סכין\חרב במזוודה בבטן המטוס, עוברים בביטחון בנמל תעופה?

Feanor75

New member

פגיון מעוצב קלאסי אבל בכל זאת זה סכין באורך כולל 50 ס"מ.
-או חרב 120 ס"מ.
הכוונה לכלים שיורדים לתא המטען בבטן המטוס ולא עולים לתא הנוסעים. האם יכולה להיות בעיה להעבירם בבדיקת הביטחון, בארה"ב\בישראל?

כינור בתא הנוסעים- האם מישהו נתקל בבעיה בביטחון?

אם מישהו יודע, אשמח לתשובה!

arseny92

Well-known member
מנהל
לפעמים עובר אבל כדאי גם להתכונן למצב שבו ייתכן ויבקשו רישיון

-או חרב 120 ס"מ.
הכוונה לכלים שיורדים לתא המטען בבטן המטוס ולא עולים לתא הנוסעים. האם יכולה להיות בעיה להעבירם בבדיקת הביטחון, בארה"ב\בישראל?

לאחזקת כלי נשק קצוות (נשק קר), מקומי לכל ארץ בהתאם
&nbsp
כינור, גיטרה וכדומה לא בעיה, רק לפי כללי תעבורת מטען גדול בתא הנוסעים (כלי מוזיקה, סקי וכדומה) של חברת התעופה, יש לבדוק באתריהם או לצור קשר בנושא לפני הזמנת כרטיסים

Feanor75

New member
מה זה רשיון לאחזקת נשק קר?

לאחזקת כלי נשק קצוות (נשק קר), מקומי לכל ארץ בהתאם
&nbsp
כינור, גיטרה וכדומה לא בעיה, רק לפי כללי תעבורת מטען גדול בתא הנוסעים (כלי מוזיקה, סקי וכדומה) של חברת התעופה, יש לבדוק באתריהם או לצור קשר בנושא לפני הזמנת כרטיסים
מה זה רשיון לאחזקת נשק קר?
מעולם לא שמעתי שיש דבר כזה, אולי זה משהו חדש.
תודה על המידע המועיל!

novarex

New member
יש ארצות בהן מעבירים מזוודות במכשיר שיקוף לפני העליה לרכבת

-או חרב 120 ס"מ.

כדאי שתדע שלא רק בישראל אלא גם בארצות אחרות - באזורים מסויימים של סין למשל - נוהגים להעביר מזוודות במכשיר שיקוף בטרם העליה לרכבת. החרימו מנוסעת בקבוצה שלנו אולר שהיה טיפה יותר ארוך מהמותר לפי החוק להחזקה ברכבת. אינני יודע ספציפית לגבי המצב בארה"ב.
בניגוד לטיסות בהן אפשר לאחסן את הכבודה בנפרד מהנוסעים המזוודות נשארות בחזקת הנוסע ברכבת. לכן, כדאי להיזהר מפני החרמת הפריטים שתארת בכניסה לתחנות רכבת, במיוחד בישראל אבל גם בעולם. אם אתה מתכנן לנסוע ברכבות בחו"ל אני מציע לוודא מראש שאינך מסתכן בגילוי הסכינים הללו ובהחרמתן אם אכן יעבירו את המזוודות במכשיר רנטגן.

Feanor75

New member
תודה!

כדאי שתדע שלא רק בישראל אלא גם בארצות אחרות - באזורים מסויימים של סין למשל - נוהגים להעביר מזוודות במכשיר שיקוף בטרם העליה לרכבת. החרימו מנוסעת בקבוצה שלנו אולר שהיה טיפה יותר ארוך מהמותר לפי החוק להחזקה ברכבת. אינני יודע ספציפית לגבי המצב בארה"ב.
בניגוד לטיסות בהן אפשר לאחסן את הכבודה בנפרד מהנוסעים המזוודות נשארות בחזקת הנוסע ברכבת. לכן, כדאי להיזהר מפני החרמת הפריטים שתארת בכניסה לתחנות רכבת, במיוחד בישראל אבל גם בעולם. אם אתה מתכנן לנסוע ברכבות בחו"ל אני מציע לוודא מראש שאינך מסתכן בגילוי הסכינים הללו ובהחרמתן אם אכן יעבירו את המזוודות במכשיר רנטגן.
תודה!
נכון לגבי רכבות, זה נלקח בחשבון.
השאלה שלי היא יותר לגבי נמלי תעופה, מה הסיכוי שיתנו לי להעלות את זה לכבודה בבטן המטוס, במיוחד בנמל JFK בניו יורק. ואם לא מאשרים לי, לפחות שלא יחרימו אלא יתנו לי למצוא סידור. למשל לתת למקומי שיחזיק אצלו בינתיים, או לבקש מקשיש שייקח את זה בשבילי במזוודה שלו, כי לו אולי יתנו להעביר את זה.
זה כמובן מבלי להפחית בחשיבותו של הקשיש ומיכולות מפתיעות שעשויות להיות לו בלחימה.

