו הסמרטפון בעפולה וצריך לחזור הביתה לקיבוץ רביבים???

אר ים

New member
או שלא הבנת, או מי שאמר את זה הוא אידיוט

הרב קו עומד להתבטל??
הרגע שמעתי ברשת ב' ראיון עם איזה אחד שסיפר שהרב קו יבוטל באפריל וכל התשלומים יעשו על ידי אפפ מהנייד.
מה זה הקשקוש הזה?
האפליקציה היא בנוסף לרב קו, היתרון שלה היא שהיא משקללת את כלל הנסיעות החודשיות וגובה ממך את המינימום בהתאם לאופי הנסיעה שלך בחודש. הערה לא קשורה: התגאות בזה ש"אין לי סמארטפון" היא כמו להתגאות שאני מעדיף לנסוע על כרכרה, תאהב את זה או לא בקרוב יהיה עוד יותר קשה להסתדר בלי סמארטפון, בעקבות מעבר חוק אפליקציות התשלום, זה הולך להרוג את המזומן ובהמשך את כרטיסי האשראי.

iritilan

New member
עובדתית יש עדיין מי שאין להם סמרטפון ו/או כרטיס אשראי

האפליקציה היא בנוסף לרב קו, היתרון שלה היא שהיא משקללת את כלל הנסיעות החודשיות וגובה ממך את המינימום בהתאם לאופי הנסיעה שלך בחודש. הערה לא קשורה: התגאות בזה ש"אין לי סמארטפון" היא כמו להתגאות שאני מעדיף לנסוע על כרכרה, תאהב את זה או לא בקרוב יהיה עוד יותר קשה להסתדר בלי סמארטפון, בעקבות מעבר חוק אפליקציות התשלום, זה הולך להרוג את המזומן ובהמשך את כרטיסי האשראי.
עובדתית יש עדיין מי שאין להם סמרטפון ו/או כרטיס אשראי
ולכן ברור שמי שאין לו כרטיס אשראי (ויש גם מי שאין להם אפשרות להחזיק כרטיס אשראי) ידאג למצב בו אפליקציות שמחייבות כרטיס אשראי ייהפכו לחובה לשרותים בסיסיים ובוודאי לצורך נסיעה באוטובוס.
וכן יש עדיין אנשים שלא חיים בעולם דיגיטלי שבו עושים בכל באפליקציה - מי שידם לא משגת, שלא יכולים להשיג כרטיס אשראי, מבוגרים שמתקשים להסתדר עם אפליקציות.
וגם למי שיכול צריכה להיות את הזכות לבחור לנסוע באוטובוס בלי להיות תלוי באפליקציה שמופעלת על ידי חברה שמטרתה תהיה להרוויח על ידי הטרדת הנוסעים בפרסומות ושתהיה לה גישה לכרטיס אשראי..

ממש לא מתבטל פשוט תכנס לפועל אופציה לשלם על נסיעות באמצעות

הרב קו עומד להתבטל??
מה זה הקשקוש הזה?
ממש לא מתבטל פשוט תכנס לפועל אופציה לשלם על נסיעות באמצעות
סמארטפון ואפשר תוך כדי להמשיך להשתמש גם ברב קו בלי קשר אולי בעתיד הרחוק איאפשר יהיה אך נכון לעכשיו הרב קו ממשיך לעבוד גם בעתיד הקרוב מאוד

בסביבות 26:10 ואילך

הרב קו עומד להתבטל??
מה זה הקשקוש הזה?
בסביבות 26:10 ואילך
https://www.kan.org.il/radio/player.aspx?ItemId=120453

david80

Member
ברור שיבטלו כי כל הזמן מקצינים

הרב קו עומד להתבטל??
מה זה הקשקוש הזה?
ברור שיבטלו כי כל הזמן מקצינים
כמו שהיום נוסעים רק עם רב קו, באפריל ניסע רק עם אפליקציה, מי שאין לו סמארטפון יוכל לקנות כזה אצל הנהג

גם שמעתי בראיון אתמול ברדיו הסבר כזה

הרב קו עומד להתבטל??
מה זה הקשקוש הזה?
הוא היה מטעם חברות האפליקציה וכמובן הסביר כמה זה אחלה.
הוא שכח להגיד שהכמה עשרות שקלים שהמשתמש יחסוך מאופטימזציה של התשלום הוא יפסיד בתור קונה של הפרסומות שיתנו לו, כאשר החברה תדע יותר טוב ממך לאן ומתי אתה נוסע.
וזה עוד בלי הנזק הכלכלי של התמכרות למכשירים ניידים.

