לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2247522,475 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!
 שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.

המשך >>

לצפיה ב-'בעיה מרגיזה עם הרב קו בתשלום חופשי יומי '
בעיה מרגיזה עם הרב קו בתשלום חופשי יומי
<< ההודעה הנוכחית
06/12/2019 | 12:49
24
324
לאחרונה שמתי לב באוטובוסים של אגד במרכז הארץ שכאשר אני עושה חופשי יומי ומעביר אותו אצל הנהג אם יש לי ערך צבור  ברב קו אוטומטית הנסיעה יורדת לי מהערך צבור ולא מהחופשי יומי, ואז צריך לשבור את הראש עם הנהג שיבטל את הנסיעה  וב 50% מהמקרים הוא לא מצליח אז התרגלתי לפני שאני מעביר את הכרטיס לומר לנהג אבל גם כאן זה לא ממש עוזר כי כאשר הנהג מכניס את הכרטיס ויורד לי מיד מערך צבור ואז תגובת הנהג היא: או לא עשיתה חופשי יומי או לך ותחליף כרטיס יש בו בעיה.
יש לציין שהלכתי לבדוק את הכרטיס שלי והוא אכן תקין...
האם גם לכם זה קורה? 
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'באיזה קווים? איזה חופשי יומי?'
באיזה קווים? איזה חופשי יומי?
06/12/2019 | 18:47
3
145
ובאיזה איזור?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אזור המרכז חופשי יומי רגיל '
אזור המרכז חופשי יומי רגיל
06/12/2019 | 19:44
2
66
לצפיה ב-'מה זה אזור המרכז?'
מה זה אזור המרכז?
08/12/2019 | 08:59
1
95
הרצליה לדוגמא לא נכלל בחופשי חודשי הרגיל
תסביר איזה ערים אתה מתכוון
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'ת"א חולון בת ים ר"ג '
ת"א חולון בת ים ר"ג
10/12/2019 | 19:57
23
לצפיה ב-'הפתרון שלי'
הפתרון שלי
07/12/2019 | 10:56
6
235
שני רבקוים.
אחד(אנונימי)  לערך צבור, ואחד(שמי) לחוזים תקופתיים בלבד.
אבל  אין לי הנחות מיוחדות.
אולי זכאים יכולים לעשות במקביל רב קו אחד באגד ואחד ברכבת, אינני יודעת.

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'הוצאת לי את המילים מהפה זה בדיוק מה שעשיתי '
הוצאת לי את המילים מהפה זה בדיוק מה שעשיתי
07/12/2019 | 12:42
4
156
אבל השאלה היא למה זה צריך להיות ככה?
למה זה לא יכול לעבוד כמו שצריך אנחנו עוד מעט ב 2020
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'בקרוב אפליקציה תפתור בעיה זאת'
בקרוב אפליקציה תפתור בעיה זאת
07/12/2019 | 15:20
3
151
רכישת  החוזים התקופתיים תיעשה  בדיעבד ולא מראש.
אבל כנראה שהאפליקציה  תיצור  בעיות אחרות (צפויות יותר או פחות).
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אצל מ.התחוברה "בקרוב" זה מאוד גמיש,המכרז הזה מאוד מורכב'
אצל מ.התחוברה "בקרוב" זה מאוד גמיש,המכרז הזה מאוד מורכב
07/12/2019 | 16:51
2
212

ומציב המון דרישות למפעילים ולמפתחים. מסמכי המכרז עדיין זמינים: 

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'להבנתי לאפליקציה מערכת תעריפים נפרדת'
להבנתי לאפליקציה מערכת תעריפים נפרדת
07/12/2019 | 18:19
1
123
נראה שבמקום שהאפליקציה תעבוד מול הרב קו מתכוונים להפוך אותה למערכת תעריפים שלישית במקביל לתעריפי הנסיעה הבודדת ותעריפי אזורי הרפורמה.

