המסילה המזרחית יוצאת לדרך

לתושבי שוהם מעולם לא הובטחה רכבת "לעיר"

העיסקה היתה בית צמוד קרקע ורכבת לעיר.
זה הבסיס לקיומם של כל פרברי לונדון.
&nbsp
&nbsp
מדינת ישראל אינה לונדון.
ותושב שוהם כתב לך בעצמו שתחנת הרכבת בנתב"ג משרתת אותו מצויין.
תתייחס לנתב"ג כאילו הוא נמצא בשטח השיפוט של שוהם וקו אוטובוס פנימי מספר 13 מקשר בין אזורי המגורים של שוהם לתחנת הרכבת שלה, שנמצאת בנתב"ג.
בעתיד תוכל להתייחס באותה צורה גם לתחנת הקצה של הקו הסגול באזור צומת הטייסים.
אגב, אם כבר להאריך משהו לשוהם, אז יותר הגיוני להאריך את הקו הסגול מצומת הטייסים לשוהם, מאשר להאריך את המטרו. זה יצור גם קישור טוב בין שוהם לבקעת אונו, לבית חולים שיבא ובאופן עקיף גם לבר אילן. ויהיה הרבה יותר זול מהמטרו.

Ccyclist

Well-known member
תנאי בסיסי אינו סתירה.

מדינת ישראל אינה לונדון.
ותושב שוהם כתב לך בעצמו שתחנת הרכבת בנתב"ג משרתת אותו מצויין.
תתייחס לנתב"ג כאילו הוא נמצא בשטח השיפוט של שוהם וקו אוטובוס פנימי מספר 13 מקשר בין אזורי המגורים של שוהם לתחנת הרכבת שלה, שנמצאת בנתב"ג.
בעתיד תוכל להתייחס באותה צורה גם לתחנת הקצה של הקו הסגול באזור צומת הטייסים.
אגב, אם כבר להאריך משהו לשוהם, אז יותר הגיוני להאריך את הקו הסגול מצומת הטייסים לשוהם, מאשר להאריך את המטרו. זה יצור גם קישור טוב בין שוהם לבקעת אונו, לבית חולים שיבא ובאופן עקיף גם לבר אילן. ויהיה הרבה יותר זול מהמטרו.
תנאי בסיסי אינו סתירה.
צא עם כל מטרו שתרצה במדינה קפיטליסטית לפרברי כל עיר עם מטרו ותגיע במוקדם או במאוחר לפרברים צמודי קרקע.

משום מה אתה מתעקש להתייחס לדבר שמאפשר את הפירוור כאילו הוא סותר בנייה פרברית.

ספציפית לגבי הארכת מסילות לכיוון שוהם: אני מניח שהמטרו יגיח לפני הקרקע או בתעופה (תחנת מטרו על ויאדוקט) או צפונית לאיירפורט סיטי (מסילה במפלס קרקעי) ולכן לא יהיה הבדל מחירים משמעותי בינו לרק"ל. רק"ל במקביל לכביש 40 יצטרך לחצות אותו בתוואים מופרדים דומים.

בגלל אורכו של הקו הסגול והעובדה שהמטרו יחובר לתחנת נתב"ג אינני חושב שעדיף לחבר את הקו הסגול לשוהם, בייחוד כשלא יהיה חיבור לקו פרברי לתל אביב (אינני חושב שקווי המסילה המזרחית יהיו יעילים במיוחד).

שוהם היא סוף הרצף העירוני, בהחלט סוף הקו, ואין קו ארצי או פרברי שמתחבר אליה. מהסיבה הזו היא צריכה להיות על אחד מקווי נת"ע.

שוהם אינה סוף הרצף העירוני, היא מחוץ לרצף העירוני

תנאי בסיסי אינו סתירה.
צא עם כל מטרו שתרצה במדינה קפיטליסטית לפרברי כל עיר עם מטרו ותגיע במוקדם או במאוחר לפרברים צמודי קרקע.

משום מה אתה מתעקש להתייחס לדבר שמאפשר את הפירוור כאילו הוא סותר בנייה פרברית.

