לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2247222,472 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!
 שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.

המשך >>

לצפיה ב-'חדש מירושלים, מכונות התיקוף באוטובוסים החדשות'
חדש מירושלים, מכונות התיקוף באוטובוסים החדשות
<< ההודעה הנוכחית
25/11/2019 | 19:38
27
427
עובדות סוף סוף.
אחרי כל האלו שניסו לתקף ללא הצלחה, האלו שחשבו שהם תקפו, והנהגים ששמו שקיות נילון מדבקות ושאר אלתורים על המתקפת.
מקווה שכך כל האוטובוסים יפתחו את כל הדלתות בתחנות.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'באוטובוסים שנסעתי אתמול והבוקר עדיין לא עובד'
באוטובוסים שנסעתי אתמול והבוקר עדיין לא עובד
26/11/2019 | 10:16
3
402

תמונה מעכשיו (חסרים גם ברגים כנהוג באוטובוסים המוזנחים של אגד בקווים מסויימים)
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'נסיון לתמונה ישרה'
נסיון לתמונה ישרה
26/11/2019 | 10:20
2
306
לצפיה ב-'תחזוקה לקויה מאוד, כרגיל אצל אגד'
תחזוקה לקויה מאוד, כרגיל אצל אגד
26/11/2019 | 10:31
67
לצפיה ב-'מקווה שיפעל בכולם, בנתיים רק בחלק'
מקווה שיפעל בכולם, בנתיים רק בחלק
26/11/2019 | 13:05
46
לצפיה ב-'רק תיקוף רב קו?'
רק תיקוף רב קו?
26/11/2019 | 10:20
9
165
או גם כרטיס אשראי?
מה משמעות הברקוד?
יש אפשרות לבחור כמות נוסעים?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'3: כן, השאר לא יודע'
3: כן, השאר לא יודע
26/11/2019 | 13:04
46
לצפיה ב-'מותאם גם לכרטיס אשראי ולניידים'
מותאם גם לכרטיס אשראי ולניידים
27/11/2019 | 10:24
7
116
כמובן שכרגע זה רק רב קו, אבל ביום שבו יפתחו את האופציות האלה החומרה לא תהווה חסם. זה נכון לכל הולידטורים החדשים בכל החברות.
בארץ עוד לא נתקלתי באנשים שיש להם כרטיס אשראי עם NFC אבל בחו"ל זה די נפוץ.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'באנגליה וספרד ה NFC בכל כרטיס תשלום'
באנגליה וספרד ה NFC בכל כרטיס תשלום
27/11/2019 | 19:14
2
88
זה לא מאפיין בונוס אלא מאפיין שחוסך לבנקים הרבה מאמץ וכסף בהפצת שטרות לכספומטים.

אם בעבר כצרכן  השימוש באשראי או דביט היה לסכומים גבוהים שלא מחזיקים בארנק הרי שכיום השימוש במזומן מצטמצם רק למקומות מפוקפקים כמו שווקים או למקומות שלא מקבלים אשראי מתחת ל ₪25-₪20 כי זה גורר עמלות. בשנים הראשונות של האשראי מגע אנשים די חשדו בזה, אבל היום התרגלו שזה הרבה יותר נוח.

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'בישראל אשראי contactless / EMV ייכנס עד 2023'
בישראל אשראי contactless / EMV ייכנס עד 2023
28/11/2019 | 10:17
1
88
בנק ישראל מעלה הילוך עם המהלך שלו שיכניס תמיכה בטכנולוגיה, כשבהתחלה יחייבו עסקים גדולים לתמוך, ואחר כך זה יגיע כבר לקטנים. כל הבנקים יהיו חייבים להנפיק כרטיסים שתומכים בטכנולוגיה. מאמין שבעתיד גם באוטובוסים בארץ יתמכו בזה, זה רק עניין של זמן עד שמשרד התחבורה יבין שאין טעם להישאר מאחור

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אצלנו זה היה שני שלבים- צ'יפ וNFC'
אצלנו זה היה שני שלבים- צ'יפ וNFC
28/11/2019 | 12:21
83
השלב של הצ'יפ היה כבר ב 2006 (בצרפת אפילו קודם, יתכן שכבר ב2000, בספרד זה הופעל ב 2010 בערך) והשלב של תשלומי המגע בכל מקום הגיע רק ב 2014 (וגם אז היה אפשר להתקל במקומות עם מכשיר צ'יפ שלא כלל מגע).