נראה שהיא תהיה יותר מבלבלת ויותר פתוחה לבעיות וטענות בגלל אלמנט החיוב בדיעבד.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אכן מערכת שלישית'
אכן מערכת שלישית
08/12/2019 | 12:33
107
לצפיה ב-'גם לי יש שניים, אחרי שהיו לי כל מיני בלגנים... אבל אצלי להפך'
גם לי יש שניים, אחרי שהיו לי כל מיני בלגנים... אבל אצלי להפך
08/12/2019 | 17:20
92
ברב-קו המזוהה אני שומרת את הערך הצבור (פרופיל כללי רגיל) וחופשי-יומי אני מטעינה ברב-קו אנונימי, כדי שאם יאבד (וזה כבר קרה...) איבדתי רק חוזה יומי ותו לא.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'האם תוכל לחדד מתי זה "לאחרונה", כי לפני שבוע נסעתי עם'
האם תוכל לחדד מתי זה "לאחרונה", כי לפני שבוע נסעתי עם
08/12/2019 | 12:44
117
יומי יחד עם ערך צבור מספק לתעריף בודד במקביל, ותוּקף יומי (רק שזה היה 924 וטעון ברב-קו אונליין בבחירת מפעיל אפיקים)

יש לציין שאם הפרופיל הוא רגיל, אז תיקוף פעם נוספת מחייב ערך צבור לנוסע נוסף כאשר החופשי עבור בעל הכרטיס כבר היה תוקף בתיקוף הראשון - בעיה עבור מי שחושב שבכרטיס לא תוקף (או אם הנורית במכשיר לא פועלת), אפשר להצטייד באפליקציה ולבדוק את הפעולות בכרטיס
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'קרה לי שבוע שעבר בנסיעת מעבר פשוטה'
קרה לי שבוע שעבר בנסיעת מעבר פשוטה
08/12/2019 | 22:02
11
216

נהג מבוגר בקו אוטובוס בירושלים פשוט הוריד לי שוב 5.90 למרות שהייתי בנסיעת מעבר מהרכבת הקלה.
מדובר בנסיעה יומית, וכבר הרבה זמן לא נתקלתי בבעיה כזו.  

כשעליתי לאוטובוס וראיתי שהנהג לוחץ אישור לכל נוסע כמו פעם, חשדתי מיד שמשהו פה לא תקין ולכן הדגשתי לו שיש לי מעבר לפני שהנחתי את הכרטיס, אך ללא הועיל.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'קוד מחיר אומנם 62, אבל קוד אזור אמור להיות 31 ולא 1 '
קוד מחיר אומנם 62, אבל קוד אזור אמור להיות 31 ולא 1
11/12/2019 | 15:13
10
107
(בינעירוני) כאשר במקרה זה אין מעברים למרות שם קוד שהינו תיאור קוד בלבד
ובכלל יש בירושלים שני קודים : 62 כפי שבקבלה שלך (מעבר פועל רק באוטובוס) ו-"קוד 2 חיפה י-ם רק במעבר" (י-ם רק = ירושלים רכבת קלה) כאשר המעבר מסיטיפס פועל רק בקוד הזה, באפשרותך לבדוק את האפליה הזאת בכל מתקף אחורי באוטובוס, יש לחצן בחירת קוד מחיר, וברירת המחדל הוא הקוד של רק האוטובוסים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מצאתי,התופעה הרמאית המרגיזה הזאת כבר שלוש שנים קיימת בי-ם'
מצאתי,התופעה הרמאית המרגיזה הזאת כבר שלוש שנים קיימת בי-ם
11/12/2019 | 16:27
3
145
כמובן שכולם נופלים כי מצמידים בלי לבדוק מה זה עומד לחייב (וכן לנוסע לא ניתן לדעת טרם החיוב האם המכשיר של הנהג מקונפג לקוד מחיר ולקוד האזור הנכון) וברירת המחדל הקוד של רק לאוטובוסים, וכמובן שלבטל  (כדי לתקן חיוב) ניתן רק פעולה אחרונה של כל המסוף, כלומר אתה אוכל אותה אם הספיקו לתקף אחריך
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'"מצמידים בלי לבדוק מה זה עומד לחייב"? ואם נבדוק, יעזור לנו?'
"מצמידים בלי לבדוק מה זה עומד לחייב"? ואם נבדוק, יעזור לנו?
12/12/2019 | 11:22
2
78
אתה לא באמת מצפה מכל הנוסעים לזכור מספרי קודים, נכון? כשהמכשיר ידבר עברית ברורה, אז אפשר יהיה לטעון שהנוסעים לא בודקים. כל עוד הוא מציג מספרי קודים, אי אפשר לצפות מהנוסעים "לבדוק".
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אז עילה לתביעה בנושא נגישות הולידטורים ובכלל למי שיצרו את'
אז עילה לתביעה בנושא נגישות הולידטורים ובכלל למי שיצרו את
12/12/2019 | 16:15
1
63
כפילות הקודים הזאת? כי הכפילות קיימת מאז שהרק"ל החל לקבל ערך צבור (יש תאריך בתמונה למעלה), זה אומר שמשרד התחבורה בכוונה מכניס יותר כסף מנוסעים אם בכוונה או ללא כוונה לא תמיד בוחר בברירת מחדל את החיוב בקוד נכון (בין אם דרך מכשיר נהג או ולידטור) כאשר הנוסע אמור להיות במעבר שעתי, כי נסיעה בקוד אחר מהנסיעה הראשונה שווה נסיעה חדשה