ספציפית לגבי הארכת מסילות לכיוון שוהם: אני מניח שהמטרו יגיח לפני הקרקע או בתעופה (תחנת מטרו על ויאדוקט) או צפונית לאיירפורט סיטי (מסילה במפלס קרקעי) ולכן לא יהיה הבדל מחירים משמעותי בינו לרק"ל. רק"ל במקביל לכביש 40 יצטרך לחצות אותו בתוואים מופרדים דומים.

בגלל אורכו של הקו הסגול והעובדה שהמטרו יחובר לתחנת נתב"ג אינני חושב שעדיף לחבר את הקו הסגול לשוהם, בייחוד כשלא יהיה חיבור לקו פרברי לתל אביב (אינני חושב שקווי המסילה המזרחית יהיו יעילים במיוחד).

שוהם היא סוף הרצף העירוני, בהחלט סוף הקו, ואין קו ארצי או פרברי שמתחבר אליה. מהסיבה הזו היא צריכה להיות על אחד מקווי נת"ע.
למה אתה לא מציע מטרו לאלעד שגדולה פי 2 משוהם ושתושביה מתבססים על תחבורה ציבורית הרבה יותר מתושבי שוהם?
אם אתה כל כך מתעקש על שוהם, אז אני מצפה שתעדכן במפות שלך קו מטרו לאלעד.
ובגישה שלך אפשר להתייחס גם לכפר קאסם, טירה, טייבה, כוכב יאיר, צור יצחק וכד' כאל "סוף הרצף העירוני".
ולא לשכוח את קרית עקרון ומזכרת בתיה שהרצף שלהם עם רחובות-נס ציונה-ראשון לציון רצוף הרבה יותר מרצף כלשהו של שוהם.
וכמעט כל המקומות שציינתי עירוניים הרבה יותר משוהם.

הכל זו שאלה של סדרי עדיפויות ומטרו לשוהם צריך להיות במקום מאוד נמוך בסדר העדיפויות.

אתה מתעקש להשליך את מה שאתה מכיר מאירופה על ישראל מבלי להתעמק בפרטים של הגיאוגרפיה והסוציוגרפיה בישראל.

סליחה על הבוטות, אבל יש לי אליך שאלה: האם היית אי פעם בשוהם או כל ההיכרות שלך איתה היא באמצעות מפות?

Ccyclist

Well-known member
מה שנמצא 3 ק"מ מתעופה זה שוהם.

למה אתה לא מציע מטרו לאלעד שגדולה פי 2 משוהם ושתושביה מתבססים על תחבורה ציבורית הרבה יותר מתושבי שוהם?
ובגישה שלך אפשר להתייחס גם לכפר קאסם, טירה, טייבה, כוכב יאיר, צור יצחק וכד' כאל "סוף הרצף העירוני".
ולא לשכוח את קרית עקרון ומזכרת בתיה שהרצף שלהם עם רחובות-נס ציונה-ראשון לציון רצוף הרבה יותר מרצף כלשהו של שוהם.

הכל זו שאלה של סדרי עדיפויות ומטרו לשוהם צריך להיות במקום מאוד נמוך בסדר העדיפויות.

אתה מתעקש להשליך את מה שאתה מכיר מאירופה על ישראל מבלי להתעמק בפרטים של הגיאוגרפיה והסוציוגרפיה בישראל.

