חדש מירושלים, מכונות התיקוף באוטובוסים החדשות

נצל"ש שימוש במכשירי טעינה על האוטובוס של מטרופולין

נשמע לי מסובך מדי לעצירת ביניים.
מרכז ירושלים מאד נגיש בתח"צ ולא צריך "אמצעי לא תח"צי" כדי לבקר בו. יש יעד פרברי בעיר שנבקר בו ואז נמשיך בנסיעה. אם נסיעה עם נוף חומות העיר העתיקה תספיק אז לא נעצור. כולנו היינו בעיר בשנה-שנתיים האחרונים אז זה לא כזה קריטי אבל אם נחליט שחייבים לעצור אז אני חושב שחנייה במרכז העיר עדיפה מכל הסיבוך שתואר פה.
אתמול, כרגיל, התחיל חודש חדש בלי ששמתי לב, (יש לי קורא כרטיסים בבית) מאחר והנייד שלי בלי NFC, אני כבר רגיל שאני משלם על הנסיעה הראשונה בחודש בערך צבור וזה מה שמזכיר לי... ואז אני טוען בחנות ליד המשרד.
אבל אתמול עליתי על 502. (עכשיו אין שם בכלל קופת נהג, רק ולידטורים ומכונת קניה/טעינה). רגע לפני שהנחתי את הרב קו על הולידטור נזכרתי במכונת טעינה.
הופתעתי כמה שזה היה נוח, עד לתחנה הבאה כבר הספקתי לטעון חופשי חודשי (לשלם באשראי), לתקף ולשבת. והכוך שבו תקעו את המכונה מאד עוזר לתחושת היציבות שלי כנוסע בזמן שאני מתעסק עם המכונה.
הערה: זה היה לי נוח כי האופציה הראשונה היא חידוש החופשי חודשי שהיה לי, אני מניח שחיפוש חוזה לא רגיל או קניית כרטיס בודד במזומן קצת פחות נוחים...

Ccyclist

Well-known member
אי אפשר להטעין 4-5 ימים מראש?

אתמול, כרגיל, התחיל חודש חדש בלי ששמתי לב, (יש לי קורא כרטיסים בבית) מאחר והנייד שלי בלי NFC, אני כבר רגיל שאני משלם על הנסיעה הראשונה בחודש בערך צבור וזה מה שמזכיר לי... ואז אני טוען בחנות ליד המשרד.
אבל אתמול עליתי על 502. (עכשיו אין שם בכלל קופת נהג, רק ולידטורים ומכונת קניה/טעינה). רגע לפני שהנחתי את הרב קו על הולידטור נזכרתי במכונת טעינה.
הופתעתי כמה שזה היה נוח, עד לתחנה הבאה כבר הספקתי לטעון חופשי חודשי (לשלם באשראי), לתקף ולשבת. והכוך שבו תקעו את המכונה מאד עוזר לתחושת היציבות שלי כנוסע בזמן שאני מתעסק עם המכונה.
הערה: זה היה לי נוח כי האופציה הראשונה היא חידוש החופשי חודשי שהיה לי, אני מניח שחיפוש חוזה לא רגיל או קניית כרטיס בודד במזומן קצת פחות נוחים...
בכל שאר הכרטיסים זה אפשרי וגמיש 30 אפליקציית הרב קו נותנת לי לבחור היום בחוזה שיתחיל ב 16/1/20.
&nbsp
באופן כללי האפליקציה בסמארטפון היא מכונת כרטיסים בכיס ונוחה יחסית, אף שלחוזים יש שמות מוזרים ומבלבלים (מי היה מנחש ש"סובב ירושלים" זה ירושלים טבעת 1?). כשביקרתי בפברואר והיו לי צורך ב 3 כרטיסים יומיים שונים תוך 4 יום וטיפה ערך צבור למוצ"ש יכלתי להטעין את כולם פלוס שבועי גוש דן מורחב בנוחות מחדרי בסדרת פעולות בפרטיות וללא תור משתרך מאחוריי. מכשירים ופרישה רחבה הם חובה עבור אוכלוסיות רבות אבל כבלוגר אני חושב שמגיע לך מתישהו שידרוג לסמארטפון שיאפשר לך להשתמש באפליקציה.