N641

New member
ההתמכרות לא תגיע מיזה

הוא היה מטעם חברות האפליקציה וכמובן הסביר כמה זה אחלה.
הוא שכח להגיד שהכמה עשרות שקלים שהמשתמש יחסוך מאופטימזציה של התשלום הוא יפסיד בתור קונה של הפרסומות שיתנו לו, כאשר החברה תדע יותר טוב ממך לאן ומתי אתה נוסע.
וזה עוד בלי הנזק הכלכלי של התמכרות למכשירים ניידים.
ההתמכרות לא תגיע מיזה
הכל זורם לסלולארי, התח"צ זה רק עוד שחקן נוסף במגמה הזאת.

Ccyclist

Well-known member
הפעולות שציינת יותר הגיוניות כשאתה נייד.

אבל תח"ץ זה שירות חיוני, לקנות ברשת ולברר שעות פתיחה
אפשר גם מהמחשב בבית.
אם אתה באזור מרכזי בסמוך לשעות הסגירה המקובלות אז למצוא שעות פתיחה מאשר או פוסל אם ללכת כמה דקות לבית עסק.
&nbsp
כשזה מגיע לקניות ברשת כבר יצא לי לא פעם לשמוע בחנות את אחד התירוצים הרגילים (אין במלאי, לא בעונה, נזמין לך לשבוע הבא - כשאני נמצא שם שבוע) ואז לכנס לאמאזון (או במקרים מסויימים - לאתר החנות) ולהזמין בדיוק את מה שרציתי כשאני עדיין בקניון בלי לחזור עם ההרגשה שלא מצאתי את כל מה שיצאתי להשיג.
&nbsp
לאחרונה הורדתי אפליקציה שמקודמת ע"י רשתות רבות בבריטניה ומאפשרת לסרוק כרטיסי מועדוני לקוחות. מאד שימושי כי זה חוסך מלא כרטיסים בארנק (חלק מהכרטיסים האלו מחזירים סכומים המצטברים לעשרות שקלים אז שווה להחזיק אותם בצורה כלשהי).
&nbsp
התקדמות הסלולר ממכונת כרטיסים בכיס לכרטיס בכיס היא חלק מההתקדמות הזו. כבר כמה שנים שאפשר לטוס עם אפליקציות שמראות ברקוד אז טוב שיהיה אפשר לנוע בתח"צ קרקעית, אם כי חבל שלא מדובר ברב קו וירטואלי דרך ה NFC כפי שקורה עם אשראי מגע מערבי באמצעות סלולר או שעונים חכמים.
&nbsp
אני יודע שהיית ברפובליקה הסינית ����, אבל האם היית ברפובליקה העממית של סין ���� מתישהו ב 5 השנים האחרונות ? ממה שקוראים בעיתונות המעבר לארנק הסלולרי שם הושלם מזמן ואנשים עושים את הכל בסלולרי מבלי להחזיק כלי קיבול לעיגולי מתכת, מלבני נייר מודפסים או כרטיסי פלסטיק עם פס של דיסקט. במערב לכרטיסי האשראי שלום כי הציבור תלוי באשראי. להבנתי בסין מדובר בכרטיסי דביט או גבייה ישירה מחשבונות.