סליחה על הבוטות, אבל יש לי אליך שאלה: האם היית אי פעם בשוהם או כל ההיכרות שלך איתה היא באמצעות מפות?
אולי נתחיל בהסכמה שתחנת תעופה היא בעלת פוטנציאל להארכת המטרו מנתב"ג.
&nbsp
שאלת שוהם היא שאלה של מה הלאה. אני יכול לתת לך רשימת ישובים צמודי קרקע עם מרחב ירוק סביבם במעגל דומה עם חצי מאוכלוסיית שוהם שיש להם תחנת רכבת תחתית (שם טיפה מטעה כי המערכת עולה לפני השטח באזורים 2 ו 3 מתוך 6) או פרברית. בערים אחרות מקומות כאלו יהיו על ה S-Bahn או ה RER כלומר מערכת עירונית ולא ארצית.
&nbsp
אתה משום מה מסרב להכיר בעובדה שדברים כאלו קיימים ונכונים, ושבוי באיזו קונספציה תכנונית תארוטית.
&nbsp
הוויכוח ביננו הוא על מערכת כללים שאתה מנסה ליישם מול דוגמאות קונקרטיות שאני יכול להביא. כללים צריכים להתבסס על חקר דוגמאות אמיתיות. אם יש דוגמה יוצאת דופן באופן משמעותי אי אפשר ללמוד ממנה הרבה אבל אם ישנן דוגמאות רבות ניתן להקיש מהן כללים.
&nbsp
לגבי אלעד - מתוכננת לה תחנה על המסילה המזרחית. אם היו מוסיפים ענפים ל M2 היה הגיון מסויים בענף לאלעד שיתפצל אחרי גבעת שמואל דרך גני תקווה אם היתה החלטה לבטל את האופי הכפרי של הישובים שמדרום לכביש 471 ולבנות שם בנייה עירונית פרברית. לדעתי כל המרחב הכפרי שלאורך כביש 5 וזה שבין כבישים 40 ו 6 מועד לעיור.
&nbsp

אני מסרב להכיר בעובדה שדברים כאלה קיימים?

&nbsp
שאלת שוהם היא שאלה של מה הלאה. אני יכול לתת לך רשימת ישובים צמודי קרקע עם מרחב ירוק סביבם במעגל דומה עם חצי מאוכלוסיית שוהם שיש להם תחנת רכבת תחתית (שם טיפה מטעה כי המערכת עולה לפני השטח באזורים 2 ו 3 מתוך 6) או פרברית. בערים אחרות מקומות כאלו יהיו על ה S-Bahn או ה RER כלומר מערכת עירונית ולא ארצית.
&nbsp
אתה משום מה מסרב להכיר בעובדה שדברים כאלו קיימים ונכונים, ושבוי באיזו קונספציה תכנונית תארוטית.
&nbsp
הוויכוח ביננו הוא על מערכת כללים שאתה מנסה ליישם מול דוגמאות קונקרטיות שאני יכול להביא. כללים צריכים להתבסס על חקר דוגמאות אמיתיות. אם יש דוגמה יוצאת דופן באופן משמעותי אי אפשר ללמוד ממנה הרבה אבל אם ישנן דוגמאות רבות ניתן להקיש מהן כללים.
&nbsp
לגבי אלעד - מתוכננת לה תחנה על המסילה המזרחית. אם היו מוסיפים ענפים ל M2 היה הגיון מסויים בענף לאלעד שיתפצל אחרי גבעת שמואל דרך גני תקווה אם היתה החלטה לבטל את האופי הכפרי של הישובים שמדרום לכביש 471 ולבנות שם בנייה עירונית פרברית. לדעתי כל המרחב הכפרי שלאורך כביש 5 וזה שבין כבישים 40 ו 6 מועד לעיור.
&nbsp
אני מסרב להכיר בעובדה שדברים כאלה קיימים?
תביא לי ציטוט של דברים שכתבתי שלא קיימים דברים כאלה.
אני מסרב לקבל באופן אוטומטי את ההשלכות שאתה עושה מלונדון ובכלל מאירופה לגבי מקומות בישראל שאתה בכלל לא מכיר.

מי ששבוי בקונספציה תאורטית כשמדובר בישראל זה אתה.
הויכוח בינינו הוא על דוגמאות קונקרטיות מישראל שאתה לא מכיר ומנסה ליישם עליהן מערכת כללים מתוך דוגמאות קונקרטיות שאתה מכיר מאירופה.
זו ההגדרה הנכונה של הויכוח בינינו.

darkshadow1

New member
"מה הלאה" זאת שאלה תיאורטית די חסרת משמעות.

