לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2243122,431 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!
 שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.

המשך >>

לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 10/11-16/11 '
שרשור הכוונה ומודיעין 10/11-16/11
<< ההודעה הנוכחית
09/11/2019 | 23:11
18
19
לצפיה ב-'איך מגיעים מתחנת רכבת בנתניה (לא ספיר) לבית העלמין'
איך מגיעים מתחנת רכבת בנתניה (לא ספיר) לבית העלמין
10/11/2019 | 20:55
2
79
בשיכון ותיקים?
תודה,
רעיה
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'קו 23 אגד תעבורה'
קו 23 אגד תעבורה
12/11/2019 | 20:37
1
61
יש לצאת מתחנת הרכבת ביציאה המזרחית ולהגיע לצומת הרחובות שכטרמן/פנקס. יש לשים לב! בשעות מסויימות קו 23 (שיש לו 4 חלופות) אוסף רק מרחוב שכטרמן ובשעות מסוימות הוא אוסף רק מרחוב פנקס (תחנות שונות). יש גם חלופה שאוספת משתי התחנות.

בקיצור לשים לב שממתינים לחלופה הנכונה בתחנה הנכונה (מצב נוראי, אני יודע).

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-' כבר לא אקטואלי, הייתי אמורה לנסוע היום והנסיעה בוטלה '
כבר לא אקטואלי, הייתי אמורה לנסוע היום והנסיעה בוטלה
12/11/2019 | 20:59
25
לצפיה ב-'אם יש לי מספיק ערך צבור ואין לי פרופיל (אני ''רגיל'') '
אם יש לי מספיק ערך צבור ואין לי פרופיל (אני ''רגיל'')
12/11/2019 | 07:25
7
81
ואני רוצה חופשי יומי או חופשי שבועי - אפשר לקנות באוטובוס?
שאלה אחרת - חופשי יומי כזה תקף רק לאזור שנקנה או לכל המחוז או איך שלא קוראים לזה. למשל אם אני קונה בקוד 2 ורוצה שזה יהיה תקף גם ל42
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אי אפשר להמיר ערך צבור לחופשי'
אי אפשר להמיר ערך צבור לחופשי
12/11/2019 | 09:11
58
גם בניכוי ההנחה המגולמת בהטענה, למה? ככה! משרד התחבורה לא באמת רוצה להוריד את ההתעסקות במזומן / חצאי שקלים / שקלים בודדים מהנהגים, או להפוך את כרטיס הרב-קו לארנק דיגיטלי אמיתי (כזה שאפשר לקנות איתו בקופיקס, או לשלם על שירותים בתחנה מרכזית)
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אין כפל הנחות'
אין כפל הנחות
12/11/2019 | 12:01
2
64
אי אפשר לקנות חופשי יומי שבועי או חודשי מהכסף בערך הצבור, כי הוא כבר נטען לכרטיס עם ההנחה (20% לפרופיל רגיל אם אני זוכר נכון). אם היו נותנים לך לקנות עם זה כרטיס יומי, היית מקבל גם את ההנחה שגלומה בערך הצבור וגם בכרטיס החופשי.

אם היו אומרים "אתה יכול לקנות חופשי מהערך הצבור אבל המחיר שזה יוריד לך מהערך הצבור הוא יותר מהמחיר במזומן, כדי לנקות מזה את גובה ההנחה" אז אנשים לא היו מבינים למה זה ככה ומאוד כועסים. עדיף לא לבלבל את הציבור ולהשאיר את ההפרדה הזו.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לגבי "אם היו אומרים...."'
לגבי "אם היו אומרים...."
12/11/2019 | 14:31
1
94
אם משרד התחבורה היה רוצה אפשר היה להמיר את כל הערך צבור לכסף ולגלם הנחות פרופיל בחיוב ולא בטעינה כפי שזה הולך כמעט בכל מקום אחר בעולם וכפי שזה היה לפני עידן הרב-קו. וכך היה אפשר לסדר טעינה של תקופתי מתוך כסף טעון.