arseny92

Well-known member
מנהל
אפשר ימים מראש בדיוק כמו באפליקציה אבל בטעינה בבית עסק יש

בכל שאר הכרטיסים זה אפשרי וגמיש 30 אפליקציית הרב קו נותנת לי לבחור היום בחוזה שיתחיל ב 16/1/20.
&nbsp
באופן כללי האפליקציה בסמארטפון היא מכונת כרטיסים בכיס ונוחה יחסית, אף שלחוזים יש שמות מוזרים ומבלבלים (מי היה מנחש ש"סובב ירושלים" זה ירושלים טבעת 1?). כשביקרתי בפברואר והיו לי צורך ב 3 כרטיסים יומיים שונים תוך 4 יום וטיפה ערך צבור למוצ"ש יכלתי להטעין את כולם פלוס שבועי גוש דן מורחב בנוחות מחדרי בסדרת פעולות בפרטיות וללא תור משתרך מאחוריי. מכשירים ופרישה רחבה הם חובה עבור אוכלוסיות רבות אבל כבלוגר אני חושב שמגיע לך מתישהו שידרוג לסמארטפון שיאפשר לך להשתמש באפליקציה.
לציין זאת במפורש למוכרן שאתה צריך את החוזה ליום עתידי (אך האם תקבל ליום עתידי ולא להיום זה די תלוי בהכשרה של המוכרן כי אפשר בקלות מדי לפספס את רשימת בחירת תאריך ומפעיל שיוך בממשק)
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/394/184504179/

חופשי חודשי קלנדרי אפשר לרכוש מ-25 לחודש קודם עד 5 לחודש תוקפו בכל מקום טעינה
וכן אפשר לטעון מראש בבית בקורא כרטיסים ולא צריך לחכות עד תחילת החודש

ולגבי אפליקציה וטלפון ללא NFC, להזמין טעינה עדיין אפשר (אפשר גם פשוט בדפדפן אם לא ניתן להתקין את האפליקציה למכשיר ישן כלשהו) ולממש את רישום הטעינה בכספונט הקרוב
להטעין ישר בכספונט ללא הזמנה לא ממליץ כי זה לא תמיד מציע את החוזים שאתה צריך, אבל אם החוזה הוזמן באתר/אפליקציה למספר כרטיס הרב-קו, זה טוען את מה שהוזמן ללא בעיה

trilliane

Well-known member
מנהל
מוכרן? מוכר! (או קופאי. או סתם עובד...)

לציין זאת במפורש למוכרן שאתה צריך את החוזה ליום עתידי (אך האם תקבל ליום עתידי ולא להיום זה די תלוי בהכשרה של המוכרן כי אפשר בקלות מדי לפספס את רשימת בחירת תאריך ומפעיל שיוך בממשק)
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/394/184504179/

חופשי חודשי קלנדרי אפשר לרכוש מ-25 לחודש קודם עד 5 לחודש תוקפו בכל מקום טעינה
וכן אפשר לטעון מראש בבית בקורא כרטיסים ולא צריך לחכות עד תחילת החודש

ולגבי אפליקציה וטלפון ללא NFC, להזמין טעינה עדיין אפשר (אפשר גם פשוט בדפדפן אם לא ניתן להתקין את האפליקציה למכשיר ישן כלשהו) ולממש את רישום הטעינה בכספונט הקרוב
להטעין ישר בכספונט ללא הזמנה לא ממליץ כי זה לא תמיד מציע את החוזים שאתה צריך, אבל אם החוזה הוזמן באתר/אפליקציה למספר כרטיס הרב-קו, זה טוען את מה שהוזמן ללא בעיה
מוכרן? מוכר! (או קופאי. או סתם עובד...)

מובן שאפשר

&nbsp
מובן שאפשר
ואם הייתי פחות עפיפון הייתי טוען כמה ימים מראש, אני מאשים רק את עצמי...

וסתם כסיפור צד, שונמכתי לטלפון בלי מכשיר NFC כי אשתי לא אהבה את הסמארטפון שבחרתי לה כששלה שבק, (היא לא צריכה NFC). לכן כשכמה חודשים אחר כך שלי שבק, נאלצתי לקנות חדש לה במקום לי ולקחת את זה שלה...

Ccyclist

Well-known member
בלונדון אין קלנדרי אבל יש תזכורות.

מובן שאפשר
ואם הייתי פחות עפיפון הייתי טוען כמה ימים מראש, אני מאשים רק את עצמי...

