מאקו ות'ה מארקר- עיריות נוספות בגוש דן וקווי שבת

Ccyclist

Well-known member

https://mobile.mako.co.il/finances-...d61027.htm?sCh=3d385dd2dd5d4110&pId=563116731

כתבת מקור

https://www.themarker.com/dynamo/cars/.premium-1.7972215?v=158A2F5C1DA7DBBD68A367B4036D7DAC

לפי הכתבה 3 עיריות מתכוונות להשתתף במערכת: רמת גן, גבעתיים, ורמת השרון. מבחינת רמת השרון מדובר בהארכה קצרה של קווי רמת אביב - צהלה, מבחינת האחרות מדובר בקווים ייעודיים.

כמו כן לפי הכתבה חולון ופתח תקווה שוקלות הצטרפות ליוזמה בעוד שרשל"צ, בת-ים והרצליה החליטו שלא להצטרף.

מצורפת מפת הערים התומכות והמתנגדות (כלומר אלו שהוצע להן להצטרף ודחו זאת) מהכתבה בת'ה מארקר (לא יתקבלו "תיקונים" לשיבוש "דה"). לצערי זו אינה מפת קווים, וברור שקווי הרוחב ממזרח למערב יהיו חיוניים לתפקוד המערכת גם במרכז תל אביב.

matrix200200

Active member
מפתיע שהרצליה וראשון החליטו לא להצטרף.

https://mobile.mako.co.il/finances-...d61027.htm?sCh=3d385dd2dd5d4110&pId=563116731

כתבת מקור

https://www.themarker.com/dynamo/cars/.premium-1.7972215?v=158A2F5C1DA7DBBD68A367B4036D7DAC

לפי הכתבה 3 עיריות מתכוונות להשתתף במערכת: רמת גן, גבעתיים, ורמת השרון. מבחינת רמת השרון מדובר בהארכה קצרה של קווי רמת אביב - צהלה, מבחינת האחרות מדובר בקווים ייעודיים.

כמו כן לפי הכתבה חולון ופתח תקווה שוקלות הצטרפות ליוזמה בעוד שרשל"צ, בת-ים והרצליה החליטו שלא להצטרף.

מצורפת מפת הערים התומכות והמתנגדות (כלומר אלו שהוצע להן להצטרף ודחו זאת) מהכתבה בת'ה מארקר (לא יתקבלו "תיקונים" לשיבוש "דה"). לצערי זו אינה מפת קווים, וברור שקווי הרוחב ממזרח למערב יהיו חיוניים לתפקוד המערכת גם במרכז תל אביב.
במיוחד הרצליה שהיא עירייה עם תושבים עמידים שברובם חילונים.
וכמובן לא מפתיע בכלל שבת ים החליטה שלא להצטרף (מדובר באוכלוסיה שמרנית ודתית) והגיוני שראש עיר שרוצה להיבחר לכהונה נוספת לא רוצה להסתכסך עם מפלגות דתיות ובכלל עם חלק ניכר מתושבי העיר שלו.
עדיין מדובר באיזור כדול למדי שישרת מספיק אנשים בשביל לראות את השינויים המיוחלים על ידיך.
ניסוי מעניין בהחלט.

olli3

New member
מנהל
זה לא מוזר, להערכתי מדובר באינטרסים עסקיים.

וכמובן לא מפתיע בכלל שבת ים החליטה שלא להצטרף (מדובר באוכלוסיה שמרנית ודתית) והגיוני שראש עיר שרוצה להיבחר לכהונה נוספת לא רוצה להסתכסך עם מפלגות דתיות ובכלל עם חלק ניכר מתושבי העיר שלו.
עדיין מדובר באיזור כדול למדי שישרת מספיק אנשים בשביל לראות את השינויים המיוחלים על ידיך.
ניסוי מעניין בהחלט.
רשות מקומית מעוניינת לעודד את הבילוי והמסחר בעיר שלה ולהרצליה וראשון לציון יש בילוי ומסחר בעוד לערים כמו גבעתיים וחולון לא ממש...

trilliane

Well-known member
מנהל
מסחר אולי לא, אבל בילוי דווקא לא חסר בגבעתיים... פאבים מלאים

רשות מקומית מעוניינת לעודד את הבילוי והמסחר בעיר שלה ולהרצליה וראשון לציון יש בילוי ומסחר בעוד לערים כמו גבעתיים וחולון לא ממש...

1Shir

New member
לדעתי לא בכמות של הרצליה וראשל"צ, כמה כבר יש בגבעתיים?

