לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2247722,477 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!
 שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.

המשך >>

לצפיה ב-'האוטובוסים הסינים לא כאלה נוראיים כמו שמציגים אותם'
האוטובוסים הסינים לא כאלה נוראיים כמו שמציגים אותם
<< ההודעה הנוכחית
12/12/2019 | 17:42
6
360
יצא לי השבוע לנסוע גם ביוטונג של אפיקים וגם בגולדן דרגון של מטרופולין. נוחות הנסיעה והרעש סבירות ולא יורדות מהמתחרות מגרמניה ושבדיה.

כרגע האוטובוס שמצאתי אותו כנחות משמעותית זה האיסוזו של מטרופולין. אותי מעניין לדעת מה החווית הנסיעה בסולאריס של דן. אבל בגלל שהם מהווים רק 10% מהצי של דן, אף פעם לא יצא לי לנסוע בהם. אני רק יכול לומר שמבחוץ אלו האוטובוסים הלא חשמליים הכי שקטים בארץ.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'איסוזו וסולאריס לא סינים'
איסוזו וסולאריס לא סינים
12/12/2019 | 22:54
3
238
איסוזו מיוצר בטורקיה. סולאריס מיוצר בפולין.
הגולדן דרגון הבין עירוניים של מטרופולין הם מהאוטובוסים הכי לא נוחים שנסעתי בהם בחיים, כיסאות קשים שבנויים בצורה וזווית לא נוחה, כאילו שמי שעיצב אותם אף פעם לא ראה גב אנושי ועבד רק לפי תמונות. סיוט לנסיעות ארוכות.

בעירוניים יצא לי לנסוע בסיני כלשהו (לא זוכר אם גולדן או יוטונג, יתקנו אותי המומחים) של אפיקים - הרעש מהגהינום והעיצוב דוחה, כל הפלסטיקה זזה ומרעישה כל הזמן, החיבור של מסך התחנות הבאות מאחור נעשה רופף מהר מאוד וגורם לרעש עצום בזמן נסיעה, וגרוע מהכל לדלתות לוקח המווון זמן להיפתח ולהיסגר בהשוואה לאוטובוסים של יצרנים אחרים, מה שמגביר משמעותית את ה dwell time.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אני יודע שאיסוזו וסולאריס הם לא סיניים'
אני יודע שאיסוזו וסולאריס הם לא סיניים
13/12/2019 | 00:20
1
196
פשוט ציינתי אותם בהשוואה כללית לאוטובוסים.

אני נסעתי בגולדן דרגון העירוני שהוא לא רע.

ואם נסעת בסיני של אפיקים, כנראה זה יוטונג. ואני לא הרגשתי את מהשאתה הרגשת. יכול להיות שזה קשור לרמת תחזוקה נמוכה יחסית הנהוגה באפיקים. 
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'היוטונג הבינעירוני של אגד תעבורה'
היוטונג הבינעירוני של אגד תעבורה
15/12/2019 | 09:48
167
בקו 100 ממש סבבה (אפילו שהוילונות  מעצבנים יותר ממסך הגלילה שנהוג בבינעירוניים של אגד).

הגולדן דרגון העירוני של מטרופולין על הגז - התרגלתי אליו ואני לא חושב שכשהוא מתוחזק כמו שצריך הוא רע, אבל יצא לי לנסוע פעמיים על אוטובוס שהיה כנראה תקול וחוויית הנסיעה היתה נוראה.

גם לאיסוזו מתרגלים, שיטת שלושת העמודים (במרכז האוטובוס כל עמוד מתפצל לשלושה כך שאנשים יוכלו להחזיק באותו עמוד אבל לא באמת באותו עמוד), היא שיטה מקובלת ברכבות תחתיות וקלות, אבל באוטובוסים עם המעברים הצרים מייצרת תחושת קלסטרופוביות מוגברת. הם לפחות נמוכי רצפה (בלי מדרגות באמצע האוטובוס) וחלקם עם 3 דלתות. בחוויית הנסיעה לא ראיתי הבדל גדול.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מסכימה איתך בקשר לגולדן דרגון הבין עירוני של מטרופולין'
מסכימה איתך בקשר לגולדן דרגון הבין עירוני של מטרופולין
18/12/2019 | 18:19
54
ביום שני חזרתי מתל אביב (קו 370) סבלתי כל הדרך מכאבי גב, והגרוע ביותר - הנסיעה ארכה קרוב לשעתיים עקב פקק גדול לפני מחלף קריית גת. אחריו פקק נוסף בחיבור של כביש 6 עם כביש 40 לפני בית קמה.
צומת להבים - לקח לעבור אותו לפחות 4 רמזורים אם לא יותר.
ובכניסה לבאר שבע פקק נוסף - כי התקיים משחק כדורגל באצטדיון טרנר.
אז כשהישיבה לא נוחה ומשך הנסיעה ארוך כל כך - זה הופך להיות סיוט אחד גדול.
רעיה
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לגבי האוטובוסים הסיניים אני לא כזה אוהב אותם.'
לגבי האוטובוסים הסיניים אני לא כזה אוהב אותם.
15/12/2019 | 12:05
177
גולדן דרגון האוטובוסים לא טובים בלשון המעטה. האוטובוסים מרגישים זולים ורועשים כמו טרקטור למרות שזה מנוע בתקן יורו 6.
יוטונג דעותי שונות לגבי העירוני והבינעירוני.
העירוני דווקא נחמד וסביר פרט לחיבור הרופף של המסך באמצע האוטובוס והמושבים שבצמיג הקדמי שהם מוגבהים.
הבינעירוני נורא ואיום. אוטובוס מהסוג הנחות ביותר, מרכב מהסוג הזול ביותר ובנוסף המרכב מתפרק. המזגן מורכב באופן חובבני כולל אוויר שיוצא מהרמקולים.

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לגבי הסינים של אפיקים, מיעוט שלהם מרעיש מהמנוע אפילו בבלימה'
לגבי הסינים של אפיקים, מיעוט שלהם מרעיש מהמנוע אפילו בבלימה
25/12/2019 | 21:29
24
הרעש הוא נורא ושומעים אותם נכנסים לשכונה כמה רחובות ליד (ברמה של ה-sg מודל 87 שהיו לדן). אבל רובם שקטים כמו הוולוואים והמאנים שלהם וכמו הסולאריס של דן.
תחבורה ציבורית >>

הודעות אחרונות

11:41 | 29.01.20 Ccyclist
17:38 | 28.01.20 Palsci
15:46 | 28.01.20 אסיק1
14:23 | 28.01.20 aryeri
13:10 | 28.01.20 האלמוני המאושר
09:35 | 28.01.20 האלמוני המאושר
14:03 | 27.01.20 שמונו
21:08 | 24.01.20 עמוד השדרה
11:04 | 23.01.20 האלמוני המאושר

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