אכן אפליקציות תשלומים מייתרות את שימוש במזומן שם, מצד שני

אם אתה באזור מרכזי בסמוך לשעות הסגירה המקובלות אז למצוא שעות פתיחה מאשר או פוסל אם ללכת כמה דקות לבית עסק.
&nbsp
כשזה מגיע לקניות ברשת כבר יצא לי לא פעם לשמוע בחנות את אחד התירוצים הרגילים (אין במלאי, לא בעונה, נזמין לך לשבוע הבא - כשאני נמצא שם שבוע) ואז לכנס לאמאזון (או במקרים מסויימים - לאתר החנות) ולהזמין בדיוק את מה שרציתי כשאני עדיין בקניון בלי לחזור עם ההרגשה שלא מצאתי את כל מה שיצאתי להשיג.
&nbsp
לאחרונה הורדתי אפליקציה שמקודמת ע"י רשתות רבות בבריטניה ומאפשרת לסרוק כרטיסי מועדוני לקוחות. מאד שימושי כי זה חוסך מלא כרטיסים בארנק (חלק מהכרטיסים האלו מחזירים סכומים המצטברים לעשרות שקלים אז שווה להחזיק אותם בצורה כלשהי).
&nbsp
התקדמות הסלולר ממכונת כרטיסים בכיס לכרטיס בכיס היא חלק מההתקדמות הזו. כבר כמה שנים שאפשר לטוס עם אפליקציות שמראות ברקוד אז טוב שיהיה אפשר לנוע בתח"צ קרקעית, אם כי חבל שלא מדובר ברב קו וירטואלי דרך ה NFC כפי שקורה עם אשראי מגע מערבי באמצעות סלולר או שעונים חכמים.
&nbsp
אני יודע שהיית ברפובליקה הסינית ����, אבל האם היית ברפובליקה העממית של סין ���� מתישהו ב 5 השנים האחרונות ? ממה שקוראים בעיתונות המעבר לארנק הסלולרי שם הושלם מזמן ואנשים עושים את הכל בסלולרי מבלי להחזיק כלי קיבול לעיגולי מתכת, מלבני נייר מודפסים או כרטיסי פלסטיק עם פס של דיסקט. במערב לכרטיסי האשראי שלום כי הציבור תלוי באשראי. להבנתי בסין מדובר בכרטיסי דביט או גבייה ישירה מחשבונות.
אכן אפליקציות תשלומים מייתרות את שימוש במזומן שם, מצד שני
אנשים נמצאים כמעט כל היממה דבוקים לסלולרי מגיל 3 עד 90

כדי להפעיל את האפליקציה צריך שיהיה nfc , נכון?

הרב קו עומד להתבטל??
מה זה הקשקוש הזה?
כי אם כן למאות אלפי עובדי מדינה שקבלו סמארטפונים דרך חשכ"ל אין מכשירים תומכי NFC

לא בטוח שחייבים NFC

כי אם כן למאות אלפי עובדי מדינה שקבלו סמארטפונים דרך חשכ"ל אין מכשירים תומכי NFC
לא בטוח שחייבים NFC
אני חושב שיהיה גם עניין של אפשרות לצלם ברקוד כמו בהופ-און ודן כיום.
אבל זה די מסורבל עם המצלמה, בעוד שעם NFC זה יהיה חלק כמו העברת רב קו.

אז גם אם NFC לא חובה, הוא מאוד רצוי

לא בטוח שחייבים NFC
אני חושב שיהיה גם עניין של אפשרות לצלם ברקוד כמו בהופ-און ודן כיום.
אבל זה די מסורבל עם המצלמה, בעוד שעם NFC זה יהיה חלק כמו העברת רב קו.
אז גם אם NFC לא חובה, הוא מאוד רצוי

arseny92

Well-known member
מנהל
סריקה של QR כמו הופ-און או הצגת QR על מסך למצלמת המתקף

בתלוי באיזו אפליקציה משמשים.
לאור ריבוי מכרזי האפליקציות, מניח שיהיה גם וגם.
עד לפני שהאפליקציות יושקו, אופן הפעולה על גדר ספקולציה.
מה שהראו בטמקא זה אופן פעולת אפליקציה אחת - מתוך כמה. נראה מה יציגו שאר שחקני השוק.

ושוב לכל השואל: הרב-קו לא הולך לשום מקום, ממשיך לפעול בעתיד הנראה לעין.

ידוע שהרב קו לא הולך לשום מקום, אבל עדיין יהיה יותר זול

בתלוי באיזו אפליקציה משמשים.
לאור ריבוי מכרזי האפליקציות, מניח שיהיה גם וגם.
עד לפני שהאפליקציות יושקו, אופן הפעולה על גדר ספקולציה.
מה שהראו בטמקא זה אופן פעולת אפליקציה אחת - מתוך כמה. נראה מה יציגו שאר שחקני השוק.

ושוב לכל השואל: הרב-קו לא הולך לשום מקום, ממשיך לפעול בעתיד הנראה לעין.
פה ושם בדיעבד עם האפליקציה. נניח שמתברר בסוף החודש שנסעת רק ב 180 שקל ולא תצטרך לשלם 213 שקל חודשי חופשי.

oshri1987sg

Active member
אז שיעשו ערך צבור חכם

פה ושם בדיעבד עם האפליקציה. נניח שמתברר בסוף החודש שנסעת רק ב 180 שקל ולא תצטרך לשלם 213 שקל חודשי חופשי.
אז שיעשו ערך צבור חכם
שמי שנוסע יחוייב לכל היותר ב213 כפול 1.25 מהערך הצבור

למעלה