> "אז אנשים לא היו מבינים למה זה ככה ומאוד כועסים"
הציבור מבולבל גם היום וחושב שערך צבור זה כסף כי כל האפליקציות, כולל האפליקציה הרשמית, וכן קבלות תיקוף של מפעילים (למעט אגד/דן/ר"י) מתייחסות לערך צבור כאל שקלים כשזה לא כך
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'וככה זה היה פותר גם 'בעיית' יהודה ושומרון'
וככה זה היה פותר גם 'בעיית' יהודה ושומרון
13/11/2019 | 14:58
24
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
12/11/2019 | 14:20
2
85
לגבי ערך צבור ראה

לגבי חופשי תקופתי כלשהו - אפשר לקנות באוטובוס, אבל לא באזור 1 בגוש דן (למעט קווים שיוצאים מהאזור), באר שבע וירושלים.
אם הנך נמצא במטרופולינים, יש למצוא עמדת טעינה, בית עסק עם שירות טעינת רב-קו, או להשתמש באפליקציה רב-קו אונלין או הופ-און (או גם בכספונט או תל אופן, אך אלו לא הכי מומלצים)
ולא, לא ניתן לממש את הערך הצבור הטעון עבור רכישת חוזה אחר כלשהו, כי ערכו היא אינה שקלים: זה הנחה לנסיעות בודדות בלבד ומהווה ערך אשר מציג את הנחת הפרופיל. חוזים אחרים טוענים בנפרד.
יש חוזים תקופתיים שתקפים לאזור בודד (כמו 141), וכן יש חוזים שכוללים יותר אזורים (כמו 142 או 150, או 924 וכו')
קודים של נסיעה בודדת כמו אלו שציינת, 2 ו 42 לא רלוונטיים עבור תקופתיים, הקוד של חוזה מרכז גוש דן הוא 141 (והוא שונה מגבולות מעבר 90 דקות של קוד 42 לנסיעה בודדת) והקוד לסובב חיפה (אשר גם שונה מגבולות קוד 2 של הנסיעה הבודדת וכולל את הקריות) הוא 500.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'קודם תודה על התשובות אבל מעצבן שזה ככה'
קודם תודה על התשובות אבל מעצבן שזה ככה
12/11/2019 | 22:28
1
55
אז לסיכום אני מבין שאצטרך לקנות חופשי יומי בעמדות הטענה? אני מכיר קיוסק שמאפשר הטענה אז אם אגש לשם אוכל להטעין חופשי יומי? וזה יהיה לאותו יום או שאני יכול לבחור תאריך לבחירתי? (מעולם לא הטענתי במקומות כאלה. תמיד הלכתי לעמדות הרשמיות ולכן אני לא בקיא)
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'בקיוסק באפשרותך לבקש טעינה של כל חוזה אשר זמין ברב-קו אונלין'
בקיוסק באפשרותך לבקש טעינה של כל חוזה אשר זמין ברב-קו אונלין
13/11/2019 | 01:47
54
בדף חיפוש חוזים https://ravkavonline.co.il/he/store/search , הסינון בצד
וזה כולל אפשרות בחירת יום עתידי לחוזה שייטען, רק צריך לציין זאת למוכרן אם צריך לא היום
הממשק של מסוף הטעינה הנייד בבית עסק הוא בעצם אותו ממשק של האפליקציה לטלפון, אלא רק שהמוכרן מתפעל אותו לבקשת איזה חוזה הנוסע צריך

אלא רק שהחשבון (של הרישום באתר רב-קו אונליין) שמחובר למסוף בית עסק, בעל הרשאות קמונעות נוספות לעומת חשבון משתמש רגיל (לאתר עם קורא כרטיסים או אפליקציה בטלפון עם NFC) להלן:
- טעינה באמצעות track2 (חיוב כרטיסי אשראי דרך הפס המגנטי לעומת הקלדה ידנית של הפרטים)
- טעינה על סמך דיווח קבלת מזומן לקופה (הכסף יורד מהחשבון של בית העסק)
- דוחות טעינה ותשלומים חודשיים לעסק
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מהר הצופים רחובות לרחוב לשם פתח תקווה, יוממות'
מהר הצופים רחובות לרחוב לשם פתח תקווה, יוממות
12/11/2019 | 18:56
3
106
היי, אני מתחיל עבודה חדשה בפתח תקווה ובגלל שאני אצא מהבית רק ב08:00 בבוקר אני מחפש אלטרנטיבה לקו 16 לפארק המדע וקו 164 עד הסיבים. יש משהו יותר שפוי?