&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
"מה הלאה" זאת שאלה תיאורטית די חסרת משמעות.
הנקודה היא שאין סיבה להקים תחנת מטרו בשוהם כחלק מהתוכנית הנוכחית ל-3 קווי מטרו בגוש דן. ב-2030-2035, כשהתכנית תתקדם לקראת סיום (בתקווה) יהיה אפשר לתכנן קווים חדשים והרחבות לקווים הקיימים בהתאם למציאות שתהיה אז שתכתיב סדרי עדיפויות חדשים.

אולי בסוף יקימו רכבת לחלמיש ביחד עם הרכבת לאריאל

ובדרך יהיו תחנות בבית אריה ושוהם :)-
תלוי בממשלה כמובן.

Ccyclist

Well-known member
רכבת לאריאל תהיה רק עם PR מחודשת.

ובדרך יהיו תחנות בבית אריה ושוהם :)-
תלוי בממשלה כמובן.
רכבת לאריאל תהיה רק עם PR מחודשת.
כמו המיניבוס המזרח ירושלמי ממעלה אדומים ;) כך תשתית מסילתית בגדה תחייב שת"פ. אינני רואה איך חברות זרות ישתתפו בקו קרקעי שנכנס לעומק הגדה (A1 נצמד לקו הירוק מעברו הצפוני, טיפה כמו הר אדר).

קו32

New member
כתושב שוהם

הארכת קווים בסגנון כזה:
לגבי הכפילות: יתכן שאפשר לקצץ את הארכת הסגול עד תעופה ולחייב החלפה למטרו או שאפשר לתת למטרו תחנה יחידה בנתב"ג ולהשתמש בסגול כשאטל פנימי לטרמינל 1.
&nbsp
לגבי שוהם: תושביה לא יכולים להשתמש בתחנת נתב"ג בגלל האבטחה של השדה. הארכת המטרו יכולה לתת להם שירות רכבתי עירוני. לטעמי ענף נתב"ג של המטרו צריך להשתייך לקו מזרח-מערב שיקבל צורת U כמו קו 3 בברצלונה ולא לקו ההיקפי.
&nbsp
האפקט של חיבור שלושה קווים בתעופה הוא ליצור נקודת החלפה ראשית ברשת בנקודה חיצונית במטרופולין. נקודה כזו יכולה להיות נקודת מעבר מהרכב הפרטי לרשת התח"צ, מכל תחנות הלולאות החיצוניות של גוש דן (השרון, הירקון, המזרחית, רשל"צ) לנתב"ג ואיירפורט סיטי מבלי לעבור באיילון, וכן מנתב"ג לחיפה ובאר שבע ללא האיילון דרך המסילה המזרחית.
כתושב שוהם
לא מבין את הטענה שלך בנוגע לאבטחה. זו התחנה הראשית שלי ושל כל מי שאני מכיר מהישוב. משתמשים בה בין אם בעזרת טרמפים או קו 13 הנהדר.

down und

New member
מדוע שיסעו ברכבת כלשהי מאזור בקעת אונו לנתב"ג?

הכוונה שלי רכבתית וביזורית.
המערכת הרכבתית המתוכננת כיום מכתיבה שההגעה הרכבתית לנתב"ג (למעט ממודיעין וירושלים) תהיה מהאיילון ומהמטרו ההיקפי.
&nbsp
חיבור הקווים לתחנת תעופה תאפשר גישה רכבתית לנתב"ג מהמסילה המזרחית, מפרברי בקעת אונו, וכן מאזור שוהם שיאפשר חנה וסע באזור בן שמן.
&nbsp
בהשוואה למערכת שמחייבת כניסה לאיילון ולטבעת הביניים של גוש דן מדובר ב"כניסה אחורית" מכביש 6 ומהמסילה המזרחית, וכן נסיעה החוצה מפרברי בקעת אונו במקום נסיעה פנימה עם עיקר הנסועה לפנים העיר.
כיום בקו מנתב"ג דרך ת"א לכוון צפון המדינה (חיפה, קריות ונהריה)
רוב הנוסעים אם זה לא תיירים לת"א אזי הרוב המוחץ ממש הם מנתניה וצפונה.