הטעות חוזרת על עצמה באגד כמעט כל פעם בעירוני ירושלים - קו נוסע בהגדרת קוד אזור 1 (בינעירוני, קבלה של תיקוף בהודעה של הגינגי הישראלי מעלה) או 51 (חיפה) או אפילו 255 (ללא מעברים), כלומר שילוט הקו וכל הפרמטרים של הקו מוגדרים בנפרד מקוד מחיר וקוד אזור...
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'יש מצב, אולי הירושלמים ירצו להרים את הכפפה...'
יש מצב, אולי הירושלמים ירצו להרים את הכפפה...
12/12/2019 | 16:27
23
לצפיה ב-'מה שאתה מציין כאן מעניין ואף מקומם'
מה שאתה מציין כאן מעניין ואף מקומם
23/12/2019 | 00:06
3
44

כמעט ולא יוצא לי לתקף נסיעה ראשונה בולידטור אחורי באוטובוס אגד, ולכן לא נתקלתי בחיוב הכפול הזה מלבד המקרה הנ"ל שהמכשיר לא היה מכוון לאיזור הנכון.  

בכלליות, באוטובוס קל לי לדעת אם חוייבתי שוב כי אני די מקפיד לתקף אצל הנהג, כך שבחיוב חדש יוצאת קבלה.
בתיקוף אחורי באוטובוס אני פחות משתמש כאמור, וברכבת הקלה אני די סומך על המכשירים בתמימות כנראה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'פחות סמוך על מכשירים, יש לבדוק הכל לפני תיקוף...'
פחות סמוך על מכשירים, יש לבדוק הכל לפני תיקוף...
23/12/2019 | 17:41
2
40
מאחר והתיקוף של נסיעת המעבר חייב להיות זהה לקוד המחיר והאזור של הנסיעה הראשונה כדי שהמעבר יפעל (לרוב הנסיעה שהחלה ברק"ל, אלא רק שמתקף ברק"ל לא מציין קודים, ונוסע ממוצע לא נושא עמו מערך צפיה בפרטים מלאים אודות חיובים ברב-קו (רב-קו אונליין והאפליקציות האחרות לא מציגות קוד מחיר (רק את היתרה המחויבת אשר זהה עבור כל הקודים המדוברים) ואזור חיוב, Cardpeek כן יכול להציג שוני כזה בסריקת הכרטיס (בגרסה האחרונה בגיטהב), אך זה זמין רק למחשב) )
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אז לבדוק ברכבת הקלה אי אפשר, אבל הקןד המחוייב קבוע מן הסתם.'
אז לבדוק ברכבת הקלה אי אפשר, אבל הקןד המחוייב קבוע מן הסתם.
23/12/2019 | 20:21
1
28
באוטובוס, אצל הנהג לא ממש מעשי לבדוק (בנסיעה שחוייבתי בה כפול, הדגשתי לנהג שיש לי מעבר כי ראיתי שהוא מתעסק יותר מדי בכפתורים אצל נוסעים קודמים),
ובמתקפים האחוריים ניתן אולי אך זה לא ממש משהו שאפשר לצפות מנוסעים שאינם נמנים על חברי הפורום...
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'זה בדיוק העניין שלא ניתן באמת לבדוק טרם החיוב'
זה בדיוק העניין שלא ניתן באמת לבדוק טרם החיוב
23/12/2019 | 23:13
29
ואם כבר חויבת באוטובוס, ואם זה בקוד ואזור לא נכון, יש לבקש ביטול חיוב וחיוב בקוד נכון, אבל זה לא אפשרי אם בזמן שאתה בודק את הקבלה הספיקו לתקף אחריך כי לבטל אפשר רק פעולה אחרונה של כלל המכשיר, לא לפי כל כרטיס בנפרד