החשיבות של הצ'יפ היתה בווידוא מיידי, ללא החשש של החנות שהקונה אולי לא בעל הכרטיס. לא צריך להציד מסמך מזהה (בספרד, דבר בעייתי כי בבריטניה אין חובת נשיאת תעודות) לא צריך למלא פרטים נוספים, הכרטיס לא עוזב את ידך כי במקום למסור אותו או שאתה מכניס אותו למכשיר שמעל לקופה או שהמלצר מביא לך מכשיר תשלום נייד. החולשה של הצ'יפ היא שהמגעים מתלכלכים ואפשר להתקע מול מכשיר שלא קורא את הצ'יפ עד שמנגבים אותו כמה פעמים. זה קורה כל הזמן וגם אם כל היום הסתובבת וקנית בכרטיס זה יכול לקרות דווקא בתור ארוך בסופר. מאפיין מעצבן נוסף בשיטה הבריטית הוא שאחרי 5-10 קניות מגע תהיה קנייה שתדרוש הכנסת כרטיס למכשיר כדי להקיש קוד.

המגע פשוט קל יותר, וחבל שבחרתם לאמץ את השיטה הבריטית במקום השיטה הספרדית. בבריטניה עד £30 אפשר לקנות במגע ללא אימות ומעל £30 אין תשלום מגע וחייבים לחזור לשיטת הצ'יפ. בספרד מגע ללא אימות טוב ל €20 בלבד אבל מעל €20 מקישים את הקוד ואפשר לשלם כל סכום במגע מאומת קוד. לא צריך להתעסק עם הכנסת הכרטיס לחריץ ובעיות המגעים למיניהם. משום שגם הכרטיס הבריטי יכול לשלם כך, עם הקוד דרך מערכת המגע, ההחלטה אם לדרוש קוד בחריץ או במגע היא בחירה של הרשויות ולא מגבלה טכנית. בספרד יש גם מסכי מגע שאפשר לחתום עליהם, כנראה משלב הצ'יפ, אבל הם מחוברים למקלדת נומרית ובדרך כלל יש עליהם הוראה להקיש קוד. בכרטיס הבריטי הם מאפשרים לבחור גבייה ביורו או ליש"ט.

בפברואר הייתי במקדונלדס או בורגר קינג של קניון רננים וניסיתי להזמין משהו מהמסך. נגעתי (היה סמל) וכלום. הכנסתי לחריץ והקשתי קוד - כלום. לא טרחתי עם השורה המגנטית כי איפה אני אמור לחתום.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'נראה שכאשר זה יפעל, "פתאום" נגלה שהמפעילים לא הגדירו תמיכה'
נראה שכאשר זה יפעל, "פתאום" נגלה שהמפעילים לא הגדירו תמיכה
27/11/2019 | 20:21
3
101
בסליקה בינלאומית מול הסולק ואז זה יהיה אסון כי כמעט אף אחד לא יוכל להשתמש בזה, כי כרגיל בארץ, עושים כל קינפוג ללא הרצות מהיום למחר.

דן בצפון למשל ידועה בקרב תיירים בכך שגם בסליקה הרגילה (הפס), מכונת התיקוף ומכירת רב-קו אנונימי, או לא מקבלת חלק מכרטיסי אשראי כלל, או מקבלת, מחייבת, נותנת שגיאות הנפקת כרטיס אנונימי/שגיאות טעינת כרטיס קיים בחוזה כלשהו, אך לא מבטלת את החיוב (כאשר כרטיסי אשראי ישראליים פועלים חלק). התייר לבסוף מכניס מטבע ₪5 או טוען במזומן ומגלה שאכן יש בה מלאי רב-קו כי אז אז זה נותן/כן טוען את החוזה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'זה לא המפעילים סולקים, כל התקנים הם של משרד התחבורה'
זה לא המפעילים סולקים, כל התקנים הם של משרד התחבורה
29/11/2019 | 16:37
2
23
לצפיה ב-'הכוונה לסליקה וחוזה חב. אשראי שהוטמע במסוף התשלום באשראי'
הכוונה לסליקה וחוזה חב. אשראי שהוטמע במסוף התשלום באשראי
30/11/2019 | 02:19
41
במכונה (מול שב"א וחברות האשראי) וכן הגדרות קבלת דיווחים של קבלת תשלום מכרטיסי אשראי חו"ל (שעל פי קבלת דיווח זה כשורה, אמור להינפק כרטיס או חוזה אמור להיטען) ולא לתקני קליפסו ורישום חוזה ברב-קו