Bus Nerd

Active member
אם היה קישור רכבתי נוח, היו נוסעים

כיום בקו מנתב"ג דרך ת"א לכוון צפון המדינה (חיפה, קריות ונהריה)
רוב הנוסעים אם זה לא תיירים לת"א אזי הרוב המוחץ ממש הם מנתניה וצפונה.
רכבתי נוח במרחקים האלו זה כמובן רק מטרו או רק"ל, לא רכבת ארצית, כי זמן הנסיעה לתחנת רכבת ארצית וההחלפה יהיה ארוך מדי לעומת נסיעה ישירה לשדה.

לעומת זאת מטרו או רק"ל ישירים היו בהחלט הופכים את הרכבת לאופציה סבירה ואמינה וזולה

רוב האוכלוסיה בבקעת אונו (למעט אור יהודה) זו אוכלוסיה יחסית

רכבתי נוח במרחקים האלו זה כמובן רק מטרו או רק"ל, לא רכבת ארצית, כי זמן הנסיעה לתחנת רכבת ארצית וההחלפה יהיה ארוך מדי לעומת נסיעה ישירה לשדה.

לעומת זאת מטרו או רק"ל ישירים היו בהחלט הופכים את הרכבת לאופציה סבירה ואמינה וזולה
מבוססת ובקעת אונו נמצאת במרחק נסיעה קצר מנתב"ג.
לכן ברוב המקרים של אנשים שגרים בבקעת אונו ונוסעים לנתב"ג כדי לטוס, שום אמצעי תח"צ לא באמת יוכל להתחרות במוניות מדלת לדלת.

תח"צ בין בקעת אונו לנתב"ג יכול לשמש יוממים. השאלה האם מספר היוממים שנוסעים בין בקעת אונו לנתב"ג מצדיק רק"ל או מטרו. רק"ל ייתכן. מטרו לא ממש.

לתח"צ יש יתרון מעשי בנסיעות לנתב"ג כאשר מחיר הנסיעה במונית הוא בסדר גודל של מאות שקלים, לא כאשר הוא בסדר גודל של עשרות שקלים. ולצורך העניין מחיר בסביבות מאה שקלים זה סדר גודל של עשרות שקלים ולא של מאות שקלים.
לכן גם תושבי תל אביב או רמת גן שנוסעים לנתב"ג בדרך כלל לא נוסעים ברכבת.

down und

New member
א-מחייה

מבוססת ובקעת אונו נמצאת במרחק נסיעה קצר מנתב"ג.
לכן ברוב המקרים של אנשים שגרים בבקעת אונו ונוסעים לנתב"ג כדי לטוס, שום אמצעי תח"צ לא באמת יוכל להתחרות במוניות מדלת לדלת.

תח"צ בין בקעת אונו לנתב"ג יכול לשמש יוממים. השאלה האם מספר היוממים שנוסעים בין בקעת אונו לנתב"ג מצדיק רק"ל או מטרו. רק"ל ייתכן. מטרו לא ממש.

לתח"צ יש יתרון מעשי בנסיעות לנתב"ג כאשר מחיר הנסיעה במונית הוא בסדר גודל של מאות שקלים, לא כאשר הוא בסדר גודל של עשרות שקלים. ולצורך העניין מחיר בסביבות מאה שקלים זה סדר גודל של עשרות שקלים ולא של מאות שקלים.
לכן גם תושבי תל אביב או רמת גן שנוסעים לנתב"ג בדרך כלל לא נוסעים ברכבת.
א-מחייה
נמל תעופה הוא דבר שונה בצורה מובהקת מכל שאר מוקדי המשיכה התחבורתיים
הקיימים בארץ ובעולם.

ההבדלים הם גם בתדירות, גם איש עסקים שנוסע פעם ב-3 שבועות לחו"ל
זה כלום לעומת יומם לעבודה או סטודנט לאונ'/מכללה או חייל לבסיס ששם זה
כל יום או למצער 3 פעמים בשבוע.
שוב, פעם בשלושה שבועות וזה כבר אחד שהו הו מה זה טס המון
לעומת 3 פעמים בשבוע, במינימום, לכל מוקד יוממות אחר מבחינת נקודת
המבט של הנוסע.

ובד"כ הישראלי הממוצע טס מקסימום פעמיים בשנה.