novarex

New member
לכאורה אין שום בעיה לשלוח חרבות וסכינים בבטן המטוס

תודה!
נכון לגבי רכבות, זה נלקח בחשבון.
השאלה שלי היא יותר לגבי נמלי תעופה, מה הסיכוי שיתנו לי להעלות את זה לכבודה בבטן המטוס, במיוחד בנמל JFK בניו יורק. ואם לא מאשרים לי, לפחות שלא יחרימו אלא יתנו לי למצוא סידור. למשל לתת למקומי שיחזיק אצלו בינתיים, או לבקש מקשיש שייקח את זה בשבילי במזוודה שלו, כי לו אולי יתנו להעביר את זה.
זה כמובן מבלי להפחית בחשיבותו של הקשיש ומיכולות מפתיעות שעשויות להיות לו בלחימה.
הנה קישור לעמוד רלוונטי באתר של ממשלת ארה"ב המציג מה מותר ומה אסור. אם תעבור על העמוד הזה ועל שני עמודי ההמשך תראה שמותר בהחלט לשלוח בין השאר סכינים וחרבות בבטן המטוס: https://www.tsa.gov/travel/security-screening/whatcanibring/sharp-objects 

arseny92

Well-known member
מנהל
אך גם נהלי חברת התעופה קובעים יותר, כך שיש לבדוק לעומק גם שם

הנה קישור לעמוד רלוונטי באתר של ממשלת ארה"ב המציג מה מותר ומה אסור. אם תעבור על העמוד הזה ועל שני עמודי ההמשך תראה שמותר בהחלט לשלוח בין השאר סכינים וחרבות בבטן המטוס: https://www.tsa.gov/travel/security-screening/whatcanibring/sharp-objects 
ולא רק באתר הממשלתי

novarex

New member
יש בזה משהו אבל...

ולא רק באתר הממשלתי
יש בזה משהו אבל...
חברות התעופה למעשה אמורות להתייחס להיבטים של בטיחות טיסה ולכן, בדומה לרשויות תעופה עלולות לפסול תרסיסים שעלולים לשחרר גז או להתפוצץ בטיסה, או סוללות ליתיום שעלולים להתפוצץ או להתלקח בבטן המטוס כאשר אין אפשרות להתערבות אנושית. קשה לראות איך חרב או סכין גדולה יכולות להפריע לבטיחות הטיסה כאשר הן נמצאות הרחק מיד אדם. זאת הסיבה גם שהרשות האמריקאית לכאורה מאפשרת את הטסת החפצים הללו.
בקיצור, לפי ההגיון ולפי האתר הפדרלי אין בעיה. אבל מי יודע - אולי חרב יצית סיפור אצל מישהו מאנשי הבטחון שייבהל. אינני חושב שאפשר לקבל תשובה דפיניטיבית לשאלות כאלה. אם רוצים להיות בטוחים אפשר כמובן להימנע מלקיחת חפצים כאלה בטיסות.
בטיסותי למקומות שונים בעולם נתקלתי בכל מיני דברים מוזרים כגון השארת כל סוללות הליתיום בתיק היד, כולל powerpack גדול, שהינן מסוכנות יחסית, תוך פירוק סוללות AA רגילות ובטוחות לחלוטין מתוך פנסים ושליחתם לפח אשפה. הכל יכול לקרות ויש הרבה קפריזות אישיות. אבל לא בטוח שזהו הדין בארץ מסודרת כמו ארה"ב.
אישית, הייתי מצטייד בדפים מודפסים מתוך האתר הפדרלי המתייחס לחרבות וסכינים כדי להראות אותם לאנשי הבטחון למקרה הצורך.

arseny92

Well-known member
מנהל
מעבר בביטחון יש גם במערכת רכבת מהירה AVE בספרד

novarex

New member
בסין החרימו לי קצף גילוח בכניסה לרכבת

מדובר ברכבת לילה לכיוון לאסה בטיבט. ברכבת זו יש כנראה דאגה מיוחדת בפני פעולות טרור אפשריות.

Ccyclist

Well-known member
יש גם לחץ אוויר נמוך. רק קצף החרימו?

מדובר ברכבת לילה לכיוון לאסה בטיבט. ברכבת זו יש כנראה דאגה מיוחדת בפני פעולות טרור אפשריות.
יש גם לחץ אוויר נמוך. רק קצף החרימו?
האם החרימו מיכלי ספריי אחרים (דאודורנט, ספריי לשיער וכו') מנוסעים אחרים ? כשהקו נפתח אמרו שיחלקו שם מסיכות חמצן בגלל שהקו הוא הגבוה ביותר בעולם.

למעלה