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אבל הסליקה נעשית בצד של המפעילה, לא בצד של המשרד'
אבל הסליקה נעשית בצד של המפעילה, לא בצד של המשרד
03/12/2019 | 22:17
21
כשקונים כרטיס באשראי במכונה של דן, מופיעה המילה דן בחיוב האשראי. לא "משרד התחבורה". המפעילים צריכים לבחור חומרה, לבחור תוכנה (במקרה של אגד כנראה לכתוב תוכנה משלהם מותאמת אישית), לבחור ספק סליקה, וכו'. בכל שלב של התהליך יש הזדמנויות לתקלות, טעויות, ובחירות שפשוט לא חשבו לכתוב אותן בתקן.

למשל העובדה שרכבת ישראל מחייבת כרטיסי אשראי עם קטגוריה לא נכונה של "מיסים וקנסות"

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-' ירושלים - חניון ממילא או ג.התחמושת? '
ירושלים - חניון ממילא או ג.התחמושת?
26/11/2019 | 14:39
12
145
תיכנון עתידי לשילוב עצירת ביניים לא תח"צית בירושלים בדרך מהמרכז לים המלח, האם למרכז העיר עדיף לחנות בחניון במרכז (ממילא וכו') או שזול ובטוח לעצור בחניון גבעת התחמושת? לפי גוגל מדובר ב 10 דק' ברק"ל ממרכז העיר, טוב לקפיצה מהירה למרכז העיר וחזרה.

חניון הר הרצל רחוק מדי לקפיצה מהירה לעיר ואינו קרוב לפרברים שאבקר בהם לפני הקפיצה למרכז העיר.

כמו כן איך משלמים על ילדים ברק"ל? האם כל אדם צריך רב קו משלו או שאפשר לתקף מספר פעמים מערך צבור (ואם כן - איך לבחור מחיר ילדים/נוער) ?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אאל"ט חניון גבעת התחמושת בחינם לעומת ממילא בתשלום'
אאל"ט חניון גבעת התחמושת בחינם לעומת ממילא בתשלום
26/11/2019 | 17:17
82
כל ילד חייב בכרטיס, קנה כרטיס במכונה אם אין להם רב קו.
לא ניתן לתקף פעמיים על אותו רב קו, אלא אם זאת נסיעת המשך באוטובוס
עוד פרטים באתר של סיטי פס. www.citypass.co.il
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'יש לתקף באחד מהאוטובוסים העוברים במקום'
יש לתקף באחד מהאוטובוסים העוברים במקום
26/11/2019 | 18:35
9
113
כדי לשלם על מספר נוסעים ברב קו יש לעלות על אוטובוס שעובר בתחנה הצמודה לרק"ל ואז ניתן לעלות ל'נסיעת המשך' ברכבת הקלה
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'"קומבינה" נחמדה'
"קומבינה" נחמדה
29/11/2019 | 02:09
8
71
רק צריך שהנהג ימתין ולא יתחיל לנסוע בינתיים ויוריד אותם בתחנה הבאה...
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'נשמע לי מסובך מדי לעצירת ביניים.'
נשמע לי מסובך מדי לעצירת ביניים.
29/11/2019 | 12:25
7
49
מרכז ירושלים מאד נגיש בתח"צ ולא צריך "אמצעי לא תח"צי" כדי לבקר בו. יש יעד פרברי בעיר שנבקר בו ואז נמשיך בנסיעה. אם נסיעה עם נוף חומות העיר העתיקה תספיק אז לא נעצור. כולנו היינו בעיר בשנה-שנתיים האחרונים אז זה לא כזה קריטי אבל אם נחליט שחייבים לעצור אז אני חושב שחנייה במרכז העיר עדיפה מכל הסיבוך שתואר פה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'נצל"ש שימוש במכשירי טעינה על האוטובוס של מטרופולין'
נצל"ש שימוש במכשירי טעינה על האוטובוס של מטרופולין
02/12/2019 | 09:06
6
50
אתמול, כרגיל, התחיל חודש חדש בלי ששמתי לב, (יש לי קורא כרטיסים בבית) מאחר והנייד שלי בלי NFC, אני כבר רגיל שאני משלם על הנסיעה הראשונה בחודש בערך צבור וזה מה שמזכיר לי... ואז אני טוען בחנות ליד המשרד.
אבל אתמול עליתי על 502. (עכשיו אין שם בכלל קופת נהג, רק ולידטורים ומכונת קניה/טעינה). רגע לפני שהנחתי את הרב קו על הולידטור נזכרתי במכונת טעינה.
הופתעתי כמה שזה היה נוח, עד לתחנה הבאה כבר הספקתי לטעון חופשי חודשי (לשלם באשראי), לתקף ולשבת. והכוך שבו תקעו את המכונה מאד עוזר לתחושת היציבות שלי כנוסע בזמן שאני מתעסק עם המכונה.
הערה: זה היה לי נוח כי האופציה הראשונה היא חידוש החופשי חודשי שהיה לי, אני מניח שחיפוש חוזה לא רגיל או קניית כרטיס בודד במזומן קצת פחות נוחים...