הם אכן מלאים אבל זה כי יש מעט
נכון שגבעתיים קטנה אז אולי ביחס של גודל זה יותר קרוב
אבל דווקא בגלל שהם מלאים גבעתיים לא צריכה למשוך לקוחות
הם יישארו מלאים כי גבעתיים היא כמו שכונה של ת"א וגרים בה מספיק אנשים שרוצים מקומות שכונתיים ללא הצורך בנסיעה

trilliane

Well-known member
מנהל
למה זו צריכה להיות אותה כמות ואיך זה משנה לנקודה הרלוונטית?

הם אכן מלאים אבל זה כי יש מעט
נכון שגבעתיים קטנה אז אולי ביחס של גודל זה יותר קרוב
אבל דווקא בגלל שהם מלאים גבעתיים לא צריכה למשוך לקוחות
הם יישארו מלאים כי גבעתיים היא כמו שכונה של ת"א וגרים בה מספיק אנשים שרוצים מקומות שכונתיים ללא הצורך בנסיעה

1Shir

New member
לא הבנתי

לא הבנתי
כתבו כאן שהרצליה וראשון לא רוצות לאבד קהל מבלים
לדעתי גבעתיים פחות חוששת מכך כי יש לה פחות מה למלא
בגבעתיים יישאר מלא מה שקיים שזה לא הרבה אז אין לה בעיה שיצאו ממנה
בהרצליה וראשון צריך יותר קהל אז הן לא רוצות שקהל ייצא החוצה

trilliane

Well-known member
מנהל
לא בדיוק; olli3 כתב שלגבעתיים אין ממש בילוי ומסחר

לא הבנתי
כתבו כאן שהרצליה וראשון לא רוצות לאבד קהל מבלים
לדעתי גבעתיים פחות חוששת מכך כי יש לה פחות מה למלא
בגבעתיים יישאר מלא מה שקיים שזה לא הרבה אז אין לה בעיה שיצאו ממנה
בהרצליה וראשון צריך יותר קהל אז הן לא רוצות שקהל ייצא החוצה
ועל כך הגבתי שמסחר אולי לא (בפרט בשבת) אבל בילוי לא חסר, ולכן מה שהוא כתב אינו מדויק, זה הכול. אכן כמות הפאבים בגבעתיים קטנה יותר (אני מניחה) מהכמות בערים גדולות פי כמה כמו הרצלייה או ראשל"צ, אבל זה לא משנה לנקודה שלי...

1Shir

New member
olli3 כתב משהו בהקשר לדיון

ועל כך הגבתי שמסחר אולי לא (בפרט בשבת) אבל בילוי לא חסר, ולכן מה שהוא כתב אינו מדויק, זה הכול. אכן כמות הפאבים בגבעתיים קטנה יותר (אני מניחה) מהכמות בערים גדולות פי כמה כמו הרצלייה או ראשל"צ, אבל זה לא משנה לנקודה שלי...
לא הבנתי שהגבת לזה באופן לא קשור לנושא - זה מבלבל
אני הגבתי בהקשר לנושא, זה לא שרשור על מהי גבעתיים
אז לא משנה

trilliane

Well-known member
מנהל
אני כתבתי תיקון עובדתי בהקשר לדיון

לא הבנתי שהגבת לזה באופן לא קשור לנושא - זה מבלבל
אני הגבתי בהקשר לנושא, זה לא שרשור על מהי גבעתיים
אז לא משנה
אם העובדות לא מדויקות אי אפשר לבסס עליהן טיעון.

1Shir

New member
אני הסברתי למה מה שהוא כתב כן מבסס את הטיעון שלו

אם העובדות לא מדויקות אי אפשר לבסס עליהן טיעון.
גם אם הוא לא דייק על חודה של מילה זה לא נראה לי רלוונטי

trilliane

Well-known member
מנהל
הבנתי, אבל זה לא רלוונטי, הסברתי...

גם אם הוא לא דייק על חודה של מילה זה לא נראה לי רלוונטי
הבנתי, אבל זה לא רלוונטי, הסברתי...

olli3

New member
מנהל
אם בילוי = רק פאבים, אז לגבעתיים יש מקומות בילוי.

וכן, יש גם בתי קפה וכו'... אבל בילוי אינו רק סוג הבילוי הזה.

trilliane

Well-known member
מנהל
נכון, אבל כתבת על תחרות עסקית בבילוי

וכן, יש גם בתי קפה וכו'... אבל בילוי אינו רק סוג הבילוי הזה.
נכון, אבל כתבת על תחרות עסקית בבילוי
כלומר בילוי דומה עד זהה שלעיר יש להציע אצלה והיא לא רוצה שהמקומיים יסעו לעיר אחרת בשבילו (זו הייתה הטענה שלך, לא?), וזה בעיקר בתי אוכל.
&nbsp
בהופעות לדוגמה אין תחרות דומה כי אם אני רוצה לשמוע את להקה x אני צריכה לנסוע למקום שהיא מופיעה בו (ואם זה ליד הבית עדיף לי, למה לנסוע?).