תודה מראש

אגב, איזה קו לוקחים בחזור אחרי 164?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'סע לפארק המדע, תתקדם לשם עם כל קו והחלף שם ל319 אגד'
סע לפארק המדע, תתקדם לשם עם כל קו והחלף שם ל319 אגד
12/11/2019 | 20:44
2
89
רד מ319 במחלף גבעת שמואל ועבור לתחנה שבכיון הנסיעה צפונה להמשך הנסיעה לכיוון גהה/פתח תקווה לא הייתי ממתין שם במיוחד ל164, הייתי מתקדם עם כל קו למחלף גהה ושם מחליף לכל קו שנכנס לפתח תקווה ומגיע להסיבים (כמעט כל הקווים).

שים לב של319 יש שתי חלופות, אחת יוצאת מנס ציונה ישר לכביש 4 ואחת נוסעת דרך ראשון לציון. בכל מקרה, ל318,319 יש הרבה פחות תחנות בדרך והם לא נכנסים לאלוף שדה.
לא הבנתי את השאלה השנייה.

אפשר גם עם 318 שהוא קצת יותר איטי.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אז שלושה אוטובוסים? כמה זמן זה דלת לדלת?'
אז שלושה אוטובוסים? כמה זמן זה דלת לדלת?
12/11/2019 | 21:05
1
74
השאלה השניה היא בגלל ש164 בחזור לא מגיע לרכבת רחובות ואז אי אפשר לקחת קו 16
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'סליחה ארבעה אוטובוסים לכל כיוון'
סליחה ארבעה אוטובוסים לכל כיוון
12/11/2019 | 21:09
82
8 אוטובוסים ביום. עדיף למצוא עבודה אחרת
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-' מנתבג, לירושלים- קרית שאול יציאה . 14:00'
מנתבג, לירושלים- קרית שאול יציאה . 14:00
13/11/2019 | 12:31
2
77
אם יש ישיר אז עדיף
כי זה נורא לנסןע לתחנה מרכזית שם, ולנסוע לקרית שאול

תודה מראש לעונים.

נ.ב

איך טוענים , או משלמים ברב קו? דרך האפליקציה?

צריך קוד או משו ?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אם הכוונה איך משלמים ברכבת, אז בדיוק כפי שבכל קו רכבת אחר'
אם הכוונה איך משלמים ברכבת, אז בדיוק כפי שבכל קו רכבת אחר
13/11/2019 | 17:01
65
צורך בשוברים לרכבת ספציפית בוטל מזמן עוד בשנה שעברה

- אם יש מספיק ערך צבור, מבצעים טרום תיקוף (בוחרים "שימוש בערך צבור לנסיעה קרובה" ובוחרים יעד) במכונת הכרטוס של הרכבת ואז עוברים לרציף. אם אין ערך צבור אפשר גם לטעון לפני כן
- או טוענים כל חוזה תקופתי מתאים (924) במכונת הכרטוס או כן באפליקציה רב-קו אונליין או כן בעמדת הטעינה ליד עמדת השירות על הקו של קווים בטרמינל או כן מול השירות המאויש או בקופת הרכבת
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אתה מתכוון לגבעת שאול?'
אתה מתכוון לגבעת שאול?
14/11/2019 | 10:26
55
רכבת לירושלים ומשם ברחוב יפו לחצות אותו קווים 74,75 ועוד כמה שבתחנה התדירות של כל הקווים גבוהה החלפה נוחה.
מתחנה מרכזית לגבעת שאול 7-15 דקות תלוי איפה בגבעת שאול ובפקקים.
תחבורה ציבורית >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