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אי אפשר להטעין 4-5 ימים מראש? '
אי אפשר להטעין 4-5 ימים מראש?
02/12/2019 | 13:08
5
36
בכל שאר הכרטיסים זה אפשרי וגמיש 30 אפליקציית הרב קו נותנת לי לבחור היום בחוזה שיתחיל ב 16/1/20.

באופן כללי האפליקציה בסמארטפון היא מכונת כרטיסים בכיס ונוחה יחסית, אף שלחוזים יש שמות מוזרים ומבלבלים (מי היה מנחש ש"סובב ירושלים" זה ירושלים טבעת 1?). כשביקרתי בפברואר והיו לי צורך ב 3 כרטיסים יומיים שונים תוך 4 יום וטיפה ערך צבור למוצ"ש יכלתי להטעין את כולם פלוס שבועי גוש דן מורחב בנוחות מחדרי בסדרת פעולות בפרטיות וללא תור משתרך מאחוריי. מכשירים ופרישה רחבה הם חובה עבור אוכלוסיות רבות אבל כבלוגר אני חושב שמגיע לך מתישהו שידרוג לסמארטפון שיאפשר לך להשתמש באפליקציה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אפשר ימים מראש בדיוק כמו באפליקציה אבל בטעינה בבית עסק יש'
אפשר ימים מראש בדיוק כמו באפליקציה אבל בטעינה בבית עסק יש
03/12/2019 | 06:32
1
41
לציין זאת במפורש למוכרן שאתה צריך את החוזה ליום עתידי (אך האם תקבל ליום עתידי ולא להיום זה די תלוי בהכשרה של המוכרן כי אפשר בקלות מדי לפספס את רשימת בחירת תאריך ומפעיל שיוך בממשק)

חופשי חודשי קלנדרי אפשר לרכוש מ-25 לחודש קודם עד 5 לחודש תוקפו בכל מקום טעינה
וכן אפשר לטעון מראש בבית בקורא כרטיסים ולא צריך לחכות עד תחילת החודש

ולגבי אפליקציה וטלפון ללא NFC, להזמין טעינה עדיין אפשר (אפשר גם פשוט בדפדפן אם לא ניתן להתקין את האפליקציה למכשיר ישן כלשהו) ולממש את רישום הטעינה בכספונט הקרוב
להטעין ישר בכספונט ללא הזמנה לא ממליץ כי זה לא תמיד מציע את החוזים שאתה צריך, אבל אם החוזה הוזמן באתר/אפליקציה למספר כרטיס הרב-קו, זה טוען את מה שהוזמן ללא בעיה
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מוכרן? מוכר! (או קופאי. או סתם עובד...)'
מוכרן? מוכר! (או קופאי. או סתם עובד...)
03/12/2019 | 15:43
12
לצפיה ב-'מובן שאפשר'
מובן שאפשר
03/12/2019 | 08:48
2
45
ואם הייתי פחות עפיפון הייתי טוען כמה ימים מראש, אני מאשים רק את עצמי...