telaviv202

New member
הרצליה, לפי ראש העיר שלה, עשויה להצטרף:

ניסוי מעניין בהחלט.
הרצליה, לפי ראש העיר שלה, עשויה להצטרף:
משה פדלון כתב בפייסבוק שלו שהוא רוצה לחבר את "קו הקיץ" הקיים בהרצליה למיזם הזה ושהוא ייפגש עם רון חולדאי.
&nbsp
https://www.tzomet-hrz.co.il/news/26587

ממתי בת ים דתית? זאת אחת הערים עם אוכלוסיה מבוגרת

ניסוי מעניין בהחלט.
ממש לא מתאים לפרופיל דתי. בנוסף יחסית פחות עשירה משאר הערים מה שגורם שהרבה יותר משתמשי תחבורה ציבורית כולל בשבת.

matrix200200

Active member
לא דתית בהכרח, אבל שמרנית יותר

ממש לא מתאים לפרופיל דתי. בנוסף יחסית פחות עשירה משאר הערים מה שגורם שהרבה יותר משתמשי תחבורה ציבורית כולל בשבת.
תבדוק התפלגות לפי מפלגות בבחירות האחרונו.
סדר גודל של 40% אלה מצביעי ליכוד ושס.
ללא שום קשר על איך הם שומרים שבת (רובם ייתכן שלא), איך אתה חושב שהם מתייחסים לסוגיה הזאת?
ומה קשר להונם האישי?
עוד תגיד לי שמפתיע אותך שתושבים של שכונות עוני מצביעים ליכוד וש"ס ודווקא בורגני התל אביב מצביעים למר"ץ

בת ים -הרבה יוצאי בריה"מ והרבה שמרנים

ללא שום קשר על איך הם שומרים שבת (רובם ייתכן שלא), איך אתה חושב שהם מתייחסים לסוגיה הזאת?
ומה קשר להונם האישי?
עוד תגיד לי שמפתיע אותך שתושבים של שכונות עוני מצביעים ליכוד וש"ס ודווקא בורגני התל אביב מצביעים למר"ץ
שמרנים הכוונה מהסוג שתומכים במסורת , אבל לא בהכרח מקפידים עליה בעצמם. הם ברובם מבוססים למדי ובעלי רכב.
את זה ניתן ללמוד לפי מרכז בילוי חדש שנפתח בעיר. רוב עסקי האוכל בו התחילו כשרים , אך מרביתם וויתרו על הכשרות לטובת פעילות שבתית ענפה, והגשת בשר בבתי קפה. הלקוחות של עסקים אלה בדיוק סוג האנשים שאומרים: "מה רע בקצת מסורת?", בתנאי שהכפיה (בינתיים) לא נעשית כלפיהם אישית.
כמו כן גרים בבת ים לא מעט דתיים, לא פנאטיים, והם לא הרוב.
כנראה חוסר הרצון של ראש העיר להצטרף למיזם התחב"צ נובע מפוליטיקה (אלא מה?).

matrix200200

Active member

שמרנים הכוונה מהסוג שתומכים במסורת , אבל לא בהכרח מקפידים עליה בעצמם. הם ברובם מבוססים למדי ובעלי רכב.
את זה ניתן ללמוד לפי מרכז בילוי חדש שנפתח בעיר. רוב עסקי האוכל בו התחילו כשרים , אך מרביתם וויתרו על הכשרות לטובת פעילות שבתית ענפה, והגשת בשר בבתי קפה. הלקוחות של עסקים אלה בדיוק סוג האנשים שאומרים: "מה רע בקצת מסורת?", בתנאי שהכפיה (בינתיים) לא נעשית כלפיהם אישית.
כמו כן גרים בבת ים לא מעט דתיים, לא פנאטיים, והם לא הרוב.
כנראה חוסר הרצון של ראש העיר להצטרף למיזם התחב"צ נובע מפוליטיקה (אלא מה?).

ההתנגדות לתחבורה ציבורית בשבת ברובה אצל המפלגות החרדיות

ומה קשר להונם האישי?
ההתנגדות לתחבורה ציבורית בשבת ברובה אצל המפלגות החרדיות
אוכלוסיה עשירה יותר פחות צריכה תחץ בשבת.
בטוח שחלק גדול מהם ישתמש במיזם יותר מברמת השרון הרצליה מודיעין שם המיזם בשביל צעירים לפני קבלת הרשיון.
לדוגמא המיזם ימבוס מבאר שבע לים הסיעה בעיקר תושבים ממעמד נמוך לים.
אם מעניין אותך תבדוק למי הצביעו בשכונה ד בבאר שבע.

למעלה