הבדל אחר הוא בכבודה.
במעל ל-85% מהטסים בנתב"ג אנשים הם עם מזוודה וגם תיק צד/תיק כתף/תיק גב קל.
לא קל להתנייד עם הרבה תיקים ומזוודות.

הבדל שלישי הוא בפסיכולוגיה.
היות וטסים רק פעם או פעמיים בשנה אנשים רוצים, עד גבול הסביר מבחינה
כלכלית, לעשות זאת בסטייל.
מונית ספיישל או טרמפ הקפצה של בן משפחה נראה סביר למי שגר עד 50
ק"מ מנתב"ג.

אני גר בר"ג ומתוך 6 טיסות שעשיתי מאז שיש רכבת לנתב"ג רק פעם אחת
וגם זה בגלל שגם אני וגם זוגתי דאז היינו קצת "חולי רכבות"
עשיתי את הדרך לחו"ל ברכבת מגוש דן לנתב"ג.
רוב הפעמים החניתי בטווח רחוק ועוד פעמיים מונית ספיישל

Bus Nerd

Active member
אבל יש גם יוממים שעובדים בנתב"ג

א-מחייה
נמל תעופה הוא דבר שונה בצורה מובהקת מכל שאר מוקדי המשיכה התחבורתיים
הקיימים בארץ ובעולם.

ההבדלים הם גם בתדירות, גם איש עסקים שנוסע פעם ב-3 שבועות לחו"ל
זה כלום לעומת יומם לעבודה או סטודנט לאונ'/מכללה או חייל לבסיס ששם זה
כל יום או למצער 3 פעמים בשבוע.
שוב, פעם בשלושה שבועות וזה כבר אחד שהו הו מה זה טס המון
לעומת 3 פעמים בשבוע, במינימום, לכל מוקד יוממות אחר מבחינת נקודת
המבט של הנוסע.

ובד"כ הישראלי הממוצע טס מקסימום פעמיים בשנה.

הבדל אחר הוא בכבודה.
במעל ל-85% מהטסים בנתב"ג אנשים הם עם מזוודה וגם תיק צד/תיק כתף/תיק גב קל.
לא קל להתנייד עם הרבה תיקים ומזוודות.

הבדל שלישי הוא בפסיכולוגיה.
היות וטסים רק פעם או פעמיים בשנה אנשים רוצים, עד גבול הסביר מבחינה
כלכלית, לעשות זאת בסטייל.
מונית ספיישל או טרמפ הקפצה של בן משפחה נראה סביר למי שגר עד 50
ק"מ מנתב"ג.

אני גר בר"ג ומתוך 6 טיסות שעשיתי מאז שיש רכבת לנתב"ג רק פעם אחת
וגם זה בגלל שגם אני וגם זוגתי דאז היינו קצת "חולי רכבות"
עשיתי את הדרך לחו"ל ברכבת מגוש דן לנתב"ג.
רוב הפעמים החניתי בטווח רחוק ועוד פעמיים מונית ספיישל
פקחי טיסה, טייסים, דיילות, אנשי צוות קרקע, סבלי מזוודות, נציגי שירות, מנקים, מאבטחים, מוכרים בחנויות, טבחים במסעדות, שוטרים, חובשים, בקרי גבול, מפעילי שרוול, טכנאים, עובדי חברות השילוח, אנשי תחזוקה, וכו' וכו' וכו' וכו'

תחבורה לשדה תעופה לא נועדה לשרת רק את הטיסות היוצאות והנכנסות, אלא גם את כל אלפי העובדים שאחראים לתפקודו השוטף של השדה. היום חלק גדול מהם מגיע לשם ברכבת, אחרים באוטובוסים, וחלק בהסעות מאורגנות או מוניות שעולות למעסיקים שלהם (ובעקיפין או ישירות - למדינה) לא מעט.