וסתם כסיפור צד, שונמכתי לטלפון בלי מכשיר NFC כי אשתי לא אהבה את הסמארטפון שבחרתי לה כששלה שבק, (היא לא צריכה NFC). לכן כשכמה חודשים אחר כך שלי שבק, נאלצתי לקנות חדש לה במקום לי ולקחת את זה שלה...
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'בלונדון אין קלנדרי אבל יש תזכורות.'
בלונדון אין קלנדרי אבל יש תזכורות.
03/12/2019 | 17:49
1
36
בעידן הנייר התאריך האחרון (הכרטיס היה תקף עד 04:30 בבוקר למחרת) הודפס על חודשי / שבועי הנייר. בעידן האויסטר מופיעה תזכורת על שערי היציאה כשכרטיס תקופתי נמצא בימים האחרונים לתוקף או כשיש ער"ץ נמוך. אני לא בטוח מה קורה עם מי שמשתמש באוטובוסים בלבד אבל אני מניח שיש איזה צבע נוסף לנורת האישרור.

לטעמי אחת הבעיות ברב קו היא שאימצתם שיטה של מטרו במערכת מבוססת אוטובוסים. כשיש מטרו ורכבת פרברית עם תחנות בכל שכונה יש איפה להציב מכונות תשלום ואנשי צוות שיעזרו למתקשים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'חיווי תזכורת ברב-קו במתקפים יש לפקיעת פרופיל בלבד'
חיווי תזכורת ברב-קו במתקפים יש לפקיעת פרופיל בלבד
03/12/2019 | 22:13
30
לגבי תזכורת על חוזים שעומדים לפוג, אם טוענים ברב-קו אונליין, יש אופציה לתזכורות שאמורים להגיע למייל, בהגדרות פרטי כרטיס הרב-קו באיזור אישי -> כרטיסי רב-קו
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'כל אחד צריך רב-קו משלו, אין שימוש חוזר בחוזה באותו קרון'
כל אחד צריך רב-קו משלו, אין שימוש חוזר בחוזה באותו קרון
26/11/2019 | 20:21
109
יחד עם זאת אפשר לתקף פעם אחת כאשר רק אם זה מעבר שעתי בתוקף על תיקוף קבוצתי שהתחיל באוטובוס ואז זה על כל הקבוצה. רק אם הנהג באוטובוס אגד עירוני תיקף קבוצה בפעולה אחת ולא אחד אחד.
ועדיין זה רק לפי הפרופיל, כך שהקבוצה לא תקבל הנחה
פרופיל נוסע אחר = רב-קו בפרופיל מתאים. נוער יכול לתקף קבוצה עבור נוסעים שהם גם נוער בלבד. רגיל - רק רגיל. כל פרופיל אחר אינו יכול לתקף קבוצות. לא ניתן מערך צבור רגיל לתקף מחיר בהנחה עבור נוער שנוסעים איתך.
תחבורה ציבורית >>

הודעות אחרונות

22:33 | 22.01.20 יניב2016
20:57 | 22.01.20 its not really me
10:33 | 22.01.20 סקורפיון36
09:53 | 22.01.20 its not really me
19:48 | 21.01.20 its not really me
18:51 | 21.01.20 עמוד השדרה
09:20 | 20.01.20 האלמוני המאושר
08:11 | 20.01.20 הרוכב לאוטובוסים1
23:35 | 18.01.20 matrix200200
14:35 | 18.01.20 עמוד השדרה
04:54 | 18.01.20 ברק תחת ענן

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