ברק"ל לא ניתן לבדוק מה חויב כי אין חיווי מספק, אך לרוב שם מוגדר הקוד השני של ה-"י-ם רק במעבר" ואותו יש לחייב גם באוטובוס (בין אם באחורי בבחירת קוד טרם התיקוף או מנהג) כדי שהמעבר יהיה תקף..

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-' בדקתי היום וכנראה הבעיה כבר תוקנה'
בדקתי היום וכנראה הבעיה כבר תוקנה
26/12/2019 | 18:30
1
35
בדקתי את העניין בנסיעה בה התחלתי ברכבת הקלה והמשכתי באוטובוס אגד, כשאני מתקף כמובן במתקף אחורי ללא כל שינוי במסך הקודים.
לאחר מכן בדרך חזור, בנסיעה אותה התחלתי באוטובוס ותיקפתי מאחור, והמשכתי בנסיעה ברכבת הקלה. 
לא חוייבתי חיוב מיותר באף אחת מהנסיעות. 

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'שים לב בתמונה של מתקף האוטובוס - קוד2 - ההמשך מהתיקוף הראשון'
שים לב בתמונה של מתקף האוטובוס - קוד2 - ההמשך מהתיקוף הראשון
27/12/2019 | 14:06
20
של הרק"ל - אז הרק"ל מוגדר לקוד 2 ומקבל קוד 2 לחיוב ולמעבר, והאוטובוס זיהה את המעבר.

בדרך חזור אין תמונות של מה היה מתוקף בהתחלה במתקף האוטובוס (אם זה החל אחרי שפג המעבר מהתיקוף הקודם) ומה היה הקוד הנבחר בברירת מחדל באוטובוס הזה: אם זה היה "קוד 62 אזור ירושלים", או "קוד 2 חיפה י-ם רק" (שלא לדבר על מה שהנהגים מתקפים).
וכן כמובן הסבירות שכל המתקפים האחוריים בכל האוטובוסים מוגדרים כראוי.. וכן של מה קורה כאשר עושים מעבר שעתי כפול בכל אחד מהכיוונים (אוטובוס-רקל-אוטובוס, רקל-אוטובוס-רקל) או מעבר שעתי משולש (מאוטובוס עירוני לאוטובוס עירוני ואז רק"ל באמצע ושוב אוטובוס, או שני אוטובוסים ורק"ל בסוף)

רב-קו אונליין מציג רק סכום חיוב ולא שם קוד באותו מחיר, התיאור של המעבר השעתי שייך להגדרת קוד אזור 31.
וכן זה שסיטיפס מייצגת מספר אקראי למספר הקו לא בדיוק תורם למצב והולך לסבך כאשר יפעילו את שאר הקווים (בא פקח ורואה תיקוף בקו 3, אתה נוסע בקו 1 ואז הוא קונס אותך... כרגע הם לא מתייחסים כי יש רק קו אחד, זה תרחיש סביר (סקירת תקלות) )

> ללא כל שינוי במסך הקודים
עצם קיום שני הקודים במסך....
תחבורה ציבורית >>

הודעות אחרונות

20:25 | 23.01.20 ברק תחת ענן
13:56 | 23.01.20 סוכריה חמצמצה
11:22 | 23.01.20 rotem1977
11:04 | 23.01.20 האלמוני המאושר
22:33 | 22.01.20 יניב2016
10:33 | 22.01.20 סקורפיון36
19:48 | 21.01.20 its not really me
18:51 | 21.01.20 עמוד השדרה
23:35 | 18.01.20 matrix200200

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