נפח הפעילות בנתב"ג, ואיתו גם כמות העובדים הדרושים לתפעול השדה, רק הולך וגדל. קישור תחבורתי לפרברים השכנים הוא חשוב בדיוק בשביל זה.

down und

New member
אתה לא צריך לספר לי מה הולך בנתב"ג

פקחי טיסה, טייסים, דיילות, אנשי צוות קרקע, סבלי מזוודות, נציגי שירות, מנקים, מאבטחים, מוכרים בחנויות, טבחים במסעדות, שוטרים, חובשים, בקרי גבול, מפעילי שרוול, טכנאים, עובדי חברות השילוח, אנשי תחזוקה, וכו' וכו' וכו' וכו'

תחבורה לשדה תעופה לא נועדה לשרת רק את הטיסות היוצאות והנכנסות, אלא גם את כל אלפי העובדים שאחראים לתפקודו השוטף של השדה. היום חלק גדול מהם מגיע לשם ברכבת, אחרים באוטובוסים, וחלק בהסעות מאורגנות או מוניות שעולות למעסיקים שלהם (ובעקיפין או ישירות - למדינה) לא מעט.

נפח הפעילות בנתב"ג, ואיתו גם כמות העובדים הדרושים לתפעול השדה, רק הולך וגדל. קישור תחבורתי לפרברים השכנים הוא חשוב בדיוק בשביל זה.
ביממה ממוצעת, כמות העובדים בשדה ובמתחם המגודר שמקיף את טרמינלי 1 ו-3,
בכל שלוש המשמרות שם גם יחד, היא בערך 15,000 איש.

כמה מתוך כל אלו גרים בבקעת אונו?
להערכתי בקושי 250 איש.

רוב עובדי נתב"ג הם משוהם, מודיעין, תל אביב, יהוד, אור יהודה, לוד, רמלה,
ראשון וחולון וגם בת ים.
אמצעי התחבורה הציבורית וההסעות שיש לשם כיום הם די מספקים.

עדיף את המשאבים שעולה לבנות קו מטרו או רכבת קלה להשקיע במקומות
שהתשואה תהיה גבוהה יותר עבורם.

יהוד ואור יהודה נמצאות בבקעת אונו

ביממה ממוצעת, כמות העובדים בשדה ובמתחם המגודר שמקיף את טרמינלי 1 ו-3,
בכל שלוש המשמרות שם גם יחד, היא בערך 15,000 איש.

כמה מתוך כל אלו גרים בבקעת אונו?
להערכתי בקושי 250 איש.

רוב עובדי נתב"ג הם משוהם, מודיעין, תל אביב, יהוד, אור יהודה, לוד, רמלה,
ראשון וחולון וגם בת ים.
אמצעי התחבורה הציבורית וההסעות שיש לשם כיום הם די מספקים.

עדיף את המשאבים שעולה לבנות קו מטרו או רכבת קלה להשקיע במקומות
שהתשואה תהיה גבוהה יותר עבורם.
יהוד ואור יהודה נמצאות בבקעת אונו

down und

New member
הטיעון של עלויות המוניות וההסעה

הטיעון של עלויות המוניות וההסעה
הוא ממש מצחיק.
עלות סלילת מערכת רכבתית לנתב"ג ממקומות נוספים היא עניין של בין עשרות
לבין מאות מיליוני ש"ח.
בשנה אחת עלות הסעת כל העובדים מהמקומות שאתה מתכוון שיסללו משם רכבת
כלשהי לנתב"ג היא של עשרות אלפי שקלים בלבד.

arseny92

Well-known member
מנהל
מכרז רכבת ישראל

המסילה המזרחית יוצאת לדרך
כאן:

https://www.maariv.co.il/business/car/Article-725245

וכאן:

https://www.kipa.co.il/חדשות/948444-פרוייקט-הענק-של-רכבת-ישראל-יוצא-לדרך/

וכאן:
https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3772188,00.html

דבר אחד לא הבנתי: מה זה "תחנת תעופה" ? נוסעים יגיעו אליה נניח מראש העיין.
ואז מה? לאן הם יגיעו משם ואיך יגיעו לשם? הרי זאת לא עוד תחנה בנתב"ג אלא תחנה ממזרח לנתבג.
מכרז רכבת ישראל
https://www.rail.co.il/tenders/pages/2019/21955.aspx

למעלה