וסתם כסיפור צד, שונמכתי לטלפון בלי מכשיר NFC כי אשתי לא אהבה את הסמארטפון שבחרתי לה כששלה שבק, (היא לא צריכה NFC). לכן כשכמה חודשים אחר כך שלי שבק, נאלצתי לקנות חדש לה במקום לי ולקחת את זה שלה...
בעידן הנייר התאריך האחרון (הכרטיס היה תקף עד 04:30 בבוקר למחרת) הודפס על חודשי / שבועי הנייר. בעידן האויסטר מופיעה תזכורת על שערי היציאה כשכרטיס תקופתי נמצא בימים האחרונים לתוקף או כשיש ער"ץ נמוך. אני לא בטוח מה קורה עם מי שמשתמש באוטובוסים בלבד אבל אני מניח שיש איזה צבע נוסף לנורת האישרור.
&nbsp
לטעמי אחת הבעיות ברב קו היא שאימצתם שיטה של מטרו במערכת מבוססת אוטובוסים. כשיש מטרו ורכבת פרברית עם תחנות בכל שכונה יש איפה להציב מכונות תשלום ואנשי צוות שיעזרו למתקשים.

arseny92

Well-known member
מנהל
חיווי תזכורת ברב-קו במתקפים יש לפקיעת פרופיל בלבד

בעידן הנייר התאריך האחרון (הכרטיס היה תקף עד 04:30 בבוקר למחרת) הודפס על חודשי / שבועי הנייר. בעידן האויסטר מופיעה תזכורת על שערי היציאה כשכרטיס תקופתי נמצא בימים האחרונים לתוקף או כשיש ער"ץ נמוך. אני לא בטוח מה קורה עם מי שמשתמש באוטובוסים בלבד אבל אני מניח שיש איזה צבע נוסף לנורת האישרור.
&nbsp
לטעמי אחת הבעיות ברב קו היא שאימצתם שיטה של מטרו במערכת מבוססת אוטובוסים. כשיש מטרו ורכבת פרברית עם תחנות בכל שכונה יש איפה להציב מכונות תשלום ואנשי צוות שיעזרו למתקשים.
חיווי תזכורת ברב-קו במתקפים יש לפקיעת פרופיל בלבד
לגבי תזכורת על חוזים שעומדים לפוג, אם טוענים ברב-קו אונליין, יש אופציה לתזכורות שאמורים להגיע למייל, בהגדרות פרטי כרטיס הרב-קו באיזור אישי -> כרטיסי רב-קו

arseny92

Well-known member
מנהל
כל אחד צריך רב-קו משלו, אין שימוש חוזר בחוזה באותו קרון

ירושלים - חניון ממילא או ג.התחמושת?
תיכנון עתידי לשילוב עצירת ביניים לא תח"צית בירושלים בדרך מהמרכז לים המלח, האם למרכז העיר עדיף לחנות בחניון במרכז (ממילא וכו') או שזול ובטוח לעצור בחניון גבעת התחמושת? לפי גוגל מדובר ב 10 דק' ברק"ל ממרכז העיר, טוב לקפיצה מהירה למרכז העיר וחזרה.
&nbsp
חניון הר הרצל רחוק מדי לקפיצה מהירה לעיר ואינו קרוב לפרברים שאבקר בהם לפני הקפיצה למרכז העיר.
&nbsp
כמו כן איך משלמים על ילדים ברק"ל? האם כל אדם צריך רב קו משלו או שאפשר לתקף מספר פעמים מערך צבור (ואם כן - איך לבחור מחיר ילדים/נוער) ?
כל אחד צריך רב-קו משלו, אין שימוש חוזר בחוזה באותו קרון
יחד עם זאת אפשר לתקף פעם אחת כאשר רק אם זה מעבר שעתי בתוקף על תיקוף קבוצתי שהתחיל באוטובוס ואז זה על כל הקבוצה. רק אם הנהג באוטובוס אגד עירוני תיקף קבוצה בפעולה אחת ולא אחד אחד.
ועדיין זה רק לפי הפרופיל, כך שהקבוצה לא תקבל הנחה
פרופיל נוסע אחר = רב-קו בפרופיל מתאים. נוער יכול לתקף קבוצה עבור נוסעים שהם גם נוער בלבד. רגיל - רק רגיל. כל פרופיל אחר אינו יכול לתקף קבוצות. לא ניתן מערך צבור רגיל לתקף מחיר בהנחה עבור נוער שנוסעים איתך.

למעלה